AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Oko
Autor Wiadomość
Kawa i Carmela 
M?ody Myszaty



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: K-lin
  Wysłany: 2013-06-06, 19:56   Oko
   Myszy: Coffee & Carmela


Moja najmniejsza si? pochorowa?a. Wygl?da to strasznie.Ju? jeste?my po wizycie u weterynarza. Dzisiaj nad ranem oko?o godziny 4 biega?a z Carmel? w karuzeli i by?o wszystko z ni? OK, a ju? 5 godzin pó?niej zobaczy?am w jakim stanie ma to oko. W szoku jestem ?e w tak szybkim czasie mo?e si? a? tak bardzo stan zapalny rozwin??. Teraz Ma?a siedzi w "izolatce" i chyba jej tam samej smutno, bo nie wy?azi i nie widzia?am, ?eby cokolwiek zjad?a. Na razie jeszcze nie panikuj?, bo formalnie kumulacja aktywno?ci fizycznej w moim "Myszodromie" nast?pi oko?o godz.21...

Zalecenia lekarza s? takie: 3xdziennie TOBREX i CORNEREGEL. Obrz?k powinien ust?pi? do niedzieli..poniedzia?ek kontrola..

[img][/img]

[img][/img]

Oczka raczej nie da si? uratowa? :( ale trzymajcie kciuki za moje male?stwo...
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-06-06, 19:59   

Bidulka
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-06, 20:23   

jeezu :(
trzymam bardzo mocno!!
ale si? biedactwo nacierpi, oby tylko ten stan ust?pi?...

informuj na bie??co!
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-06-06, 20:30   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Brrr, od razu mi si? przypomnia?a moja mysz w wypadni?tym okiem. Tylko, ?e ta moja wygl?da?a ze dwa razy gorzej ni? ta.

Mocno trzymam kciuki za malutk?.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-06-06, 20:37   

Trzymam mocno :) a wiadomo co si? jej sta?o w?a?ciwie ?
_________________
InfinitY ..
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-06-06, 20:41   

O mamo, to wygl?da strasznie... co dok?adnie jej jest?
 
 
 
black lily 
M?ody Myszaty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Pozna? / Gorzów Wlkp
Wysłany: 2013-06-06, 20:53   

kiepsko to wygl?da, a weterynarz ustali? mo?liw? przyczyn??
_________________
"Nie ma na ?wiecie przyja?ni, która trwa wiecznie. Jedynym wyj?tkiem jest ta, któr? obdarza nas pies."
 
 
Kawa i Carmela 
M?ody Myszaty



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: K-lin
Wysłany: 2013-06-06, 21:00   
   Myszy: Coffee & Carmela


Nie wiem co jest tego przyczyn?..wet twierdzi,?e to na skutek uszkodzenia mechanicznego, mo?e od pod?o?a - wiór jej jaki? wpad? i rozdrapa?a... Jak pisa?am wcze?niej - obrz?k mo?e si? utrzymywa? nawet do niedzieli..obie ma?ci s? z antybiotykiem.

Po powrocie od weterynarza wlaz?a w domek i ?pi.. na szcz??cie sobie nie grzebie ?apkami przy tym oku..objawowo te? nic nie wskazuje na to ?eby j? bola?o.. Sama siedzi w teraz w osobnej klateczce i to j? chyba najbardziej stresuje, bo co jak co dziewczyny moje zawsze razem si? trzymaj?.

[ Dodano: 2013-06-06, 21:04 ]
Kurcz?..nie mam w klatce nic z ostrym kantem - takim ?eby mog?a rypn?? i si? skrzywdzi?. Myszy si? wzajemnie te? nie atakuj? :( Sensownie brzmi ta teoria z tymi wiórkami. No i jest jeszcze siano ??kowe - ono ostre... :(
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-06-06, 21:05   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Te? mi si? wydaje, ze to uszkodzenie mechaniczne. Je?li by to by? efekt choroby to by?yby jakie? objawy poprzedzaj?ce ten stan.
 
 
Kawa i Carmela 
M?ody Myszaty



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: K-lin
Wysłany: 2013-06-06, 21:44   
   Myszy: Coffee & Carmela


Ma?a mimo malutkich rozmiarów to do?? harda i ?ywio?owa myszka. Ona zawsze pierwsza w pa?niku, na r?ce druga (wyprzedza j? Astra - Z ADHD). Taki pogodny i ciekawski myszak. Nic nie wskazywa?o na to,?e co? jej si? przydarzy. Ma?a jest najmniejsza ze wszystkich moich myszek, rozwija?a si? te? troszk? pó?niej ni? reszta - pó?niej otworzy?a oczka, ostatnia wylaz?a z gniazda..Przyk?adowo z dziewczyn to Carmela wa?y oko?o 45g, Astra (ta z ADHD) 40g, Z ch?opaków Mammed wa?y 40g, a Tyson 50g.

Tu na zdj?ciach na izolatke po?o?y?am Tysona i Malutka od razu wylaz?a z domku :)
Napi?a si? wody :smile: i skusi?a si? na p?atek z muesli :smile: czyli co? tam zaczyna szama?. Uuuuff

[img][/img]

[img][/img]

Posmarowa?am jej to oczko pierwsz? ma?ci?. Da?a si? bez oporów.Nie wyciera leku. Za godzine nastepna dawka.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-06-07, 00:18   

Biedactwo... Trzymam mocno kciuki!
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-06-07, 06:33   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Kawa i Carmela, mozliwe ze od siana , jak bedzie dosc szczescia to oczko wyschnie i powieka sie zamknie , niestety tego sie leczyc nie da , myszka moze zyc bez oka i nie bedzie jej to az takiego klopotu sprawiac , jesli wet zaleci mozna podac antybiotyk zeby przyspieszyc proces gojenia , to rana otwarta i szkoda zeby sie cos w nia wdalo , takie uszkodzenia zdarzaja sie niezwykle rzadko ale jednak , kiedys mloda myszka u mnie w hodowli miala podobne uszkodzenie , do tej pory nie wiem z jakiego powodu to sie stalo , oko wyschlo , powieka sie ladnie zamknela i myszka nie miala klopotu z funkcjonowaniem
zycze zdrowka dla niej

p.s zredygnowalabym z siana , niesie ze soba duzo niebezpieczenstw , od pasozytow po uszkodzenia i wklocia na skorze ktore moga powodowac ropniaki
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Kawa i Carmela 
M?ody Myszaty



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: K-lin
Wysłany: 2013-06-10, 20:04   
   Myszy: Coffee & Carmela


Przepraszam, ?e odzywam si? dopiero dzisiaj, ale mia?am problemy natury informatycznej....

lilith, dzi?kuj? za obrazowe wyja?nienie sytuacji..

Malutka ma si? coraz lepiej :) Do lekarza mia?y?my si? wybra? dopiero jutro, ale ja nie wytrzyma?am i polaz?am ju? dzisiaj..Goi si? Malutka pi?knie. Obrz?k ust?pi? dopiero w niedziel?, ale utrzymuje si? jeszcze lekka opuchlizna..Ga?ka oczna faktycznie zanika, cho? to miejsce jest ci?gle mokre od ma?ci (antybiotyki). Oczko mamy smarowa? dalej. Zauwa?y?am, ?e Ma?a sobie nie gmera przy tym oku po za?o?eniu ma?ci je?eli zostaje poza klatk?, dlatego wi?cej czasu sp?dza poza klatk?, cz?sto w towarzystwie Astry brykaj? po blacie, ?ó?ku lub parapecie. Astra natomiast po powrocie do klatki jest mocno obw?chiwana i sprawdzana przez reszt? babi?ca

Ale, ?eby nie by?o tak ró?owo...to Ma?a ma?o je :( wa?y ju? oko?o 25g :( nie ma ochoty nawet na zielenink? :( Wydaje mi si?, ?e t?skni za reszt? myszy. Co prawda dzisiaj doktor powiedzia?, ?e mog? j? "zainstalowa?" w klatce z dziewczynami, ale ja sama mam obiekcje, czy to aby nie za wcze?nie, bo w ko?cu dalej ma na ryjku ran? i boj? si? ?e pozosta?e myszy zam?cz? j? swoj? ciekawo?ci?.. :(

Prosz? zatem Was o rad? z racji waszego do?wiadczenia - kiedy Ma?a powinna do??czy? do babskiej cz??ci "myszodromu"?

W niedziel? Ma?a wygl?da?a tak:
[img][URL=http://www.fotosik.pl]
[/URL][/img]

A to ju? zdj?cia z dzisiaj:
[img][/img]

[img][/img]

I dzi?kuj? wszystkim za wsparcie
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-10, 20:12   

a mo?e cho? jedn? spokojn? kole?ank? daj jej do towarzystwa, ?eby bidu? sama nie siedzia?a...
szczerze mówi?c to fakt ?e opuchlizna zesz?a bardzo cieszy, ale jak dla mnie to nadal nie wygl?da najlepiej, zdrówka dla myszeczki mimo wszystko
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-06-10, 20:37   

Ja bym jej nie do??cza?a jeszcze do stada... nadal nie wygl?da to dobrze i myszki mog? przypadkowo pogorszy? spraw? przez swoj? ciekawo??.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT