AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wero
2014-06-23, 12:37
Pomoc z myszkami (ci??a)
Autor Wiadomość
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-23, 15:08   

mo?esz da? ?y?eczk? ma?? p?ask? na spodeczek ;)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Waterloo 
Mysi Bywalec


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 169
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2014-06-23, 15:27   

Jeszcze z w?asnych do?wiadcze?(mimo, ?e szczurzych). Otó? u matek karmi?cych spada zawarto?? wapnia co mo?e si? objawia? ?ysieniem w okolicach g?owy, szyi(g?ównie) i przerzedzenie sier?ci na powierzchni reszty cia?a.
Rada? Jest prosta.
Bierzesz troszk? twarogu chudego lub pó?t?ustego(bez dodatków typu: szczypior, czekolada, cebula, szynka etc.) robisz z niego kulk? o ?rednicy oko?o 2-2,5 cm, nast?pnie bierzesz wapno dla myszy do klatek(w ka?dym sklepie zoologicznym znajdziesz), ?cierasz na proszek 1/3 ?y?eczki i wgniatasz w kulk? przygotowan? z twarogu. W ten o to sposób masz kulk? wapnowo-twarogow?, któr? myszka mo?e sobie zje??, a przy okazji uzupe?nia niedobór wapnia. Bo jak wszyscy wiedz? wapno jest potrzebne do budowy ko??ca u klusek, który pobieraj? jako sk?adnik mleka :D
 
 
aibon 
Starszy Myszaty


Wiek: 16
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 87
Wysłany: 2014-06-23, 15:32   

Póki co moja mycha nie ?ysieje:D Ale pojde do zoologa zapytam o to wapno - ile razy im to dawac?? I czy tylko samiczce dawac wapno z twarogiem czy samcowi (ew. chomikowi równie?) te? moge dac??
 
 
luckymaus23 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 73
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2014-06-23, 15:45   

Zuza,ju? "lepszy" z tych dwóch jest Baku?, moja córka uwielbia i ma troch? lepszy sk?ad. Danio jest okropny w tym sensie,?e jest tam sam cukier(wymieniony w sk?adzie ze trzy razy) i s?ynny,a zarazem najgorszy syrop glukozowo fruktozowy (te? sam cukier),który producenci wciskaj? ostatnio w wi?kszo?? produktów.
 
 
 
Waterloo 
Mysi Bywalec


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 169
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2014-06-23, 15:48   



To wapno jest w postaci kostki, najcz??ciej z haczykiem z ty?u, s?u?y równie? do ?cierania z?bków :) Mo?esz je zawiesi? na kratkach, a zwierzak sam b?dzie wiedzia? kiedy si? za to zabra?. Chomikowi równie? i samcowi mo?esz da?.

Niestety karmi?ca samica prawie ca?y czas dogl?da ma?e i jedyn? rzecz? co robi jest wychodzenie po jedzenie,picie i jest to dobry sposób na uzupe?nienie niedoboru. T? "kuleczk?" wapnowo-twarogow? dajesz tylko samiczce "JE?LI URODZI" bo to ona b?dzie traci? zawarto?? tego pierwiastka podczas karmienia. Przecie? samce nie karmi? ma?ych, a chomikowi to nie potrzebne, no chyba ?e widzisz wy?ysienia u niego, wi?c mo?esz profilaktycznie podawa?. I dajesz tak co 2-3 dni a? wy?ysienia znikn? :)
 
 
aibon 
Starszy Myszaty


Wiek: 16
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 87
Wysłany: 2014-06-23, 15:57   

Ok, czyli przed urodzeniem nie musz? jej dawa??:> bo jeszcze pewnosci nie mam,?e jest w ci??y, jednak wskazówki i pomoc si? przydadz? - warto si? przygotowa? :D
A nawet po porodzie, je?eli NIE B?DZIE ?ysie? to i tak robi? jej takie kuleczki?
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-06-23, 16:02   

nie musisz ;p nie s?ysza?am, ?eby ktokolwiek tu takie rzczy musia? podawa?
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Waterloo 
Mysi Bywalec


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 169
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2014-06-23, 16:05   

Cytat:
przed urodzeniem nie musz? jej dawa??


Nie, nie musisz. :D

Cytat:
je?eli NIE B?DZIE ?ysie? to i tak robi? jej takie kuleczki


Nie musisz dodawa? wtedy wapna. Taka kulka twarogowa w takim wypadku podajesz np. 1-2 dni bo musi samiczka produkowa? dobrej jako?ci mleko ?eby kluski by?y zdrowe :)
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2014-06-23, 16:23   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


luckymaus23 napisał/a:
Zuza,ju? "lepszy" z tych dwóch jest Baku?, moja córka uwielbia i ma troch? lepszy sk?ad. Danio jest okropny w tym sensie,?e jest tam sam cukier(wymieniony w sk?adzie ze trzy razy) i s?ynny,a zarazem najgorszy syrop glukozowo fruktozowy (te? sam cukier),który producenci wciskaj? ostatnio w wi?kszo?? produktów.


No w?a?nie mi si? co? obi?o o uszy, ?e Danio mia? by? wycofywany ze sprzeda?y, bo... (nie pami?tam dok?adnie, wi?c nie bijcie) jest rakotwórczy? Co? tam takiego by?o i jako? od tamtej pory podejrzliwie na niego patrz?. Aczkolwiek u mnie i tak najwi?kszym powodzeniem ciesz? si? teraz gerberki-samoróbki - ci??arne i karmi?ce dostaj? codziennie z racji tego, ?e i tak musz? mie? zawsze dla szczurów.
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2014-06-24, 00:56   

Wszystko jest teraz rakotwórcze.
Ale to t?umaczy, czemu Danio mi bardziej smakuje ni? Baku?. :D
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2014-06-24, 00:58   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja ogólnie mam w g??bokim powa?aniu takie gadanie, ale jednak jako? tak pod?wiadomie inaczej na niego patrz? xd
 
 
 
aibon 
Starszy Myszaty


Wiek: 16
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 87
Wysłany: 2014-06-24, 02:03   

Hej, czy mog? da? wlasnor?cznie wysuszone liscie jab?oni myszkom?? bo ga??zki które s? razem z liscmi w kartonie to jest jab?on i one te liscie sobie zjada?y
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-06-24, 07:48   

mia?am samce, które by?y urodzonymi bra?mi, i te by?y razem, razem by?y te? dwa zabrane ze sklepu. ale inne próby ??czenia samców ko?cz? si? skakaniem do szyi z?bami i pazurami. chodzi?o mi o pytanie u?ytkowniczki, czy samiec ?le si? nie czuje sam. uwa?am, ?e ten, który poczu? si? ju? panem na w?o?ciach b?dzie przegania? intruzów
no chyba ?e przez ró?ne sztuki z ??czeniem i zamian? klatek zmieni mu si? poczucie terytorialno?ci, ale to ju? wy?sza szko?a jazdy hodowców
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2014-06-24, 14:13   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


U mnie niby samce mieszkaj? razem si?? rzeczy, ale mam wra?enie, ?e nie s? z tego powodu jako? szczególnie zadowolone. Nie ?pi? razem, odganiaj? si? wzajemnie od jedzenia. Chocia? mo?e to kwestia tego, ?e w hodowli do?? cz?sto zmienia si? sk?ad stada.
 
 
 
aibon 
Starszy Myszaty


Wiek: 16
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 87
Wysłany: 2014-06-24, 14:15   

http://www.fotosik.pl/pok...5fd23ba218.html
http://www.fotosik.pl/pok...11e23eca91.html
http://www.fotosik.pl/pok...6d73a789a7.html nowe akwarium juz jest ;> Z pi?terkiem i zabezpieczeniem - nie udusi sie chyba, co? D:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT