AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
biegunka i z?y wygl?d
Autor Wiadomość
Morgosse 
Starszy Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2014-07-10, 13:17   biegunka i z?y wygl?d
   Myszy: Lusia


Na wst?pie si? przedstawi? mam na imi? Karolina, mam 20 lat i od 2 dni jestem w?a?cicielk? ma?ej myszki :)

Kupi?am j? tak jak powiedzia?am 2 dni temu jako samca w sklepie Kakadu. I tu sobie pluj? w brod?, ?e si? lepiej nie przyjrza?am, bo w domu po lepszym obejrzeniu okaza?o si?, ?e mam samiczk? - a przynajmniej tak mi si? wydaje. Ale jako, ?e j? wzi??am to ju? nie oddam i pokocham tak samo mocno, martwi mnie tylko to, ?e zwierze mo?e by? w ci??y. A warunków na to nie mam, nie wspominaj?c ju? o wiedzy. Mia?am kiedy? samca myszki ale to w wieku gimnazjalnym. Wi?c to jest jeden z powodów mojego zarejestrowania si? tu, bo potrzebuj? pomocy.

Wczoraj by?am ca?y dzie? w pracy, wi?c Zuza (tak dosta?a na imi? od mojego ch?opaka) mia?a czas na zaznajomienie si? z nowym miejscem zamieszkania i odstresowaniem, bo ?apanie w sklepie, podró?, zmiana miejsca i nowi ludzie na pewno s? dla takiego ma?ego stworzonka wielkim stresem. Wieczorem da??m jej li?? sa?aty z w?asnej uprawy zmieni?am pokarm i picie. Dzisiaj rano zacz??am si? zaznajamia? z moj? now? przyjació?k? i niestety problem jest w tym, ?e zwierze "?le" wygl?da nie wspominaj?c o tym, ?e ma biegunk?.

Co mam na my?li pisz?c "zle"? Jest dziwnie napuszona, nie ma l?ni?cego i przyleg?ego futerka tylko takie jakie? "rozwalone". Ma ma?e, wydaje mi si?, ?e przymkni?te oczka. ale jest ?ywa i energiczna nie jest osowia?a. Mój poprzendi samczyk mia? pi?kne du?e oczy i delikatne l?ni?ce futerko.

A kupki sa br?zowo-?ó?te z jakimi? czarnymi maciupenkimi nalotami/ziarenkami? trudno jest mi to wyt?ujmaczy?.

Czy jest mi kto? w stanie pomóc? Powiedzie? co zrobi?? Szkoda mi zwierz?cia i jako, ?e podje?am si? ?wiadomie opieki nad Zuz? chc? jej pomoc.

Bardzo dzi?kuj?, za wszelk? pomoc i odpowiedzi :)
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-10, 13:29   

kochana wet koniecznie i to jak najszybciej. w sklepach zdarza si? cz?sto ?e zwierzaki maj? paso?yty co mo?e by? przyczyn? brzydkiego futerka, a biegunka jest bardzo niebezpieczna dla takiego malucha.
Wi?c wet szybciutko. Tym bardziej ?e pomo?e Ci stwierdzi? b?d? wykluczy? ci??? myszki.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Morgosse 
Starszy Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2014-07-10, 13:33   
   Myszy: Lusia


Gdzie w Warszawie znajd? kogo? kto zna si? na myszkach? Nie chc? i?? do kogo? kto uzna, ?e po co to ratowa? jak mo?na kupi? drugie, taki przypadek mia?am z poprzednim samczykiem, moze tezx dlatego, ?e wtedy mieszka?am na wsi...

Dosta?am tez z kakadu taka kartke, ?e mam darmow? wizyt? u weterynarza, wiesz moze co? o tym?
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-10, 13:37   

o darmowych wizytach nie wiem nic niestety. ale w wawie s? dwie kliniki które znaj? si? na myszkach - Pulsvet na Ursynowie oraz Ogonek na Bemowie. ja mam bli?ej do Ogonka i stamt?d mog? poleci? dr Milen?, reszty raczej nie znam ale wiem ?e w trudnych przypadkach konsultuj? si? z ni?.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Morgosse 
Starszy Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2014-07-10, 13:38   
   Myszy: Lusia


A mog?aby? mi poda? dok?adny adres lub linki do stron tych klinik? Bo jad? do biblioteki SGGW, wiec akurat na Ursynów,.,

Te kupki te? strasnzie ?mierdz?.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-10, 13:39   

a w pulsvecie np dr wdowiarska te? z du?ym sercem do tych maluchów

[ Dodano: 2014-07-10, 13:41 ]
ul. Pustu?eczki 30
tel. 22 649 31 17
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Morgosse 
Starszy Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2014-07-10, 13:50   
   Myszy: Lusia


przychodnia wterynaryjna szpital zwierzat egzotycznych "oaza" w Warszawie, to tam mam t? darmow? wizyt? z Kakadu, czy mia? kto? styczno?? z t? przychodni??
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-07-10, 13:55   

Morgosse napisał/a:
Te kupki te? strasnzie ?mierdz?.

?mierdz? albo ze stresu, albo z powodu zmiany diety. w sklepie jad?y pewnie cos innego ni? u Ciebie, organizm potrzebuje czasu ?eby przestawi? si? na inny pokarm. + ró?ne ?wie?e dodatki mog? zmieniac ten zapach
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Morgosse 
Starszy Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2014-07-10, 13:58   
   Myszy: Lusia


Tak, tylko mój poprzedni samczyk mia? bardzo urozmaicon? diet? i robi? normalne br?zowe kupki. Nigdy nie wyst?pi?a biegunka i zy? u mnie pó?tora roku.. Martwi? si? o ni?. Ju? szukam jak dojechac do przychodni. Czy jestem teraz w stanie co? zrobi? udzieli? jej "pierwszej pomocy"? poda? w?giel cokolwiek?
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-07-10, 14:01   

a to na pewno jest biegunka? wtedy trzeba pilnowa?, ?eby mysz du?o pi?a, okruszki wegla te? mo?na poda?
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-10, 14:01   

nie mia?am styczno?ci z nimi ale to ?e na stronie napisane jest "myszki japo?skie" nie stawia ich w zbyt dobrym ?wietle ... :roll:
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-07-10, 14:04   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Morgosse napisał/a:
przychodnia wterynaryjna szpital zwierzat egzotycznych "oaza" w Warszawie, to tam mam t? darmow? wizyt? z Kakadu, czy mia? kto? styczno?? z t? przychodni??


http://www.oaza-wet.pl/?przychodnia
O tej przychodni mówimy? Jak tak to spoko. Poluj na pani? dr Justyn?.
_________________
 
 
Morgosse 
Starszy Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2014-07-10, 14:05   
   Myszy: Lusia


?ó?to-zielone placki z wodnist? obwódk? to raczej biegunka, ale mog? si? myli?... :moops:
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-07-10, 14:06   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


I do?? prawdopodobny objaw paso?ytów.
_________________
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-10, 14:08   

rzadkie kupy i ?mierdz?ce nawet chwil? po wymianie ?ció?ki to na bank biegunka. Nawadnianie to podstawa
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT