AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Oswajanie myszek
Autor Wiadomość
Shabbaz
Szara myszka


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-08-09, 21:00   Oswajanie myszek

Witam wszystkich.
Mam kilka pyta? odno?nie oswajania myszy. Od niedawna jestem w?a?cicielem dwóch samiczek hairless (Pani w sklepie mówi?a ?e nie maj? one 4 miesi?cy), ta sama Pani twierdzi?a ?e s? one oswojone i ?e nie boj? si? przebywa? z lud?mi. Jednak po przyniesieniu ich do nowego domu, daniu im czasu na przyzwyczajenie myszki dalej boj? si? mnie czy mojej d?oni. Sprawa wygl?da tak ?e gdy otwieram im pojemnik to uciekaj? one do swojej kryjówki pod ko?owrotkiem. S? to moje pierwsze gryzonie od wielu lat dlatego pytania kieruj? do wy?ej do?wiadczonych. Sam od wielu lat zajmuj? si? terrarystyk? wi?c moich podopiecznych nie mam jak wzi??? na r?k? i pomizia? (mowa o skorpionach itp.). Nie przed?u?aj?c chcia?bym zada? dwa pytania: 1. Czy mo?na je jeszcze oswoi? po tak d?ugim czasie? 2. Co mog? zrobi? by obci?? im pazurki? bo Pani w sklepie twierdzi?a ?e potrzebuj? tego i nawet mi pokaza?a na czym to polega tylko ?e ja boj? si? je pewnie chwyci? bo strasznie si? wierc? i boj? si? ?e im co? zrobi?, a chwyt który Pani mi pokaza?a polega? na z?apaniu ca?? d?oni? i delikatnym ?ci?ni?ciu/unieruchomieniu by móc im obci?? pazurki. Zale?y mi na tym ?eby czu?y si? one przy mnie dobrze i ?eby si? mnie nie ba?y.. Pozdrawiam
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-09, 22:07   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Wystarczy?o, ?e zbyt gwa?townie przeszed?e? obok klatki - i nadszarpn??e? ich zaufanie. Inna sprawa, ?e myszy trzeba do swojego zapachu te? przyzwyczai? ;) Wk?adaj r?k? do klatki, uwa?aj na ruchy, wszystko wykonuj w zwolnionym tempie. Teraz te? mam dwie dzikuski. Wk?adanie r?k, wk?adanie r?k ze smako?ykami, z karm? pomaga. Dobrze r?k? w czym? ubrudzi?, np. wymiesza? w karmie, ?eby na pocz?tek nie straszy? myszy samym nieznajomym zapachem, ale do cz?owieczego doda? te? zapach karmy. To przynajmniej moja metoda, nie wiem czy innym pasuje ;)

edit: Jednak hairlessom si? pazury obcina :P - zapytaj specjalistów jak ?apa? mysz, by jej przy obcinaniu krzywdy nie zrobi?, bo sama takich do?wiadcze? nie mam :lol:
Ostatnio zmieniony przez vernille 2014-08-09, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sybianka 
MegaMysz



Imi?: Andrea
Hodowla: brak
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 1298
Wysłany: 2014-08-09, 22:17   
   Myszy: Fatima, Himi, Kropcia, Jagoda, ?nie?ka


?ysym pazurki rosn? :D
_________________
Dyzio (*), Ma?a Mi (*), Szarusia (*), Zyzio (*), Orzeszek (*), ?ysa (*), ?atka (*), Kowalski (*), Malinka (*), Blanka(*), Cleo (*), Lulu (*), Pumba (*), Kredka (*), Karmelka (*), Ingrid (*)
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-08-09, 22:17   

Hairlessom trzxeba obcinac pazury
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-09, 22:22   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


A z ciekawo?ci zapytam, co na to wp?ywa? :p To jest jako? powi?zane z hairlessowym genem, czy cu?
 
 
Shabbaz
Szara myszka


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-08-09, 22:29   

Od pocz?tku uwa?a?em na swoje ruchy, wszystko robi?em w zwolnionym tempie. Nawet przy otwieraniu pojemnika uwa?am ?eby nie robi? tego za szybko. Boj? si? jedynie tego ?e myszki te by?y przyzwyczajone do dotykania tylko w razie potrzeby, a ja chc? robi? ponad to. Marzy mi si? ?eby przy otwieraniu same wskakiwa?y mi na d?o? i bawi?y si? ze mn?. A co do chwytu chyba po prostu b?d? si? musia? prze?ama? i chwyci? je troch? mocniej (ale dalej z wyczuciem), jednak strasznie boj? si? pisków bo z tego co wiem to oznaka strachu.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-08-09, 22:43   

vernille tak hairlesty jako ?e sa lyse maja prolbemy z wytworami naskorka.
Ich pazury sa poszarpane, rozdwajajace sie i tak jak normalna mysz ma ostry, haczykowaty pazur na koncu tak hairless ma tepa koncowke i ?amliwy pazur
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Shabbaz
Szara myszka


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-08-11, 10:01   

Ludzie.. musicie offtopowa?? piszcie na temat, bo do tej pory uzyska?em tylko jedn? odpowied? na moje pytania..
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-11, 10:12   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Faktem jest, ?e b?dziesz musia? w?o?y? w oswajanie sporo pracy, skoro s? to myszy niemaj?ce od ma?ego ci?g?ego kontaktu z cz?owiekiem i wystawiane na negatywne skojarzenia... Co ci mo?na poradzi?? Uzbrojenie si? w cierpliwo??, czas i smaczki. Nie przekonaj? si? do Ciebie w tydzie?... ;)
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-08-11, 13:39   

bierz je cz?sto na r?ce, dawaj po sobie biegac, podawaj du?o jedzenia z r?ki (najlepiej tak, zeby musialy same do Ciebie podejsc). w koncu sie przekonaja. ale mozliwe, ze trafiles na plochliwe osobniki ktore zawsze na Twoj widok beda w pierwszym odruchu probowaly sie schowac. jesli mysz w panice nie ucieka z rak to juz mozna ja uznac za oswojona - bo nie kazda bedzie siedziec grzecznie i czekac na g?askanko.

jesli sam sie boisz obcinac pazury to idz z nimi do weta. za drobna oplata sam to zrobi. ale na dluzsza mete pewnie lepiej gdybys jednak sam sprobowal sie tego nauczyc. jak beda piszczec to trudno - po zabiegu dawaj im cos dobrego w ramach rekompensaty. jak mus, to mus
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2014-08-11, 13:46   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Racja, branie myszek na r?ce to podstawa. Musz? si? przyzwyczai? do Twojego zapachu. I dawaj im smako?yki, ?eby Ci zaufa?y i zobaczy?y, ?e nie chcesz im zrobi? nic z?ego :)
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT