AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie myszki
Autor Wiadomość
rudybart 
Szara myszka


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-06-26, 18:37   Dziwne zachowanie myszki

Prosz? o pomoc, nie wiem co robi?. Od 2 dni myszka zachowuj? si? dziwnie, jest bardzo nieufna, wygl?da jakby by?a przestraszona, siedzi ca?y czas w swoim domku. Nie chce wychodzi?, a wcze?niej wystarczy?o otworzy? klatk? i podstawi? d?o? i od razu wybiega?a i wchodzi?a na r?ce. Dwa razy mia?a "atak" polegaj?cy na tym ?e miota?a si? w klatce, tzn bardzo szybko biega?a i tak j? rzuca?o po klatce, gdy wzi??em j? na r?ce to bardzo jej bi?o serce i mia?a po?o?one uszy i by?a nieruchoma, a po chwili dosta?a drgawek, potem jej przesz?o i zacz??a si? my?.
Na razie nie pojecha?em do weterynarza bo po ostatniej wizycie gdy moja druga myszka dosta?a zastrzyk na wzmocnienie i po 5 minutach od zastrzyku zmar?a, obawiam si? ?e taki sam los mo?e spotka? tak?e t? myszk?. Jaka to mo?e by? choroba - mysz wygl?da na przestraszon?, ma po?o?one uszy, i bardzo szybko biega jest nieufna i czasami dostaje drgawek. Prosz? o pomoc, co robi?. W moim mie?cie jest tylko jeden wet który zajmuje si? myszkami.
Pytam poniewa? przejrza?em w?tki w forum ale takich objawów nikt nie opisywa?.
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-26, 18:52   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


A myszka by?a kiedykolwiek odrobaczana? Mi taki opis kojarzy si? z jakim? paso?ytem wewn?trznym, który móg? przyw?drowa? np. razem z trefn? ?ció?k?, czy kiepskiej jako?ci karm?. Niepokój, taka nag?a nadpobudliwo??, czy bieganie z k?ta w k?t i niemo?no?? znalezienia sobie miejsca, niespokojny sen, to jak dla mnie w?a?nie objawy paso?ytów. Mo?liwe s? przy tym tak?e drgawki, skurcze mi??ni - to ju? zale?y od rodzaju paso?yta i stopnia rozwini?cia. Wed?ug mnie myszk? powinien, mimo wszystko zobaczy? weterynarz i chocia?by profilaktycznie odrobaczy? - z tym, ?e takie ?rodki powinny by? podawane w postaci kropelki na kark, w ?adnym wypadku nie poprzez zastrzyk, bo to zbyt du?y szok dla organizmu mysiego, o tak szybkim metabolizmie. To jednak tylko moje spostrze?enia, poczekaj a? wypowie si? kto? bardziej do?wiadczony.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
rudybart 
Szara myszka


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-06-26, 18:59   

Dzi?kuj? za odpowied?, poczekam jeszcze na inne odpowiedzi ale to ju? jaki? pomys? jest. I dodam jeszcze ?e myszka ma oko?o 1 roku i 10 miesi?cy. Czy wiek mo?e mie? te? wp?yw na to zachowanie?
w takim razie jutro rano jad? do weta, karm? kupujemy dobra i tak? sam? od pocz?tku jak mia?y myszki, mo?e to faktycznie jakie? paso?yty bo mam wra?enie ?e myszka czego? si? boi. Zastanawiam si? czy prze?yje podró? do weta bo sta?a si? ogromnie p?ochliwa, jak j? chcia?em wzi?? na r?k? to jednym susem przeskoczy?a prawie ca?? klatk?, nigdy w ?yciu nie widzia?em takich skoków u myszki.
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-26, 20:33   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


To pi?kny wiek, jak na myszk? :) Nie wiem, czy mog?oby mie? to zwi?zek z jej wiekiem, nie s?dz?. Jedynie mog?y post?pi? jakie? zmiany neurologiczne powoduj?ce te drgawki na przyk?ad. A karma jakiej firmy jest? Chocia? niekoniecznie musia?aby si? zarazi? paso?ytem przez karm?, tak?e poprzez ?ció?k?, sianko, nieumyty owoc itp. - jest wiele mo?liwo?ci. O ile to paso?yty w ogóle. My?l?, ?e z transportem powinno by? w porz?dku, je?li masz jakiego? rodzaju transporterek plastikowy albo nawet wi?ksze wiaderko, to w wieczku mo?na porobi? dziurki, ?eby mia?a dost?p do ?wie?ego powietrza. Ja wyk?ada?am transporterek du?? ilo?ci? poszarpanych r?czniczków papierowych, papieru toaletowego bezzapachowego, sypa?am na spód karm?, ?eby mog?a co? zje?? podczas podró?y i wk?ada?am rolk? po papierze, bo wtedy ?atwiej mi by?o j? wyci?ga? podczas badania albo ma?e pude?ko kartonowe - mog?a si? w nim równie? schowa?. Przez wi?kszo?? drogi myszka co? chrupa?a albo spa?a, tak?e na prawd? dobrze to znios?a.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
rudybart 
Szara myszka


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-06-26, 21:22   

Dzi?kuj? za odpowied?.
Karma jest Versele -Laga Mouse Nature i Vitapol, i zio?a Herbal Pets i przysmaki z suszonych warzyw Vitmix i Herbal Pets, a ?ció?ki teraz kupuj? w Kauflandzie bo zorientowa?em si? ?e s? z drzew li?ciastych. Wcze?niej u?ywa?em VITMIX POD?CIÓ?KA DLA GRYZONI ale od pewnego czasu jest niedost?pny. Myszka nigdy wcze?niej nie chorowa?a, raz tylko mia? zaczerwienione jedno oko ale wystarczy? ?wietlik.
Je?li masz jak?? fajn? ?ció?k? która jest pewna to prosz? o podpowied?.
Mam transporterek, du?e pude?ko w którym jest ?ció?ka i karma, u?ywam go gdy myj? myszkom klatk? i do transportu do weta. Zale?y mi na myszce bo oby dwie by?y takie kochane i Pirat czyli myszka która ?yje gdy jej przyjaciel Ciapek by? os?abiony chorob? ci?gle si? do niego przytula?a, my? futerko a teraz po ?mierci Ciapka Pirat zosta? sam i chc? mu pomóc.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-06-27, 07:22   

tak czy tak potrzebujesz weta, innego ni? tamten, paso?yty same nie znikn?
moja myszka by?a odrobaczana, mia?a spuchni?ty ca?y pyszczek, i uda?o si? ale na to trzeba kilka wizyt
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-28, 11:10   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


No i jak z myszk?? Odwiedzi?e? weterynarza? Co powiedzia??

Co do wypowiedzi, VL to dobrej jako?ci karma, Vitapol troch? mniej, ale je?li jest tego wydania Premium, to ?mia?o mo?na go miesza? z lepszej jako?ci karm?. Herbal Pets ma ró?nej jako?ci produkty, ale ja osobi?cie nie pierwszy raz znajduj? np. ple?? na czym? albo jakie? inne nietypowe "wk?adki", wi?c co do jako?ci mia?abym pewne zastrze?enia, co nie znaczy ?e akurat musia?y by? tam jakie? paso?yty. Ja osobi?cie u?ywam zió?ek z Tivo, Niez?ego Zió?ka i Lili Farm, niektóre produkty faktycznie z Herbal Pets typu zio?owo-warzywna karma, ale zawsze wszystko dok?adnie sprawdzam pod wzgl?dem larw, robaków itp. Co do ?ció?ki, to polecam zr?bki bukowo-olchowe, ostatnio zamawia?am je w Hipciu - s? w bardzo atrakcyjnej cenie, ale mo?na je te? dosta? na allegro w wi?kszej ilo?ci. Nie s? tak niewygodne jak pellet, bo s? bardziej mi?kkie, dobrze ch?on? wilgo?, myszki mog? bez problemu w nich kopa?. Poza tym s? sprawdzane pod wzgl?dem grzybów, ple?ni, bo s? wykorzystywane w w?dzarnictwie i nie pyl?.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
rudybart 
Szara myszka


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-06-28, 12:07   

Dzi?kuj? za odpowiedzi, nie zd??y?em wczoraj z powodu pracy ale pojad? jutro rano, dzisiaj myszka jest taka ju? bardzo spowolniona, ale widzia?em ?e jad?a i pi?a wod? i czy?ci?a futerko, ale porusza si? bardzo wolno. Mam nadziej? ?e do jutra jeszcze wytrzyma bo nie mog? dzisiaj nic zrobi? poza podawaniem ?wie?ej wody i sprawdzaniem czy ?yje.

[ Dodano: 2015-06-30, 10:09 ]
Byli?my u weta ale myszka jest ju? za s?aba na zastrzyki, dosta?a lekarstwo które mamy dodawa? do wody bo ci?gle pije i je, ale jest ju? bardzo s?aba. Wet powiedzia? ?e to mo?e by? ju? koniec niestety.
Dzi?kuj? za pomoc i odpowiedzi na moje pytania. :m:

[ Dodano: 2015-07-01, 08:47 ]
Niestety dzisiaj w nocy Pirat umar?. Obejrza?em jego cia?ko i znalaz?em na brzuchu du?ego guza, w okolicach tylnej ?apki. W takim razie chyba mia? raka a nie paso?yty i musia? go bole? i dlatego tak si? zachowywa?. Wet pewnie tego nie zauwa?y? bo wczoraj jeszcze podczas wizyty myszka mia?a ju? spuchni?ty brzuch. Jeszcze raz dzi?kuj? wszystkim za odpowiedzi i pomoc w leczeniu myszki. :m:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT