AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Sany mysie trio
Autor Wiadomość
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-10-17, 18:52   Sany mysie trio
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


* * *
Po bardzo d?ugim wyczekiwaniu na myszki w ko?cu mam u siebie trzech mysich panów. Zd??y?am zw?tpi? w to, ?e kiedykolwiek b?d? mie? myszki - ca?y czas co? stawa?o na przeszkodzie, ale od pi?ciu dni ch?opaki s? ju? ze mn?. Pocz?tki nie nale?? do naj?atwiejszych, ale mam nadziej?, ?e wkrótce si? do mnie przekonaj?. Mam te? wiele pyta? i licz? na pomoc z Waszej strony, bo z myszkami d?ugo nie mia?am do czynienia.

Wybór od razu nie pad? na samczyków, a wr?cz przeciwnie, raczej wola?am samiczki, ale z ró?nych ju? wzgl?dów zdecydowa?am si? na facetów i tak oto wysz?o takie trio:

Alvin - lha lilac
Najodwa?niejszy z ca?ej trójki, nie ucieka desperacko przed r?k? i jest bardzo ciekawski. Nie biega po akwarium podskakuj?c nerwowo i nie szaleje wywracaj?c wszystko do góry nogami. Jest najwi?kszy i ma?y z niego ?akomczuszek.



Mort(Morcik) - lha chocolate
Kolejny ma?y dzikusek, ale widz? ju? jakie? post?py, jest przynajmniej zaciekawiony tym jak mówi?, co robi?. Oczywi?cie chowa si? i ucieka, ale b?d? nad tym pracowa?. Morcik jest najmniejszy i ma czasem "takie zrywy", ?e skacze po ca?ym lokum i po wszystkim w zatrwa?aj?cym tempie.



Dorian - lhsa champagne
Jest niestety troch? zawadiacki w stosunku do mniejszego kolegi - Morcika, wczoraj go kilka razy dziabn?? i przegoni?, mnie zd??y? te? ju? par? razy ugry?? i nie mam poj?cia jak on to zrobi? swoimi ma?ymi z?bkami, ale troszk? krwi polecia?o. Dorian ma urocz? mordk? i zakr?cone filuternie w?siki, w których jestem zakochana <3


A tu jeszcze o takie fotki:



Chcia?abym jako? zdoby? zaufanie Doriana i Morta, macie mo?e jakie? rady? Raczej smako?yki odpadaj? w tym wypadku, bo maluchy nie chc? ode mnie ich bra?.

Wiem, ?e ka?de zwierz? ma swój indywidualny charakter i tak te? staram si? podchodzi? do nich. To dopiero pocz?tki i mam nadziej?, ?e jako? znajdziemy wspólny j?zyk.
Wszystkie myszki s? z hodowli Mystic Rodents, bardzo dzi?kuj? lilith, bo maluchy przeby?y naprawd? d?ug? podró? - ok. 800 km.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
Ostatnio zmieniony przez Sana 2016-04-04, 09:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2014-10-17, 23:11   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


po tych paru zdj?ciach mo?na wywnioskowa?, ?e maj? bardzo fajnie urz?dzone lokum :D
co do rad - w?a?nie smako?yki s? dobre, trzeba na pocz?tku by? bardzo cierpliwym i w ko?cu go wezm?. same wsadzanie r?ki do klatki/akwarium te? jest wa?ne. mychy musz? przyzwyczai? si? do Twojego zapachu. daj im troch? czasu na aklimatyzacj? i za par? dni powinna? widzie? post?p ;)
 
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-10-30, 21:53   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Trampka - dzi?kuj? ?licznie, bardzo mi mi?o :-) W przysz?ych planach mam prawdopodobnie zakup alexa/mini duny, bo one s? takim optymalnym rozwi?zaniem dla trzech samców... Póki co, ?yj? w akwarium 80x30x40, ale stara?am si? tam upcha? mnóstwo rzeczy. Je?li nie b?dzie walk o terytorium, to tak zostanie, bo obiektywnie rzecz bior?c, to wcale nie jest du?o miejsca dla trzech gryzoni. Prawie ca?? d?ugo?? akwarium zajmuje d?ugi i do?? gruby konar brzozy, potem w k?ciku ko?owrotek 22 cm, miski z jedzeniem i wod?(bo poide?ko wci?? odpada), sianko, domek te? swoje zajmuje, kostka wapienna, kokos i pi?? rurek. Zobaczymy, mam nadziej?, ?e ob?dzie si? bez walk – bardzo bym chcia?a, ?eby tak by?o.

Dzi?kuj? Tobie te? za rady, ju? widz? jakie? post?py. Wczoraj Dorian i Alvin pobiegali troch? po ?ó?ku, oczywi?cie przy mnie. Staram si? mo?liwe jak najcz??ciej wk?ada? tam r?ce i ch?opcy pomalutku nabieraj? odwagi. Alvin najodwa?niejszy, eksploruje teren i moje r?ce, Dorian jeszcze taki niepewny jest, Morcik przedwczoraj zasypia? w mojej bluzie <3 Zdecydowanie mnie tym kupi?, ch?opak. Przekupstwo smako?ykiem najbardziej si? op?aca w stosunku do Alvina, to ma?y ?akomczuch.

Kilka fot:



Kryjówka Morcika
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
Ostatnio zmieniony przez Sana 2015-06-25, 15:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-30, 22:45   

ale fajne ch?opaki! <3
mo?esz te? spróbowa? podawa? im na palcu troszk? serka waniliowego, jeszcze ?adna moja mysz si? temu nie opar?a ;p
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-12-27, 12:04   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Troch? przypomn? ch?opaków ;) Pi?knych sesji ?wi?tecznych nie ma, ale mo?e co? uda mi si? zrobi? - chocia? kilka zdj??... Niestety mój aparat nie wyrabia z tak puchatymi i ruszaj?cymi si? w oka mgnieniu kulkami - tylko z lamp? mog? robi?, a to z kolei ma wiele minusów w zwyk?ej, taniej i przestarza?ej cyfrówce...

Kasumi - Twój pomys? sprawdzi? si? w stu procentach, ch?opacy rzucili si? na serek i wprost go poch?on?li!


Mam te? troch? k?opotów z nimi pod wzgl?dem jedzenia... Strasznie wybrzydzaj? te ch?opy. Nie wiem, ale wydaje mi si?, ?e najlepszym rozwi?zaniem b?dzie zrobienie karmy samemu albo kupienie od kogo? z forum jakiego? zapasu. Na pocz?tku, zanim jeszcze do mnie przybyli zamówi?am im VL przez internet - bardzo du?o granulek zostawiali i si? marnowa?o, a karma swoje kosztuje. Potem robi?am jeszcze raz zamówienie i wzi??am im Vitapol Premium - i tutaj praktycznie wszystko zostaje, wybieraj? tylko s?onecznik i niektóre ziarenka :( W zoologicznym u mnie nie ma zbyt dobrych karm, tylko Vitapol, ale dla myszek niestety nie ma i reszta na wag?. Kupi?am jeszcze te? na wypróbowanie VL Classic, pomiesza?am im troch? z Degu i Cuni Nature, doda?am zió?ka, troch? nasion i tylko nasiona zosta?y wyjedzone, a granulki nadal nie ruszone. Ja ju? nie wiem po prostu, czego mog? spróbowa?, bo niestety nie sta? mnie na to, ?eby tak cz?sto zmienia? im menu... którego i tak potem nie jedz?... G?ównie w obecnym momencie maj? te wszystkie karmy zmieszane i wrzucone do miski + proso, kolby i wapno oraz od czasu do czasu ?wie?ego ogórka, troch? p?atków owsianych jako smako?yk, bo uwielbiaj?. Próbowa?am wybiera? owoce i warzywa w ?wie?ej postaci z listy dozwolonych produktów, ale niestety te? nic im nie przypasowa?o, poda?am te? troch? suszonek - zio?a, owoc dzikiej ró?y, kwiat hibiskusu, pasternak, seler, pietruszka itp. I ... Nic... Kto?? Co?? Jakie? rady? :roll:

A tu kilka fotek maluchów:
Dorian

Mort

I tak mniej wi?cej teraz wygl?da ich lokum:
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
Ostatnio zmieniony przez Sana 2015-06-25, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-27, 12:30   

ja te? mia?am bardzo wybredne myszy, ponad po?owa karmy l?dowa?a w ?mieciach, i z tego wzgl?du zdecydowa?am si? na granulat. Ja stosuj? selective'a ale jest do?? drogi ( http://sklep.ogonek.waw.p...mause-350g.html ) za to jedzony bardzo ch?tnie i bardzo ?atwo, szybko i bezproblemowo je przestawi?am z mieszanki, natomiast w czasie kiedy by?a przerwa w dostawie i musia?am da? co? innego, da?am im granulat VL ( http://hipcio.sklep.pl/pr...s-rats-mice-1kg ) tu ju? ciut gorzej, ale 4 dni cierpliwo?ci i samozaparcia, ?eby si? nie ugi?? i nie dawa? im nic innego, i te? da?o rad? :)
musz? przyzna? ?e odk?d karmi? granulatem misk? zastaj? pust?, co przy ?adnej mieszance si? nie zdarzy?o.

Akwarium ?wietnie urz?dzone! Bardzo mi si? podoba, a kud?acze przecudowni <3
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-01-10, 17:24   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Hm... W sumie, mo?e granulat to faktycznie dobre rozwi?zanie dla moich ch?opaków - przynajmniej wybrzydza? by nie mieli z czego :P Ale troch? si? obawiam, ?e by nie ruszali... nawet jakbym tylko to do miski im sypa?a. No nie wiem... Na pewno spróbuj? jeszcze z Crispy, jak tylko b?d? robi? zamówienie w hipciu, to wezm? w?a?nie to na spróbowanie i zastanawiam si?, czy jeszcze nie kupi? te? Deli Nature. Wygl?da na prawd? nie?le, tylko ?eby one to chcia?y je?? - o to chodzi mi tylko -.- ' Kto? z Was mo?e podaje t? karm? jako podstawow?? Sprawdza si? jako mieszanka codzienna? Ostatnio zrobi?am taki eksperyment i wymiesza?am wszystkie karmy, jakie im kupi?am, do tego zauwa?y?am w zoologicznym karm? dla ptaków sk?adaj?c? si? z ziarna:proso, nasiona dozwolone itd., dosypa?am do resztek karmy i musz? przyzna?, ?e teraz zagl?daj? do miski cz??ciej, ale g?ównie nadal najpr?dzej znika w?a?nie proso. W ka?dym razie, zaopatrz? si? niebawem w te dwie karmy, by? mo?e jeszcze JR Farm i wymieszam wszystko, zobaczymy rezultaty - mam nadziej?, ?e cz??ciej b?d? widywa? misk? pust?, bo do tej pory to mi si? nie uda?o jeszcze. Je?li to nie poskutkuje i nadal b?d? zostawia?, to spróbujemy z jakim? granulatem wtedy. A... mam jeszcze pytanie odno?nie kociej karmy, da?am niedawno ch?opakom na spróbowanie trzy granulki suchej karmy Brit i zasmakowa?a im. Poch?on?li w mgnieniu oka... Zastanawiam si?, co ile mo?na dawa? te kocie chrupki? Czy to im nie zaszkodzi? Bo wiem, ?e bia?ko musz? mie? w swojej diecie, dlatego pewnie tak ch?tnie j? jedli. Rzuci?y mi si? te? w oczy gdzie? na stronie takie kosteczki - smako?yki dla psa w formie jakby ciasteczka, akurat je mam, ale nie wiem, czy na pewno mo?na je poda?. Co? czuj?, ?e by im zasmakowa?o.

No i troch? fotek ch?opaków:

Mort


Dorian, który bezsprzecznie zosta? wczoraj gwiazd? obiektywu :P




Alvin


Przytulanki


Kasumi, a czy przypadkiem mój Alvin i Twoja Westalka nie s? spokrewnieni? -.^
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
Ostatnio zmieniony przez Sana 2015-06-25, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-01-11, 23:55   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Na trzecim zdj?ciu od ko?ca Dorian jaki wielki ci??arek pakuje :D Uwa?aj, nabierze mi??ni i dopiero b?dzie rozrabia?! ;)
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-12, 22:18   

Sana napisał/a:
czy przypadkiem mój Alvin i Twoja Westalka nie s? spokrewnieni?

a nie mam poj?cia bo jeszcze nie mam rodowodu (chyba si? musz? przypomnie? ;p)
tyle co wiem to jest z miotu W ur. 27.08.2014r. st?d imi?, ale czy maj? wspólne korzenie to tylko lilith mo?e potwierdzi? ;)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2015-01-12, 23:18   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Pi?kne astrexiki :)
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-13, 21:58   

Mega !!
_________________
InfinitY ..
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-01-17, 21:02   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Skarpetka - Hahaha z niego i tak jest najwi?kszy urwis :]

Kasumi, hm... to na to wygl?da, ?e jednak nie :P Nie s? rodze?stwem, bo Alvin mimo tego samego umaszczenia i podobie?stwa jest z miotu Y, ALE okazuje si?, ?e Dorian - rodowodowy Wonter urodzi? si? 27.08. 2014, wi?c chyba jest bratem Westalki... Albo co? pomiesza?am... to ju? chyba najbardziej prawdopodobne :roll:

Dzi?kowa? dzi?kowa?, a przed Pa?stwem Mortciszcze myj?ce swój ogonek:


Bardzo dba o higien? ch?opak 8)

A tu my?la?, ?e go nie zauwa??...
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
Ostatnio zmieniony przez Sana 2015-06-25, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2015-01-17, 21:19   

Gdyby takie istnia?y to móg?by reklamowa? szampon dla myszek, z takim fryzem na g?owie ;d
 
 
Nikoladrop
Szara myszka


Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 9
Wysłany: 2015-01-17, 21:38   

Myszki pi?kne ale jako i? samce to wspó?czuj? :/ Sama mia?am kiedy? 5 samic i 2 samce i od samców po sprz?tni?ciu tak strasznie ?mierdzia?o zawsze ?e masakra :/ Hodowcy zauwa?y?am maj? problemy z samcami bo nikt ich nie chce dlatego staraj? si? wydawa? praktycznie za darmo :/ Poczekaj a zobaczysz w nied?ugim czasie :/
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-01-17, 22:17   

Mi nie przeszkadza zapach samców :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT