AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie p?uc? pogorszenie po antybiotykach...
Autor Wiadomość
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-04-29, 23:43   

dzieki! dostalam sumamed w proszku (na jutro pani w aptece obiecala mi podzielic lek..) i do pyszczka mam go dawac. enrofloksacyne do inhalacji. zostawilismy fluconazole i theophilina. odstawilismy furosemit- zbyt maly efekt po nim.
chce kupic inhalator dla Krówki zeby nie musiec "dusic" j? w parze (zle ostatnie inhalacje przechodzila): http://allegro.pl/inhalat...4127907933.html czy cos takiego bedzie ok ?
zdobede silivet c.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-04-30, 00:00   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ale ka?dy inhalator chyba jest na par?...

Trzymam kciuki za zdrówko mysi. Koniecznie dawaj zna? (zw?aszcza ciekawa jestem wykorzystania enro do inhalacji, bo pierwszy raz o czym? takim s?ysz?).
_________________
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-30, 00:13   

enro w inhalacji? o.O
gentamycyna bardziej by mi pasowa?a ni? enro. no ale skoro lekarz zaleci?... chyba kiedy? swoj? wet zapytam o takie stosowanie.
Ten inhalator? moim zdaniem nie bardzo. je?li inhalacja ma by? na gor?co, to przy takim ma?ym "wziewniku" (nie wiem jak to okre?li? ;p) mo?e si? poparzy?.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-04-30, 00:48   

no tez sie zdziwilam na to enro a inhalacji ... ale spoko, niech mu bedzie...
no wlasne nie za bardzo chcialabym ja nagrzewac para ;/ wolabym chlodna pare jak przy nawilzaczu. wczesniej robilam jej parowki z ihalolu w cieplej parze i po 2 razach zrezygnowalam- podczas parowek bardzo ciezko oddychala. dzis zrobilam jej delikatn? parowke i bylo ok. teraz poszla spac z siostrzyczk?.
ogolnie lekarz ocenial ja calkiem niezle, powiedzial ze to nei mysz ktora udaje sie do mysiego nieba - powiedzial ze jest chuda ale nie jest tragicznie.
jutro czyszcz? klatke i przerzucam je na recznik i papier - bez trocin. na wszelki wypadek.

bede dawa? zna? - jak na razie po inhalacji spokoj :o nie jest gorzej, a to sukces w tym momencie....
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-04-30, 06:34   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


a w takich wypadkach wziewnie budesonid ( inhalator) 1 psikniecie do pustego pojemnika i zakryc szmatka , zostawic myszke na kilka min w tym , to prostsza medoda i juz na komkretnym leku ,.,,,,,,,
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-04-30, 08:59   

taki inhalator jest dobry, ja daj? do niego drabink?, bo para parzy w ?apki, mysz wchodzi na szczebelki, wszystko nakryte r?cznikiem, i siedzi
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-04-30, 10:20   

budesonit chyba mam nawet, bo tez mialam powazne problemy z drogami oddechowymi, a jak nie to moge sobei zalatwic, tylko pytanie: czy podawac cos bez wiedzy lekarza??? bo dopiero bede sie z nim widziec po dl weekendzie. skoro bedzie teraz miec t? wziewn? enro?

chociaz pytalam go o takie leki na astm? i powiedzia? ?e to nie ma sensu bo to przewaznie py? i mgie?ka ktora szybko opada na dno klatki, i raczej to musi by? co? z par?.

dzis rano Krówka jest cicho. pyka ale malutko. czy to mo?liwe ze stan jej sie pogarsza przez tylozyn?? obserwuj? to ju? 2 raz (dziwne...). podaje tylozyn? - jest gorzej. przestaje - jest lepiej...
od dzi? zaczynamy summamed. boje si?, ?e po summamedzie znów sie pogorszy ;/ ale Lilith kaza?a dawa? mimo pozornego polepszenia, wiec zaczynamy kuracj?.

Parówki robi? jej bardzo lekkie, ?eby nie za bardzo mi si? zapoci?a i znosi je ok. nie oddycha gorzej podczas parówke tak jak to by?o jak próbowa??m z inhalolem.

jak wszytko pojdzie dobrze a mam tak? nadziej?, to za 2 tyg ponowne rtg.

dzi?kuj? Wam wszystkim za pomoc :)

[ Dodano: 2014-05-03, 13:24 ]
Kochani! czy mieli?cie taki przypadek, ?e po podawaniu antybiotyku stan zwierz?cia si? znacznie pogarsza?
Po dwóch dniach przerwy (czeka?am a? apteka podzieli mi summamed)i odstawieniu tylozyny , myszka oddycha?a idealnie! czasem trcoh? grucha?a, ale tak spokoj by? ca?y dzie?. spala spokojknie i cicho, nie ruszala tak boczkami, biega?a, skaka?a, przyty?a nawet! wczoraj dosta?a druga dawk? summamedu i....wchodze do pokoju i znowu to samo: gruchanie, skrzypienie g?osne w czasie snu, tak ?e s?ysze to w ca?ym pokoju, rusza boczkami i spodziewam sie pogorszenia w nast dniach....

to ju? drugi raz! wcze?niej odsatwi?am tylozyn? na 2 dni i poprawa te? by?a znaczna, powróci?am do tylozyny i stan z dnia na dzie? si? pogarsza?.

rozmawia?am z Lilith i powiedzia?a to samo co dr z bielska- to ze myszka lepiej sie czuje nie oznacza ze choroba ustepuje. no ok, ale dlaczego na antybiotyku jest znaczen pogorszenie i z dnia na dzien jest GORZEJ, dusznosc postepuje! jestem z lekarzem umowiona na poniedzialek wiec mam zamiar podawac summamed do poniedzialu i potem on zadecyduje. nie jestesm wetem ale dla mnie to wykanczanie zwierzecia.

czy ktos mial podobny przypadek? mialam troche zweirzat i wiele tez z nimi przeszlam jesli chodzi o choroby ale czegos takiego nie widzialam...


ps. nie chce tez robic nic bez wiedzy weta, ale moze faktycznie lepiej jakies wdechowe jak lilith mowila... zobaczymy co bedzie w dalszych dniach, ale mysle ze nic dobrego...

http://w121.wrzuta.pl/aud...99/myszka_chora - nagra?am jej od?osy :(

[ Dodano: 2014-05-03, 21:58 ]
Obserwuj? wyra?ne pogoszenie (po 2 dawce antybiotyku), mniej si? ju? rusza, spi, a wczoraj weso?o hasa?a.
nie znam sie, ale chyba trzeba postawi? now? tez? ze to nie zaplanie p?uc. a rtg nie wykazywa?o wody w p?ucach. odstawic antybiotyk i co w zamian? sterydy? druga mycha wciaz jest z ni? i jest okazem zdrowia!

[ Dodano: 2014-05-13, 01:00 ]
sytuacja jest nast?puj?ca: obecnie Krówka ma kolejny antybiotyk (ten sam co na poczatku- enro) i o dziwo dzia?a... konsultowalam si? z kolejnym weterynarzem (dr bernacka z sosnowca, wydaje sie na serio konkretna...). kolejny wet potwiedzil ze to nie p?uca tylko co? w górnych drogach oddechowych. albo choroba genetyczna lub mykoplazmoza czy cos takiego. dr powiedziala ze mozna sprobowac jeszcze doksycykliny i sterydów. niestety, je?li znów wróci do tego samego stanu co wcze?niej b?d? zmuszona j? uspi? :( ale je?li tak ma jej ?ycie wygl?da? to my?l?, ?e nie ma sensu to:( momentami jest na serio zle i ma du?? niewydolno?? oddechow?.
obecnie oddycha super, bawi si? i biega, je... oby jak najd?u?ej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT