AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Waszym zdaniem rozmna?anie myszek dla siebie jest z?e ?
Autor Wiadomość
Haletha 
Starszy Myszaty



Imi?: Go?ka
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 75
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2014-08-11, 14:14   
   Myszy: Panienki Krowa i Kurczak, Brunka, Alfa, Beta, Gamma, Smo?ka, Sabelka


D??y? nale?y poprzez zdobywanie wiedzy. W sposób teoretyczny, nie w sposób praktyczny, je?li nie jeste? osob? uprawnion? - tak jest ze wszystkim.
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2014-08-11, 14:15   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Co za ró?nica czy oddawane za 'symboliczne 5 z?oty' czy 'symboliczne 100'. Je?li s? rozmna?ane celowo, to masz szanse uratowa? myszki i da? im dom.
Wiem, ?e ma?e, kilkudniowe zwierz?tka s? super i w ogóle, ale trzeba my?le? racjonalnie ;)
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2014-08-11, 14:16   

Haletha Teraz to Ty twierdzisz, ?e posiadanie myszy nie jest dal ka?dego, mimo, ?e ja mam do tego warunki. Twierdzisz, ?e najlepiej b?dzie jak zostan? na chomikach - sama si? nimi zajmij jak chcesz. No przepraszam, ale ja dalej nie wiem o co do mnie te w?ty. Skoro mam godne warunki to czy ja im zrobi? krzywd? ? I naprawd? nie rozumiem o co Ci chodzi z tym argumentem na nie. Bo co ? Bo planuj? jakie zwierzaki chc? mie? w przysz?o?ci ? To zbrodnia ?

[ Dodano: 2014-08-11, 14:19 ]
Wiedz? teoretyczn? zdobywam ca?y czas ju? od ponad 3 lat [z chomikami 4]. Praktyka to dla mnie opieka nad tymi stworzeniami. Jednak twoim zdaniem jest inaczej.

enamorarse ja takie sprawy wol? zg?osi? gdzie trzeba, ni? nabywa? zwierzaczki u takiej osoby i tylko nakr?ca? jej biznes. No taka prawda, przykra, ale prawda.
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2014-08-11, 14:20   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Chc?, chc?, chc?. Tylko czytam, ?e chc? kolejnego psa, kota, 20 chomików i 50 myszy kolczastych, bo s? fajne i do tego rozmna?a? myszy bo chc? ich wi?cej. Wiesz, ?e zwierz?ta to nie zabawki, a ich utrzymanie kosztuje? Masz dopiero 14 lat, nie pracujesz. Jeste? pewna, ?e sta? Ci? na utrzymanie tylu gatunków zwierz?t?
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
Ostatnio zmieniony przez enamorarse 2014-08-11, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2014-08-11, 14:21   

My?l? racjonalnie i nie wiem co jest z?ego w tym, ?e zak?adam sobie jaki? cel na ?ycie. Nie jestem g?upia aby kupi? 50kg psa i po tym jak doro?nie zostawi? go w lesie bo "jak by? ma?y to by? s?odszy". To samo tyczy si? myszy mimo, ?e s? to dwa ró?ne gatunki. Ale nadal ?ywe stworzenia.
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
Haletha 
Starszy Myszaty



Imi?: Go?ka
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 75
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2014-08-11, 14:22   
   Myszy: Panienki Krowa i Kurczak, Brunka, Alfa, Beta, Gamma, Smo?ka, Sabelka


Owszem, posiadanie nie jest dla ka?dego :razz: Jednak ja ca?y czas mówi?, ?e rozmna?anie tym bardziej nie jest dla ka?dego. I nie mów, ?e kto? ma do Ciebie w?ty. Zacz??a? temat w poprawny sposób, my?l?, ?e by?y osoby gotowe da? Ci nawet kredyt zaufania. Jednak im g??biej w las tym wi?cej drzew. Planowanie jest dobre - dla mnie planowanie jest podstaw? wszystkiego co robi?. Jednak zajmuj?c si? zwierz?tami, trzeba na piedestale postawi? ich dobro, to co przez osoby znaj?ce si? (mia?a? wypowiedzi hodowców) jest z?e lub dobre. W ogólnym poj?ciu samodzielne rozmna?anie jakichkolwiek zwierz?t za dobre nie jest uznawane. Je?li mo?esz, chcesz, masz warunki zaj?? si? nawet innymi zwierz?tami bez niepotrzebnego rozmna?ania ich - zdecydowanie jest to lepsza droga.
Pyta?a? ludzi o opinie - przyjmij j? do siebie, a nie odrzucaj dlatego, ?e nie odpowiada temu co chcia?aby? tutaj zobaczy?.
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2014-08-11, 14:23   

I sta? mnie. Jak by mnie nie by?o sta? to bym si? na to nie porywa?a. I "pracuj?" bo dwa razy w tygodniu wyprowadzam psy z okolicznych wsi i dziennie zarabiam nawet do 400z?. My?lisz, ?e za co mam te wszystkie terraria ? Z nieba mi spad?y ?

[ Dodano: 2014-08-11, 14:26 ]
Nie odrzucam, po prostu wy uwa?acie, ?e jestem kolejnym rozwydrzonym bachorem i jak co? powiem to ma tak by?. Zwierz?ta s? ze mn? od zawsze i nie wyobra?am sobie jednego dnia bez nich. Ty najwyra?niej s?dzisz, ?e to wszystko to tylko chwilowa zachcianka. No przepraszam, ?e chc? rozwija? swoj? pasj?. Najlepiej zamkn? si? w pokoju i b?d? si? bawic lalkami bo przecie? nie jestem pe?noletnia wi?c co ja mog? wiedzie? o ?yciu.
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-08-11, 14:31   

szara_METKA napisał/a:
pracuj?" bo dwa razy w tygodniu wyprowadzam psy z okolicznych wsi i dziennie zarabiam nawet do 400z?

przeprowadzam si? tam o_O

ja tam stoje po stronie zuzy. tylko ?e kiedy bierzesz myszy z zarejestrowanej hodowlii zazwyczaj obowi?zuje umowa w której jest zakaz rozmna?ania tych myszy poza zarejestrowanymi hodowlami. musialabys albo k?ama? albo wziac myszy od hodowcy, ktory sie na to zgodzi i ew b?dzie s?uzy? rad? i pomoc? przy ci??y.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2014-08-11, 14:38   

stardust no tak to jest jak si? sp?dza jakie? 5 godzin na spacerach z psami. Wyprowadzam ich oko?o 15. Czasami dojdzie do 20 to wtedy te 400z? do kieszeni wpadnie. Gorzej w zim? bo zimno i ci??ko si? biega z psami, ale jak pomy?l? o tym, ?e s? zarobki to jest motywacja :wink: I wiem, ale ju? jaki? tydzie? temu pisa?am do jednej hodowli i pani powiedzia?a, ?e jak warunki b?d? godne i na pewno zapewni? im dobry domek to ona mi nawet doradzi. Oczywi?cie pani ta do ko?ca mnie nie popar?a, ale powiedzia?a, ?e je?li mam taki zamiar to mog? poprosi? np. mam? aby zg?osi?a miot i b?d? mog?a wtedy rozmno?y? je "na czysto". Jest taka mo?liwo?? ? Bo nic o tym nie wiem...
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-08-11, 15:11   

szara_METKA napisał/a:
je?li mam taki zamiar to mog? poprosi? np. mam? aby zg?osi?a miot i b?d? mog?a wtedy rozmno?y? je "na czysto". Jest taka mo?liwo?? ?

ale niby gdzie mia?aby? zg?osi? miot, skoro nie jeste? zarejestrowana w ?adnym zwi?zku?
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2014-08-11, 15:28   

To masz cztery klatki do nich?
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2014-08-11, 15:55   

stardust nie wiem. A czy jak by moja mama np. si? zarejestrowa?a w zwiazku to ona mo?e zg?osi? taki miot ? Nie wiem, ta pani mi w g?owie namiesza?a i ju? nie wiem ;P

wero jakie klatki ?
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-08-11, 16:05   

no jakby zalozyla hodowle to tak :P ale bycie w zwiazkach laczy sie ze skladkami czlonkowskimi.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2014-08-11, 16:11   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


lilith napisał/a:

co do krytyki Zuza , nie widze potrzeby - kazdy ma wlasne zdanie na dany temat i wcale nie trzeba krytykowac i bluzgac zeby je wyrazic :)


A gdzie? ja tu bluzgam? :razz: Krytyka jest jak najbardziej potrzebna, nie widz? sensu "kiszenia si? we w?asnym sosie" i wznoszenia samych ochów i achów.

Oczywi?cie, samce tworz? terytoria i nie mog? mie? zbyt du?ej przestrzeni, ale to nadal myszy, które jednak powinny mie? gdzie si? obróci?, nie wpadaj?c na inn? mysz.

lilith, nie wiem dlaczego wzi??a? moj? wypowied? tak bardzo do siebie. Celowo napisa?am, ?e chodzi mi o przeci?tn? hodowl?, ?eby nikt nie poczu? si? dotkni?ty i ?ebym nie musia?a przez kolejne 10 stron wyja?nia?, o kogo to mi nie chodzi?o.


aShadow napisał/a:
Zuza... troch? przykro czyta sie Twój post bior?c pod uwag?, ?e sama jeste? zarejestrowanym hodowc?.


Kto ma to napisa?, je?li nie zarejestrowany hodowca? Dla mnie rejestracja w PMC by?a jak najbardziej idealistyczna, ale wtedy te? ja by?am inna, do wielu rzeczy mia?am inne podej?cie i z wielu nie zdawa?am sobie sprawy. Obecna rejestracja w NKV jest rejestracj? "dla ?wi?tego spokoju". Nie widz? ró?nicy w byciu i "niebyciu" zarejestrowan?.


Nie widz? te? sensu w porównywaniu myszy do psów czy kotów. Pies ?yje 15 lat, jak nie lepiej. W przypadku myszy 2 lata to ju? super. Pies wymaga du?o miejsca, uwagi, nak?adów finansowych, mysz... nieporównywalnie mniej. Psów do adopcji jest ca?a masa, wsz?dzie i przeró?nych, myszy niekoniecznie. Owszem, s?, ale przynajmniej ja ich nie widuj? jako? szczególnie cz?sto.

Dziewczyna podesz?a do sprawy uczciwie. Równie dobrze mog?a kupi? myszy i napisa? "oj?, samica uciek?a do samca, b?d? m?ode, pomó?cie". To chyba wystarczaj?co ?wiadczy o dojrza?o?ci i uczciwych zamiarach. A ?e my?li o chomikach, myszach kolczastych, psach czy czymkolwiek innym? Ok, mo?e nie napisa?a tego w sposób wzbudzaj?cy zaufanie, ale ja nie widz? nic z?ego w posiadaniu wielu zwierz?t, dopóki jest si? w stanie zapewni? im godne warunki. I rozumiem, ?e nastolatka nie pali si? do wydania 200 czy 300z? na kupno myszy.

Mo?e jestem dziwna, ale wol? udzieli? jej kilku rad i pomóc, dopóki jeszcze ma dobre ch?ci. To na pewno lepsze ni? wykurzenie jej z forum, bo jak zechce myszy rozmno?y?, to i tak to zrobi. A to na pewno lepszy sposób ni? nap?dzanie zoologów czy kupienie z tablicy za "symboliczne 5z?".
 
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2014-08-11, 17:45   

stardust to wiem. Ale w sumie sk?adki nie s? takie wysokie, wi?c mo?e pomy?limy... Jeszcze si? zobaczy :m:):

zuza911 Dzi?kuj? za mi?e s?owa :m:):
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT