AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wero
2014-06-23, 11:37
Pomoc z myszkami (ci??a)
Autor Wiadomość
aibon 
Starszy Myszaty


Wiek: 16
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 87
Wysłany: 2014-06-26, 00:14   

stardust, nie chce zeby by?a w ci?zy, jezeli za?ozylam o tym temat to chce miec 100%%% pewnosci czy jest czy nie, skoro przesiedzia?a troch? z samcem, jesli nie to -"chwa?a!"

Hmm, dostaje such? karm?, daje jej troch? skórek od ogórka to wcina, kupi?am jej tego twaro?ka i daje nie tylko jej + wapno ma. Czasem jakie? zieleninki zje. Owoce, jak by? upa? to nawet kawa?eczek arbuza im dawa?am (jak jeszcze razem byli w klatce).

Nie wiem tylko, czy daj?c jej np. mlecz, trawk?, sa?at? - mam to suszy? czy mog? normalnie im da??
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-06-26, 06:41   

to ju? zalezy od myszy- jedne lubi? zielone, inne wcinaj? tylko suche, maj? jakie? swoje pomys?y na to, co dobre
 
 
Mila 
M?ody Myszaty
Pocz?tkuj?ca


Dołączyła: 08 Kwi 2014
Posty: 17
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-06-26, 18:16   

Aibon , stardust chyba chodzi?o o firm? karmy [ tej suchej ] , któr? karmisz mychy :wink:
_________________
Dopiero zaczynam przygod? z ogoniastymi , ale szybko si? ucz? :]
 
 
aibon 
Starszy Myszaty


Wiek: 16
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 87
Wysłany: 2014-06-27, 17:27   

sucha karme to kupuje zwykle u zoologa - ktore jest wysypane w pudle i w woreczku na wage zamawiam, a tak ogolnie to vitapol kupuje.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-06-28, 07:04   

karma na wag? moze mie? du?o zanieczysze?, lepsza jest pakowana w pude?ka, cho? mnie si? zdarzy?o kupi? i pude?ka z robaczkami w karmie 'gratis"
 
 
aibon 
Starszy Myszaty


Wiek: 16
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 87
Wysłany: 2014-06-28, 13:47   

ja wlasnie czesciej z vitapolu kupuje.
 
 
kokoosanka
Szara myszka


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-07-30, 23:19   

Witam, jestem tu nowa, ale prosze o pomoc. Jakie? 2 miesi?ce temu moi rodzice kupili mojej 7-letniej siostrze mysz. Wiadomo jako, ?e jest dzieckiem pomagalam przy opiece nad ni? jako, ?e wcze?niej ju? mia?am styczno?? z gryzoniami. Jako, ?e to zwierz?ta stadne zdecydowali?my sie na kolejne zwierz?tko. Wczesniej te? mieli?my dwa gryzonie na raz, ale teraz mimo zapewnie? Pani w sklepie okaz?o sie, ?e jest to parka. W zesz?y pi?tek (25.07.2014) urodzi?y si? ma?e. S? trzy ma?e myszki. Czy mo?ecie mi poradzi? co? na temat opieki nad nimi? I jesli kto? jest ch?tny to w momencie kiedy zwierzaczki b?d? gotowe jestem gotowa odda? je w dobra r?ce. Chcia?bym zostawi? co najmniej dwie myszki le jednop?ciowe poniewa? s?ysza?am ze samodzielne rozmna?anie jest bardzo niekorzystne i niezdrowe dla myszek, a absolutnie nie chcialbym wyrz?dzi? zwierz?tkom krzywdy, bardzo prosz? o pomoc. I czy mozecie mi powiedzec jak mniej wiecej powinny wygl?da? tygodniowe myszki ?ebym mog?a sprawdzi? czy sie prawid?owo rozwijaj?. Z góry dzi?kuje za wszelk? pomoc
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-07-31, 05:18   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Mam nadziej?, ?e oddzieli?a? samca? Bo jesli nie to samica prawdopodobnie jest w kolejnej ci?zy.

Tygodniowe maluszki zaczynaj? ju? porasta? futrem i ?uszczy im si? skóra.
Samicy nalezy zapewni? w czasie karmienia du?o spokoju, bia?ka (np. psie lub kocie chrupki), materia?y na budowe gniazda.

M?ode oddziela si? w okolicach 30 - tego dnia ?ycia
_________________
 
 
kokoosanka
Szara myszka


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-07-31, 09:39   

Dzi?kuje bardzo za odpowied?, male?stwa na pocz?tku by?y rózowiutkie ju? teraz s? czarne tak jak oboje rodziców, mam nadzieje, ?e wszystko w porz?dku. Niestety nie oddzielili?my samca, bo Pani w zoo powiedziala ze jak byli od pocz?tku razem to samiec nie zagraza maluszkom. Dzisiaj go oddziele.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-31, 10:02   

maluszkom mo?e i nie zagra?a (przyznam ?e nie wiem) ale samic? mo?e powtórnie zap?odni?...
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
kokoosanka
Szara myszka


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-07-31, 11:37   

Okej w takim razie oddziele bo wola?abym ich nie?wiadomie nie rozmna?a? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT