AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kat
2015-02-20, 18:28
Paso?yty w odchodach
Autor Wiadomość
myszamysza 
Szara myszka


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-04, 19:20   Paso?yty w odchodach
   Myszy: Pinki Fredi Mysia-jedna myszka ma 3 imiona;)


Najpierw my?la?am ?e to jaki? ?luz ale po d?u?szej obserwacji zobaczy?am ?e to co? pe?za.Pe?zanie by?o bardzo podobne do g?sienicy motyla.Najpierw poci?ga przód a pó?niej dochodzi ty? glizdy.Przypuszczam ?e jest to co? z rodziny oble?ców,nicieni(podobne do owsików(chyba ?e tak wygl?daj? owsiki myszy) ale wydaje mi sie ze s? grubsze,ok 2 mm d?ugo?ci).Czy moze kto? dok?adnie wie co to za paso?yt?I czy kto? spotka? si? z czym? podobnym?Czy to co? bardzo powa?nego?Jakie jest leczenie?Czy ludzie mog? si? zarazi? tymi robalami?Czy mog? sama gdzie? co? kupi? na takie pasozyty?Czy konieczna jest wizyta u weterynarza?i czy ka?dy weterynarz zajmuje si? gryzoniami?

Mysie mam od 28 sierpnia,zosta?a kupiona w zoologicznym.I teraz nie wiem czy mia?a paso?yty od pocz?tku a ja dopiero teraz zauwa?y?am.Czy mo?e jaja by?y w zakupionym przeze mnie jedzeniu b?d? w trocinach.Je?li chodzi o higiene to Mysia nigdy nie mia?a psuj?cych si? resztek typu jab?ko,ser itp staram si? utrzymywa? czysto??.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-08, 17:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-10-04, 19:50   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Najprawdopodobniej myszka by?a ju? zara?ona robakami gdy? paso?ytami wewn?trznymi najcz??ciej zara?aj? si? poprzez kontakt bezpo?redni, najcz??ciej z ka?em zara?onej myszy.
Oczywi?cie jest to sprawa powa?na, robale powoli wycie?czaj? organizm, myszka b?dzie chudn??, s?abn??, nikn?? w oczach. Konieczna jest wizyta u weterynarza, z tym ?e leczenie jest stosunkowo ?atwe i bez problemu powinno si? j? doprowadzi? do zdrowia.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
myszamysza 
Szara myszka


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-04, 20:30   
   Myszy: Pinki Fredi Mysia-jedna myszka ma 3 imiona;)


A czy ka?dy weterynarz mi w tym pomo?e?I jakie s? koszty wizyty u weterynarza? Nie wiem ile pieniedzy mam ze sob? zabra?.Rozumiem ?e powinnam posprz?ta? wszystko gdzie myszka przebywa?a bo tam moga by? jaja pasozytów(tak przypuszczam).Mam nadziej? ?e uda mi si? jutro pójs?.Dzi?kuj? za odpowied?;)Takie ma?e zwierz?tko ale jak ju? sie je pokocha to ci?zko mu nie pomóc.
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-10-04, 22:12   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Leczenie myszy nie jest drogie i cz?sto p?aci si? tylko za leki, a nie za wizyt?. My?l?, ?e w maksymalnie 30 z? si? zmie?cisz (je?li drogi wet i drogie leki). Ja zawsz? bior? ze sob? 50 z?, a p?ac? przewa?nie 10 z?. Jak wida? zostaje du?o, ale lepiej tak, ni? jakby mia?a Ci? cena zaskoczy? ;)
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-05, 11:28   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Takie bia?e robaczki s? te? u innych zwierz?t weterynarz powinien zrozumie?. Pewnie b?dziesz mia?a odrobaczanie myszki. Nic dla nich skomplikowanego ;) Tylko musi odliczy? odpowiedni? dla niej dawk?
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
myszamysza 
Szara myszka


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-06, 17:22   
   Myszy: Pinki Fredi Mysia-jedna myszka ma 3 imiona;)


By?am wczoraj u weterynarza i kaza?a mi przyniesc odchody(nawet bez robakow).Powiedziala ze musi je wys?a? do laboratorium do badania bo nie wiadomo co to za poso?yty(mówila nawet ?e mo?e to byc tasiemiec).Ja sie nie znam ale na tasiemca mi to nie wygl?da.Dzisiaj rano zanioslam odchody(udalo si? z robakiem).Jutro mam dzwoni?.

Chcia?am doda? zdj?cie robala ale nie dam rady bo nie mam udost?pnionej takiej opcji;/Szkoda bo moze by sie przyda?o komu? kiedy?,dobrze wiedziec dok?adniej co i jak.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-06, 18:19   

myszamysza napisał/a:
Ja sie nie znam ale na tasiemca mi to nie wygl?da

W przypadku tasiemca w kale s? obecne cz?ony. Wi?c nie dziw si?, ze nie widzisz d?uuugiego robala :smile:
Przy badaniu parazytologicznym, lekarz stwierdzi co to za ?yj?tko zaatakowa?o Twoje stworzonko i zaleci odpowiednie leczenie.
Robaczyce s? bardzo niebezpieczne, wiec dobrze, ?e wszystko jest na dobrej drodze, ?eby Twoja mysia odzyska?a zdrowie. Powodzenia.
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-06, 19:49   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Moje samiczki te? mia?y badania ka?u na obecno?? paso?ytów. Tyle ?e "laboratorium" by?o na miejscu :D Ale raczej do laboratorium tego nie trzeba bada? (mikroskop) skoro wida? to go?ym okien. no chyba ?e o na si? na robalach nie zna.

Trzymam kciuki
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
myszamysza 
Szara myszka


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-06, 20:23   
   Myszy: Pinki Fredi Mysia-jedna myszka ma 3 imiona;)


A czy cz?ony tasiemca mog? samodzielnie si? porusza??my?la?am ?e cz?on to poprostu jaka? cz??? tasiemca ale juz nie zyj?ca.Bo te robaczki pe?zaja.
_________________
"....je?eli kochasz sercem patrz"
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-06, 22:27   

cz?ony mog? si? porusza?, ale moim zdaniem tasiemiec to raczej nie jest - oczywi?cie nie widzia?am tych robali u Twojej myszy na w?asne oczy wi?c nie mog? nic wi?cej powiedzie?
Raczej to pewni owsica, albo glistnica.

Tylko Nikita w przypadku robali nie zawsze na pierwszy rzut oka i bez mikroskopu mo?na okre?li? dok?adnie gatunek,a od tego cz?sto zale?y leczenie i sam dobór leku.

Trzymam kciuki za mysz? i za walk? z paskudztwem
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-10-06, 22:44   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Jednak i tak przy paso?ytach podaje si? chyba najcz??ciej iwermektyne, bo jest stosunkowo bezpieczna.
Serie zastrzyków lub doustnie pewnie tzeba b?dzie powtórzy? przynajmniej dwa razy.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
myszamysza 
Szara myszka


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-08, 16:41   
   Myszy: Pinki Fredi Mysia-jedna myszka ma 3 imiona;)


Przed chwil? dzwoni?am i Pani powiedzia?a ze w laboraturium otrzymano wynik ujemny(brak robaków).Na co ja mówie ?e to nie mo?liwe bo robaka te? odda?am.Masakra;/nie zauwa?yli go;/ale dziwne bo mówi?a ?e nawet je?li nie oddam robaka to ?e w odchodach wykryja obecno?c pasozytów i nawet b?d? wiedzie? jaki jest to dok?adnie robak.A tu nic,jeszcze Pani delikatnie zasugerowa?a czy moze mi sie przypadkiem nie wydawa?o....Powiedzia?am ?e widzia?y go 4 os i ?e mam zdj?cie.
Mam przyjsc jutro z myszka(bo chcia?a zna? jej wage a ja nie mam jak jej zwazy? wi?c ja zabieram)i przynie?? jesli to mozliwe znowu robaka(chce go zobaczy? pod mikroskopem) i to zdj?cie.
Tylko teraz problem kiedy znowu robak si? pojawi;/A myszka dalej sie m?czy;/


A tutaj jest link do zdj?cia robaka.My?l? ?e kto? z Was mo?e lepiej si? znac od niektórych weterynarzy;)

http://picasaweb.google.c...241058349799554
_________________
"....je?eli kochasz sercem patrz"
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-08, 20:00   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Omg strasznie to du?e :/ Mo?e to jaka glista i nie uwa?aj? ?e to robak? My?la?am ?e jest mniejsze i ?azi po kupce ale ja widz? ?e to ch?tnie chodzi osobno. Chyba to nie jest owsik O_o
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-08, 20:29   

owsik to to nie jest - za du?e, i za grube
Na glist? te? nie wygl?da za bardzo.
myszamysza, jak b?dziesz co? wi?cej wiedzia?a to daj zna?. Powodzenia Tobie i zdrówka myszom ?ycz?.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
myszamysza 
Szara myszka


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-08, 20:36   
   Myszy: Pinki Fredi Mysia-jedna myszka ma 3 imiona;)


tzn jak wida? zdjecie jest zrobione w powi?kszeniu.Nie wiem czy zwrócili?cie na to uwage.Robal ma ok 2mm.Tak?e nie wiem bo ja si? nie znam czy 2mm to duzy jak na robala u myszki...
_________________
"....je?eli kochasz sercem patrz"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT