AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza mysz
Autor Wiadomość
opuspocus
Szara myszka


Dołączył: 11 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-12-11, 00:20   Pierwsza mysz

Hej :)

Moja kole?anka ma do oddania kilkana?cie myszek i zaproponowa?a mi jedn?. Zgodzi?am si? bez zastanowienia, ale przez ostatnie par? dni zacz??am o nich czyta? i generalnie bardzo powszechna jest opinia, ?e myszy bardzo ?mierdz?, a szczególnie ch?opcy (ja mia?abym w?a?nie ch?opca). Mysz by?aby w moim pokoju, który jest naprawd? bardzo ma?y i klatka znajdowa?aby si? zaledwie metr od mojego ?ó?ka.. Jak to jest z tymi myszami? Czy rzeczywi?cie zapach jest taki niezno?ny? Czy taki zwierzak nadaje si? do sypialni? Dzi?ki!
 
 
junoo 
Mysi Bywalec
autsajder



Imi?: Justyna
Wiek: 32
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 124
Skąd: Jab?onka/Lublin
Wysłany: 2015-12-11, 06:05   
   Myszy: 16 ogonków w pami?ci :(


Kwestia wra?liwo?ci i przyzwyczajenia ;) Je?eli kole?anka ma myszki to id? do niej i sama pow?chaj i sprawd? czy Ci mysi zapach przeszkadza.
Nikt na forum Ci nie powie czy ?mierdzi czy nie. To tak samo jak ze smakiem ;) Jednemu smakuje innemu nie ;) i opinia na necie nic nie da dopóki sama nie spróbujesz i nie ocenisz
_________________
"Cho? droga jest bez ko?ca
pozornie bez znaczenia
mniemam, ?e mam powody,
by drogi swej nie zmienia?."
Akurat
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-12-11, 07:08   

Maluchy bardziej obsikuja wszystko doko?a, z czasem to si? uspokaja. Nie dawaj na razie zabawek drewnianych ani domku, tylko plastikowe do mycia
 
 
dorothy01 
M?ody Myszaty


Imi?: Dorota
Wiek: 24
Dołączyła: 26 Lis 2014
Posty: 35
Skąd: Nowy S?cz
Wysłany: 2015-12-11, 11:33   

mój na pocz?tku w ogóle nie ?mierdzia?, pó?niej troch? ale zacze?am cz??ciej wymienia? ?ció?k?
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-12-11, 12:24   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


wystarczy, ?e b?dziesz regularnie sprz?ta? ;) co prawda mam samice, ale ca?? klatke myje co 10 dni, ale co 2-3 dni wyci?gam zasikane trociny z k?ta, z którego zrobi?y sobie wc. mo?na zaopatrzy? si? w neutralizator zapachów do kuwety, chocia? mi nigdy nie by? potrzebny. i kto? tam dobrze wspomnia?, ?e m?ode myszy maj? intensywniejszy zapach, dlatego na pocz?tku trzeba unika? drewnianych zabawek, cho? to nie regu?a ;)
 
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-12-11, 20:16   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


dorothy01 napisał/a:
mój na pocz?tku w ogóle nie ?mierdzia?

Ja mia?am dok?adnie tak samo. Przez dobrych kilka miesi?cy by? spokój, myszki nie mia?y intensywnego zapachu, cho? mam trzy samce. Potem jednak dwójka z nich zacz??a bardzo wszystko oznakowywa?(nawet miski z jedzeniem) i pojawi? si? nieprzyjemny zapach, wi?c nie s? ju? u mnie w sypialni, bo nie da?o si? z nimi wytrzyma?, ale za to trzeci samiec(który jest sam) nie ma ?adnego praktycznie wyczuwalnego zapachu i mam go jaki? metr zaledwie od ?ó?ka, a w swojej klatce ma du?o wyposa?enia drewnianego. Powiem szczerze, ?e mi plastik jako? bardziej ?mierdzi ni? drewno, zw?aszcza nasikane w ko?owrotku albo w jakim? plastikowym tunelu, wi?c ka?dy ma jakie? swoje "widzimisie". Rzeczywi?cie przy samcach wa?ne jest to, ?eby zachowywa? higien?. Cz?ste mycie akcesoriów, ko?owrotka, wymiana r?czniczków, ?ció?ki - pomaga. Do tego trzeba równie? zwróci? uwag? na odpowiedni? ?ció?k?, odradzam w tym przypadku trociny(nawet te najlepsze jako?ciowo), chyba ?e b?dzie si? je zmienia? cz?sto albo sypa? tylko troch?. U mnie sprawdzaj? si? zr?bki bukowe, czasem na dno dwóm samcom sypi? ?wirek drewniany, a u góry robi? spor? warstw? zr?bek, przy trzecim samcu ju? nie u?ywam ?wirku, tylko zr?bki i jest w porz?dku. Obecnie jest jeszcze ?ció?ka konopna, ona ma do?? przyjemny zapach, ale po pewnym czasie jednak z moczem myszy mo?e zdwaja? jego si?? intensywnego zapachu :lol: Ka?da mysz jest jednak troch? inna, wi?c ocenisz to dopiero sama.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT