AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wielbicieli myszek :)
Autor Wiadomość
Fioletowa_Dama 
Szara myszka


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: ?wi?toch?owice
  Wysłany: 2015-02-21, 18:50   Witam wielbicieli myszek :)
   Myszy: Kropka, Pirat, Albinek, Skoczogryzek, Piorunek, Szarik, Krecia, Cezaria, Cykoria, Paseczka


Trafilam na Wasza stronke, gdy zamiescilam ogloszenie na olx o tym, ze mam pare mysich malenstw do rozdania - jedna z osob polecila mi tu zajrzec. No i tak sie zaczytalam w tematach, zainteresowalam postami i tym jak rozne moga byc myszaki (hoduje myszki od lat, ale ze moga byc dlugowlose albo np. koloru rudego... szczerze to z rasowymi myszkami nie mialam jeszcze do czynienia - hoduje te zwykle, najpopularniejsze, laciatki i albinoski..) postanowilam zostac na dluzej :) Takze serdecznie wszystkich witam i pozdrawiam :)
 
 
Minka. 
Myszowaty


Imi?: Sara
Pomogła: 1 raz
Wiek: 24
Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 462
Skąd: Namys?ów
Wysłany: 2015-02-21, 18:53   

Witaj ;>
_________________
 
 
Shauni 
Starszy Myszaty



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 51
Skąd: Swarz?dz
Wysłany: 2015-02-21, 18:57   
   Myszy: [*]: Spike, Ebi, Evi, Artystka, Fumi, Bosska, Amber, Vanilla, Markiza, Fabs, Spyro, Axel, Foster, Crash, Carmen


Witaj. :smile:
_________________
 
 
 
Fioletowa_Dama 
Szara myszka


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: ?wi?toch?owice
Wysłany: 2015-02-21, 19:04   
   Myszy: Kropka, Pirat, Albinek, Skoczogryzek, Piorunek, Szarik, Krecia, Cezaria, Cykoria, Paseczka


Wiecie, najzabawniejsze, ze po tylu latach hodowli myszek, po trafieniu na ta stronke i obejrzeniu tych niesamowitych myszek ras wszelakich, czuje sie jak zupelny nowicjusz w temacie :oops:
 
 
luckymaus23 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 73
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2015-02-21, 21:00   

Prowadzisz hodowl?? :wink:
_________________
Strona hodowli

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/
 
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2015-02-22, 07:28   

Witamy :)
_________________
 
 
Fioletowa_Dama 
Szara myszka


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: ?wi?toch?owice
Wysłany: 2015-02-22, 09:51   
   Myszy: Kropka, Pirat, Albinek, Skoczogryzek, Piorunek, Szarik, Krecia, Cezaria, Cykoria, Paseczka


Ano, mozna tak powiedziec, ze prowadze hodowle :) To wyszlo przypadkiem tak w ogole, bo zaczelo sie od tego, ze kupilam dwie myszki majace byc samiczkami, z ktorych z jednej po dwoch tygodniach zrobil sie samiec :lol: i tak sie zaczela ta moja hodowla, bo juz sie przywiazalam do moich myszakow a skoro trafila sie parka jednak, to znaczy, ze tak mialo byc.. Od tego czasu juz wiele pokolen myszek przyszlo na swiat i obecnie moja para "rozplodowa" (jak to nazywa mój m??) to niespokrewnione ze soba: Kropka i Pirat. A pozostale moje myszki wziely sie stad, ze jeden z miotow przyszedl na swiat akurat w Wigilie, co uznalam za znak szczegolny, by wszystkie wigilijne myszki sobie zostawic i zadnej z nich nie oddawac :wink: Stad moje stadka czterech chlopakow i 4 dziewczynek.
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 11:02   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Przepraszam, ale po co celowo rozmna?a? myszki? :( takich nierasówek jest pe?no w sklepach zoologicznych, do oddania na olx, albo z ci?? z wpadek, tak jak w Twoim wypadku. Ale po co potem to ci?gn??? Nie masz pewno?ci, ?e Twoje myszki nie s? spokrewnione je?li kupi?a? je w sklepie zoologicznym. Zapewne pochodz? z chowu wsobnego. Ponadto m?czenie ci??ami myszy mo?e prowadzi? do jej choroby i ?mierci. W zarejestrowanej hodowli jedna myszka mo?e zosta? mam? dwóch lub trzech miotów, nie wi?cej. To co robisz Ty to niestety nie hodowla, a pseudohodowla :(
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
luckymaus23 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 73
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2015-02-22, 11:25   

Wiele pokole?.. A? strach pomy?le?, ile ta samica mia?a ju? ma?ych.
_________________
Strona hodowli

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-02-22, 12:17   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


je?eli naprawd? interesujesz si? myszkami to radzi?abym poduczy? si? w genetyce i za?o?y? zarejestrowan? hodowl? ;) sama widzisz, jakie cuda mog? si? urodzi?.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-02-22, 14:59   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Pewnie, ze tak. Czy w jednym czy w drugim zwiazku. A dzieki legalnej hodowli poznasz mase fajnych osob :)
_________________
 
 
Fioletowa_Dama 
Szara myszka


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: ?wi?toch?owice
Wysłany: 2015-02-22, 19:47   
   Myszy: Kropka, Pirat, Albinek, Skoczogryzek, Piorunek, Szarik, Krecia, Cezaria, Cykoria, Paseczka


Wole hodowac myszki hobbystycznie, jak narazie nie mialam problemu z nadmiarem myszek, zawsze albo sie porozdawaly albo sama chcialam sobie jakies zostawic.
Tak z ciekawosci chcialam spytac, czy zyjace w naturze myszy, maja tylko dwa, trzy mioty i koniec, bo natura zaplanowala to tak, zeby nie m?czy? myszy ci??ami? Coz, z tego, co slyszalam, wykastrowanie myszy jest bardzo ryzykowne i samo w sobie moze spowodowac jej smierc. Moje myszki maja sie dobrze, nie sa ani wychudzone, ani chore, nie maja posklejanego futerka czy ropy na oczach. Wesolo brykaja, nawet Kropka, gdy jest w ciazy. Tak wiec chcialam prosic, byscie sie powstrzymaly od krytyki i zrzucania na mnie gromow.
Na prawde nie wpisywalam sie na to forum, by klocic sie z kimkolwiek. Chetnie naucze sie nowych ciekawych rzeczy, ale Pirata i Kropki rozdzielac nie bede. Wiecie, juz raz rozdzielilam pare myszek (Fionke i Florka), zeby nie bylo wiecej malych i dalam ja do innej samiczki a jego do innego samca, zeby nie byly samotne. I wiecie co sie stalo? zarowno Fionka jak i Florek siedzialy w swoich klatkach osowiale i oboje po paru dniach odeszli. Nie bede powtarzala tego po raz drugi.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-02-22, 20:49   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Natura, a warunki domowe to jednak co innego. W naturze samica mo?e przed samcem cho?by uciec.

Ps. te myszy na pewno nie odesz?y z powodu rozdzielenia. Musia?a by? inna przyczyna.
_________________
 
 
luckymaus23 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 73
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2015-02-22, 20:54   

No tak,tylko po co trzymasz je parami? Tak samo mo?esz kupi? czy po prostu trzyma? dwie samice jak i dwa samce. Ja równie? nikogo nie mam zamiaru krytykowa?, ale ?le robisz. Skoro myszy s? od jednej matki,a Ty je rozmna?asz to robisz im tym samym krzywd?. Natura to natura, my hodowcy dbamy o swoje myszy i tym samym nie odpuszczamy do nie ko?cz?cej si? ilo??i miotow. Je?li chodzi o kastracje to napisz do Milagros, bo ona kastrowala samce i nies?yszalam, aby by?y jakiekolwiek zgony.
_________________
Strona hodowli

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 21:08   

ja i kole?anka adoptowa?y?my myszy z wpadki. 3 samce i 3 samice by?y kastrowane by zapobiec kolejnym wpadkom. Wszystkie ?yj? i maj? si? ?wietnie.
A co do wypowiedzi - Nikt tu gromów nie rzuca. Tylko rady.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT