AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kat
2014-04-15, 07:57
Wprowadzanie labek do hodowli myszy rasowych
Autor Wiadomość
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-13, 23:38   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


znalaz?am, dzi?kuj? zuza :D w ko?cu cisza 8)
a wy gry?cie si? dalej
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-04-14, 00:37   

No to ja wyja?ni?:

Myszy sprowadzone przez Hurricane nie by?y z hodowli zarejestrowanej w mysim zwi?zku. Pisa?am do tej hodowli, pyta?am i otrzyma?am wyra?n? odpowied?: hodowla nie jest zarejestrowana.

My takie hodowle nazywamy tutaj jako "pseudohodowle" Niektóre myszy mia?y rodowód, ale np. moja myszka dosta?a mailem taki sam rodowód, co myszka lilith w oryginale, wi?c jak w taki rodowód uwierzy?? By?y równie? myszki bez rodowodu.

Wszystkie te myszy nie mog?y by? zarejestrowane w PMC, bo wówczas regulamin nie pozwala? na rejestracj? myszy z pseudo. To by?o wielkie zaskoczenie dla wszystkich kupuj?cych te myszy, bo nie zostali uprzedzeni, ?e hodowca jest mówi?c po naszemu "pseudohodowc?". By?a du?a dyskusja w PMC na temat dop?ywu ?wie?ych genów oraz nowych odmian. Na ko?cu by?o g?osowanie. Znaczn? wi?kszo?ci? g?osów przesz?y zmiany do Regulaminu Hodowli (Za 80%, Przeciw 13,3%, Wstrzyma?o si? 6,7%). Zmienione zosta?y zapisy cz??ci III - Ksi?gi Rodowodowe http://pmcorg.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=2545

Wprowadzenie importów do PMC nie jest szybkie i ?atwe, przeczytajcie zapisy regulaminu, trzeba spe?ni? ?ci?le okre?lone warunki. Tak wi?c nie mo?e hodowca kupi? wszystkiego co zechce.

Du?o pro?ciej maj? hodowcy w NKV, tam nikt nikogo nie pyta o zdanie, nie ma regulaminu hodowli, mo?na sprowadza? wszystko co si? chce i rozmna?a? jak si? chce. Tam nikt na nikogo nie krzyczy tylko ludzie sobie pomagaj?. Wejd?cie na fb na NKV. Tam hodowca mo?e da? zdj?cie i zapyta? co mu wysz?o. Na naszym forum by?yby zaraz ataki typu: jeste? hodowc? i nie wiesz, to w PMC przyjmuj? i nie pytaj? o kwalifikacje, nie robi? egzaminów... Tymczasem w NKV nie ma egzaminów, testów, obowi?zkowych wystaw, nie ma rekomendacji i autorekomendacji, nie ma te? regulaminu hodowli, zakazów i nakazów, obowi?zku wystawiania rodowodu, zwi?zek nie rejestruje myszy, ... i jako? ?yj?... i maj? si? dobrze...

Po co u nas s? te ci?g?e awantury? Uszanujcie przepisy PMC, przecie? jak Wam one nie odpowiadaj?, to mo?ecie kupowa? myszy w NKV, gdzie przepisów w ogóle nie ma, nie ma te? ?adnej kontroli, bo przecie? ka?dy hodowca d??y do osi?gniecia jak najlepszej myszy :grin:
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-04-14, 00:46   

O nie.

Cytat:
moja myszka dosta?a mailem taki sam rodowód, co myszka lilith w oryginale,

Bo mowilam ze sa z tego samego miotu?! I dostawalam rodowody do MIOTÓW?! Mam szukac rozmow z przed roku?

Cytat:
To by?o wielkie zaskoczenie dla wszystkich kupuj?cych te myszy, bo nie zostali uprzedzeni, ?e hodowca jest mówi?c po naszemu "pseudohodowc?".


?E CO PROSZ??!
PREZES zwi?zku wiedzia? o tym, bo pyta?am czy mog? by? myszy bez zwi?zku, z niepe?nym rodo, otrzyma?am odpowied?, ?e mog? by? NAWET BEZ RODO, bo tak by?y rejestrowane silvery czy co? tam.

Nie ?ycze sobie, robienia ze mnie debilki. Jak b?dzie trzeba to poszukam rozmowy i wszystko tu przedstawi?, bo mam dosy? tego NIC NIE BY?O WIADOMO.
Myszki sryszki bez rodowodu. KA?DA mia?a rodowód. A to taka wielka ró?nica, czy na zdj?ciu w rodowodzie jest taka mysz czy sraka? Rodowód dotyczy zdj?cia, czy myszy? Zaraz mnie szlag trafi. TAK NIKT O NICZYM NIE WIEDZIA?.
Po cholere brali?cie te myszy. Gdyby nie one to ju? widz? co by tu by?o.


TAK, NIC NIE BY?O WIADOMO. Z PREZESEM ZWI?ZKU ROZMAWIA?AM I NIC NIE BY?O WIADOMO. jak prezes si? godzi to ja nie b?d? si? cz?onków pytac czy mog?, przywioz?am stado myszy, straci?am kupe kasy i jeszcze ?le.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-04-14, 00:51   

No teraz to ju? by?o zagranie poni?ej pasa ..
pomidor bez przesady dziewczyna straci?a czas i pieni?dze przy okazji nerwy wszyscy wszystko chcieli potem si? wypieli a teraz w taki sposób no bez jaj ...
_________________
InfinitY ..
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2014-04-14, 00:58   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Widz?, ?e wracamy do mojego ulubionego tematu. Hurri odwali?a kawa? roboty z importem, chcia?a dla wszystkich dobrze i zrobi?a wszystkim przys?ug?. Nie zarobi?a na tym, a wr?cz przeciwnie - zosta?a bez kasy, za to z myszami. A na koniec jeszcze sz?y komentarze w jej stron?, ?e sprowadzi?a labki z pseudo, ?e z?e rodowody, ?e kiepski typ i nie wiadomo co jeszcze. Zamiast zwyczajnie podzi?kowa?.
I dziwi? si? teraz, ?e "ka?dy sobie rzepk? skrobie". Zrób co? dla innych, a na pewno si? odwdzi?cz?.
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2014-04-14, 01:00   

Cudowny temat, cudowny!

Jako, ?e nie jestem ju? cz?onkiem PMC, regulamin PMC mnie nie dotyczy - jutro wklej? screeny z dyskusji na temat wprowadzenia do regulaminu PMC mo?liwo?ci sprowadzenia myszy nierodowodowych, z pseudo etc. Argumentacja by?a cudowna :) Najciekawsze jest to, ?e na temat HODOWLI wypowiada si? NIE HODOWCA, najm?drzejsza we wszystkim Ira, która o hodowli oczywi?cie wie najlepiej i ma najwi?cej do powiedzenia. To mi si? zawsze najbardziej podoba?o.

Ale to jutro, dzisiaj id? spa?.
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-04-14, 01:02   

Yun napisał/a:
jutro wklej? screeny z dyskusji na temat wprowadzenia do regulaminu PMC mo?liwo?ci sprowadzenia myszy nierodowodowych, z pseudo etc. Argumentacja by?a cudowna


przebieram nó?kami ze zniecierpliwienia
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2014-04-14, 01:17   

To ja a? zacytuj? sam? siebie, bo to co wy?ej zosta?o napisane jest g?ównym powodem dlaczego nie sprowadzam myszy dla innych. Chyba ?e sama komu? zaproponuj?.

Cytat:
Ka?dy ma taki sam zasi?g internetu i mo?e za?atwia? importy, wystarczy napisa? i op?aci? wszystko. Ja si? w zakupy dla innych nie bawi?, bo jeszcze zostan? bez kasy i z myszami jak Marta , jak by?y sprowadzane z Niemiec. Bo ka?dy chcia? i zaklepywa? póki kasy nie trzeba by?o dawa?. Pó?niej tymi z Francji nikt nie by? zainteresowany, bo o dziwo nie ma nic za darmo

Instrukcja:
1. Wyszukanie zagranicznej hodowli z odmianami jakie kogo? interesuj?.
2. Kontakt mailowy/przez pw z hodowc?.
3. Znalezienie transportu i dogranie go w czasie z mo?liwo?ciami drugiego hodowcy
2. Op?acenie wszystkiego (zazwyczaj oko?o 100 do nawet 500z? za sam transport, w zale?no?ci kto, jak daleko i czym jedzie).
3. Odbiór

Nie mówi? Gracjana ?e akurat Ty by? nie zap?aci?a itd. bo zupe?nie nie o to mi chodzi, ale po prostu nie sprowadzam dla innych - bo nie chc?.



Dla mnie czy dla Marty podjechanie do Czech, Niemiec, Szwecji, Norwegii czy gdziekolwiek gdzie nie trzeba za?atwia? podró?y samolotem (du?e koszta w przypadku przewozu zwierz?t i du?o papierkowej roboty, ze stanów nawet kilka tysi?cy za jeden import mo?e wyj?? :mcenzura: ) to nie jest problem, bo mamy CZAS I CH?? to za?atwia?. Szkoda tylko ?e osoby które niekoniecznie radz? sobie dobrze z j?zykiem, nie maj? czasu lub inne ograniczenia, nie chcia?y z tego korzysta?, albo wr?cz oszuka?y wtedy Mart? i musia?a szuka? na gwa?t nowych kupców na myszy... Jedne mia?y super typ, drugie gorszy, ale tak jest przecie? zawsze :/

Ja dlatego nikomu nie b?d? niczego za?atwia?, bo nie chc? by? pó?niej nara?ona na takie traktowanie jak Marta. Bo nie do?? ?e za?atwi?a (nie, zagraniczny hodowcy w cale nie rzucaj? si? na kolana ze szcz??cia, ?e kto? chce od nich myszy :szalony: ), to pojecha?a i przywioz?a :evil:

Edit: a mojemu rumpowi, co pewnie nie z Holandii tylko z ?apanki, to pewnie ty?ek w wybielaczu umaza?am :lol:
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-04-14, 06:03   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


No skoro ja farbuje tego samca to Ty mo?esz maza? wybielaczem ;)

Reszty nie komentuje... ju? mi si? nie chce komentowa? bo i tak nie ma sensu.
_________________
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-04-14, 06:41   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


tak sie przygladam od wczoraj tym klotniom i wojnom .........
pytanie podstawowe sie nasowa : po co to wszystko ????
kazdy ma wolna wole , wybiera swoja droge , idzie do tego zwiazku co mu pasuje , hoduje tak jak chce hodowac , sprzedaje i kupuje tam gdzie uwaza ze chce to zrobic
kazdy ze zwiazkow i hodowcow ma swoje poglady , swoje sposoby hodowlane , wlasne zdanie i nie zamierza go zmieniac

skoro kazdy chce robic to co chce to takie sytuacje sa bezsensowne .........i tak nie zmieni to stanu faktycznego , nikt nikogo nie przymusza do robienia tego czego nie chce

zwiazke , hodowca , nabywca kazdy ma wlasne podwórko i wg niego dba o nie jak najlepiej potrafi i super
milo by bylo jeszcze zobaczyc zwyczajne zycie hodowlane a nie ciagle problemy

dlaczego nie komentuje wszystkiego i nie pisze w kazdym poruszonym temacie ?
zwyczajnie zwariowalabym od tego heheh
nie da sie wszystkim dogodzic , tez ciagle sie zastanawiam czemu kazdy temat konczy sie jatka a nie rozmowa lub jakims konsensusem , widocznie taka natura ludzka ...

wypowiem sie nieco konkretnej w sprawie impotru przez hurii:
cieszylam sie bardzo z tych myszy , ciesze sie nadal i dziekuje ze sie tym zajela , przykre jest to ze ludzie niesolidni i nies?owni narazili ja na koszta mimo ze podjela sie takiego zadania
w sprawie shadow :
ciesze sie ze chce pracowac , podejmuje sie nie latwego zadania , co jej wyjdzie czas pokaze i zycze jej sukcesu

generalnie zycze wszystkim hodowcom sukcesow niezaleznie od zwiazkow i ladnych zdrowych myszek w ciekawych odmianach
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-04-14, 06:48   

No to ja przypomn? jeszcze raz: zapis regulaminu zosta? w?a?nie zmieniony z powodu myszy niemieckich sprowadzonych przez Hurricane. Chodzi?o o to, aby wszystkie je zarejestrowa? i aby przy ewentualnym kolejnym imporcie zagranicznych myszy nie by?o problemu.

Wszyscy nabywcy cieszyli si? z tych myszy, bo to ?wie?a krew. By?o wi?c d??enie do tego, aby urealni? stare zapisy. Zagraniczne zwi?zki nie s? tak ostre w przepisach i ?wietnie sobie daj? rad?

Dzi?kuj? Hurricane za ten import, bo to by?a wielka sprawa, szczere i wielkie podzi?kowanie. Jest mi przykro, ?e by?y osoby, które nawali?y, zamówi?y i nie wzi??y

Na tym ja temat zako?czy?am, bo te? si? zgadzam, ?e nie ma sensu dalej go ci?gn??, wszystko zosta?o ju? napisane.
Ostatnio zmieniony przez Ira 2014-04-14, 07:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-04-14, 07:03   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


A wla?ciwie to ja nie widz? powodu dla którego mam si? wam wszystkim t?umaczy?? Moja hodolwa - moja sprawa. Nikomu nic do tego. Nie musze si? wam t?umaczy?. T?umaczy? si? mog? zarz?dowi PMC. T?umaczy? si? mog? potencjanemu nabywcy takiej myszy. Ale wszystkim wokó? nie musz? i nie zamierzam tego robi?. Zw?aszcza ludziom, którzy moich myszy nie maj?. A te osoby co maj? rodowody do nich za ka?dym razem otrzyma?y wi?c pochodzenie swoich myszy znaj?.

I nic w tym dziwnego, ze hodowca d??y do jakiej? odmiany, jakiego? wariantu. Na tym polega hodowla, a ja nie robi? nic czego nie dopuszcza?yby regulaminy PMC. Do rejestracji myszy uzyska?am wymagane zgody. O myszy to co chca?am wiedzie? to wiem, a wy si? dalje k?ó?cie na temta hodowli PMC nie b?d?c hodowcami tego zwi?zku.
_________________
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-04-14, 07:50   

Pad? zarzut, ?e NIKT o niczym nie wiedzia?.
Wi?c czekam na wyja?nienia. Sobie debili róbcie z siebie, ale nie z ludzi dooko?a.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2014-04-14, 10:44   

Nie no, mia?am megad?ugiego posta na ten i tamten temat, jednak... to jak rzucanie grochem o ?cian?. Jedna z zarz?du PMC robi prywatne wjazdy na hodowców, a druga pisa? poprawnie nie potrafi. Same odpowiedzcie sobie na pytanie, jak PMC wygl?da na tle innych zwi?zków, niekoniecznie myszy. Co sob? reprezentuje takimi atakami, k?ótniami itp.

Ja wypisuj? si? z dyskusji, bo to po prostu nie ma sensu, szkoda mojego czasu.

 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-14, 19:34   

Tak gwoli ?cis?o?ci to hereford jest brokenem z modyfikatorami. Helo! Zamiast si? k?óci? wykorzystajcie ten czas bardziej produktywnie i pouczcie si? genetyki. Tylko tej uznanej za mi?dzynarodow?, a nie opatentowanej przez polskich hodowców dla ich w?asnych potrzeb i szpanu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT