AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2014-12-27, 15:25
Samotny samiec
Autor Wiadomość
P?azuu 
Szara myszka


Imi?: Jakub
Wiek: 22
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Jastrz?bie-Zdrój
  Wysłany: 2014-05-12, 14:54   Samotny samiec
   Myszy: Neron


Witam, móg?bym mojemu samcowi dokupi? drugiego samca? Czy b?d? si? gryz?y?
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2014-05-12, 14:58   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


jasne, ?e móg?by?, ale nikt nigdy nie da Ci pewno?ci, ?e si? dogadaj?. ??czenie samców to rosyjska ruletka, nawet bracia nie zawsze potrafi? ze sob? mieszka?. ale próbowa? mo?esz.
 
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-05-12, 14:58   
   Myszy: coraz wi?cej...


Jak d?ugo samiec jest sam?
Nigdy nie ma pewno?ci, czy myszy si? zaakceptuj? czy nie, szczególnie je?eli d?ugo zosta?y same.
_________________
 
 
P?azuu 
Szara myszka


Imi?: Jakub
Wiek: 22
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Jastrz?bie-Zdrój
Wysłany: 2014-05-12, 15:00   
   Myszy: Neron


Samiec jest sam oko?o miesi?c, w sklepie by? z dziesi?cioma myszami :P
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-05-12, 17:13   

To wiadomo ?e kiedy? samotny nie by? mo?esz kupi? ale ryzyko istnieje chocia? dodam od siebie ?e mam 5 samców i zawsze jako? udaje si? po??czy? .
Ja tam wychodz? z za?o?enia ?e samcu te? nale?y si? towarzystwo :)
Powodzenia :) kto nie ryzykuje ten nie ma :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-05-12, 20:06   
   Myszy: coraz wi?cej...


Miesi?c to nie jest jako? szczególnie d?ugo, ale du?o zale?y od usposobienia konkretnego samca. Je?eli b?dziesz chcia? spróbowa? go z czym? po??czy?, to musisz mie? w zanadrzu osobn? klatk? albo ewentualnego ch?tnego, który go we?mie.
_________________
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-05-13, 08:09   

mam podobny problem, mój myszek jest w?a?nie osierocony po ?mierci brata, ci?gle kr??y po klatkach, praktycznie nie spa? w domku bo nie ma si? do kogo przytulic, ca?e ?ycie spali razem. obawiam si? jednak, ?e czeka on na powrót brata, a nie kogo? innego. mój poprzedni samiec w podobnej sytuacji sta? si? miziakiem, i to ja musia?am godzinami czochra? go po ?epku.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-05-13, 17:13   

Sm?tny pozbawiony towarzysza to co mu si? dziwisz ?
Przerabia?am to ze swoim . Ile ma ? Mo?e dokup mu towarzystwo lub po?wi?? mu wi?cej czasu .
_________________
InfinitY ..
 
 
Hien
M?ody Myszaty



Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-13, 22:14   
   Myszy: Fuks, Walter, Miran [*] ||Stadko panów: Berdych, Maflin, Rafa, Anthony, Smaug, trzy dzierlatki: Aza, Renka (Serena) i Masza vel Katastrofa


Mi si? zdarzy?o mie? samotnego samca i ?ywszego, bardziej awanturniczego i hiperaktywnego furiata nie zdarzy?o mi si? trzyma?, a s?dz?c po tym, ?e do?y? 4 lat, niespecjalnie odczuwa? swoj? samotno??. Próbowa? mo?na, ale jak si? nie zaakceptuj?, to b?dzie problem, a je?li jest m?ody, to mo?e si? przyzwyczai? chyba. Nie jestem ekspertem, ale na pytanie, czy dokupywa? temu mojemu towarzysza, znajoma hodowczyni stwierdzi?a, ?e kategorycznie nie, bo b?dzie pierze lecia?o.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-05-14, 07:39   

mój ma ponad rok, przez ca?e ?ycie by? razem z bratem, boj? si?, ?e on czeka na brata a ka?dy inny mysz nie b?dzie zaakceptowany, chyba to mój by? dominem, brat wi?cej czasu sp?dza? w domku i by? s?odkim anio?kiem, a ten rozrabiak?
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-05-14, 11:56   

No b?agam ale lito?ci jest tu sporo hodowców którzy ??cz? samce . Ciekawa jestem co mieliby zrobi? gdyby przysz?o im ka?dego samca trzyma? w oddzielnej klatce ?
Jak pisa?am mam 5 samców w chwili obecnej . Za jednym zamachem kupi?am 3 z dwóch miotów maj? ok 7 miechów miesi?c temu dosta?am nowego i uda?o sie po??czy? . Aktualnie jest nast?pny nowy i wci?? wszystkie ca?e wi?c chyba mog? potwierdzi?,?e da rad? po??czy? samce.
Wcze?niej ba?am si? ??czenia i moje samce ?y?y we dwójk? dzi? ?a?uj? ze nie podj??am ryzyka.
_________________
InfinitY ..
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-05-14, 12:54   

Mi si? jeszcze nie uda?o niepo??czy? samców -_-
Zawsze si? da, pr?dzej czy pó?niej. Ewentualnie jakie? naprawd? du?e wyj?tki musia?yby si? trafi?. Od hodowcy te? wzi??am samca niby agresywnego strasznie, ca?e ?ycie sam mieszka? (jak bra?am mia? 10 mcy), ci??ko by?o ale teraz mieszka w stadzie i wszystko gra. W m?ode to ju? w ogóle nie wierz?, ?e si? nie da. Samce to nie potwory :P
Czasem wi?cej ha?asów mam ze strony samic ni? samców, tak?e troch? przesadna opinia kr??y o ich ??czeniu.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Hien
M?ody Myszaty



Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-15, 09:09   
   Myszy: Fuks, Walter, Miran [*] ||Stadko panów: Berdych, Maflin, Rafa, Anthony, Smaug, trzy dzierlatki: Aza, Renka (Serena) i Masza vel Katastrofa


Szczerze mówi?c, to gadanie "zawsze da si? ??czy? samców" przypomina mi fochy mojej matki, która prycha na doniesienia, jakoby chomiki syryjskie by?y samotnikami, bo jej nigdy si? nie pozabija?y, jak trzyma?a po kilka. Zw?aszcza jak samiec po przej?ciach (jak mój dawny mysz) i raczej nieprzyzwyczajony do stada i do zapachu innych nie przywyk?, a nie ka?dy ma n mo?liwo?ci do wyboru, ?e jak nie z tymi, to mo?e z tymi si? dogada. Hodowcy psów te? si? dziwuj?, ?e s? niezdatne do ?ycia z innymi psami psy, a pozostaj? psy, których po prostu nie da si? trzyma? z innymi i ju?.
Zwierzaki s? ró?ne, a te nierodowodowe wcale nie musz? by? ani oswojone, ani ?atwe, w ko?cu nie wiadomo, co przesz?y. Mog?y mie? trudne ?ycie, zw?aszcza jak bierze si? zwierz? ju? doros?e. W takim wypadku my?l?, ?e ostro?no?? jest wskazana, a napadanie na ostro?nych tylko dlatego, ?e w waszej hodowli - w której przecie? myszki s? szcz??liwe, niczego im nie brakuje i s? odpowiednio zsocjalizowane, czego nie mo?na tak od razu, bez ?adnej obserwacji czy prób i b??dów powiedzie? o zwierzakach po przej?ciach - wszystko zawsze gra, jest nie na miejscu -.-
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-05-15, 11:37   

Hien gadanie ? Chyba Marta przedstawi?a fakty nie uwa?asz ?
Matko ... reasumuj?c . Wed?ug mnie samce nie powinny ?y? samotnie i dlatego wychodz? z za?o?enia,?e warto podj?? ryzyko ??czenia i tyle.
Powtórz? po raz który? dla chc?cego nic trudnego ,, ja bym spróbowa?a i próbuj? i uwaga jako? si? kr?ci . Jest troch? sposobów i mo?na kombinowa? ja przez takie stereotypy dwa lata czeka?am na zakup myszy bo ba?am si? po??czy? bo przecie? ze?r? si? na miejscu .
A tu prosz? teraz taka niespodzianka !
_________________
InfinitY ..
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-05-15, 14:22   

przekona?am si?, ?e mój osierocony mysiaczek bardzo chce mie? kontakt z inn? mysz?, ale mój adoptowany Myszek z laboratorium gryzie bez zastanowienia.
my?l?, ?e mo?liwe jest ??czenie mysiaków z hodowli czy z domu / z wpadki/, ale mysiaki po przej?ciach s? charakterne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT