AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatka czy Akwarium?
Autor Wiadomość
HiHi 
Szara myszka
Tralalala


Imi?: Kacper
Wiek: 23
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Ze wsi :D
  Wysłany: 2016-02-17, 22:53   Klatka czy Akwarium?

Witam :D ... Planuj? zakup myszki. Mam klatk? ale boje si? bo mam Kota i przez "pr?ty" moze mysz zlapac, zjesc, czy jescze cos... I tak my?l? czy akwarium b?dzie spoko jak dla jednej osobnika? Dzi?kuje za wszystkie odpowiedzi! :)
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-02-17, 23:43   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


je?eli akwarium ma odpowiednie wymiary i jeste? w stanie zapewni? dobr? wentylacj? to tak ;) jedynie z myciem jest problem, ja u?ywam akwarium tylko jako chorobówki.
te? zrezygnowa?am z klatki ze wzgl?du na koty, zdecydowa?am sie za to na alexa - my?la?e? nad nim? tani, ?atwy w myciu, odpowiednio du?y i koty nie maj? dost?pu do myszy :D i przy okazji - je?eli jeden osobnik, to oczywi?cie masz na my?li samca? bo samice s? stadne i obowi?zkowo musz? by? trzymane minimum we dwie.
 
 
 
HiHi 
Szara myszka
Tralalala


Imi?: Kacper
Wiek: 23
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Ze wsi :D
Wysłany: 2016-02-18, 21:14   

No wlasnie myslalem o tym Alexie... Chyba sobie kupie je?li b?dzie w moim Zoologu :D Raczej b?dzie to samiec...
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-02-18, 23:23   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


HiHi w zoologach jest bardzo du?a przebitka w cenie, w moim chodz? po 150z?, a ja na allegro zamówi?am z przesy?k? za 80z? ;)
 
 
 
pupillo_pl
M?ody Myszaty


Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 27
Wysłany: 2016-02-19, 07:18   

trampka napisał/a:
jeste? w stanie zapewni? dobr? wentylacj? to tak


Hmm, zastanawiam si? gdzie ?atwiej utrzyma? dobra wentylacj?, w akwa czy Alexie? Alexy s? nieco zawini?te do ?rodka u góry, co zmniejsza prze?wit od góry.
_________________
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-02-19, 09:34   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


pupillo_pl no tak, chocia? wg. mnie i tak wystarczaj?co. w akwarium ca?a górna cze?? musia?aby by? przykryta jak?? pokryw?/siatk?, dlatego patrz?c na ca?okszta?t jestem za dun?/alexem (bo nie trzeba kombinowa? z pokryw? i o wiele ?atwiejszy w myciu) ;)
 
 
 
clary 
M?ody Myszaty



Imi?: Karolina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 22
Dołączyła: 14 Sie 2015
Posty: 21
Skąd: Ma?opolska
Wysłany: 2016-02-19, 12:36   
   Myszy: Clary, Emma, Charlotte, Tessa [*], Isabelle [*]


Akwarium w myciu to potwór i katorga ;) Tak samo jak chcesz gdzie? przenie??. Pod tym wzgl?dem o wiele lepszy by?by Alex, ale akwarium na swoj? obron? ma naprawd? genialn? widoczno?? zwierzaków, kto ma akwa i obserwowa? myszy kopi?ce tunele pod ziemi? wie o czym mówi?. Jak kto? ma pomys? na fajne urz?dzenie to urz?dzi i klatk?, i dun?, i akwarium wi?c tutaj nie ma o czym mówi?, ale niestety w akwa trzeba kombinowa? z poide?kiem a duny z tego co wiem w wi?kszo?ci maj? ten otworek na rurk? od poid?a ;p
I jak decydujesz si? na dun? to tak jak mówi trampka, o wieele lepiej wyjdziesz na zamawianiu przez internet ;)
 
 
sylwiaff 
Szara myszka


Imi?: Sylwia
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 12
Skąd: Bia?ystok/Szepietowo
Wysłany: 2016-02-19, 13:06   

Ja mam akwarium i zostaj? mu wierna :p owszem, jest ci??kie ale prosz? ewentualnie o pomoc kogo? przy przenoszeniu :) stworzenie pokrywy te? nie jest trudne, nawet tu gdzie? na forum jest instrukcja jak to zrobi?. W akwarium mo?na ?wietnie obserwowa? myszy du?e lepiej ni? w dunie czy alexie. HiHi, mam nadziej? ?e myszki nie chcesz kupi? w zoologicznym ?
 
 
pupillo_pl
M?ody Myszaty


Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 27
Wysłany: 2016-02-19, 14:01   

Przy ka?dym lokum s? plusy i minusy. Tego nie da si? unikn??. Dlatego ka?dy powinien dok?adnie zobaczy? co zda egzamin u niego. Ja mam akwa, tyle, ?e przy chomikach, 112L, nie s? lekkie, ale za to najlepsze dla mnie i zwierzaków.
_________________
 
 
HiHi 
Szara myszka
Tralalala


Imi?: Kacper
Wiek: 23
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Ze wsi :D
Wysłany: 2016-02-19, 21:07   

sylwiaff ale Jak zrobi? t? pokryw?? Zreszt? poszukam jeszcze jaki? tematów... a o tej myszce to nie nie z?ape sobie na polu :D
 
 
sylwiaff 
Szara myszka


Imi?: Sylwia
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 12
Skąd: Bia?ystok/Szepietowo
Wysłany: 2016-02-19, 22:44   

pupillo_pl, ja mam dla sze?ciu samiczek 110 l :p
HiHi, nie widz? w tym co napisa?am nic ?miesznego ! Zwierz?t si? nie kupuj? w sklepach zoologicznych ! albo si? adoptuje albo kupuje w legalnej hodowli.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-02-20, 00:27   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


przy pokrywie na akwa jest minus (dla posiadaczy kotów) - moja kole?anka trzyma?a tak chomika, dopóki kot nie wszed? na pokryw?, która za?ama?a si? i wpad?a do akwarium. chomik prze?y?, ale potem przerzuci?a si? na zwyk?e klatki. nawet duna/alex jest w miar? wytrzyma?a pod tym wzgl?dem (to akurat z autopsji ;) )
 
 
 
MoonsterLove 
M?ody Myszaty
Mysi wódz


Imi?: Natalia
Dołączyła: 13 Cze 2016
Posty: 48
Wysłany: 2016-07-07, 18:11   

http://myszy.net/klatka_akwap.htm
http://myszy.net/wybor_klatki.htm
 
 
monikacicha90
Szara myszka


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 11
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-07-27, 14:56   

Jak dla mnie odpowiedz jest oczywista - tylko klatka :) Moja Pysia w ogóle nie chcia?a mieszka? w akwarium, strasznie si? denerwowa?a jak tam przebywa?a. Dlatego zamówi?am jej z https://www.naszezoo.pl/pl/c/Gryzonie/205 klatk? z ró?nymi gad?etami typu hu?tawka, drewniany domek, tunele i mosty i od razu zdecydowanie lepiej znosi?a przebywanie w zamkni?ciu;) Wiadomo, klatka ma drobne szczebelki, myszka nie ma szans si? przez nie przecisn??, ale co si? na skacze na szczebelkach to jej :)
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-07-27, 15:56   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


monikacicha90 sko?cz z tymi krypto-reklamami :?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT