AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapowiedzi miotow SIERPIE?
Autor Wiadomość
Waterloo 
Mysi Bywalec


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 169
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2014-08-16, 23:49   

Dla mnie vari ró?ni si? od splashed tym, ?e pierwsze ma równomiernie roz?o?one nieregularne ?aty na ciele. Splashed wygl?da bardziej tak jakby te ?aty by?y mniejsze, by?o ich wi?cej oraz wygl?daj? jak cienie na ciele. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Dla kogo? mo?e to by? "mas?o ma?lane", ale ja tak to sobie t?umacz?.
 
 
Zula 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: In Tenebris
Dołączyła: 05 Mar 2013
Posty: 113
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2014-08-17, 16:01   

Genetycznie to s? dwie, zupe?nie ró?ne odmiany. Obie s? dominuj?ce, ale:

Splashed jest widoczny tylko w obecno?ci rozja?nie? c (np. himalayan, burmese, beige, ssp, cpb, itd.). Ja?niejszy kolor definiuje odmiana z c (np. kremowy u beige), ciemniejszy to odmiana myszy bez rozja?nienia c (np. black, blue, itd.), wyst?powa? te? mog? kolory po?rednie. Zdarzaj? si? odd eye, w zale?no?ci od roz?o?enia pigmentu na g?owie u danej myszy.

Variegated to znaczenie, tak jak dutch, hereford, broken czy banded - genetycznie zupe?nie inne, ale dzia?a podobnie, tj. wyst?puj? ?aty danego koloru na bia?ym tle. Oczy s? koloru odmiany, czyli czarne u black i czerwone u dove, itd.
_________________
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-08-18, 12:39   

splash + bew powinien da? vari. By? juz taki miot u Kasi w pmc, oraz mozna znale?? info na finskiej stronie. Czy wyjd? ? licze ze tak ale nie wiem. To mój pierwszy taki miot ;)

Przedstawiamy si?. P?ci? po? na po? klusek jest 10

 
 
Zula 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: In Tenebris
Dołączyła: 05 Mar 2013
Posty: 113
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2014-08-18, 13:45   

Je?li jednym z rodziców jest BEW, to szanse na variegated s? - jedn? z mo?liwo?ci genetycznych dla BEWów jest mocno znaczona mysz, gdzie ca?e cia?o jest "zakryte" bia?ym kolorem. Je?li ojciec jest BEWem opartym na vari, jako ?e vari jest dominuj?cy, statystycznie po?owa miotu ma szanse by? vari, ca?kowicie niezale?nie od drugiego rodzica.
Cokolwiek + BEW mo?e da? vari (albo BEW, albo co? zupe?nie innego w zale?no?ci od modyfikatorów) :wink:

W zasadzie wystarczy?oby spojrze? w rodowód, ?eby mysz by?a vari jedno z rodziców musi by? vari lub BEWem (i tak ca?y czas przez poprzednie pokolenia, ka?dy vari musi mie? rodzica vari / BEW).

O jak? fi?sk? stron? chodzi?

?adne klusie, niech zdrowo rosn? :)
_________________
 
 
IWTB
M?ody Myszaty


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 27
Wysłany: 2014-08-18, 14:31   

czyzby http://www.hiiret.fi/eng/breeding/?pg=4 ?
 
 
Zula 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: In Tenebris
Dołączyła: 05 Mar 2013
Posty: 113
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2014-08-18, 14:46   

T? akurat stron? bardzo dobrze znam, uwielbiam j? i du?o si? z niej swojego czasu nauczy?am :D
Ale chyba nie to mia?a Milagros na my?li? Bo zrozumia?am, ?e gdzie? s? informacje odno?nie miotów splashed + bew? Czy znowu co? pokr?ci?am? :oops:

Edit:
Splashed i variegated na jednej myszy dadz? tricolory, ale wydaje mi si?, ?e ?adniejsze tri wyjd? na piebaldzie? Tak czy inaczej, jak s? gdzie? zdj?cia to prosi?abym o linki :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Zula 2014-08-18, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-08-18, 15:06   

To tak jakby powiedzie?, ?e blue + BEW da blue bandedy, bo u kogo? by? taki miot.
No lito?ci, to zale?y czym jest ten BEW, a o ile to BEW, a nie bone.

Jako? w?tpi? ?eby by? vari, bo nie ma teraz nigdzie vari. Po jakich jest rodzicach?
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-08-18, 15:27   

Nie rozumiem o co ci chodzi... -.- twoje porównanie jest dosc dziwne... Wiem ze mój BEW jest bewem a nie bonem. To mi wystarczy. I wstawiam tu zdj?cia miotów i tego co robi? nie po to zeby si? wyk?oca? dlaczego robi? taki miot... Poza tym to mój pierwszy taki miot. Nigdy nie hodowa?am bewów. Po drugie nie widzia?am miotu w którym komu? wysz?y po bewie zaraz vari. Wiem tyle ze bew jest scisle powiazany z splashed i na tym si? skupiam. reszta mnie nie obchodzi.

po trzecie nie robie ?aczenia spl x vari bo nie o tri mi tu chodzi..

huri.. jak moj bew moze byc vari ?? on nie musi byc vari by z splashed da? mi variegated\


z tego co si? orientuj? po samym bewie nie da si? uzyskac vari. Do tego potrzeby jest modyfikator taki jak maja splashed


MAM SWOJE PLANY WOBEC TYCH MYSZY I NIE MUSZE SIE NIKOMU Z NICH T?UMACZY? SKORO I TAK WIECIE NAJLEPIEJ


Teraz masz problem. A gdy by?o spotkanie na Malcie ze wszystkimi i mia?am ze sob? myszy i rozmawialismy wszyscy na ten temat nic sie nie odezwa?a? :)
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-08-18, 16:45   

IWTB, tak fi?sk? jednak?e kiedy? wygl?da?a inaczej. I informacje tez by?y inne. Czyta?am to pare lat temu ;P Moj bew nie jest po vari. Wiem ze gdyby które? z jego rodziców by?o vari mozna by?oby przypuszcza? ze przeka?e on geny dalej. Jednak w lini mojego samca niema markedów na 100 % dlatego ??cz? z spl bo niema innego sposobu na uzyskanie vari po takim samcu :)
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-08-18, 17:09   

Cytat:
huri.. jak moj bew moze byc vari ?? on nie musi byc vari by z splashed da? mi variegated.


Normalnie? Tak samo jak mo?e by? bandedem?

Cytat:
z tego co si? orientuj? po samym bewie nie da si? uzyskac vari. Do tego potrzeby jest modyfikator taki jak maja splashed


vari to gen, a nie modyfikacja


Cytat:
MAM SWOJE PLANY WOBEC TYCH MYSZY I NIE MUSZE SIE NIKOMU Z NICH T?UMACZY? SKORO I TAK WIECIE NAJLEPIEJ


No nie musisz, ale piszesz g?upoty no i tak... wiemy lepiej, no bo sory... piszesz jakby vari to by?a jakas modyfikacja w dodatku receswna :shock:


Cytat:
Teraz masz problem. A gdy by?o spotkanie na Malcie ze wszystkimi i mia?am ze sob? myszy i rozmawialismy wszyscy na ten temat nic sie nie odezwa?a? :)


A co mia?am si? odzywa?? Odezwa?am si? tylko czy to nie bone czasem - nie, spoko.
Skoro mia?y by? po tym vari, to ten rzekomy bew musi by? vari i tak to zrozumia?am na tej Twojej malcie.

Teraz piszesz ?e u niego w linii nie ma vari, to równie dobrze mog?aby? chcie? po tym ??czeniu uzyska? bandedy. Vari to gen i go nie wyczarujesz je?li go nie ma.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-08-18, 17:36   

Nie serio. Kiedy? na fi?skiej stronie pisali ze bew x splashed daje vari. Tak uzyskano ten gen. Pyta?am sie wielu hodowców z zagranicy mówi? ze faktycznie gen vari jest osobnym dominuj?cym genem. A informacje na fi?skiej stronie zosta?y zmienione ( robert mówi ze okaza?y si? b??dne i vari mi na 100 % nie wyjd?) Mam jednak najdziej? ze info zosta?o wycofane wraz z zmianami na tych stronach i stara teza jest poprawna. Zobaczymy w praniu. W sumie Kasia mia?a kiedys taki miot

:
Cytat:
Ojciec: LAURANT Perrier shs siamese agouti point splashed imp. D
Matka:LITTLE MONSTER From MouseHouse sh black eyed white

GRATKA short hair satin variegated Bernadeta
GRANDA short hair variegated Bernadeta
GRYPA short hair variegated Lavenda
GALA short hair satin variegated Patryk
GOLINA short hair variegated Rudziak
GABRYSIA short hair black w nowym domu
GERTRUDA short hair black rez
GERMANIA short hair black rez
GONZO short hair variegated zostaje
GASPARD DE LA NUIT short hair satin variegated Jagerek
GNOM short hair black w nowym domu


Kwestia taka ze nie mam poj?cia czy ten jej bew nie by? po vari ( nie moge sie doszuka?)

Je?li nie wyjd? to trudno :) Przynajmniej b?d? mie? pewno?? ze si? nie da inaczej.
Trzymam jednak po cichaczu kciuki :) Myszy s? du?e i zdrowe nie b?d? ?a?owa?a tego ??czenia :)
 
 
Zula 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: In Tenebris
Dołączyła: 05 Mar 2013
Posty: 113
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2014-08-18, 17:49   

Milagros napisał/a:
IWTB, tak fi?sk? jednak?e kiedy? wygl?da?a inaczej. I informacje tez by?y inne. Czyta?am to pare lat temu ;P

Strona wygl?da?a inaczej, ale po przebudowie informacje s? te same, plus czasem dodaj? nowe - wcze?niej nie by?o wiele np. na temat splashed czy blue agouti. Pami?tam, bo jeszcze na starej wersji portalu szuka?am wszystkiego, co by?o na temat splashed. Nie by?o tam informacji, o których piszesz...

Variegated jest star? odmian?... Pierwsze by?y zanotowane w 1908 roku, widzia?am je na diagramach z 1966 roku, o:
http://www.informatics.ja...igure11-1.shtml

Splashed jest nowszy, wywodzi si? prawdopodobnie z myszy laboratoryjnych, chocia? wiele o nim nadal nie wiadomo, prosz?:
http://www.afrma.org/c-c_splashed.htm

I nigdy nie napotka?am informacji dotycz?cych powi?zania splashed z variegated.
_________________
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-08-18, 17:51   

A ja widzia?am :)
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-08-18, 17:52   

Te pseudovari kiedy? wi?zali ze splashedem, ale szybko zosta?o to sprostowane i na fi?skiej tego nie by?o tak jak ju? tych pseudovari nie ma, bo zosta?y wyeliminowane.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-08-18, 18:04   

Ja tam czekam a? si? wybarwi?. Je?li nie wyjd? to faktycznie nie da si? tego zrobi? w ten sposób :) licze na to ze sie da ;p a co do nazewnictwa... wazne by mia?y swój standard i by?y normalnie dominuj?ce
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT