AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwojna niespodzianka.
Autor Wiadomość
Peperr 
Mysi Bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 101
Skąd: ?l?sk
Wysłany: 2014-09-10, 20:20   Podwójna niespodzianka.
   Myszy: Dzidzia, Kulka


Witam. A wi?c wczoraj oko?o godziny 18:00 przysz?a do mnie przyjació?ka z ma?ym pude?eczkiem w r?ku i wr?czy?a mi je. Jak si? domy?lacie w ?rodku by?y myszki.
By?em zszokowany i zdziwiony. Przyjació?ka dobrze wiedzia?a, ?e nie dawno zdech? mi chomik i mam wole terrarium i razem ze swoj? kole?ank? wpad?y na pomys?, ze kupi? mi myszki.
(wiedzia?y, ?e je chce bo jak czasem gadamy na fb to mówi?, ?e czytam mysie forum)

A wi?c jedna jest ca?a bia?a i ma czerwone ?lepka a druga czarno-bia?a tak?e z czarnymi slepkami.

Zdj?cia dam potem bo musz? to ogarn??. I mam do was pytanko. Bia?a myszka jest troche wi?ksza od czarno-bia?ej. Kole?anka twierdzi, ?e by?y trzymane razem w akwarium wraz ze swoim rodze?stwem.
Nie jestem do konca przekonany czy oto te dwie myszki s? spokrewnione, mo?e s? z dwóch miotów. Bo w?a?nie przed chwilk? ta bia?a robi?a co? tej czarno-bia?ej. Do ko?ca nie wiem co ale mia?a swoje ?apki na pleckach drugiej. Ta czarno-bia?a taj w ogóle ma na imi? Dzidzia bo piszczy z ka?dego powodu. I oczywi?cie z tej "pseudo-bójki" te?.
Mysle, ze myszki nie s? spokrewnione bo ró?ni? sie troche wielkoscia i ta czarna czasem boi si? bia?ej. No nie wiem moze si? myle.

Bia?a myszka ma na imi? Kulka jest bardzo odwa?na. Nie boi si? r?ki. Za to Dzidzia strasznie boi si? wszystkiego.






_________________

Post moich dziewczyn : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13952
Ostatnio zmieniony przez Peperr 2014-09-23, 17:16, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-10, 20:29   

pierwsze pytanie - czy masz pewno?? ?e obie to dziewczynki?
Je?li tak to to o co pytasz (krycie drugiej myszki) jest oznak? dominacji - w ten sposób ustalaj? hierarchi? w stadzie.
Nie masz si? czym martwi? :)
Je?li oka?e si? (tfu tfu) ?e jedna z myszek to samiec, to to krycie wiadomo jak si? mo?e sko?czy? ;p
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Peperr 
Mysi Bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 101
Skąd: ?l?sk
Wysłany: 2014-09-10, 20:31   
   Myszy: Dzidzia, Kulka


Postaram si? zrobi? zdj?cia podwozi :P Bia?a wygl?da na samiczke a ta czarnobia?a to te? raczej samiczka. J?der nie widzia?em. Jest jeszcze malutka. Albo jeszcze dzi? albo jutro dodam zdj?cia dupek ;)

Dodaje zdj?cia :



_________________

Post moich dziewczyn : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13952
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2014-09-10, 21:58   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Samiczki :)

W sklepach zoologicznych s? ró?ne myszki, ró?nych wielko?ci, nie wiadomo nic o ich przesz?o?ci, rodzicach. Nie wiadomo czy to siostry, mo?e matka z córk?. Nie znam si? na mychach z zoologa. Moje s? rasowe, s? siostrami i te? jedna jest troch? wi?ksza od drugiej. My?l?, ?e ?adnej zale?no?ci nie ma.
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
Peperr 
Mysi Bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 101
Skąd: ?l?sk
Wysłany: 2014-09-10, 22:04   
   Myszy: Dzidzia, Kulka


Uff to dobrze, ?e to laski :grin:

Dzidzia to naprawd? straszna panikara. Jad?a sobie karm? w miseczce i do miski wesz?a druga myszka. A ona pisn??a i uciek?a do domku. Obserwowa?em ca?e zdarzenie.
Takiej panikary jeszcze nie widzia?em :razz:
_________________

Post moich dziewczyn : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13952
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-09-11, 08:24   

daj dwie miski, bo ta ma?a si? nie naje, tamta b?dzie j? odgania?
jak s? dwie miski, jest o wiele mniej powodów do bójek
czasem potrzeba jeszcze dwa domki, moje mychy zwykle spa?y razem, ale czasem któras sz?a spa? sama
 
 
Peperr 
Mysi Bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 101
Skąd: ?l?sk
Wysłany: 2014-09-11, 16:47   
   Myszy: Dzidzia, Kulka


Spokojnie a? tak krytycznie nie ma. Dzidzia spokojnie wchodzi do miski i je. Po prostu wtedy si? wystraszy?a. Jak na razie ona bardziej boi si? mnie ni? swojej kole?anki.
I ?pi? sobie te? razem. Ta bia?a nic jej takiego nie robi po prostu dzidzia jest panikar? :razz:

Mam do was pytanko :roll:
Je?li myszka ma lekko wypuk?e boczki brzuszka.. (tak jak by z jednej strony bardziej) to czy to jest to o czy my?l?. :shock: Mam nadziej?, ?e tylko dramatyzuj?.

[ Dodano: 2014-09-13, 20:33 ]
I kolejna sprawa. Bia?a od wczoraj goni Dzidzi? i tak jakby j? atakuje. Wczoraj by?a bójka o jedzonko, dzi? przychodz? z urodzin s?ysz? piski a tu znów Bia?a atakuje biedn? Dzidzi?.
Rozdzieli?em myszki. Nie wida? ?ladów krwi lub zadrapa? ale wole chucha? na zimne.
Jak my?licie, mo?e Bia?a ma humorki bo (by? mo?e) jest w ci??y?
_________________

Post moich dziewczyn : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13952
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-20, 22:42   

rozdzielaj?c myszki nie zrobi?e? dobrze.. samice s? stadne a to ?e si? troch? spieraj? to norma, nawet w najbardziej zgranych stadach zdarzaj? si? spi?cia.
je?li jeszcze tego nie zrobi?e? to:
we? transporter (w tym przypadku im mniejszy tym lepszy) i w?ó? tam obie laski. Jak b?d? piski bójki itp ale krwi nie b?dzie to nie ingeruj! W mi?dzyczasie wymyj dok?adnie docelow? klatk?, domek, zabawki, miski i poid?o. Gdy w transporterze zapanuje ju? spokój (daj im jakie? 2-4 godz.), prze?ó? myszy do klatki w której b?dzie tylko domek i miska. Je?li dalej b?dzie spokój to nast?pnego dnia dodaj im np ko?owrotek. I obserwuj powinno by? ok. Je?li ci?gle b?dzie co? nie tak to powtórz ca?? operacj?.

A co do tej ci??y... Czy mysz przyty?a? boki jej si? zaokr?gli?y?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Peperr 
Mysi Bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 101
Skąd: ?l?sk
Wysłany: 2014-09-21, 21:44   
   Myszy: Dzidzia, Kulka


?a? jak mi?o, ?e kto? odpowiedzia?.
Ok postaram si? je pogodzi? i b?d? robi? wed?ug twoich wskazówek :)

Co do ci??y to chyba tylko dramatyzowa?em bo mysz przyty?a ale to pewnie dlatego ze teraz wi?cej je ni? w zoologu. Aktualnie ma normalny brzuszek i w?tpie aby by?a w ci??y. Tylko dramatyzowa?em :roll:
_________________

Post moich dziewczyn : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13952
 
 
szara_METKA 
Starszy Myszaty


Imi?: Klaudia
Wiek: 24
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 99
Skąd: Gilów
Wysłany: 2014-09-22, 17:05   

?liczne mysie :) Ta bia?a to ju? w ogóle *-*

Chyba co? w tym jest, ?e im ja?niejsza tym odwa?niejsza. Jak wchodz? do sklepów zoologicznych to jak przechodz? ko?o myszek to te ciemne chowaj? si? w k?t, a jasne podchodz? do szybek. Nie wiem od czego to zale?y, ale jest to zaskakuj?ce ;)
_________________
"Ból jest chwilowy, chwa?a jest wieczna."
 
 
Peperr 
Mysi Bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 101
Skąd: ?l?sk
Wysłany: 2014-09-22, 19:13   
   Myszy: Dzidzia, Kulka


Myszki s? teraz w pude?eczku i "??cz? si?" :smile:

Nie dosz?o jeszcze do ?adnej bójki.



My?l? tylko o tym zeby wydosta? si? z pude?ka ;p
A tak przy okazji Bia?a myszka dosta?a imi? Kulka :lol:

Dziewczyny juz w samli :) Dzidzia skacze pod sufit samli jak g?upia, co o tym s?dzicie?

Kulka sama wchodzi na r?k? gdy tylko wloze r?k? do klatki :) Wczoraj robi?em jej zdj?cia jak biega?a po ?ó?ku, dodam je za nied?ugo :smile:

I co do dziewczyn to panuje mi?dzy nimi spokój. Zero sprzeczek jak na razie :)

[ Dodano: 2014-10-03, 11:24 ]
Hej wam :)
Myszki maj? si? dobrze, Dzidzia strasznie przyty?a! A? czuje si? j? w r?kach. Jest grubsza od Kulki. Niestety nie mam nowych zdj?? bo jestem chory i nie chce mi sie pstryka? ale mam zdj?cie pyszczka Kulki z wybiegu po ?ó?ku. Nie da?o si? jej zrobi? ?adnego zdj?cia taka z niej wyscigówka :

_________________

Post moich dziewczyn : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13952
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT