AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolorowy kwartet - Yuki, Jarheadka, Blanka i Spotka :)
Autor Wiadomość
Abelsonite 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-06, 03:26   

Cytat:
Abelsonite, Nestor nie jest z?? karm?:),Vitapol jak ju? to tylko premium...ale zalezy co polubi? twoje gryzonie:),ja dla chomika mam zwyk?ego vitapola nie jest zbyt bogata ale u mnie nic innego nie ma,ostatnio zakupi?em z dako-art i pomiesza?em je,mam tez tropifit i chomik zjada ze smakiem,i oczywi?cie zio?a z herbal pets,dropsy o smaku jab?kowym które mój gryzo? uwielbia:),najbardziej polecan? karm? jest Versele Laga Crispy Muesli Hamster & Co na tej stronie jest wszystko prawie opisane
http://www.keko.pl/versel...ter-and-co.html

Dzi?ki za odp. :) By?am dzi? w Auchan ale same ?mieciowe te karmy mieli, barwione chrupki itp. Niestety zamkn?li mi zoologa przed nosem wi?c nie mia?am szansy zobaczy? co tam maj?. Najwy?ej b?d? z netu zamawia?, skoro Nestor nie jest taki z?y.

Cytat:
ko?owrotek skrzypi zawsze, dlatego moje mysiaki ?pi? w kuchni

Ja te? mog? klatk? niby wynosi?, ale w sumie posmarowa?am raz i od tej pory jest cisza. Nie przeszkadza mi.

Cytat:
Abelsonite musia?abym w takie zainwestowa?, bo jak na razie mam zwyk?e^^. co do karmy to ja mieszam karme aShadow z vitapolem premium i nestorem w?a?nie ;)

Cytat:
Abelsonite, a to dobry rozmiar, sorka, tak z ciekawo?ci spyta?am, bo malutkie si? wydaje, a te? planuje zakup takiego ko?owrotka.
Co do poide?ka z przyssawk? - trzyma Ci si? to? Mi za choler? si? nie chcia?o trzyma?, odpada?o, a potem si? popsu?o bo woda nie lecia?a, masakra.

Przyklei?am je na pó? dnia i si? trzyma?o, ale potem przewiesi?am poza klatk?. W?a?nie te? mi si? wydaje, ?e to szklane poid?o dzia?a tak jak chce. Czasem woda leci, a czasem nie. Jak si? je potrz??nie to sp?ywa, ale mysz chyba nie ma takiej si?y, ?eby je potrz?sn??. Na wszelki wypadek umie?ci?am im w klatce te? misk? z wod? na pi?terku, a poid?o b?d? obserwowa?.

A tak to kupi?am im dzi? sianko, ?eby sobie uwi?y gniazdko i przy okazji co? skubn??y. Zrobi?am nowy tunel z rolki po r?czniku i da?am do ?rodka surow? marchewk?. Jestem z nich zadowolona. Ani razu nie próbowa?y ucieka? gór?. S? ruchliwe i ciekawskie. Fajne mychy ;)

[ Dodano: 2014-12-13, 18:00 ]
Zaraz b?d? mija?y 2 tygodnie od kiedy mychy s? u mnie :)
By?am ostatnio w Kakadu poogl?da? sobie rzeczy bo ceny to oni maj? jakie? z kosmosu. Myszy te? by?y, ale ca?e szcz??cie nie mam parcia na dokupywanie kolejnych. My?l?, ?e d?ugo pozostan? we trójk?. Jak b?d? mia?a tak? zachciank? to postawi? raczej na mysz rasow? w jakim? fajnym kolorku :) Zreszt? w Alexie chyba 4 myszy to max. Tak wi?c lepiej jak s? we 3 to nie ma t?oku.

Zakupy zrobi?am w sklepie stacjonarnym kar-ma.pl. Akurat mieli przecen? na rzeczy dla gryzoni i tak oto te wszystkie dobra:



Kupi?am za 20 z?. W Kakadu wyda?abym trzy razy tyle :razz:

Sprz?ta?am im ju? klateczk? i niestety st?uk?am szklane poide?ko bezkulkowe. Szkoda, bo w ko?cu rozkmini?am jak dzia?a :razz: . Niestety wdusi?am za mocno korek i gdy chcia?am go wyj?? to p?k?o mi w r?ku. Nie wiem czy gdzie? w Wawie mo?na je kupi? w sklepie, bo zamawia? z netu si? nie op?aca. Przesy?ka przekracza cen? poide?ka. Dobrze, ?e mam jeszcze kulkowe, ale ono jest wi?ksze i wtedy mi klatka nie wchodzi pod biurko. Trudne sprawy :lol:

Zrobi?am fotki klatki po sprz?tni?ciu. Nadal ma?o zabawek, no ale zamówi? je przy okazji zamawiania karmy dla psów, a jeszcze troch? jej mam ;)









Jak wida? podaj? im ?wie?e warzywa. Marchewka wygrywa ze wszystkim. W 2 dni potrafi? obgry?? spory korze? ;) Powiesi?am im kolby. Jedna fajna, zio?owa i druga z Vitapolu Premium dla szczurków. Ta zio?owa im bardzo smakuje. Do tego na przemian: granulat, karma dla psów i najrzadziej ziarenka Nestora, bo strasznie wybrzydzaj? i po?owa jest wysypana z miski. Maj? przy tym pewnie zabaw?, ale ?al troch? patrze? na takie marnotrawstwo ;)
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2014-12-17, 13:04   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Jak ju? przyjemnie im si? zaczyna robi? :D Moje te? bardzo ciesz? si?, jak w którym? miejscu w klatce maj? wi?cej trocin, wtedy robi? sobie gniazdka i tunele :)

Abelsonite napisał/a:
Nie udaje, tj jedna jest mniejsza ni? 2 pozosta?e ;) Ale mi to nie przeszkadza - bardziej ni? wygl?d interesuj? mnie niesamowite zachowania spo?eczne myszy. Mog? na nie patrze? godzinami ;)


Oczywi?cie :) Chocia? fajnie jednak odró?nia?, gdy potrzebujesz zrobi? co? z konkretn? myszk?, albo rozdzielasz tucz?ce smako?yki i my?lisz, ?e dosta? ka?dy, a to ci?gle jeden ?obuz podbiega :D
 
 
Magdalena 
M?ody Myszaty


Imi?: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-18, 17:38   
   Myszy: Mysia [*], Turysta, Ma?y, Grubasek, Szara + jej dzieci: Ciapka, Mini i o?miu ch?opaków, których nie rozpoznaj?.


witam wszystkich, z którymi si? jeszcze nie wita?am! ?liczne myszki! I jakie maj? królestwo ;) Ja te? mam 3 czarne myszki, na pocz?tku my?la?am, ?e nie da si? ich rozró?ni?, ale szybko si? okaza?o, ?e ka?da ma niepowtarzalny charakterek, ró?ni? si? te? tendencj? do tycia ;) a od pewnego czasu jednego z mycholi mo?na rozpozna? po dziurce w uchu:)
A dziurki w rolce papierowej to one sobie same tak elegancko wygryz?y? Ja moim robi? po bokach takiej d?ugiej rolki, ka?da mysza wtedy siada przy swoim "okienku", co mnie bawi niezmiernie, bo wygl?daj? jakby jecha?y poci?giem.
 
 
Okamia 
Starszy Myszaty
wielki cosik xD


Imi?: Karolina
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 52
Skąd: Pniewy/Pozna?
Wysłany: 2014-12-18, 21:02   
   Myszy: Yuki, Karamba, Kara zwana Milk? i Flora - wszystkie w pami?ci


Piku?! Porób myszakom wi?cej zdj?? ... i spraw sobie ?adn? chocolate tan ^_^
_________________
http://Okamia.mondozoo.com
http://okamia.posadzdrzewo.pl
 
 
 
Abelsonite 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-19, 16:09   

Sorry, ?e nie odpisuje ka?demu, ale to forum jest jako? dziwnie skonstruowane, ?e jak si? napisze post pod postem to scala go z poprzednim. Tj nie jest to g?upie, ale wtedy topic si? nie od?wie?a i nie wida?, ?e napisa?am co? nowego.

Cytat:
Oczywi?cie :) Chocia? fajnie jednak odró?nia?, gdy potrzebujesz zrobi? co? z konkretn? myszk?, albo rozdzielasz tucz?ce smako?yki i my?lisz, ?e dosta? ka?dy, a to ci?gle jeden ?obuz podbiega :D

To oczywi?cie prawda, fajnie jak wida? od razu która jest która, ale to s? myszki z adopcji wi?c nie kolor nie by? najwa?niejszy :)

Cytat:
witam wszystkich, z którymi si? jeszcze nie wita?am! ?liczne myszki! I jakie maj? królestwo ;) Ja te? mam 3 czarne myszki, na pocz?tku my?la?am, ?e nie da si? ich rozró?ni?, ale szybko si? okaza?o, ?e ka?da ma niepowtarzalny charakterek, ró?ni? si? te? tendencj? do tycia ;) a od pewnego czasu jednego z mycholi mo?na rozpozna? po dziurce w uchu:)
A dziurki w rolce papierowej to one sobie same tak elegancko wygryz?y? Ja moim robi? po bokach takiej d?ugiej rolki, ka?da mysza wtedy siada przy swoim "okienku", co mnie bawi niezmiernie, bo wygl?daj? jakby jecha?y poci?giem.

Po dok?adniejszym przyjrzeniu si? zauwa?y?am, ?e jedna z myszek ma krótszy ogonek, wi?c ju? chocia? jedn? udaje mi si? rozró?ni? haha ;)
Dziurki robi? no?ykiem w miar? ma?e, bo potem myszaki maj? frajd? w poszerzaniu ich z?bkami ;)

Cytat:
Piku?! Porób myszakom wi?cej zdj?? ... i spraw sobie ?adn? chocolate tan ^_^

Karolciu moja najdro?sza, foteczki w?a?nie wklejam, a na czekoladk? te? kiedy? przyjdzie czas :razz:

Sesja ?wi?teczno-choinkowa :m:





















 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2014-12-19, 17:42   

Pi?kne myszki i pi?kne zdj?cia :m:):
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2014-12-19, 18:13   

Ale ?adnie :smile:
 
 
Magdalena 
M?ody Myszaty


Imi?: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-19, 19:12   
   Myszy: Mysia [*], Turysta, Ma?y, Grubasek, Szara + jej dzieci: Ciapka, Mini i o?miu ch?opaków, których nie rozpoznaj?.


profesjonalna sesja z modelkami :D a nie objad?y choinki przy okazji?
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-19, 20:06   

jaka fajna sesja <3
to wszystkie 3 agentki czy jedna, bo faktycznie nie mo?na rozró?ni? ; )
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Abelsonite 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-19, 20:37   

Dzi?ki :) Cho? nieskromnie powiem, ?e te? mi si? te zdj?cia podobaj? :grin: Tj technicznie pozostawiaj? wiele do ?yczenia, ale maj? fajny klimat ;)

Myszka jest jedna. One s? serio takie same, wi?c nie by?o potrzeby stresowania pozosta?ej dwójki ;) Ot taka to zaleta bli?niaczek :lol:
 
 
Flea8 
Starszy Myszaty



Imi?: Maria
Wiek: 25
Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 94
Wysłany: 2014-12-19, 22:16   

Przepi?kne zdj?cia. Czarna mysz ?wietnie pasuje do takiego t?a.
 
 
Abelsonite 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-22, 18:09   

Dosz?y dzi? rzeczy z bazarku od laciatej, z tej okazji cykn??am kilka fotek klatki i klatkowego ?ycia. W ko?cu Alex nie ?wieci pustkami :D Ci??ko si? robi zdj?cia przez ten ma?y otwór na górze, ruchliwym myszom przy kiepskim o?wietleniu, tak wi?c prosz? o wyrozumia?o??.

Zauwa?y?am przy okazji, ?e jedna z myszy (ta akrobatka na kolbie) ma mniej futerka na g?owie od innych. Nie drapie si? ani nic... Mo?liwe, ?e taka jej uroda, czy powinnam si? martwi??

































 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2014-12-22, 18:23   

By? mo?e taka jej uroda,ale zawsze co? mo?e jej by?, poczekaj a? si? rozwinie sytuacja i wtedy sama zdecydujesz czy sie jej pogorszy?o czy nie,ale poczekaj na wypowied? bardziej znaj?cych si? :m:):
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-22, 19:24   

Abelsonite, absolutnie si? tym nie przejmuj, pewnie siostry j? wyliza?y, mojego Lolka te? Zenia pucowa?a tak mocno ?e placki mia? ale na plecach ;) teraz skoro maj? wi?cej atrakcji wy?ysienia powinny znikn??, bo tak silne wylizywanie ?wiadczy albo o nudzie, albo o pokazanie dominacji.

?eby Ci? uspokoi? - to co wida? na tym (sk?din?d s?abym ;p) zdj?ciu to ?rodek g?owy jednej z moich myszy, w najgorszym momencie by?a oskalpowana od "czo?a" do prawie po?owy pleców, ale w ko?cu wszystko ?adnie zaros?o :)
http://i1304.photobucket....zpsd9502d91.jpg
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Abelsonite 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-22, 22:03   

Dzi?ki za odp. :) W sumie szcz??cie w nieszcz??ciu - dzi?ki temu si? odró?nia czym? od pozosta?ych :lol:

A twoj? nie?le oskalpowa?y. Mo?e wyj?tkowo smaczna by?a :razz:

Btw wasze mychy te? maj? tak, ?e robi? sobie gniazda w ró?nych cz??ciach klatki po sprz?taniu i przestawieniu sprz?tów w klatce? Bo moje dotychczas robi?y pod pi?terkiem, ale jak do?o?y?am im patyczków i na to siano to w?a?nie tam sobie zrobi?y domek. A teraz po do?o?eniu sprz?tów zawin??y si? pod pi?tro, ale z drugiej strony ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT