AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Myszki ?aciatki - dwie laseczki + dzieci!
Autor Wiadomość
Gryzeldka
Szara myszka



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 0
  Wysłany: 2015-06-08, 13:52   Myszki ?aciatki - dwie laseczki + dzieci!

Hejo :) Przegl?dam forum od d?u?szego czasu, ogl?da?am Mysie, zdj?cia klatek i zachcia?o mi si? Myszek. To by?o gdzie? dwa lata temu. Tydzie? temu zrealizowa?am swoj? zachciank? w "odkopanej" klatce po kanarku.

Klatk? zdezynfekowa?am (by?a czysta, sta?a w szafie w domu, wi?c nic si? po niej nie pa??ta?o).
Kupi?am ko?owrotek Karlie Wonderland 22cm, sputnik, domek, poide?ko, troty i sianko.

Mysie jedz? Vtakraft Beauty dla myszek. Ze wzgl?du na proso i chrupki z bia?kiem zwierz?cym. Ogólnie bardzo ch?tnie j? wcinaj?. Karmy VL ju? jako? do mnie nie przemawiaj?, a pellety, które dawa?am ?winkom wydaj? mi si? dla myszek zbyt nudne. Lubi? patrze? jak szperaj? w karmie i ka?dy sk?adnik znika w odpowiedniej kolejno?ci :D

Mysie mam z zoologa... Chcia?am wzi?? z hodowli, ale podczas zakupów i kompletowania wyprawki trafi?am przy kasie na rozmow? pewnego Pana ze sprzedawc?... Pan chcia? dwie myszki dla w??a na obiadek. Zosta?y dwie dziewczynki. Sprzedawca ju? chcia? "nak?ada? obiadek do kartonika" (mysie dynda?y za ogony i okropnie piszcza?y), jednak wtr?ci?am si? ja, ?e przecie? dzwoni?am i rezerwowa?am dwie samiczki i mam prawo je kupi?! Sprzedawca zmiesza? si? i nie wiedzia? co zrobi?... na?ciemnia?am, ?e przecie? wczoraj dzwoni?am, ?e dzisiaj po nie b?d?! Pan od "obiadku" zrezygnowa? z zakupu, a ja wróci?am z mysiami do domu. Pope?ni?am straszne przest?pstwo kupuj?c je w zoologu, jednak nie mog?abym spa?, z widokiem tych biednych piszcz?cych mysi, przed moimi oczami.

Obecnie myszory ?pi?. Jedna z mysi wygl?da normalnie, wspina si?, szaleje, dynda na lianach, druga natomiast... zrobi?a si? dziiiiwnie gruba?na i g?ównie je, pije i odpoczywa w domku... CHYBA B?D? CIOCI?! Nie wiem czy tak przyty?a czy to ma?e ?elki tak rosn?.

Robi? ?liczne bunkry i gniazdka z trocin, sianka i r?cznika papierowego. Wej?cie do domku poprzedza tunel z rolki po papierze i "wykopki". W nocy tylko s?ycha? jak majstruj?. Jako ?e s? mysiami z zoologa boj? si? mnie bardzo, chocia? ju? nie a? tak jak na pocz?tku.
Obserwuj? je po zgaszeniu ?wiat?a. G?ównie t? jedn?. Grubcia chodzi tylko je??. Dzisiaj doda?am do jedzonka kilka chrupek mojej suni, która jest szczeniakiem i wcina Acan? Puppy, wi?c bardzo dobr? jako?ciowo karm?.

Da?am im jogurt, ale uciek?y od spodeczka. Zaraz postaram si? wstawi? fotki klatki i myszek. Zrobienie zdj?cia Grubci graniczy z cudem, ale mo?e si? uda.

Pozdrawiamy :)
Ostatnio zmieniony przez Gryzeldka 2015-06-10, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-08, 17:16   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Witam wraz ze swoimi ch?opakami :)

Tylko ze siankiem i trocinami to na prawd? trzeba uwa?a?... Sianko najlepiej wybiera? sprawdzone, którego jako?ci jeste?my pewni, bo wraz z nim nie trudno o przyw?drowanie paso?ytów, to samo tyczy si? trocin. Tutaj z tego, co si? orientuje polecane s? Tierwohl(?ció?ka dla koni, odpylona itp.), chocia? wiem ?e i zdarza?y si? egzemplarze, jakie pyli? potrafi?y, wi?c... z tym trzeba si? mie? na baczno?ci.

A jeste? pewna, ?e obie to samiczki? Kto ustala? ich p?e?? Gdyby uda?o si? zrobi? im zdj?cia podwozi + zdj?cia tej mysi, która wydaje si? Tobie wi?ksza i grubsza by?oby ?wietnie. Na pewno dziewczyny by pozna?y, czy to ci??a czy jest takiej urody ;p

Nie wiem, czy dobrze kojarz?, ale odno?nie karmy suchej dla kotów b?d? psów, to lepiej dawa? te ?redniej jako?ci i nie warto z tym przesadza?. Lepsze jako?ciowo karmy zawieraj? du?o wi?cej bia?ka, a taki dodatek do karmy podstawowej, która sama w sobie zawiera go ju? sporo, mo?e sta? si? po pewnym czasie niebezpieczny. U szczurów, z tego co s?ysza?am przebia?kowanie prowadzi nawet do raka A jest gro innych objawów, ale mo?e kto? jeszcze si? wypowie na ten temat. Oczywi?cie mówi? to na przysz?o??, nie ?e po jednym chrupku psiej karmy co? si? im stanie, ale jak b?dzie si? podawa? tak? karm? wysokiej jako?ci o du?ej zawarto?ci bia?ka regularnie, no to wtedy jest to bardzo prawdopodobne.

I równie? pozdrawiamy oraz czekamy na zdj?cia :m:P:
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-08, 18:14   

psia/kocia karma z du?? zawarto?ci? bia?ka jest ?wietna w przypadku samic ci??arnych b?d? karmi?cych.
Przy zwierz?tach bez takiej potrzeby osobi?cie dawa?abym tylko i wy??cznie raz na jaki? czas w formie smako?yku :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Coco 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 770
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-06-08, 21:12   

Hej :) Karlie lepiej ju? teraz zabezpiecz bo zaraz b?dzie przesi?kni?ty moczem :P
 
 
Gryzeldka
Szara myszka



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: 2015-06-09, 11:54   

Wstawiam fotki! Na razie skromnie. Zaraz wyruszam do zoologa zapyta? czy dojecha?a ?ció?ka konopna. Mo?e kupi? co? fajnego do zabaw :D co do ko?owrotka... na razie nie potrafi? z niego korzysta? :(



Kawa?ek zadka!


Mysi talerz


Takie zdj?cia uda?o mi si? zrobi? Grubci








Ma?e przemeblowanie :) wiórki ja?kowe, bawe?na i proso




Tu wida? brzusio




Wstydnisia
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-09, 14:59   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


?adne myszki, tylko niestety po tej jednej fotce "tej grubszej", to ci??ko cokolwiek stwierdzi?... Najlepiej by?oby zrobi? zdj?cie od góry, no i koniecznie ich podwozi, chyba ?e wolisz mie? wi?cej niespodzianek ;p

A propo, tak my?la?am w?a?nie po cichu, ?e to Twoje og?oszenie wystawione na olx:
http://olx.pl/oferta/mysz...html#841865dc31

Czyli jednak chcesz te myszki sprzeda?/wymieni?? Fajniutkie s?, szkoda by by?o ?eby straci?y dobry domek :( No i warto by?oby zaznaczy?, ?e jedna z myszek mo?e by? w ci??y.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Gryzeldka
Szara myszka



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: 2015-06-09, 15:04   

To g?upi ?art mojego m??a jak si? dowiedzia? o domniemanych m?odych :/ ale od razu to wywali?am!
Nie my?la?, ?e si? tak zdenerwuj? hehe. W przeprosiny obieca? kupi? i dostosowa? dwie samle na wypadek ?elków.

W ?yciu bym ich nie wystawi?a :)

Jak tak patrz? na Grubci? to chyba jednak b?d? ?elaski :m:D:
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-09, 15:22   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Oboje nie?li agenci jeste?cie :D
Grubcia okr?glutka! Druga myszka ma ju? imi??
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Gryzeldka
Szara myszka



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: 2015-06-09, 15:27   

Druga mysia to Trufcia... od trufty, krufty, krowy :D jest bardzo ?aciata. Grubcia zostanie Grubci? hehe
Je?li jest w ci??y to ciekawe ile zosta?o... Bardzo jej smakuje proso, które dzisiaj kupi?am. Capn??a równie? kawa?eczek sera i posz?a zajada? w k?cie :m:D:

Przy okazji zakupów dla psów, zamówi?am Grubci i Trufci takie oto specja?y


,a tak?e taki o to most. Mam nadzieje, ?e przyjdzie bez chomika :D


[ Dodano: 2015-06-10, 10:58 ]
No ?adnie... Grubcia schud?a a z domku s?ycha? popiskiwania... ma?ych ?elków! Nie zagl?dam, nie podchodz?. Mam stresa!
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-15, 17:20   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


No i jak mamusia i ?elki? Wszystkie ca?e i zdrowe? Wiesz ju? ile ich jest?
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Gryzeldka
Szara myszka



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: 2015-06-15, 18:45   

Nie wiem, ale mój m?? mówi, ?e maj? znale?? nowy dom bo zwymiotuje ze smrodu... Wi?c szukam im domu. Za darmo z klatk?...

WARSZAWA
 
 
BlackAndWhite 
Myszomaniak


Imi?: Agnieszka
Hodowla: Black and White
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 711
Skąd: Southampton
Wysłany: 2015-06-15, 19:13   

Co najlepiej zrobi? by nie ?mierdzia?y... To zmieni? klatk?, zadne prety, druciki. Klatka typu plastik - duna. Co do zabawek to niestety najepiej je wyci?gn??, jednorazowe s? najlepsze typu rolka po papierze.. jajkach i co zmiana wysciolki to nowe zabawki. Zwirek dla kota w rogi klatki lub tam gdzie siusiaj?.
Takie zmiany i nie bedzie tak mocno czuc myszami
 
 
 
Gryzeldka
Szara myszka



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: 2015-06-15, 19:14   

Tylko teraz nie mog? tego zmieni? a ?mierdzi tak niesamowicie w ca?ym domu, ?e nie da si? wysiedzie?...
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-15, 19:29   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Ale maluszkom szukasz domku, czy dziewczynom te?, bo jak z klatk? to rozumiem, ?e wszystkim chcesz znale?? dom... Jak maluszki ju? troch? podrosn?, to najlepiej by?oby im zrobi? zdj?cia podwozi, ?eby ustali? p?e? i ogólnie mo?e kto? te? bardziej si? nimi zainteresuje, jak b?dzie wiadomo, jak wygl?daj?.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Gryzeldka
Szara myszka



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: 2015-06-15, 20:05   

Ca?o??. ?eby nikomu nic si? nie sta?o.

Mam batali? w domu od 3 dni :/

[ Dodano: 2015-06-16, 17:16 ]
Mysie wzi?? mój znajomy :) ma du?y dom, wi?c jemu nie przeszkadza zapach tak jak u mnie w kawalerce. M?? i tak ma focha za zapach :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT