AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Karma

Jakiej firmy karm? polecacie?
Vitapol
27%
 27%  [ 5 ]
Vitakraft
11%
 11%  [ 2 ]
Versele Laga
61%
 61%  [ 11 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-12-27, 13:37   Karma
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Witam. Karm? jakiej firmy polecacie dla myszek (Versele Laga, Vitapol, czy Vitakraft)?
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-27, 15:20   

Wed?ug mnie najlepsz? karm? jest Mouse Nature z Versal Lagi :)
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-12-27, 15:21   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Zlatana zwyk?y Vitapol si? nie nadaje, jak ju? to wersja premium ;)
 
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-12-27, 16:54   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Dzi?kuj?, bo ja jak na razie jestem na Animals i myszki jedz?, ale jak poczyta?am opinie na temat tej karmy to si? za?ama?am. Gdyby nie fakt, ?e dosta?am ten pokarm za darmo to nigdy bym go nie kupi?a. A je?li ju? chodzi o Animals to poleca kto? ich trociny?
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-27, 17:04   

Animals w ca?o?ci nie jest polecan? firm?, czy to o karm?, czy trociny, czy o ró?nego rodzaju smako?yki chodzi.
Najlepiej omijaj t? firm? szerokim ?ukiem.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-12-27, 17:09   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


A trociny z jakiej firmy s? dobre?
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-27, 17:45   

dobre s? Ja?kowe Wiórki, ?ció?ka konopna, albo zr?bki bukowe. Równie? inne, ale najwa?niejsze by trociny (pod?o?e) by?y jak najmniej pyl?ce.
Popatrz sobie na http://hipcio.sklep.pl tam masz do?? spory wybór :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-27, 17:46   

Dobrymi s? trociny ja?kowe z skarabeusza,zr?bki drewniane.Lepiej patrzy? na jako? trocin a nie firm? która je produkuje.Osobi?cie jak mi zabraknie ja?kowych to kupuje najwi?ksze,najmniej zapylone bez firmowe trotki :)

Edit:Kasumi by?a szybsza :lol: :razz:
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-12-27, 17:54   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Bardzo dzi?kuj? :)
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-12-27, 18:57   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Z tych które wymieni?a?, to najlepsz? jest Versele Laga. Polecana jest zarówno wersja granulatu, czyli Complete i Mouse Nature - karma bardziej ró?norodna, aczkolwiek moje myszki nie chcia?y jej je?? i bardzo du?o granulek zostawia?y. To do?? specyficzna karma, ale dobra jako?ciowo. Próbowa?am te? opcji Classic(dla gryzoni z ziarnami s?onecznika i zbó?, ale te? tak ?rednio) Powiedzmy, ?e ta marka ca?y czas stara si? trzyma? poziom i ma do?? fajne wyroby. Ja z karm dla myszek polecam JR Farm, moje myszy w niej zasmakowa?y. Maj? do wyboru ziarna, chrupki, granulki. Mo?na te? zawsze zmiesza? jakie? dwie karmy ze sob?, ?eby tworzy?y smakowit? i zdrow? ca?o??, tylko trzeba bli?ej przyjrze? si? sk?adowi oraz dacie wa?no?ci ;)

Je?li chodzi o trociny, to ja osobi?cie ju? nie u?ywam, nie poch?aniaj? zbytnio dobrze ani zapachu ani wilgoci, cz?sto pyl?(nawet te najlepiej odpylone) i przenosz? grzyby, czy paso?yty. Chyba na animmalii mo?na jeszcze kupi? te trociny w du?ych pakach(?ció?ka dla koni, ale sprawdza si? dla gryzoni) Tierwohl, Ja?kowe te? s? ca?kiem w porz?dku. Ja tam polecam zr?bki bukowo-olchowe, ewentualnie ?ció?k? konopn?, czy dobry ?wirek drewniany, np. Pinio. Do gniazd zawsze mo?na dorzuci? jakie? r?czniczki papierowe czy papier bezzapachowy, albo szarpank? lub "ko?derk? bawe?nian?", ?eby by?o cieplej i wygodniej.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-12-27, 19:19   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Dzi?kuj?, na pewno skorzystam z rad :)
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-27, 19:51   

Sana napisał/a:
dobry ?wirek drewniany

?wirek cz?sto si? przewija w polecanym pod?o?u dla gryzoni, ze wzgl?du na du?? ch?onno?? i wi?ksze "trzymanie" zapachu moczu (teoretycznie mniej ?mierdzi ;) ) jednak?e fakt ?e ma form? kulek/bry?ek/wa?ków itp, jest równie? odradzany dla myszy gdy? dla mysich ?apek jest zbyt twardy. Dodatkowo jako ?e myszy uwielbiaj? kopa? i tworzy? sobie tunele pod ?ció?k? no niestety w ?wirku tego nie zrobi? ;)

ale oczywi?cie jak kto woli.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-12-27, 20:02   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Moje myszki s? jakie? inne bo kopi? w trocinach ale ani ?adnych tuneli ani same si? nie zakopuj? ("przekopuj? ogródek") 😊
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-12-29, 17:13   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Kasumi, wiem o tym, bo czyta?am na temat ?ció?ek w?a?nie tutaj. Przewertowa?am wiele tematów, ale nie do ko?ca zgadzam si? z t? opini? ;) Moim zdaniem prawdopodobie?stwo pojawienia si? odcisków na mysich ?apkach podczas u?ywania ?wirku drewnianego jest mniejsze od prawdopodobie?stwa wyst?pienia alergii b?d? podra?nienia dróg oddechowych myszy w przypadku u?ywania trocin. ?wirku wcale nie trzeba sypa? na ca?o??, tak jak pisa?am wcze?niej, przecie? mo?na w gniazda po?o?y? zawsze szarpanki, r?czniczki papierowe, bawe?niane ko?derki, dodatkowo problem niweluje si?, gdy w mieszkanku myszek s? obecne ró?ne p?aszczyzny tj. zabawki drewniane, plastikowe, polarowe akcesoria, pi?terka itd. Oczywistym jest to, ?e myszy nie korzystaj? tylko i wy??cznie z powierzchni, na której obecny jest ?wirek. Co do kopania, na prawd? nie mog? kopa?? Moje samce robi?y to bez problemu, przesypywa?y ?wirek z jednego miejsca, do drugiego, szuka?y w nim po?ywienia, które wcze?niej rozsypywa?y. Zgadzam si? oczywi?cie z tym, ?e pewnie nie jest to tak ?atwe, jak w przypadku trocin na przyk?ad. Co do tuneli, nie ka?da mysz potrzebuje najwidoczniej tworzenia tuneli, moje nigdy tego nie robi?y. Mimo ?e sama robi?am im labirynty z tekturowych rolek po papierze. W ?wirku jednakowo mo?na pobawi? si? w z?o?one tunele i umie?ci? je na spodzie, nieco przysypa? z kilku stron. Kolejn? spraw? jest to, ?e mo?na ?wirek sypa? na spód, a u góry tworzy? warstw? ?ció?ki konopnej, zr?bków, jak kto woli - ja tak w?a?nie robi?am i szczerze polecam w?a?nie te rozwi?zanie. Teraz jednak u?ywam g?ównie zr?bków i ?ció?ki konopnej. ?wirek poch?ania wilgo? z wy?szych warstw i dobrze j? wtedy asymiluje, zdecydowanie "praktycznie" poch?ania zapach lepiej ni? trociny czy ?ció?ka konopna. Najbardziej optymalnym rozwi?zaniem w przypadku ?ció?ek wydaj? si? mi jednak zr?bki. Ja osobi?cie nie polecam i poleca? nie b?d? ju? trocin przy samcach i szczerze to nie wyobra?am sobie nawet tego :roll:
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-29, 18:16   

Sana, ja osobi?cie mam samice, ale mia?am "przyjemno??" go?ci? u siebie samców, i jak mówisz, na trocinach czu? je BARDZO. W zasadzie to 2 godz po sprz?tni?ciu ju? by?o ich czu?.
Dobrym rozwi?zaniem jest ??czenie jak piszesz - na spód ?wirek, na wierzch inny rodzaj ?ció?ki.
Zgadzam si? równie? ?e w ró?norodnej klatce (podesty, hamaki itp) mysz nie sp?dza ca?ego czasu na pod?o?u i nie jest zmuszona porusza? si? tylko na ?wirku. Dlatego napisa?am - jak kto woli ;)
Ja u?ywam trocin (tierwohl b?d? ja?kowe ??czone ze ?ció?k? konopn? lub zr?bkami, bo same zr?bki te? mi nie podpasowa?y). Dla mnie jest to wygodne a i zapach przy regularnym sprz?taniu i wymienianiu "toalety" wcale nie jest uci??liwy.
?wirek nie jest zabroniony, ka?dy u?ywa tego co mu bardziej pasuje, jednak uwa?am ?e TYLKO ?wirek bez ?adnego dodatku, jest dla myszy ma?o komfortowy, bardziej porównuje to do tego jakby cz?owiek mia? tylko "kocie ?by" zamiast chodnika. ?y? si? ?yje ale nie zawsze w najbardziej wygodnych warunkach ;)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT