Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Usunąć dzikie myszy z jak najmniejszą szkodą dla nich
Autor Wiadomość
lubiszek myszek
Szara myszka

Wysłany: 2015-10-09, 18:31   Usunąć dzikie myszy z jak najmniejszą szkodą dla nich

Muszę usunąć dzikie myszy z domu,poobgryzały mi wiele elementów konstrukcji,szczególnie tych ukrytych.Nie chcę czekać aż konstrukcja zacznie być poważnie uszkodzona.Chciałbym to jednak zrobić z jak najmniejszą szkodą dla myszy.Jak to zrobić?Zamierzam użyć żywołapek.Ale co potem?Moge je wywieźć gdzieś daleko od domu i wypuścić.Tylko z tego co mi się wydaje to one gromadzą zapasy na zimę i jak je teraz wyłapię i wypuszczę to zostaną bez tych zapasów.A poza tym czy są jeszcze jakieś inne przeciwwskazania aby usuwać je przed zimą?Mogę kupić im jakąś klatkę i przetrzymać tam do wiosny ale czy nie będzie to dla nich jakieś zbyt traumatyczne przeżycie?Jak wypuścić to najlepiej gdzie?Są to myszy polne więc pewnie na polu?Tylko jak wypuszcze tam dość duźą ilość to czy nie narobią szkody rolnikowi?Czy na gołym polu potrafią się ukryć w trakcie zimy?Najchętniej poczytałbym jakieś naukowe opracowania.

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2015-10-10, 06:54   

Wypuścić w jakąś okolice podmiejską, typu pół dziki park, ogródki działkowe, gdzie ludzie chodzą i wyrzucają resztki jedzenia

lubiszek myszek
Szara myszka

Wysłany: 2015-10-10, 19:15   

Wczoraj z kimś rozmawiałem i podobno myszy robią zapasy na zimę więc jeżeli zabiorę je od obecnych nor i przeniosę gdzieś indziej to pozbawie je zapasów i dużo,dużo trudniej będzie im przetrwać.Trudno mi wyobrazić sobie miejsce gdzie będzie gwarancja iż na pewno ludzie będą zostawiać resztki jedzenia.

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2015-10-11, 06:36   

Smietnisko,targowisko,przystanki autobusowe,tereny sportowe_ to są miejsca gdzie szybko można uzupełnić zapasy.zresztą nie sądzę, żeby myszy które wprowadziły się do domu robiły zapasy. Raczej liczą na zapasy człowieka.

lubiszek myszek
Szara myszka

Wysłany: 2015-10-12, 18:31   

Z tym śmietniskiem to dobry pomysł tylko zastanawiam się czy ich jakaś maszyna nie zasypie,w pozostałych miejscach jest u nas za duży ruch samochodowy i ktoś mógłby co niektóre przejechać.
Nie wiem do końca co zrobić,chyba pozwolę im do wiosny pomieszkać a potem wyłapie i wypuszczę na polu gdzie jest ich naturalne środowisko.Nie wiem tylko jak daleko je zawieść żeby nie wróciły.Na youtube widziałem filmy jak przy pomocy plastikowych butelek można robić żywołapki aby za nie nie płacić.Zrobię chyba dużo większe bo wtedy będą w mniejszym stresie kiedy zostaną złapane.I tak będą mieć sporo stresu kiedy będą musiały jakiś czas jechać samochodem.

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2015-10-13, 05:13   

Daj myszom szansę żeby sobie poradziły, są sprytne
Lepiej wykąpać je teraz bo zaczną ci się mnożyć i w środku zimy jak króla Popiela objedza ci dom

lubiszek myszek
Szara myszka

Wysłany: 2015-10-17, 18:16   

Juz od kilku lat jedza ten dom wiec moge w ostatecznosci dac im ta ostatnia wiosne ale jak mi wskazesz jakies naukowe zrodlo ktore przekona mnie ze nie umra w meczarniach to je wykopie.Nie chcialbym zrobic im krzywdy pod wplywem opinii ktora jest niesprawdzonym osadem.Cos na podobienstwo wierzen ludowych funkcjonuje w naszym spoleczenstwie w wielu dziedzinach zycia i nie jest to w przypadku jednostki az takie straszne ale w przypadku masowosci moze to byc bardzo niebezpieczne.

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2015-10-18, 06:23   

Wiele myszy i innych zwierząt umrze tej zimy, bo takie są prawa natury. Tez czasem uważam ze Bóg przesądził z tymi drapieżnikami, ale On wie lepiej. Natomiast my przez ta dyskusje tracimy czas, kilkanaście dni wczesniej miałyby więcej szans. Rób jak uwazasz, ja tylko podrzucilam parę pomysłów. Tez kiedyś chciałam być dobra dla myszek i musialam tepic je w środku zimy bo nie dały żyć tak się rozmnozyly.

lubiszek myszek
Szara myszka

Wysłany: 2015-10-28, 22:38   

Dzięki za dobre chęci.Szkoda tylko że nie idzie znaleźć nigdzie fachowych źródeł jak podchodzić do takich sytuacji tylko trzeba coś próbować na chybił trafił.Internet zawalony jest informacjami o przedmiotach a o postępowaniu ze zwierzętami dużo,dużo trudniej jest się czegoś doszukać.

Odpowiedz do tematu