AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam.
Autor Wiadomość
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-25, 20:19   Witam.

Mam na imi? Mateusz i jak mo?na si? domy?li?, interesuj? mnie mi?dzy innymi myszy pigmejskie, chocia? na przestrzeni lat miewa?em ró?ne zwierz?ta.

G?ówny powód, dla którego za?o?y?em tutaj konto, to ch?? kupienia myszy pigmejskich, bo nie mog? dosta? w zwyk?ych zoologicznych. Mimo wszystko, poka?? w dziale z galeri? moje obecne myszki.
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2014-11-25, 20:33   

Witam :smile:
Mam nadzieje ?e znajdziesz to czego szukasz :m:D:
Ostatnio zmieniony przez Kamil50kk 2015-12-19, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-25, 21:18   

Na dobr? spraw? ju? znalaz?em, a w?a?ciwie p. Moderatorka mi znalaz?a, jednak nie pali mi si?, rozeznam si?, kto jakie ma. Jest spora rozbie?no?? w tym, co ludzie nazywaj? "mysz? pigmejsk?". Z reszt? aktualnie te? mam myszy i przy okazji mo?e dowiem si? czego?.
 
 
Shauni 
Starszy Myszaty



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 51
Skąd: Swarz?dz
Wysłany: 2014-11-26, 16:30   
   Myszy: [*]: Spike, Ebi, Evi, Artystka, Fumi, Bosska, Amber, Vanilla, Markiza, Fabs, Spyro, Axel, Foster, Crash, Carmen


Witaj. :wink:
_________________
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-11-26, 16:52   

Pygmy Mouse napisał/a:
Jest spora rozbie?no?? w tym, co ludzie nazywaj? "mysz? pigmejsk?".

Nie spotka?am jeszcze og?oszenia w którym myszy oferowane jako pigmejskie by nimi nie by?y.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-26, 18:25   

Ale mi nie chodzi?o o to, ?e nie s?, tylko raczej tak jak si? patrzy, to niekiedy myszki s? na prawd? ma?e i wyra?nie zabarwione, a niekiedy wygl?daj? co? na kszta?t "kundla", ale mo?e to kwestia aparatu itp. Jakich? negatywnych do?wiadcze? nie mam, nigdy dotychczas pigmejskich nie kupi?em. Teraz si? dopiero przymierzam.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-11-26, 18:28   

No bo m?ode nie s? jeszcze wybarwione to maja s?absze kolory
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-26, 19:07   

Tak jak pisa?em, ja nic nikomu nie zarzucam. W?a?nie doczyta?em, na tym terrarium.com, do którego dosta?em link w innym w?tku, ?e m?ode s? szare. Po prostu mia?em na my?li to, ?e ró?nie to mo?e by?, jeden ma myszy bardziej swoiste wobec gatunku (na prawd? ma?e i br?zowe), a inny mo?e kupi? taniej i ma takie mniej charakterystyczne. Tylko o to mi chodzi?o, ?e gatunek to nie klony.
Có?, mia?em si? tu tylko przywita?, wi?c dajmy spokój temu tematowi w tym miejscu.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-11-26, 19:42   

Nie ma czego? takiego jak bardziej i mniej charakterystyczne bo kupi? taniej. ?eby by? mieszaniec to musz? by? rasy, a pigmejki nie maja ras tylko odmiany kolorystyczne wiec nie da si? kupi? pigmejki nie wygladajacej jam pigmejka. Wszystkie sa takie same i tej samej wielko?ci a to ze nie s? br?zowe to odmiana a nie wada.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-26, 19:51   

Z tego, co ja wiem, ??cz?c przez kilka pokole? wi?ksze osobniki, przy ka?dym pokoleniu ich potomkowie oddalaj? si? od ?redniej gatunkowej, a ??cz?c przez kilka pokole? mniejsze osobniki, rodz? one mniejsze ni? ?rednia gatunkowa i je?li kto? bawi?by si? w co? takiego d?ugo, to powinien otrzyma? co? na kszta?t podgatunku. Nie wiem, mo?e u myszy jest jaki? wyj?tek, chocia? w?tpi?, ale na pewno u wielu innych zwierz?t, w ten sposób hodowcy post?puj?, pokazuj?c potem swoje zwierz?ta na ró?nych konkursach, gdzie wygrywa najwi?kszy, czy to najmniejszy rozmiar.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-11-26, 19:57   

To musia?oby trwa? kilkanacie lat i w r?kach do?wiadczonego hodowcy a ró?nice i tak nie b?d? wielkie. Pigmejami zajmuj? si? terrarysci chc?cy zarobi? a nie hodowcy,poza tym nikt ich nie lapie i nie ??czy osobno bo by pad?y ze stresu. Trzyma si? w grupach tak?e roznic wielkosciowych nie ma, a mia?am m?ode i z Niemiec i z Francji. Wyros?y tak samo.

Stosunek wielko?ci do tak ma?ego zwierz?cia jest niezauwa?alny. Przy psach wida? ró?nice po kilku pokoleniach, tutaj ró?nica b?dzie cz??ci? grama wi?c i tak tego nie zauwa?ymy. Pigmejki nie b?d? nagle.wazyc 20 G, je?li przytyja 0,5 G to to b?dzie ogromny % ich masy.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-26, 22:19   

Mo?e i tak. Czyta?em to bodaj?e o koniach rasy fanabela (? czy co? takiego) i kotach.

No i dobra, to nawet lepiej, mo?na kupi? dowolne.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-11-26, 22:21   

Jaki rozmiar ma ko?, a jaki mysz pigmejska...
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-26, 22:24   

Strasznie lubi Pani przeci?ga? rozmow? widz?. Przecie? sama Pani napisa?a, ?e to jest mo?liwe, ale wymaga?oby wiele zachodu przez d?ugi okres czasu i dlatego mo?na ufa?, ?e pigmejska to pigmejska, a nie dlatego, ?e si? nie da, bo dziedziczenie dzia?a podobnie, czy to ko? czy mysz. Ok, koniec tematu, ju? wszystko wiem.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-11-26, 22:29   

No, tyle sie da ?e mysz by?aby o 0,5 g maksymalnie wi?ksza po dziesi?tkach lat pracy co by?oby niezauwa?alne (y)

Nie lubi? przeci?ga?, tylko nie lubi? jak widniej? fa?szywe informacje, bo pó?niej mamy takie sytuacje jakie mamy.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT