AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
mysz i szczur
Autor Wiadomość
Animal_World 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 26
Wysłany: 2014-05-29, 01:06   mysz i szczur

Historia jest do?? krótka. Matka szczurzynki umar?a, gdy glut by? ow?osiony i mia? jeszcze zamkni?te oczy. Nie maj?c drugiej karmi?cej samicy, zdecydowa?am si? umie?cisz szczura u myszy, która dopiero co sko?czy?a wychowywa? swój miot. Mysza?ka spisa?a si? na medal i wspaniale odchowa?a swoj? "córk?"
Do chwili obecnej mieszkaj?, jedz? i ?pi? razem. Co wi?cej, szczure? toleruje równie? inne myszy :)
Szczur ma 5-6 miesi?cy (nie zapisa?am dok?adnej daty urodzenia)


_________________
www.facebook.com/LittleAnimalWorld
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-05-29, 06:47   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


wspaniale ze sie udalo, jednak radzilabym oddzielic bo szczur jak podrosnie zrobi sobie sniadanie z myszy , natury nie da sie oszukac , instynkt dojdzie do glosu i bedzie tragedia
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Animal_World 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 26
Wysłany: 2014-05-29, 09:15   

Hm, odchowa?am tak przynajmniej 3 szczury i nigdy nie skonczylo sie to tragicznie. Mia?am te? mysz, która notorycznie uciekala z klatki i sz?a do jednego z moich szczurzych samców i równie? sie ?wietnie dogadywa?y, cho? faktycznie je?li o t? znajomo?? chodzi, to by?am w szoku. Niestety kiedy szczur umarl (mial ju? 4 lata) mysza postanowila znale?? szcze?cie w klatce samic, nie wyszla z tego ca?a.
_________________
www.facebook.com/LittleAnimalWorld
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2014-05-29, 09:56   
   Myszy: -


W sumie jak tak sobie my?l?, to chyba nie jest to niemo?liwe. S? przypadki odchowywania koci?t przez suki i nikt nikogo nie zjad?, mo?e ze szczurami i myszami by?oby podobnie? Tak samo z gryzoniami wychowywanymi z psami, ?e pies nie atakuje, chocia? normalnie instynktownie by to zrobi?. Ja bym z kolei zasugerowa?a uwa?ne obserwowanie i nie zostawianie ich samym ze sob? bez opieki (tak na wszelki wypadek), ale je?li ?wietnie si? dogaduj?, to w sumie dlaczego mia?yby si? razem nie bawi?? Obawia?abym si? natomiast mieszkania i spania razem (kiedy w?a?ciciel ?pi, nie ma wp?ywu na to co si? dzieje w klatce), ale pozwoli?abym na sp?dzanie wspólnie czasu w ci?gu dnia.
No, ale to takie moje lu?ne przemy?lenia, które niekoniecznie musz? by? w?a?ciwe. Zawsze warto mie? na uwadze niebezpiecze?stwo i nie ryzykowa? za du?o.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-05-29, 10:20   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Oczywi?cie , ró?nie si? mo?e zdarzy? ale mo?e te? tragicznie, jak dla mnie to zbyt du?e ryzyko
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Animal_World 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 26
Wysłany: 2014-05-29, 10:22   

Szczur obecnie jest takiej wielko?ci, ze jakby mia? zje?? mysz to moim zdaniem ju? dawno by to zrobil, ma prawie pó? roku. Oczywiscie rosnie wolniej, ale w tym przypadku ma juz przewag? nad myszami
_________________
www.facebook.com/LittleAnimalWorld
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-05-29, 16:56   

chodzi o dojrzewanie p?ciowe i zapach hormonów, rui. wtedy zwierz?ta automatycznie mog? przej?? na inny program zachowania.niebezpieczne mo?e by? te? skaleczenie i zapach krwi
 
 
Animal_World 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 26
Wysłany: 2014-05-29, 17:32   

Rozumiem wszystkie g?osy sprzeciwu i obawy, szczurzyca niedlugo idzie do nowego domu. Chcialam jedynie pokaza? jak mysz odchowa?a malucha i, ze czasami mozliwe jest mieszkanie myszy z szczurem
_________________
www.facebook.com/LittleAnimalWorld
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-05-29, 18:56   

pomidor ne jestem w stanie sobie wyobrazi? jak mysia mama karmi wi?ksze od siebie szczurze dziecko o_O
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
PaniCiurowa 
M?ody Myszaty
Faeriel de Ville



Imi?: Ola
Wiek: 31
Dołączyła: 26 Lut 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-03, 00:40   
   Myszy: -


Ja tym bardziej nie umiem sobie tego nijak wyobrazi?. Brzmi jak sensacyjna bajeczka, a kto? poczyta i wpadnie na jak?e m?dry pomys?, ?eby trzyma? mysz ze szczurem i b?dzie tragedia.
_________________
zaszczurzona. :)

Ja na 500px
 
 
 
Animal_World 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 26
Wysłany: 2014-06-03, 01:47   

Oks, mysz i szczur to jedynie aktorzy. UWAGA! NIE PRÓBUJCIE TEGO W DOMU :D je?li forum nie jest do dzielenia sie do?wiadczeniami i informacjami, to w takim razie nie wiem po co zosta?o stworzone. Gdybym sama nie wrzuci?a tego szczura do myszy to te? nie uwierzy?abym od razu, ale bez przesady. Uwielbiam myszy, ale nie jestem chor? fanatyczk?, nigdy nie b?d? je?dzi? z nimi do weterynarza i ich leczyc (wiekszosc hodowców zapewne tego nie robi) ?mierci jednej myszy nie okre?lam mianem tragedii, wi?c dlatego wk?adaj?c przymieraj?cego szczura do myszy doszlam do wniosku, ze nie mam nic do stracenia. Próbowa?am napisa? to w bardziej grzeczny sposób, ale jak wida? najwyra?niej by?o to za bardzo w stylu bajki. Tak, mo?ecie mówi? ze jestem okrutna, bo ?ycie ma?ej myszy nie jest dla mnie mega wa?ne, ale chociaz mam swoje zdanie, a nie udaj? kogo? kim nie jestem :p
_________________
www.facebook.com/LittleAnimalWorld
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-06-03, 07:16   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Animal_World napisał/a:
Uwielbiam myszy, ale nie jestem chor? fanatyczk?, nigdy nie b?d? je?dzi? z nimi do weterynarza i ich leczyc (wiekszosc hodowców zapewne tego nie robi) ?mierci jednej myszy nie okre?lam mianem tragedii, (...)


Mia?am si? nie odzywa?, ale... je?li pod chorym fanatyzmem kryje si? zapewnianie zwierz?ciu godnych warunków ?ycia (a w to si? jakby nie by?o ?apie opieka weterynaryjna) to ja chyba ?yje w innym ?wiecie.

I mam szczer? nadziej?, ?e nie tylko ja.

Ps. My?l? równie?, ze wi?kszo?? osób nie podchodzi do ?mierci myszy jako do tragedii, ale jest im zwyczajnie przykro, bo si? ze zwierzakiem z?ywaj?
_________________
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-06-03, 07:48   

niektórzy naprawd? mocno anga?uj? si? w leczenie swoich myszy, co innym mo?e si? wydawa? przesad?. ja raczej chodz? do weta- 30 z?, kilka zastrzyków i mysz jak nowa, to warto. ale jak mój ukochany Myszak odchodzi? po prostu na staro??, to z bólem serca, ale pozwoli?am dzia?a? naturze.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-03, 09:43   

chory fanatyzm to leczenie zwierz?cia, które tego wymaga i które si? wzi??o pod opiek?? :shock:
mo?e i wi?kszo?? hodowców tego nie robi (cho? s? tacy co lecz?, uwierz) ale rol? hodowcy jest wyeliminowanie s?abych osobników. I je?li nie lecz? to naprawd? powa?nych chorób. Bardziej prawdopodobne ?e nie operuj? guzów czy tym podobnych schorze?, ale gdyby ca?a hodowla z?apa?a przezi?bienie czy wymaga?a odrobaczania to to robi?, bo nie pozwol? by ich praca posz?a na marne i nikt ich z tego powodu nie nazywa fanatykami.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2014-06-03, 09:45   
   Myszy: -


A ja tam uwa?am, ?e bardzo fajnie, ?e dziewczyna próbowa?a odchowa? szczura. Po pierwsze uda?o jej si?, po drugie to taka ciekawostka dla nas wszystkich, ?e jest to mo?liwe, chocia? ogólnie niepolecane ze wzgl?dów bezpiecze?stwa. By?a sytuacja ekstremalna, m?odemu potrzebna by?a matka zast?pcza, no to si? na szybkiego znalaz?o co by?o pod r?k?, okaza?o si? skuteczne i tyle. Przecie? nikt tu nie zach?ca do trzymania myszy i szczura razem, ona tylko opisa?a wyj?tek, który jest ca?kiem prawdopodobny. Co wi?cej, napisa?a wy?ej, ?e chcia?a nam tylko pokaza? czego uda?o jej si? dokona?. Napisa?y?cie, ?e jest niebezpiecze?stwo, przyj??a to do wiadomo?ci, pisa?a, ?e odchowany m?odziak idzie do nowego domu, czyli nie jest to sytuacja permanentna.

Cytat:
nie jestem chor? fanatyczk?, nigdy nie b?d? je?dzi? z nimi do weterynarza i ich leczyc

Tu ju? bym nie przegina?a. Je?li bierze si? zwierzaka pod opiek?, to jest si? za niego odpowiedzialnym. Mysz chora = trzeba leczy?.
Co do ?mierci myszy, to owszem, nie jest to ?yciowa tragedia, ale jak to zosta?o wy?ej napisane, cz?owiek z?ywa si? ze zwierzakiem. Mo?e i nikt nie wpada w depresj?, jak mysza padnie, ale zawsze jest przykro.
Wydaje mi si?, ?e potraktowa?a? niektóre posty jako atak i zacz??a? si? broni? (podejrzewam, ?e st?d wzi?? si? tekst o chorym fanatyzmie) - niepotrzebnie, po prostu dziewczyny boj? si? o bezpiecze?stwo myszy, bo prawdopodobnie rzadko zdarza si? taka sytuacja, jak ta opisana przez Ciebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT