AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Lepiej oswaja? grup? czy pojedy?czo
Autor Wiadomość
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
  Wysłany: 2007-05-16, 22:43   Lepiej oswaja? grup? czy pojedy?czo
   Myszy: Chico ;)


Siemka! Chcia?abym si? dowiedzie? kiedy myszk? jest ?atwiej oswoi? i nawi?za? z ni? lepszy kontakt, gdy jest sama, czy razem z innymi myszkami? Chodzi o to czy je?eli kupi? jedn? mysz to ?atwiej nawi??? z ni? kontakt, ni? gdy b?d? mia?a wi?cej myszek, czy na odwrót.

Z góry serdeczne dzi?ki za odpowied? na te pytania :*
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-05-17, 06:52   

Wydaje mi si? ?e to nie ma znaczenia. Gdy jest w grupie czuje si? pewniej ale czy to ma co? wspólnego z oswajaniem to w?tpi? :m:
_________________
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-05-17, 07:34   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Moim zdaniem jest to bez ró?nicy... Raz mia?am dwie myszki... potem mia?am jedn? i wszystkie by?y tak samo oswojony tzn. ka?de si? oswoi?y nie zale?nie od siebie :m:): :wink:
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-17, 08:38   
   Myszy: tak


Mia?am co? takiego, ?e kto? mia? jedn? mysz a jak powiedza?am, ?eby kupi? drug?, to powiedzia?, ?e wtedy mu si? tamta nie oswoi. :shock: Nawet nie wiedzia?am, ?e jest taki mit. :/

I tak jak oswajasz skupiasz si? na jednej, która akurat podbiegnie. :P Tzn. czy lataj? w grupie czy same to i tak w danym momencie skupiasz si? na jednej.

Myszy raczej te? oswajaj? si? niezale?nie. Nie patrz? na to (je?li ju? to w ma?ym stopniu), ?e inna mysz jest ufna, wiedz? swoje. ;) Jak s? dwie myszy jedna ufna druga dziksza, to pierwsza sieoswoi szybciej, druga wolniej. Pierwsza nie przy?pieszy drugiej, a drugie nie spowolni pierwszej. ;)

U szczurów zdaje si? jest tak, ?e jak szczur jest sam to si? bardziej przywi?zuje. W przypadku myszy wed?ug mnie zale?y to od konkretnego osobnika.

P. S. Grupa myszy jest zdecydowanie przyjemnijesza w chowie. :) Jest zapawnie i ciekawie. :D Nawet jak oswajasz to mo?esz si? po?mia? jaka jedna jest ufna, a druga przekupna, a trzecia jaka? tam. :P
 
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-05-17, 09:15   

Tak Kat ma racj?,ka?da oswaja si? w swoim tempie :wink: ale pami?tajmy im wi?cej myszy tym mniej ka?dej po?wi?camy czasu ni? np. jednej dlatego zdaje si? nam ?e jedn? oswoimy szybciej, tyle ?e u myszek musz? by? conajmniej dwie samiczki lub samce :wink:
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-05-17, 13:28   

Mo?e si? zda?y? ?e jedn? oswoimy w wi?kszym stopniu a drug? mniej. Jednak jedna mysz to nie taka frajda jak 2 ale i tak najwi?ksza frajda to 3-5 myszy :D
_________________
 
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-05-17, 13:51   

Hehheh albo 20 :lol:
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-05-17, 14:33   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


BellaSouris napisał/a:
Hehheh albo 20 :lol:


Hehe o 20 ju? nie wspominajmy :m:D:
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-05-17, 20:55   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


My?l?, ?e to nie ma znaczenia, podpisuj? si? pod KAT.

Ja mam np. 3 myszki i jako, ?e s? to moje pierwsze wci?? uwa?am je za nieoswojone...
Ale... Czy mysz nie oswaja si? ca?e ?ycie? Czy nie z ka?dym dniem nabiera do nas wi?cej zaufania i poszerza swoj? mi?o?? do nas? Na tyle, na ile sta? to jej ma?e, oddane serduszko? :m:):
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-18, 14:16   

:cry: :cry: :cry: te? chc? mie? towarzyszk? dla mojej myszki :cry: :cry: :cry: ochh jak ja ci zazdrosz? Nesca,
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-05-18, 14:40   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Myszonka - wi?c czemu nie dokupisz? Jedna myszka wi?cej nie jest taak? wielk? ró?nic? (bior?c pod uwag? wielko?? ;) ). A przecie? myszka to nie pies, nie b?dzie twojej mamie zawadza?a....
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-18, 15:08   

to samo powiedzia?am mamie Nesca, ale ona nawet nie chce o tym s?ysze?... :cry: :cry:
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT