AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
rasowe vs nierasowe
Autor Wiadomość
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2015-03-14, 13:42   

dlaczego rozmna?asz skoro nie masz zarejestrowanej hodowli?
 
 
VogueStar 
Szara myszka


Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-03-14, 21:47   
   Myszy: Abi, Jerry


Balbinka, rozmna?anie myszek nie dla poprawienia typu jest g?upot? to prawda
Cytat:
Artyku? 2

Hodowla myszy rasowych prowadzona w PMC jest hodowl? amatorsk?.


wi?c hodowla myszek w PMC równie? jest hodowl? amatorsk? tylko ?e zarejestrowan? w klubie. Niestety ?adne odgórne przepisy polskiego prawa nie okre?laj? sposobów ani wymaga? co do hodowli zwierz?t domowych istna samowolka (nad czym ubolewam ale có? mo?e kiedy? co? si? zmieni). Tak wi?c aby hodowla by?a "legalna" nale?y zarejestrowa? si? z PMC (jedyne stowarzyszenie/klub w Polsce bo SHRM z tego co widz? ju? nie dzia?a) tak wi?c PMC przej??o monopol na "legaln? hodowl?" oraz wypisywanie rodowodów. Z reszt? po czym okre?li? czy mysz jest rasowa jakie? wytyczne? BRAK! Stwierdzasz to tylko i wy??cznie po tym ?e rodzice go maj? wtedy mysz jest rasowa i dostaje swój rodowód. Ale sk?d wzi??a si? ta pierwsza mysz rasowa? Kto? musia? udomowi? dzikie myszy bez rodowodów ??czy? je w pary i stwierdzi? ?e myszy które uda?o mu si? wyhodowa? w wyniku kolejnych miotów s? od teraz rasowe i tyle. Tak wi?c mo?e Fioletowa_Dama ma co? w swoich myszkach co chcia?a by przekaza? dalej i zachowa? dan? cech?. Mo?e chce jaki? typ ustandaryzowa??

NIE MAM NIC DO PMC po prostu mam swój tok rozumowania w tej sprawie i tyle je?eli kogo? obrazi?em to przepraszam
Je?eli ?le co? napisa?em prosz? o sprostowanie...
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2015-03-14, 22:54   

Skoro s? myszy rasowe i maj? udokumentowane pochodzenie to po co rozmna?a? labki?
Mysz rasowa ma 'wytyczne' a przede wszystkim rozmna?aj? j? osoby które maj? poj?cie o hodowli ;)
Rozmna?anie myszek to nie tylko ??czenie Pirata z Kropk? i czekanie na ?elki.
Jedyny typ jaki uda jej si? ustandaryzowa? to labki, których ca?a masa ju? szuka domów i niepotrzebne s? kolejne nieprzemy?lane ??czenia. Jaki ona ma poprawia? typ jak te myszy nie maj? ?adnego typu tylko s? zwyk?ymi labkami z chowu wsobnego?
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
VogueStar 
Szara myszka


Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-03-14, 23:39   
   Myszy: Abi, Jerry


Hurricane, nie wiem jakie Fioletowa_Dama, ma myszy sk?d je ma etc. wi?c nie oceniam je?eli masz takie info sprawdzone to okey nic nie mówi? g?upota kole?anki i brak s?ów...
Mog? prosi? o te wytyczne bo nie mog? ich nigdzie znale??? Dodatkowo kto okre?li? te wytyczne?
Czym ró?ni si? mysz laboratoryjna od myszy rasowej (nie licz?c "rodowodu" oczywi?cie)? Kolorem? Typem sier?ci?
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2015-03-15, 00:21   

Mam sprawdzone z poprzednich postów ;)

Tutaj masz przyk?adowy standard: http://www.pmcorg.webd.pl/articles.php?cat_id=1

A tu mysz rasow?:


Chyba ró?nice wida? go?ym okiem, co? :wink:
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
VogueStar 
Szara myszka


Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-03-15, 00:39   
   Myszy: Abi, Jerry


No dobra ró?nice s? 3 kolor, sier?? i wielko??...

Pod co by? j? podpisa?a?
http://images67.fotosik.p...84ad73442c5.jpg
Wed?ug ciebie jaka to rasa?
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-15, 00:56   

blutka <3
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2015-03-15, 01:19   

nie mog? otworzy? linku na telefonie, rano zerkne :P

Generalnie nie bardzo rozumiem podzia? wed?ug ras u myszy bo one nie ró?ni? si? niczym innym poza sier?ci?, a jednak rasa ma inn? definicj? :P no ale nie ja to wymy?la?am.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
VogueStar 
Szara myszka


Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-03-15, 01:55   
   Myszy: Abi, Jerry


Hurricane, uwa?am dok?adnie tak samo rasa to np. mysz domowa, kolczasta etc. i kazda z tych ras ma swoje typy fuzz etc. i ten problem równie? mnie zastanawia... Rano daj mi zna? co to za rasa wed?ug Ciebie Kasumi, nie
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-03-15, 06:11   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Nie bardzo rozumiem sens dyskusji,.. Rownie dobrze moglibyscie dyskutowac o tym czym rozni sie pies raaowy od np psa w typie rasy.

Nie ma znaczenia czy Hurricane wie co to za rasa (osobiscie tez uwazam ze to sh lub shs blue/blue tan) bo ktos po cos stworzyl standardy ras i odmian. Nie po to bynajmniej by mnozyc labki ze sklepu bo ich jest i tak cale mnostwo.
_________________
 
 
VogueStar 
Szara myszka


Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-03-15, 08:35   
   Myszy: Abi, Jerry


Nie nie aShadow, tutaj ró?nica jest znacz?ca i to bardzo psy mo?na podzieli? na rasy i ró?ni? sie od siebie pochodzeniem, budow?, zachowaniem, rozmiarami, przeznaczeniem du?o by wymienia?... u myszy nie ma prawie wcale ró?nic kolor, w?os i rozmiar tyle, dlatego powinno dzieli? sie je na typy przyk?ad owczarka niemieckiego s? krótkow?ose i d?ugow?ose...

Co do znaczenia, rasy mojej Abi to ma to znaczenie, chc? ci co? udowodni?. Otó? Abi jest zwyk?? myszk? laboratoryjn? kupion? w zoologu teoretycznie spe?nia wygl?dem wszystkie wytyczne SH, by?a jedyn? myszk? w miocie o takim ubarwieniu i tak wspania?ym charakterze, i tutaj moje stwierdzenie, i? to z myszek laboratoryjnych czy innych niedocenianych/dyskryminowanych za brak rodowodu wywodz? si? wasze myszy rasowe...
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-03-15, 08:45   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja pisalam o psach rasowych i w typie rasy ;) Nikt nie twierdzi ze rasowe myszy wywodza sie od czegos innego, powstaly na skutek odpowiedniej selekcji. Co do Twoje myszy swiadczy to tylko o jednym: jej przodkowie np rodzice byli rasowi. Wiec to wlasciwe nawet na odwrot w tym wypadku Twija mysz wywodzi sie od naszych bo ktos je nieodpowiedzialnie mnozy.
_________________
 
 
VogueStar 
Szara myszka


Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-03-15, 08:47   
   Myszy: Abi, Jerry


Znów b??d mysz przyjecha?a z hurtowni... S?dz? ?e tam nie ma czego? takiego nawet nikt tam pewnie nie trzyma myszy rasowych.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-03-15, 08:54   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Nie blad bo to nie egzamin jest ;) Nie masz zadnego dowodu na to ze ta mysz nie miala rasowych przodkow. A ja po pewnych cechach o ich rasowosci moge wnioskowac. Nie pierwszy raz pseudohodowca podkupil i rozmnozyl mysz rasowa, ktorej potomstwo sprzeda?, a ktos kupil mysz ludzaco podibna do rasowej. Co nie zmienia tego ze niz nie wiesz o tej myszy i jej przodkach. W przeciwinstwie do myszy z hodowli
_________________
 
 
VogueStar 
Szara myszka


Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-03-15, 09:02   
   Myszy: Abi, Jerry


Jej rodzice byli w ?atki niczym mysz japo?ska ojciec bia?o br?zowy matka bia?o czarna czyli dosz?o do mutacji. Wzi??em Abi myszk? z zoologa poniewa? wyda?a mi si? niezwyk?a dodatkowo by?a najs?absza i bardzo marna. Nie liczy si? dla mnie jej pochodzenia patrzysz przez pryzmat bogaty biedny. Reszta miotu pozosta?a w swoich kolorkach...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT