AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatki, Duny i terraria - wady i zalety
Autor Wiadomość
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-20, 22:42   Klatki, Duny i terraria - wady i zalety
   Myszy: tak


Spis klatek dostepnych w Polsce odpowiednich dla myszek. :) Dodam dla formalno?ci, ?e klatki o wi?kszym ods?pie miedzy pr?tami mo?na oblec siatk?.

KLATKI


Plusy:
Emielcia napisał/a:
mo?na umie?ci? du?o zabawek i wszelich akcesoriów
myszki mog? si? wspina?

Minusy:
Emielcia napisał/a:
wysypywanie trocin i jedzenia poza klatk?
podotana na przeci?gi


Myszka kwadratowa (G26)

Firma: InterZoo
Cena: 35 - 40 z?
Wymiary: 37 x 25 x 21 cm
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami: 5 mm
Opis: Posiada 1 pi?tro, 1 dzwiczki. Kolor dna: czerwony, ?ó?ty, niebieski, zielony, bia?y. Kolor drutu: czarny. (zookoziolek.pl)

Plusy:
Minusy:

Mimi (G51)/Miki

Firma: InterZoo (Mimi), Animals (Miki)
Cena: 35 - 40 z?
Wymiary: 30 x 20 x 38 cm
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami: 5 mm
Opis: Klatka dla gryzoni. Dost?pne kolory podstaw: zielony, ?ó?ty, czerwony, bia?y, niebieski, pomara?czowy.Wyposa?enie: 2 zapinki. (animalglob.pl)

Plusy:
Minusy:
Emielcia napisał/a:
bardzo ma?y rozmiar, do trzymania 1 myszki... ale i tak ciasno jak si? powstawia ko?owrotki, pojniki rurki itp.


Habitrail Mini Junior Set

Firma: Hegen
Cena: 100 - 120 z?
Wymiary: 42 x 26 x 26 cm
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami:
Opis: Zestaw Habitrail Mini dla myszy i ma?ych ras chomików:
- wymiary klatki dopasowane do ma?ych gryzoni
- klatka wyposa?ona jest we wszystko, czego potrzebuj? myszki do dobrego samopoczucia:
- w zestawie z klatk? znajduj? si?: Mushroom - grzybek z przytulnym miejscem do spania, Exercise Wheel - podwieszana karuzela, oraz poide?ko i miseczka
- klatk? z zestawu mo?esz rozbudowywa? o dowolnie wybrane elementy z systemu Habitrail Mini: labirynt, gniazdka, sypialnie, wie?e widokowe i tunele - wszystko to, co podpowie Ci wyobra?nia. (animalia.pl)

Plusy:
Minusy:
kat napisał/a:
Klatka w?a?ciwie wielko?ci Myszki kwadratowej, a wiele dro?sza. Posiada akcesoria atrakcyjne g?ównie dla ludzi, nie dla myszek. Myszki nie interesuje, ?e pojnik na kszta?t grzybka. Posiada mo?liwo?? do??czenia rurek, za które jednak trzeba zap?aci?. Rurki te? nie s? najbezpieczniejsze, np. chora myszka mo?e w nich chcie? siedzie? i trudno jej pomóc.


Briciola

Firma: Ferplast
Cena: 160 - 190 z?
Wymiary: 57 x 30 x 23, 5 cm
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami: 7 mm
Opis: Klatka dla gryzoni
- chromowane kratki
- otwierana w dwóch miejscach - z przodu i z góry
- mo?liwo?? podzia?u na dwie oddzielne cz??ci opuszczan? przegrod?
- wygodne czyszczenie i wymiana ?ció?ki (oddzielna spodnia cz???) (animalia.pl)

Plusy:
Minusy:

Klatka Art-Met

Firma: Art-Met
Cena: 135 - 160 z?
Wymiary: 52 x 100 x 46 cm
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami: 7 mm
Opis: Wysoko?? kuwety 18 cm, otwór górny 40 cm x 25cm, 2 otwóry z przodu 12 x 10. Drut ocynkowany bezpieczny dla wszystkich zwierz?t. Kuweta super jako?ci z bardzo dobrego i przyjaznego dla zwierz?t materia?u. W wyposa?eniu 2 pó?ki drewniane, 2 schodki drewniane. Klatka posiada trzy otwory co umo?liwia bardzo dobre doj?cie do wn?trza. (allegro.pl - olo34)

Plusy:
Minusy:

DUNY I IM PODOBNE ORAZ FAUNBOXY


Plusy:
Emielcia napisał/a:
nie wysypuj? si? trociny
mo?na nasypa? du?o trotów aby myszki mia?y w czym kopa?
du?o miejsca i mo?na wstawi? du?o zabawek i akcesoriów
mo?na zawiesza? kolby i zabawki na szczebelkowym suficie
mozn wstawi? drabinki aby myszki mog?y si? wspina?
??two si? czyszcz?
doskonale zabezpiecza przed ucieczk?

Minusy:

Duna Hamster

Firma: Ferplast
Cena: 190 - 210 z?
Wymiary: 71, 5 x 46 x 31 cm
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami: 5 mm
Opis: Idealna do zabawy , sprawiaj?ca, ?e zwierz czuje si? jak u siebie w domu. W klatce s? wydzielone przestrzenie do zabawy, sto?ówka i miejsce do relaksu.
Posiada boki z przezroczystego plastiku, otwierana jest z góry. Dzi?ki jednolitym ?ciankom nie dopuszcza do powstawania przeci?gów, a drzwiczki z kratki umo?liwiaj? doskona?? wentylacj?.
W wyposa?eniu znajduje sie : domek, ko?owrotek, miseczka,poide?ko,pó?ka do wydzielenia pi?tra i drabinka. W zestawie znajduje si? bawe?niana ko?derka.
U?yte lakier i plastik s? nietoksyczne. (animalglob.pl)

Plusy:
Minusy:

Duna Mini Hamster

Firma: Ferplast
Cena: bez wyposa?enia 70 - 90 z?, z wypoza?eniem 120 - 150 z?
Wymiary: 57 x 41 x 32cm
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami: 5 mm
Opis: Klatka dla gryzoni
- boki z przezroczystego plastiku zapewniaj? doskona?? widoczno?? i ?wietn? obserwacj? gryzoni
- otwierana z góry
- dzi?ki jednolitym sciankom nie dopuszcza do powstawania przeci?gów, a drzwiczki z kratki s?u?? dobrej wentylacji
- wygodne czyszczenie i wymiana ?ció?ki (oddzielna spodnia cz???)
- mo?liwo?? dokupienia dodatkowych akcesoriów: pa?nika - kratki na siano (animalia.pl)
W wersji "z wyposa?eniem" dodatkowo pi?terko z ko?owrotkiem, miska, domek, pojnik i we?niana wy?ció?ka domku.

Plusy:
Minusy:

Duna Fun

Firma: Ferplast
Cena: ok. 190 z?
Wymiary: 55 x 47 x 37, 5 cm
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami: 5 mm
Opis: Kolorowa przestrze? dla chomika , idealna do zabawy , sprawiaj?ca, ?e zwierz czuje si? jak u siebie w domu. W klatce s? wydzielone przestrzenie do zabawy, sto?ówka i miejsce do relaksu. Umo?liwia wycieczki dooko?a klatki.
Posiada boki z przezroczystego plastiku, otwierana jest z góry. Dzi?ki jednolitym ?ciankom nie dopuszcza do powstawania przeci?gów, a drzwiczki z kratki umo?liwiaj? doskona?? wentylacj?.
Duna Fun ma do??czon? równie? okratowan? wstawk? mi?dzy kuwet?, a pokryw?. (animalglob.pl)

Plusy:
ingas napisał/a:
Po pierwsze to co w innych Dunach - ?atwe czyszczenie, dobry widok na mychy, brak przeci?gów. Poza tym jest bardzo przestronna - na dole wszed? mi do niej mysi plac zabaw, gniazdko z trawy, takie drewienka Living World, a i tak jest du?o miejsca do biegania. Dzi?ki temu, ?e s? dwa pi?terka mo?na fajnie urz?dzi? (np. ja mam na dole miejsce do zabaw, na pierwszym wod?, wapienko i ko?owrotek, a na drugim ca?? sto?ówk?). Ten tunel te? jest bardzo fajny, myszy maj? do wyboru du?o dróg na pi?tro. No i jeszcze to, ?e gdyby kto? chcia?, to mo?e odmontowa? t? okratowan? wstawk? mi?dzy pokryw? a kuwet?, zdj?? pi?terko i wtedy ma zwyk?? Dun?.

Minusy:
ingas napisał/a:
Ma?o. Najbardziej denerwuje mnie to, ?e gdy czasem musz? z?apa? mysz, to musz? si? nam?czy?, bo jest sporo miejsc, gdzie mo?e si? schowa? (trudno np. wygi?? r?k? pod pierwsze pi?terko). No i to, ?e monta? jest wkurzaj?cy (ale to mo?e wynika? z mojej nieporadno?ci :P ).

Ogólnie polecam, warta swojej ceny.


Kuba

Firma: Animals
Cena: bez wyposa?enia 56 - 70 z?, z wyposa?eniem 75 - 90 z?
Wymiary: 55 x 39 x 27, 5 cm
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami: 5 mm
Opis: Klatka dla ma?ych gryzoni (chomiki, myszki)
- górna cz??? z przezroczystego plastiku zapewnia doskona?? widoczno?? i ?wietn? obserwacj? gryzoni
- otwierana z góry, uchylna kratka która zapewnia dobr? wentylacj? i ?atwy dost?p do wn?trza klatki i zwierz?t
- kolor morski niebieski (jak na zdj?ciu)
- wygodne czyszczenie i wymiana ?ció?ki (oddzielna spodnia cz???)
"Z wyposa?eniem" zawiera dodatkow? pó?k? - pi?terko ze schodkami, ko?owrotek, miseczk? oraz domek kryjówk? (animala.pl)

Plusy:
Ruda napisał/a:
Ja nie mia?am nigdy Duny, ale moge powiedziec ze Kuba jest zdecydowanie bardziej udanym produktem Animalsa ni? trociny ;] Jestem zadowolona, problemow z zamknieciem nie mam ?adnych a jako?? plastiku jest moim zdaniem wystarczajaca na potrzeby normalnegou u?ytkowania

BellaSouris napisał/a:
Dobrze wykonana,nie wida? go?ym okiem ?adnych ostrych zadziorów o które myszki mog?y by si? skaleczy?,dobra widoczno?? naszych milusi?skich,wentylacja przez kratk? na dachu Kuby,brak mozliwo?ci ucieczki myszek,plastik na tyle twardy,?e myszki zrezygnowa?y z próby podgryzienia klateczki :twisted: mozliwo?? swobodnej manipulacji we wn?trzu i dowolnej aran?acji wn?trza,du?a powierzchnia co pozwala na trzymanie wi?kszego stadka a wiadomo im wi?cej myszek tym ciekawsze obserwowanie ?ycia satadnego.Zauwa?y?am,?e mo?na w takiej Kubie lepiej utrzyma? higien?(?adnych zakamarków)

Minusy:
KM1 napisał/a:
Przy porównywaniu Kuby i Duny wida? ró?nic? w materia?ach z których zosta?y wyprodukowane - Kuba jest z takiej bardziej sztywnej pleksi przez co wydaje mi si? ?e ?atwiej si? rysuje i mo?e ?atwiej p?kn?? ;)


Rody Hamster

Firma: Savic
Cena: ok. 100 z?
Wymiary: 55,0 x 39,0 x 26,0 cm
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami: 5 mm
Opis: Klatka wykonana jest z nietokstcznego plastiku. Góra prze?roczysta. Otwierana z góry. Oddzielny spód zapewnia wygodne czyszczenie i wymian? ?ció?ki. Klatka wyposa?ona jest w podest, m?ynek oraz poide?ko i miseczke na pokarm. Spód wyst?puje w kolorze: ?ó?topomara?czowym, czerwonym i niebieskim. (www.ph-enter.pl/zwierzoland)

Plusy:
adrien napisał/a:
i ogolnie to polecam duny firmy SAVIC - wnetrze kuwety maja gladkie, a nie w niewiadomo-komu-do-szczescia-potrzebna-tudziez-podatna-na-mysie-zeby kratke ktora uswiadczymy w dunach ferplastu (a ktora tylko utrudnia czyszczenie i wycieranie). to samo mozna powiedziec o spodzie kuwety - jest suchy pod jednym przeciagnieciu recznikiem/szmatka (znowu w przeciwienstwie do duny ferplastu).

Kamyczek napisał/a:
Plusy to dla mnie tak jak pisa?a,?atwo?? czyszczenia,dodatkowo jest w niej sporo miejsca.

Minusy:
Kamyczek napisał/a:
Minusem jest bardzo krótkie pi?terko jednak jest w nim miejsce i na miseczke i na poide?ko oraz mo?e s?u?y? za kryjówke.Kratka na górze mog?aby by? te? d?u?sza-by?by wi?kszy przep?yw powietrza oraz wi?ksze mo?liwo?ci powieszenia zabawek.


Faunarium

Firma: Exo-Terra
Cena: large 37 x 22 x 24, 5 cm, large flat 46 x 30 x 17 cm
Wymiary: large 25 - 35 z?, large flat 35 - 45 z?
Odleg?o?? mi?dzy pr?tami: ok. 1 mm
Opis: Plastikowe, wszechstronne terrarium dla gadów, p?azów, myszy i owadów.
- idealne do transportu zwierz?t z terrarium lub ?ywego po?ywienia
- doskona?e do tymczasowego przetrzymywania zwierz?t lub kwarantanny
- plastikowe, przezroczyste drzwi umo?liwiaj? ?atwy dost?p do wn?trza
- proste w czyszczeniu i dezynfekcji
Wrsja large flat ma dodatkow? przezroczyst? przegrod?, któa mo?e podzieli? pojemnik na dwie niezale?ne cz??ci, lub zosta? ?atwo zdemontowana (animala.pl)

LARGE
Emielcia napisał/a:
Niby fajne ale w sumie ma?e - do trzymania 1 osobnika przez krótki czas - np. choroba czy kwarantanna.

Plusy:
Minusy:
Derin napisał/a:
Je?li mog? si? wypowiedzie?, w przypadku Faunarium [co prawda posiadam o wiele mniejszy model ni? te omawiane] sporym minusem jak dla mnie jest sposób, w jaki otwierane s? drzwiczki. Albo nie posiadam wprawy, albo do?? trudno si? otwieraj? i zamykaj? - wymagaj? sporego nacisku na klapk?, by ta ?askawie wskoczy?a pod zaczepy.


LARGE FLAT
Emielcia napisał/a:
rozmiar ca?kiem przyzwoity, tylko bardzo niskie - utrudnia wstawienie ko?owrotka. W sam raz np. dla samic ci??arnych czy karmi?cych :)

Plusy:
BellaSouris napisał/a:
Do?? du?a powierzchnia,wygodne w czyszczeniu,lekkie,zajmuje ma?o miejsca.

Kana napisał/a:
Ja mam faunarium te najwieksze i p?askie co jets na obrazku i spokojnie starczy dla 2 myszek i jest naprawde super :) Jestem zadowolona szczegolnie gdy ktos ma hodowle i duzo myszek a nie moze se pozwolic wszedzie na klatki lub dunopodobne bo zajmuj? piekielnie duzo miejsca ;)

Minusy:
BellaSouris napisał/a:
Zbyt mi?kkie tworzywo, myszki ?atwo je przegryzaj?.

Emielcia napisał/a:
Te ko?owrotki które sie mieszcz? s? za ma?e dla myszy rasowych i wyginaj? si? w rogala co nie s?u?y ich kr?gos?upowi i mo?e prowadzi? do zwyrodnie? czy innych bolesnych kontuzji.


AKWARIA/TERRARIA


Cena: Zale?na od wielko?ci, najcz??ciej 1 l = 1 z?

Plusy:
Emielcia napisał/a:
nie wysypuj? si? trociny
mo?na nasypa? du?o trotów aby myszki mia?y w czym kopa?
bardzo dobre mo?liwo?ci obserwacji myszek
coraz wi?cej akcesoriów przystosowanych do akwa: pojniki na przyssawki, kotowrotki zawieszane na szybie lub stojaku itp.

Minusy:
Emielcia napisał/a:
ci??kie szk?o, przez co akwa o du?ych wymiarach mo?e by? niewygodne w myciu czy przenoszeniu
je?eli myszki maj? tendencje do ucieczek, nale?y czym? przykry?, co nie zablokuje wentylacji
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-20, 22:44   
   Myszy: tak


No, jeszcze dodam wi?cej. Ale dzi? ju? nie mam si?y. ;)
Macie spis. :P Plusy i minusy b?d? w formie cytatów.
Tylko bez mordowania si? nawzajem prosiem! :P
 
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-05-20, 22:55   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


A dodasz moze jeszcze Rody Savicowe?.To z Fau co? skrobniemy na ich temat. :m:):
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-20, 23:00   
   Myszy: tak


Nom, chcia?am i jeszcze jedne takie dunowate. Ale to jutro jako? albo pojutrze. :)
 
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-05-20, 23:08   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Dobrze. :smile: Kat,postrasz banami to mo?e nie b?dzie k?ótni. :m:D:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-05-20, 23:11   

zalety duno-podobnych:
nie wysypuj? si? trociny
mo?na nasypa? du?o trotów aby myszki mia?y w czym kopa?
du?o miejsca i mo?na wstawi? du?o zabawek i akcesoriów
mo?na zawiesza? kolby i zabawki na szczebelkowym suficie
mozn wstawi? drabinki aby myszki mog?y si? wspina?
??two si? czyszcz?
doskonale zabezpiecza przed ucieczk?
rozmiar pozawala trzyma? w nich pare myszek :)

zalety akwariów:
nie wysypuj? si? trociny
mo?na nasypa? du?o trotów aby myszki mia?y w czym kopa?
bardzo dobre mo?liwo?ci obserwacji myszek
coraz wi?cej akcesoriów przystosowanych do akwa: pojniki na przyssawki, kotowrotki zawieszane na szybie lub stojaku itp..

wady akwarium
ci??kie szk?o, przez co akwa o du?ych wymiarach mo?e by? niewygodne w myciu czy przenoszeniu
je?eli myszki maj? tendencje do ucieczek, nale?y czym? przykry?, co nie zablokuje wentylacji

zalety klatek:
mo?na umie?ci? du?o zabawek i wszelich akcesoriów
myszki mog? si? wspina?

wady klatek:
wysypywanie trocin i jedzenia poza klatk?
podotana na przeci?gi

wada Mimi (G51)/Miki
bardzo ma?y rozmiar, do trzymania 1 myszki... ale i tak ciasno jak si? powstawia ko?owrotki, pojniki rurki itp...

faunarium large - niby fajne ale w sumie ma?e - do trzymania 1 osobnika przez krótki czas - np. choroba czy kwarantanna

faunarium lagre flat - rozmiar ca?kiem przyzwoity, tylko bardzo niskie - utrudnia wstawienie ko?owrotka. W sam raz np. dla samic ci??arnych czy karmi?cych :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-05-21, 15:02   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Dodaj moje grafiki :twisted: .

Poza tym jest bosko.
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-05-21, 15:09   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Bardzo fajnie opisane s? te klatki :)
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-05-22, 09:31   

Hmmm a ja mam pytanie do KM1 :grin: dlaczego uwa?saz ,?e w Kubie kratka opada :shock: zamkni?cie jest takie same jak w Dunie,spokojnie mo?na oprze? i nic nie opada :razz: chyba ?e samemu si? trza?nie :twisted: A na dowód tego:
Ostatnio zmieniony przez BellaSouris 2007-05-22, 09:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-22, 09:38   
   Myszy: tak


kat napisał/a:
KM1 napisa?/a: Przy porównywaniu Kuby i Duny [...] wszystko gra.

Dlaczego masz pytanie do mnie? :P
Mo?e KM mia? taki egzemplarz?
 
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-05-22, 09:58   

Hhah sorki jaka? ?lepa jestem :grin: heheh mozliwe, ?e mia? wadliwy egzemplarz :wink:
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-22, 10:10   
   Myszy: tak


Usune?am tamt? cz??? wypowiedzi. :) A mo?e od siebie co? dodasz o klatkach które masz? :>
 
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-05-22, 12:39   

Ok :twisted: posiadam 2 rodzaje pojemników:
Kuba-dobrze wykonana,nie wida? go?ym okiem ?adnych ostrych zadziorów o które myszki mog?y by si? skaleczy?,dobra widoczno?? naszych milusi?skich,wentylacja przez kratk? na dachu Kuby,brak mozliwo?ci ucieczki myszek,plastik na tyle twardy,?e myszki zrezygnowa?y z próby podgryzienia klateczki :twisted: mozliwo?? swobodnej manipulacji we wn?trzu i dowolnej aran?acji wn?trza,du?a powierzchnia co pozwala na trzymanie wi?kszego stadka a wiadomo im wi?cej myszek tym ciekawsze obserwowanie ?ycia satadnego.Zauwa?y?am,?e mo?na w takiej Kubie lepiej utrzyma? higien?(?adnych zakamarków)
Faunarium p?askie du?e- do?? du?a powierzchnia,wygodne w czyszczeniu,lekkie,zajmuje ma?o miejsca.
Wady faunarium: zbyt mi?kkie tworzywo, myszki ?atwo je przegryzaj? :wink:
 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-25, 22:03   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Je?li mog? si? wypowiedzie?, w przypadku Faunarium [co prawda posiadam o wiele mniejszy model ni? te omawiane] sporym minusem jak dla mnie jest sposób, w jaki otwierane s? drzwiczki. Albo nie posiadam wprawy, albo do?? trudno si? otwieraj? i zamykaj? - wymagaj? sporego nacisku na klapk?, by ta ?askawie wskoczy?a pod zaczepy.
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-26, 14:04   

Kat ale super zrobilas ten temacik! zes sie narobila :razz: Tylko co do Faunarium: ja mam to mniejsze w sensie ni?sze i Emielcia wypróbowalas to, ze piszesz, ze kolowrotek sie nie zmiesci? I moim zdaniem w takim to nawet dwie myszki spokojnie si? zmieszcz?. Nie ma to ma?ej przestrzeni, bo 40 na 30cm. Wi?c spoko. A kolowrotek si? miesci spokojnie i jeszcze miejsca nad nim zostaje :razz: Wiem, bo mieszkal w tym moj paj?k, w?? a teraz myszki DWIE, ze wzgl?du na to, ze nie mam na razie niczego innego wiekszego dla nich. A mam myszek wi?cej i tak trzymam po dwie,trzy w roznych pojemnikach sporych, a nie wszystkie w jednym a za ma?ym... :wink:
Wi?c uwazam, ze jest spoko tylko jak juz to bardziej przyznaczenie jest wlasnie dla paj?czaków ze wzgl?du na nisk? wysokosc, bo dla wezy i gryzoni to jest stanowczo za niskie ( w?? moj w tym byl gdy byl jeszcze dosc ma?y i to bylo dla niego odpowiednie :lol: )

[ Dodano: 2007-08-26, 14:06 ]
Emielcia napisał/a:
wady akwarium
ci??kie szk?o, przez co akwa o du?ych wymiarach mo?e by? niewygodne w myciu czy przenoszeniu
je?eli myszki maj? tendencje do ucieczek, nale?y czym? przykry?, co nie zablokuje wentylacji


ee albo zle ja to rozmie, albo Emielcia si? pomylila i chodzilo jej o to, ze wlasnie zablokuje wentylacj? odpowiedni??
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT