AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
mysz i szczur
Autor Wiadomość
Animal_World 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 26
Wysłany: 2014-06-03, 10:06   

chcia?am tylko pokaza? troch? inny pogl?d na ca?? spraw?. Fakt, ?e tekst o chorym fanaty?mie nie wyszed?, ale moje postrzeganie myszowego ?wiata zmieni?o si? wraz z zakupem w??y. W momencie gdy gryzonie mia?am hodowane w w??owych celach, my?l o pojechaniu z mysz? do weterynarza by?o chore, skoro kto? inny (w??) móg? za?atwi? spraw? od r?ki. Teraz myszy mam jedynie do podziwiania, nie wykluczam, ?e mo?e faktycznie kiedy? pojad? z nimi do weterynarza, ale to nadal w?tpliwa sprawa.
_________________
www.facebook.com/LittleAnimalWorld
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2014-06-03, 10:21   
   Myszy: -


No sytuacja wygl?da zupe?nie inaczej, je?li masz w??a. Nie wspomnia?a? o tym, wi?c ten tekst o fanatyzmie brzmia? raczej, jakby? mia?a podej?cie w stylu "zdechnie, to zdechnie, mam to gdzie?, niech sobie cierpi" ;)
Podejrzewam, ?e nie spotkasz si? tutaj ze zrozumieniem, je?li chodzi o skarmianie w??a myszami (co jest raczej zrozumia?e, jeste? na forum mi?o?ników myszy ;) to tak jakby wej?? na forum mi?o?ników psów i pisa? o daniach z psa w Chinach), ale osobi?cie uwa?am, ?e nie ma co robi? z w??a wegetarianina, tylko dawa? mu do jedzenia to, co normalnie by zjad?, czyli mi?dzy innymi myszy. Sama nie mia?abym serca, bo za bardzo lubi? gryzonie, ale dlatego te? nie trzymam w??y.
 
 
Animal_World 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 26
Wysłany: 2014-06-03, 10:29   

ja swoj? hodowl? w??y z 20 ograniczy?am do 1, tak?e gryzonie wygra?y. Jednak podej?cie na zasadzie "jak umrze, to umrze" pozosta?o, wi?c daj?c szczura do myszy nie mia?am nic do stracenia (poza mysz? oczywi?cie, ale nie zrobi?oby mi to ró?nicy). Nie szukam tutaj zrozumienia, bo wiem ?e o to ci??ko. Jednak by?oby mi?o gdyby ludzie nie oceniali osoby z innymi pogl?dami tak pochopnie :p
_________________
www.facebook.com/LittleAnimalWorld
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2014-06-03, 10:35   
   Myszy: -


Wiesz, co innego dawa? chor? mysz? do zjedzenia w??owi albo podstawia? myszy m?odego szczura do odchowania, a co innego z pe?n? premedytacj? ola? chorob? myszy i czeka? a? sama sobie w cierpieniu zdechnie ;) Bo tego sama nie rozumiem. Zw?aszcza, ?e np. zwyk?e przezi?bienie mo?na wyleczy? antybiotykiem za kilka z?otych (w zale?no?ci od weta oczywi?cie). Tu nie chodzi o pogl?dy innych na temat trzymania zwierzaka, bo pogl?dy ka?dy mo?e mie? inne. Chodzi o niezaprzeczalny i niezale?ny od pogl?dów fakt, ?e ka?demu zwierzakowi nale?y si? opieka - albo w przypadku ci??szej choroby chocia? eutanazja, niech si? biedak nie m?czy do ?mierci.
Rozumiem Twoje podej?cie; skoro przez d?ugi czas myszy s?u?y?y Ci jako pokarm dla w??y, to trudno Ci darzy? je jakim? szczególnym uczuciem (i zmieni? nastawienie z dnia na dzie?), ale zrozum te? ludzi tutaj, którym ci??ko si? to czyta ;)
 
 
Animal_World 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 26
Wysłany: 2014-06-03, 10:41   

Nigdy nie czekam ?eby zwierzak umar? z powodu choroby, nie lubi? patrze? na co? takiego. Ze szczurami, je?ami, lotopa?ankami i sus?ami biegam do weta, z myszami tego nie robi? poniewa? mog? mie? inne 'zastosowanie'. Nie oznacza to te?, ?e w jakim? tam stopniu nie jest mi przykro kiedy odchodz?. Obecnie mam 4 mysie samce i tego si? trzymam
_________________
www.facebook.com/LittleAnimalWorld
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2014-06-03, 10:55   
   Myszy: -


No i w?a?nie o to mi chodzi :D Po prostu ?le zrozumia?y?my Twoj? wypowied?, bo na pocz?tku brzmia?o to inaczej. Teraz ju? wszystko jasne :D
Cytat:
lotopa?ankami

Musia?am to wygoogla? :lol: ?adne zwierz?tko.
 
 
Animal_World 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 26
Wysłany: 2014-06-03, 14:50   

snowdog lotopa?anki to wspania?e zwierzaki :)

a tak wygl?da maluch kilka dni po wyj?ciu z torby mamy
_________________
www.facebook.com/LittleAnimalWorld
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-06-03, 15:17   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Animal_World, za?oz osobny temat na lotopa?anki w dziele inne zwierzaki :) bedziemy sie zachwycac :)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2014-06-03, 17:53   
   Myszy: -


O jaaaaaaa, jaki s?odziak! :D Tak jak pisze lilith, za?ó? temat oddzielnie na lotopa?anki :D
 
 
PaniCiurowa 
M?ody Myszaty
Faeriel de Ville



Imi?: Ola
Wiek: 31
Dołączyła: 26 Lut 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-19, 14:11   
   Myszy: -


Fajniasta lotopa?anka. :)


Jakby kto? jeszcze mia? w?pliwo?ci co do niebzpiecze?stwa wynikaj?cego z kontaktu szczura z mysz? - kilka dni temu, kiedy by?am w pracy, z klatki uciek?y mi moje dwa pó?dzikusy. Dosta?y si? do samli. Z 9 myszy zosta?y mi 3, wystraszone i zestresowane, prze?y?y tylko dlatego ?e si? schowa?y pod os?onk? ko?owrotka. To chyba jasno obrazuje, ?e szczur si? z mysz? nie zaprzyja?ni.
_________________
zaszczurzona. :)

Ja na 500px
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT