AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
ratowanie myszki
Autor Wiadomość
super-mona
Szara myszka


Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-04-11, 01:41   ratowanie myszki

Hej, jestem tu zupe?nie nowa, tak?e prosz? mi wybaczy? brak wi?kszego rozeznania na forum;)

Sprawa wygl?da tak- dzi? by?am w jednym ze sklepów zoologicznym, w którym pracuj? ekspedientki-ignorantki. Zauwa?y?am, ?e w terrarium w?ród bia?ych, czerwonookich myszek jest jedna wyj?tkowo s?aba, le??ca do?? "p?asko", potr?cana przez inne. Trzyma?a si? jako-tako na nó?kach, porusza?a si? z trudem. Gdy zwróci?am na ni? uwag? sprzedawczyni to odburkn??a mi, ?e ta myszka "taka ju? by?a". Po powrocie do domu ruszy?o mnie sumienie i postanowi?am kupi? j? i spróbowa? odratowa? (sklepowe, masowe warunki na pewno nie s? dla niej korzystne), tylko z jednej strony nie bardzo wiem co mo?e jej by? i do ko?ca jak si? za to zabra?. Póki co wpad?am jedynie na pojenie jej specjaln? wod? z minera?ami dla gryzoni, dawanie jej ?wie?szego jedzonka i zapewnienie spokoju. Macie mo?e jakie? pomys?y co mog?abym zrobi?/ co mo?e dolega? tej myszce?
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-04-11, 06:20   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ale Ty t? myszk? ju? masz? Je?li tak, to trzeba z ni? do weta, który zna sie na gryzoniach i okre?li co myszce jest, i jakie leki nale?y jej poda?.
Je?li ta myszka jest w zoologu to... ja bym stara?a si? j? za darmo stamt?d wydosta? (np. argumentuj?c ?e chore zwierze ?le wp?ywa na obraz ich sklepu). Kupowanie zwierz?t w sklepie zoologicznym jest kiepskim pomys?em, bo prowadzi do tego, ze na miejsce tej jednej myszki przyjad? inne.
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-11, 07:25   

aShadow, Te? odradzam kupowania w zoologu, ale je?li uratuje si? zwierze, to uwa?am, ?e pomys? nie najgorszy.

super-mona, jak najszybciej mo?esz, udaj si? do weterynarza, bo myszce mo?e co? by?. Wtedy (je?li jest chora, a z tego co opowiadasz to nie tworzy mi si? obraz zdrowej myszki) b?dzie szansa j? uratowa?. Wod? z minera?ami mo?esz sobie odpu?ci? jest droga, a du?o lepsze s? witaminy same w sobie. Czy oprócz tego potrzebujesz pomocy przy wyborze klatki, jedzonka itp.? Jak co to doradzimy.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-04-11, 07:59   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja bym i tak próbowa?a zdobyc ta myszk? za darmo, a nie kupuj?c... Trzeba ca?y czas pami?ta? o tym, ?e uratujemy jedn? myszk? po to, by w zoologu pojawi?y si? nowe
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-11, 08:04   

aShadow, mo?e i masz racj?, ale ja chyba ta? bym pomog?a chorej myszce. A poza tym co to za ró?nica, czy zap?aci si? te 6,50 za myszk?, czy te? nie.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-04-11, 09:25   

aShadow napisał/a:
...Je?li ta myszka jest w zoologu to... ja bym stara?a si? j? za darmo stamt?d wydosta? (np. argumentuj?c ?e chore zwierze ?le wp?ywa na obraz ich sklepu). Kupowanie zwierz?t w sklepie zoologicznym jest kiepskim pomys?em, bo prowadzi do tego, ze na miejsce tej jednej myszki przyjad? inne.

W dodatku kupowanie chorych zwierz?t w sklepie spowoduje, ?e sklep b?dzie mia? szybszy zysk ze sprzedazy chorych ni? zdrowych zwierz?t. W ten sposób podwójnie szkodzimy sklepowym zwierzakom, bo sprzedawca zacznie prosi? "hodowc?" o produkowanie i dostarczanie u?omnych i chorych zwierz?t, bo szybciej "schodz?"...

Je?eli ju? masz chor? myszk?, to nie wyleczysz jej witaminkami. Id? do weta, który zdiagnozuje chorob? i b?dzie j? leczy?
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-04-11, 11:13   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


AgataMyszata napisał/a:
aShadow, mo?e i masz racj?, ale ja chyba ta? bym pomog?a chorej myszce. A poza tym co to za ró?nica, czy zap?aci si? te 6,50 za myszk?, czy te? nie.


Pozornie ?adna, ale na miejsce tej jednej trafi? kolejne... Trafi? dlatego, ze kto? tamt? kupi?. A jesli kto? kupi? jedn? chor? to pewnie i nast?pne chore tez kto? kupi. Bo czemu by nie?
 
 
super-mona
Szara myszka


Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-04-11, 11:49   

Co do porad ogólnych- co nieco znam si? ju? na gryzoniach, obecnie mam te? chomika. Dzi? popo?udniu skocz? do tego sklepu i zobacz? czy myszka w ogóle jeszcze jest w sprzeda?y. Postaram si? te? znale?? dobrego i niedrogiego weterynarza w Gda?sku, bo z tego co mi wiadomo znaczna wi?kszo?? jest nastawiona na wi?ksze zwierz?ta i nie chce im si? bawi? w diagnozowanie i leczenie maluchów:(
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-04-11, 12:07   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


ale chyba dobrze ?e zabra?a t? chor? myszk? czy nie? Tak pewnie w tym zoologu by zdech?a bo tam ma?o kto sie interesuje myszami a szczegolnie w takich jak kakadu czy cos w tym kierunku.
Ja np kupywa?am myszy u takiej pani ?e mimo ze si? nie zna na p?ci myszek ale co mo?na jej przyzna? to mo?na nie chc? sprzedawa? myszek na pokarm dla w??y i nie sprzedaje chorych myszek sama je leczy poddaje kwarantanie i tak dalej gdy juz sa zdrowe daje je do stadka i je normalnie sprzedaje ale troszczy sie o te myszy nie sa jej one obojetne :m:D:
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
super-mona
Szara myszka


Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-04-11, 13:46   

Zadzwoni?am do poleconej mi pani weterynarz i powiedzia?a, ?e skoro myszka nie mia?a problemów skórnych to odradza zaczyna? od lekarza, bo nie do??, ?e móg?by by? to dla niej niepotrzebny dodatkowy stres, to prawdopodobnie jako najs?absz? w miocie wystarczy odizolowa? j? od innych i da? jej troch? spokoju. Reszta myszek widz?c, ?e jest s?absza mo?e jej "dokucza?" i np. blokowa? jej dost?p do jedzenia i picia. Je?li b?dzie mia?a swobod? i nie b?dzie niepokojona przez inne powinna wróci? do pe?ni si?, a je?li to si? nie stanie to wtedy mo?na pomy?le? o ewentualnym leczeniu.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-04-11, 13:59   

Super-mona ty masz ju? t? mysz u siebie czy nie ?
Je?eli masz napisz jak si? zachowuje ale zdaj? mi si? ?e wizyta u weta nie ominie was tak czy siak .
Przejrzyj forum mo?e s? namiary na dobrego weta od gryzoni z Gda?ska .
_________________
InfinitY ..
 
 
super-mona
Szara myszka


Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-04-11, 14:20   

Niee, jeszcze jej nie mam. Mam dzi? troch? do za?atwienia i nie chc? jej nosi? ze sob?, tak?e b?d? mog?a po ni? pojecha? dopiero oko?o 17.
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-04-11, 14:24   

Super-mona, w takim razie nie kupuj tej myszki, bo koszty leczenia b?d? na pewno wysokie, a na jej miejsce przyjd? kolejne, ich ju? nie uratujesz. Dodatkowo, myszki powinny by? trzymane minimum dwie, zapewne to ju? wiesz. Wiem, ?e szkoda ci myszki, ale lepiej zrobisz jak j? tam zostawisz.... :sad: :roll:
 
 
super-mona
Szara myszka


Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-04-11, 19:26   

W?a?nie wróci?am z tego sklepu, dzi? by?y tam zupe?nie inne, o wiele bardziej kompetentne ekspedientki. Gdy zapyta?am o tamt? myszk?, to sprawdzi?a i pokaza?a mi, ?e i wszystkie maj? si? dobrze i powiedzia?a, ?e prawdopodobnie po prostu wczoraj ta myszka mia?a gorszy dzie? a dzi? jest ju? wszystko w porz?dku lub ewentualnie zmar?a juz wczoraj i ona o tym nie wie, bo wtedy inne babki pracowa?y.
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-04-13, 13:48   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


biedna mycha :( kiedy? si? ba?am myszek ale jak sama sobie kupi?am myszki bo ch?opak mnie namówi? i w ogóle zobaczy?am jakie to cudowne zwierzaki jakie s?odziaki z nich jak tylko moge do spedzaja ze mna caly dzien na ramieniu i nie pozwolilabm skrzywdzic zadnego myszola....
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT