AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybor zwi?zku hodowlanego.
Autor Wiadomość
Viv'quaree 
Szara myszka



Imi?: Joanna
Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Toru?/Olsztyn
Wysłany: 2014-05-10, 09:48   Wybór zwi?zku hodowlanego.
   Myszy: Ciapata, Baby, April


Zacz??o mnie to od d?u?szego czasu zastanawia? widz?c polskie hodowle zarejestrowane w ró?nych zwi?zkach hodowlanych ?wiata typu N.K.V, NMC i tak dalej. Co tak naprawd? sk?ania hodowców do istnienia w tych, a nie innych zwi?zkach? Co jest czynnikiem decyduj?cym w wyborze?

Przyk?adowo op?ata roczna PMC i N.K.V jest prawie taka sama, tylko w t? drug? trzeba jeszcze doliczy? warto?? przewalutowania i dany kurs euro. +/- prawie taka sama cena. Patrz?c z perspektywy cenowej, bo próbowa?am pod??y? tym tropem, ale zaskoczy?o mnie i to.

Wi?c jaki jest Wasz pogl?d na spraw??
_________________
...

 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-05-10, 11:24   

cena nie ma tu ?adnego znaczenia, przeczytaj regulaminy, przejrzyj forum PMC i wsyzstko stanie si? jasne.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Viv'quaree 
Szara myszka



Imi?: Joanna
Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Toru?/Olsztyn
Wysłany: 2014-05-10, 12:29   
   Myszy: Ciapata, Baby, April


Cena to by?a jedna z dróg, ktore próbowa?am obra? w poszukiwaniu odpowiedzi. Wiem o tym, ze nie jest to w tym przypadku wa?ne. Ze cos innego jest na rzeczy.
_________________
...

 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-05-10, 12:36   

To tak jakby? si? pyta?a dlaczego kto? jest w danej partii politycznej, a nie innej. :p
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Viv'quaree 
Szara myszka



Imi?: Joanna
Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Toru?/Olsztyn
Wysłany: 2014-05-10, 13:04   
   Myszy: Ciapata, Baby, April


To ta osoba doskonale wie dlaczego do takiej partii przynale?y i co wed?ug niej jest ?le w innej.
_________________
...

 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2014-05-10, 13:11   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


My?l?, ?e tu wi?kszo?? ma bardzo sprecyzowan? opini? na temat ka?dego ze zwi?zków (przynajmniej tych w Polsce bardziej znanych). Ka?dy z forumowiczów powiedzia?by Ci co innego, i to skrajnie innego :wink: Pozostaje przejrze? regulaminy zwi?zków, forum - nie s?dz?, ?eby kto? jeszcze tu chcia? wdawa? si? w dyskusj? na ten temat :razz:
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-05-10, 13:15   

Zuza ma racje raczej nikt nie bd sie chcia? wdawa? w dyskusje :P Tu dobrze i tu, l?cz? nas myszy.. nie zwi?zek :D
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-05-10, 13:35   

Viv'quaree napisał/a:
To ta osoba doskonale wie dlaczego do takiej partii przynale?y i co wed?ug niej jest ?le w innej.


No w?a?nie, wi?c ka?dy nale?y bo mu si? podobaj? zasady.
Nie wiem nad czym si? tu zastanawia?, tak jak parti? kto? wybiera, bo czuje ?e tam b?dzie mu lepiej, tak si? wybiera zwi?zek.

Nadal b?d? porównywa? to do partii, tak jakby zapyta? dlaczego wszyscy nie s? za jedn? tylko wybieraj? ró?ne.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2014-05-10, 13:47   

O bo?e chcia?a by osoba w danym zwi?zku po prostu napisa?a dlaczego wybra?a ten zwi?zek. Po prostu. Nie wiem co za problem. Jak kto? chce myszy wprowadza? niekoniecznie z hodowli se we?mie nkv. Pmc ma jakie? bardziej rygorystyczne zasady i regulamin. Generalnie to w ?adnym nie jestem to nie wiem. Ale wiem o co chodzi?o w za?o?eniu tematu xD
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-05-10, 13:51   

Nie, nie wszyscy którzy s? w nkv wybrali je z tego powodu -_-
Bez sensu prowadzi? tak? dyskusje, znowu tylko b?dzie wojna. Wybrali tak bo im bardziej pasowa?o no i tyle.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2014-05-10, 14:06   

Ja tam poda?am przyk?ad tylko i o:)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Viv'quaree 
Szara myszka



Imi?: Joanna
Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Toru?/Olsztyn
Wysłany: 2014-05-10, 16:16   
   Myszy: Ciapata, Baby, April


Mo?e inaczej zadam pytanie. Co takiego oferuje taki, a nie inny zwi?zek? Nie mówmy ju? o minusach, a samych superlatywach. W ten sposób zaoszcz?dzimy niepotrzebne k?ótnie. Zak?adaj?c ten temat nie chodzi?o mi o jej wszcz?cie, tylko o doinformowanie si?, bo zaintrygowa?o mnie to.
_________________
...

 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-05-10, 16:37   

O?kej, takie najwi?ksze zalety wg mnie:

PMC oferuje wystawy, w sensie je?li tam nale?ysz to mo?esz wystawia? myszy na jedynych w Polsce wystawach, które w?a?nie PMC organizuje. (chyba na zoobotanice jest mi?dzynarodowa? je?li nie to niech mnie kto? poprawi)

NKV, to co napisa?a wero, je?li chcesz wyprowadzi? jak?? odmiane z myszy do których nie masz rodowodów to tam nie ma obowi?zku ich posiadania.
Dodatkowo u?atwia to kontakt z zagranicznymi hodowcami no i równie? mo?na wystawia? myszy tyle ?e te wystawy s? g?ównie w Holandii.

NMC jest super bo mo?na wyhaczy? ?wietne myszy w uk :3
W swoim gronie sprzedaj? du?o, je?li chce si? wyhaczy? co? jako "ten spoza" to jest bardzo ci??ko. Mi odmówi?o 9 hodowców g?ównie z tego powodu, 4 powiedzia?o to szczerze :P
Oni bardzo du?o ubijaj? myszy i zostawiaj? tylko to co im potrzebne i naj?adniejsze, wi?c ci??ko w ogóle co? od nich kupi?. Ogólnie zagranic? tak dzia?aj? hodowle wi?c najlepiej zamówi? przed miotem albo zbiera? odpadki :P
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-05-10, 18:54   

Ja wybralam pmc ze wzgledu na to ze to jednak Polski klub. Od dziecka je?dzi?am na wystawy znam chyba wszystkich osobi?cie, podoba mi si? , uwielbiam wystawy i ca?? ekipe :) Z wprowadzeniem nowych nie rodowodowych myszy problemu nie ma gdy mysz spe?nia oczekiwania hodowlane(typ,kolor lub ?adka odmiana) Maj?c ca?? dokumentacje myszy ?atwiej jest obra? myszy pod hodowl?. W nkv plusem jak dla mnie jest to ze nie trzeba wypelnia? papierkowej roboty typu rodowody, karty miotów. Czasem pomimo satysfakcji z tego ze sie ma wszystko pod kontrol? nie chce sie tego robi?.

Ja bym na twoim miejscu si? wstrzyma?a z decyzj? po prostu :) My?l? ze jak jeszcze troche pob?dziesz na forum sam b?dziesz w stanie oceni? do jakiego klubu chcesz przynale?e?. Zobaczysz te? z jak? grup? ludzi z zwi?zków lepiej sie dogadujesz :)
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2014-05-11, 11:55   

NKV ma wi?cej luzu. Przejrzyj forum i tematy "PMC przeciwko reszta ?wiata", hodowle etc. Wa?ne jest, ?eby? wiedzia?a na co si? piszesz - popatrz na wielkie wojny, które ludzie tocz? dla pmc i pmc dla nich. Je?eli ci to pasuje no to pmc - to polski klub jednak, wystawy, nagrody, nie trzeba tyle pieni?dzy w np. transport wk?ada? bo Polska jest jednak ma?a. Ale jak pisano wy?ej - chcesz nowe odmiany wprowadzi?, bez rodowodu, no to nkv. Aczkolwiek i o jednym, i o drugim klubie opinia nie jest najlepsza :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT