AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
?ysienie - potencjalne przyczyny
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 17:51   

papio napisał/a:
a w ogóle ja mam szcz?scie i nie b?d? mia? raczej m?odych

To akurat s?aba teoria... Je?eli chodzi o myszy to rozmna?aj? si? bardzo szybko i my?l?, ?e Twoje szcz??cie szybko by si? zako?czy?o. Sprawd? pod ogonem czy obydwie myszki maj? dwa jajeczka :P Tj du?e wypuklenia.
Je?eli to dwa samce i nie s? bra?mi to pewnie st?d pogryzienia. Samce zawsze walcz? o terytorium. Tak czy siak musisz je oddzieli?, bo mog? si? nawet zagry??. Je?eli nie masz co z jedn? myszk? zrobi? to oddaj j? w dobre r?ce. W DOBRE!
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
papio 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 18
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 18:13   

Mo?e to i babka ale myszki sie raczej kochaj? zawsze razem jedz? pij? ?pi? tak?e te pogryzienia nie maj? ?ladu tylko s?ysze takie popiskiwania i my?la?em ze sie gryz? ale to dobre myszorki :) a jakby chcia?y to raczej ju? by by?y m?ode :) a to napewno nie jest pogryzienie bo by by?y dziury czy krew a to jest plama na skórze taka dziwna a zdj?cie jak robie to nie wyra?ne a jak z fleszem to swiat?o sie od r?ki odbija
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 18:25   

A mo?e ta myszka po prostu tak ma? :/ niektóre maj? to w genach. Mimo to posz?abym do weta, któr w ?yciu za mysz nie we?mie 50 z?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
BasketCase 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: Altromondo
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 396
Skąd: murder city
Wysłany: 2008-03-03, 18:30   
   Myszy: Dalia


?aden lekarz nie we?mie za myszk? 50 z?otych, bez przesady.
ja by?am ju? 2 razy i nigdy nie p?aci?am za wizyt?, go?? si? nawet zdziwi?.

papio, id? jak najszybciej do weta!
_________________


http://tnij.org/fkp3
http://tnij.org/fkp4
http://tnij.org/fkp6
 
 
 
papio 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 18
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 18:45   

Zobaczymy musz? i?? do weterynarza i mam nadzieje ze to nic takiego :) mo?e nie b?dzie tak drogo :) i mam nadzieje ?e sie zna na myszkach bo ?eby i?? z papug? to tylko we wtorki co dwa tygodnie bo b?dzie specjalista :/ czeka?em 2 tygodnie i papuga ledwo zipie :/ ale kas? na pewno bierze :( a ja na razie nie mam ani grosza a matka chce myszki wyrzuci? przez okno :) mam jeszcze jedno pytanko czy waszym zdaniem mie? hodowle myszy na sprzeda? do zoologa i na karm? to bardzo okrutne?? moim chyba troszk? tak ale kumple mnie namawiaj? i przynajmniej na ró?ne wydatki na myszy by by?o :/ pomidor nie wiem co zrobi?
 
 
MyszoMysza 
Mysi Rozmówca
taka czarna mycha :D


Imi?: Maria
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 202
Wysłany: 2008-03-03, 19:52   
   Myszy: ?.p. Emi i jeszcze ?ywa Lolcia XD


nie, nie na karmówk?! a tak w ogóle to fajnych masz kolegów :m:/:
_________________
hej wszystkim ludzikom, którzy ?mieli tu spojrze?...:h??:
 
 
 
papio 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 18
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 20:06   

No wiesz koledzy s? fajni i du?o pomagaj? przy myszkach i dbaj? o nie. A pomys? z hodowl? wyp?yn?? z tego ?e nie mam rodziny milionerów i nie mog? chodzi? do weterynarza który i tak ?dziera z ?udzi. Powiedzieli ?e je?eli b?d? sprzedawa? m?ode ( a mam napewno kilku kupców) to zarobie pieni?dzy na wi?ksz? klatk? (mam malutkie akwarium) , cz??ciej chodzi? do weterynarza na sta?e kontrole i zabawki, urozmaicone jedzenie. (koledzy twierdz? ?e zwierze te? powinno na siebie zarabiac) ale mi jets strasznie szkoda maluszków :( tylko co zrobic jak nawet nie mam kieszonkowego :/
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 20:12   

To w praktyce wcale nie da zysku. Myszy laboratoryjne widzia?am najdro?ej po 6,50 z?, zanim by? na cokolwiek zebra?, musia?by? wyda? na ?ció?k?, jedzenie, poza tym myszy, które by sie rodzi?y te? musia?by? gdzie? trzyma?, wi?c dosz?yby koszty kolejnych klatek czy faunaboxów.

Poza tym oczywi?cie dochodzi tu kwestia etyki - czy chcia?by?, ?eby myszki, których narodziny w pewnym sensie spowodowa?e? by?y przeznaczone na karm??
 
 
 
papio 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 18
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 20:17   

No raczej nie ale co zrobi?, s?ysza?em ?e jest co? takiego ja "charem" mysi i podobno zyski s? bo ?ció?ka kosztuje 2-3 z? a starczy na d?ugo (kumple mówi? aby bra? od stolarza) ale nie wiem czy to nie zaszkodzi myszk? - a w l?gu jest kilka m?odych a na terraria to raczej nie trzeba wydawa? bo myszki si? daj? malutkie bo to dla jaszczurek (agamy) a to jest ?a?cuch pokarmowy i tak ustali?a natura. Ale mi szkoda a co zrobi? jak to raczej konieczno?? :moops: :sad: :sad:
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-03-03, 20:38   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Zastanawiam si? po cholere w ogóle decydowa?e? si? na myszki je?eli nie mozesz im zapewni? odpowiednich warunków???.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Emila 
M?ody Myszaty


Imi?: Emila
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 47
Wysłany: 2008-03-03, 20:57   

papio, bardzo mi przykro, ale jeste? nienormalny....oddaj lepiej myszki i zajmij si? hodowl? kaktusów...czy Ty w ogóle wiesz, ?e myszki podobnie do ludzi czuj???Czy jeste? na tyle ograniczony, ?e nic Ci o tym nie wiadomo...??Nie powiniene? mie? ?adnych zwierz?t. W sklepach zoologicznych powinna by? jaka? selekcja, ?eby tacy jak Ty nie mogli nic kupi?. I proponuje usi?d? i zastanów si? nad sob?, bo a? przykro czyta?...
 
 
papio 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 18
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 20:58   

Ja zapewni? mog? tylko ?e nie mog? biega? z myszkami co chwila do weteryniarza!! zaraz po zakupie by?em a teraz znowu to nie jest 5 z? u weteryniarza. zobacze co b?dzie jutro jak b?dzie gorzej to b?d? musia? pój?? :m: :m: :m: :m: :m:
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 21:03   

W obr?bie zapewnienia ODPOWIEDNICH warunków znajduje si? tak?e pój?cie do weterynarza. To jest twój obowi?zek jako w?a?ciciela. O tym, ?e zwierz? mo?e zachorowa? my?li si? PRZED zakupem, a nie po.
 
 
 
papio 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 18
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 21:04   

Pój??, pójd? ale nie b?d? szed? jak to jest zwyk?y np nadmiar t?uszczu i najpierw si? chcia?em skonsultowa? z kim? kto si? bardziej zna.
 
 
Emila 
M?ody Myszaty


Imi?: Emila
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 47
Wysłany: 2008-03-03, 21:09   

problem w tym, ?e nikt z nas z tego co wiem nie jest weterynarzem....a je?eli nie potrafisz zadba? o zdrowie i samopoczucie swoich podopiecznych daj sobie spokój, kup pluszowego misia on te? b?dzie ?adnie wygl?da? i nie bedziesz musia? chodzi? z nim do lekarza...co Ty na to??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT