Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
rasowe vs nierasowe
Autor Wiadomość
Balbinka 
Młody Myszaty

Wysłany: 2015-03-14, 13:42   

dlaczego rozmnażasz skoro nie masz zarejestrowanej hodowli?

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-14, 21:47   
   Myszy: Abi, Jerry

Balbinka, rozmnażanie myszek nie dla poprawienia typu jest głupotą to prawda
Cytat:
Artykuł 2

Hodowla myszy rasowych prowadzona w PMC jest hodowlą amatorską.

więc hodowla myszek w PMC również jest hodowlą amatorską tylko że zarejestrowaną w klubie. Niestety żadne odgórne przepisy polskiego prawa nie określają sposobów ani wymagań co do hodowli zwierząt domowych istna samowolka (nad czym ubolewam ale cóż może kiedyś coś się zmieni). Tak więc aby hodowla była "legalna" należy zarejestrować się z PMC (jedyne stowarzyszenie/klub w Polsce bo SHRM z tego co widzę już nie działa) tak więc PMC przejęło monopol na "legalną hodowlę" oraz wypisywanie rodowodów. Z resztą po czym określić czy mysz jest rasowa jakieś wytyczne? BRAK! Stwierdzasz to tylko i wyłącznie po tym że rodzice go mają wtedy mysz jest rasowa i dostaje swój rodowód. Ale skąd wzięła się ta pierwsza mysz rasowa? Ktoś musiał udomowić dzikie myszy bez rodowodów łączyć je w pary i stwierdzić że myszy które udało mu się wyhodować w wyniku kolejnych miotów są od teraz rasowe i tyle. Tak więc może Fioletowa_Dama ma coś w swoich myszkach co chciała by przekazać dalej i zachować daną cechę. Może chce jakiś typ ustandaryzować?

NIE MAM NIC DO PMC po prostu mam swój tok rozumowania w tej sprawie i tyle jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam
Jeżeli źle coś napisałem proszę o sprostowanie...

Hurricane 
MegaMysz

Imię: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2015-03-14, 22:54   

Skoro są myszy rasowe i mają udokumentowane pochodzenie to po co rozmnażać labki?
Mysz rasowa ma 'wytyczne' a przede wszystkim rozmnażają ją osoby które mają pojęcie o hodowli ;)
Rozmnażanie myszek to nie tylko łączenie Pirata z Kropką i czekanie na żelki.
Jedyny typ jaki uda jej się ustandaryzować to labki, których cała masa już szuka domów i niepotrzebne są kolejne nieprzemyślane łączenia. Jaki ona ma poprawiać typ jak te myszy nie mają żadnego typu tylko są zwykłymi labkami z chowu wsobnego?

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-14, 23:39   

Hurricane, nie wiem jakie Fioletowa_Dama, ma myszy skąd je ma etc. więc nie oceniam jeżeli masz takie info sprawdzone to okey nic nie mówię głupota koleżanki i brak słów...
Mogę prosić o te wytyczne bo nie mogę ich nigdzie znaleźć? Dodatkowo kto określił te wytyczne?
Czym różni się mysz laboratoryjna od myszy rasowej (nie licząc "rodowodu" oczywiście)? Kolorem? Typem sierści?

Hurricane 
MegaMysz

Wysłany: 2015-03-15, 00:21   

Mam sprawdzone z poprzednich postów ;)

Tutaj masz przykładowy standard: http://www.pmcorg.webd.pl/articles.php?cat_id=1

A tu mysz rasową:

Chyba różnice widać gołym okiem, co? :wink:

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-15, 00:39   

No dobra różnice są 3 kolor, sierść i wielkość...

Pod co byś ją podpisała?
http://images67.fotosik.p...84ad73442c5.jpg
Według ciebie jaka to rasa?

Kasumi 
Moderator

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2015-03-15, 00:56   

blutka <3

Hurricane 
MegaMysz

Wysłany: 2015-03-15, 01:19   

nie mogę otworzyć linku na telefonie, rano zerkne :P

Generalnie nie bardzo rozumiem podział według ras u myszy bo one nie różnią się niczym innym poza sierścią, a jednak rasa ma inną definicję :P no ale nie ja to wymyślałam.

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-15, 01:55   

Hurricane, uważam dokładnie tak samo rasa to np. mysz domowa, kolczasta etc. i kazda z tych ras ma swoje typy fuzz etc. i ten problem również mnie zastanawia... Rano daj mi znać co to za rasa według Ciebie Kasumi, nie

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2015-03-15, 06:11   
   Myszy: Małe stadko ;)

Nie bardzo rozumiem sens dyskusji,.. Rownie dobrze moglibyscie dyskutowac o tym czym rozni sie pies raaowy od np psa w typie rasy.

Nie ma znaczenia czy Hurricane wie co to za rasa (osobiscie tez uwazam ze to sh lub shs blue/blue tan) bo ktos po cos stworzyl standardy ras i odmian. Nie po to bynajmniej by mnozyc labki ze sklepu bo ich jest i tak cale mnostwo.

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-15, 08:35   

Nie nie aShadow, tutaj różnica jest znacząca i to bardzo psy można podzielić na rasy i różnią sie od siebie pochodzeniem, budową, zachowaniem, rozmiarami, przeznaczeniem dużo by wymieniać... u myszy nie ma prawie wcale różnic kolor, włos i rozmiar tyle, dlatego powinno dzielić sie je na typy przykład owczarka niemieckiego są krótkowłose i długowłose...

Co do znaczenia, rasy mojej Abi to ma to znaczenie, chcę ci coś udowodnić. Otóż Abi jest zwykłą myszką laboratoryjną kupioną w zoologu teoretycznie spełnia wyglądem wszystkie wytyczne SH, była jedyną myszką w miocie o takim ubarwieniu i tak wspaniałym charakterze, i tutaj moje stwierdzenie, iż to z myszek laboratoryjnych czy innych niedocenianych/dyskryminowanych za brak rodowodu wywodzą się wasze myszy rasowe...

aShadow 
Moderator

Wysłany: 2015-03-15, 08:45   

Ja pisalam o psach rasowych i w typie rasy ;) Nikt nie twierdzi ze rasowe myszy wywodza sie od czegos innego, powstaly na skutek odpowiedniej selekcji. Co do Twoje myszy swiadczy to tylko o jednym: jej przodkowie np rodzice byli rasowi. Wiec to wlasciwe nawet na odwrot w tym wypadku Twija mysz wywodzi sie od naszych bo ktos je nieodpowiedzialnie mnozy.

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-15, 08:47   

Znów błąd mysz przyjechała z hurtowni... Sądzę że tam nie ma czegoś takiego nawet nikt tam pewnie nie trzyma myszy rasowych.

aShadow 
Moderator

Wysłany: 2015-03-15, 08:54   

Nie blad bo to nie egzamin jest ;) Nie masz zadnego dowodu na to ze ta mysz nie miala rasowych przodkow. A ja po pewnych cechach o ich rasowosci moge wnioskowac. Nie pierwszy raz pseudohodowca podkupil i rozmnozyl mysz rasowa, ktorej potomstwo sprzedał, a ktos kupil mysz ludzaco podibna do rasowej. Co nie zmienia tego ze niz nie wiesz o tej myszy i jej przodkach. W przeciwinstwie do myszy z hodowli

VogueStar 
Szara myszka

Wysłany: 2015-03-15, 09:02   

Jej rodzice byli w łatki niczym mysz japońska ojciec biało brązowy matka biało czarna czyli doszło do mutacji. Wziąłem Abi myszkę z zoologa ponieważ wydała mi się niezwykła dodatkowo była najsłabsza i bardzo marna. Nie liczy się dla mnie jej pochodzenia patrzysz przez pryzmat bogaty biedny. Reszta miotu pozostała w swoich kolorkach...

Odpowiedz do tematu