Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
rozwijanie się młodych
Autor Wiadomość
kustra
Szara myszka

Wysłany: 2015-05-11, 00:27   rozwijanie się młodych

Bardzo proszę o porady i rozwianie moich wątpliwości co do moich myszy,a mianowicie :
Ponad 2 tygodnie temu kupiłam 2 samiczki w sklepie zoologicznym,były bardzo młode dlatego nawet nie myślałam nad tym,czy możliwe jest by jedna była w ciąży,a jednak,po 12 dniach nagle zaczęła tyć,czytałam trochę o tym,więc wywnioskowałam,że po prostu za dużo je,na drugi dzień była jeszcze większa,ale jakoś specjalnie się tym nie przejmowałam,teraz jak myślę o ich zachowaniu widzę,że były oznaki,druga mysz była bardzo energiczna,ta za to powolna,dużo czasu od początku spędzała w domku,4 dni temu przechodząc obok klatki usłyszałam piski więc zajrzałam do niej,zobaczyłam 2 porozgryzane myszki rozrzucone po klatce,w panice szybko zdjęłam klatkę i zobaczyłam,że obie myszy zjadają resztę w domku,wiem,że źle zrobiłam,ale szybko wygoniłam myszy z gniazda,zobaczyłam,że kilka zostało,rozdzieliłam myszy,tą drugą trzymam do teraz w innej klatce,niestety matka zostawiła tylko jedną młodą,resztę zjadła (nie rozumiem dlaczego w ogóle zaczęły je zjadać?) tak jak piszę,minęły 4 dni,na jednej ze stron widnieje zdjęcie na którym pokazane jest wygląd myszy w okresie narodzin,4 dni itd, MARTWI MNIE TO,że myszka jest nadal bardzo mała,nie wygląda nawet jak pokazany na zdjęciu NOWORODEK,tak jakby słabo się rozwijała,nie mam pojęcia z jakiego powodu,czy możliwe,że matka jest po prostu za młoda,żeby je wykarmić,w końcu ma jakieś 2 miesiące,góra 3, jakąś godzinę temu zobaczyłam,że wyrzuciła z gniazda młodą,a sama do niego wróciła (pewnie też źle zrobiłam,bo kiedy poszła jeść,bardzo delikatnie wzięłam małą na wacik i włożyłam do gniazda)chciałabym także wiedzieć,czy mogę dołączyć znów drugą mysz do tej karmiącej z dzieckiem,czy jest możliwość,że ją zje.Byłabym wdzięczna za wskazówki i wyjaśnienie w miarę możliwości ich zachowań!

Coco 
Myszomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2015-05-11, 00:50   

Skoro matka zagryzła młode to pewnie były zbyt słabe lub chore, albo zagryzła ze stresu. Dawałaś im jakieś źródło białka? np robaki, jogurt, kocie chrupki?

[ Dodano: 2015-05-11, 00:53 ]
http://www.myszy.info/vie...?t=8709&start=0
zobacz ten wątek :wink:

kustra
Szara myszka

Wysłany: 2015-05-11, 02:18   

Nie dawałam,jadły suchą karmę i warzywa,dopiero niedawno dałam jej jogurt i kawałek mięsa.Pół godziny temu zajrzałam do klatki by zobaczyć,czy noe wyrzuciła małej z gniazda,była w środku,ale nieżywa... Teraz już w ogóle nie rozumiem,nie była nigdzie nadgryziona,zdechła tak po prostu?

Kasumi 
Moderator

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2015-05-11, 07:34   

Jeśli matka się nią nie zajmowała to niestety. Mogła paść z niedożywienia, z wyziębienia.
Przykro mi.
Teraz skoro młodych już nie ma to połącz obie samice (jeśli masz 100% pewności że ta druga też jest samicą) i nie zamartwiaj się. Nawet w hodowlach niekiedy zdarzają się takie sytuacje.

kustra
Szara myszka

Wysłany: 2015-05-11, 15:22   

Może i tak było,mimo wszystko straszna szkoda,miałam nadzieję,że chociaż ona przeżyła

na zdjęciu ma 4 dni,praktycznie wygląda tak samo jak pierwszego dnia

wero 
Moderator

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2015-05-11, 15:37   

wygladaja na jakies hm... niedorozwiniete

kustra
Szara myszka

Wysłany: 2015-05-11, 23:21   

Też tak myślę

BlackAndWhite 
Myszomaniak

Imię: Agnieszka
Hodowla: Black and White
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2015-05-14, 14:41   

Maluch wygląda na zaglodzonego. Brak mleka , stres samicy, wszystko ma wpływ na wydzielanie mleka.

Odpowiedz do tematu