AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziki myszor po wypadku
Autor Wiadomość
melb
Szara myszka



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-06-02, 23:50   Dziki myszor po wypadku

Hej :)
Mam w domu "dzik?" myszk? (nie poln?, tak? szarotk?). Trafi?a do mnie po bliskim spotkaniu z psem - uszkodzone jedno oko (nie widzi na nie), zosta?a po?owicznie "oskalpowana" a jej kr?gos?up uleg? urazowi (pow?óczy?a nogami).

Leczy?am dziadówk? w domu. Rana si? wygoi?a, ?apki s? obecnie w 100% sprawne (szaleje, skacze, biega), nie widzi na jedno oczko.

Ju? raz polecono mi j? wypu?ci? (ja niestety pos?ucha?am - nas?ucha?am si?, ?e dzika to nieszcz??liwa itd i lepsze dla niej krótsze ?ycie na wolno?ci bla bla bla i G?UPIA BABA wypu?ci?am) - no ale... nast?pnego dnia Halina do mnie wróci?a (g?odna, wystraszona).
Wi?cej nie zrobi? tej g?upoty, Halina zostaje.

No i teraz - trzymam j? w terrarium dla myszek (takim ze schodkami i podestem na jedzonko) ale chcia?abym da? jej wi?cej miejsca do szale?stw i tu pytanie - jaka klatka? Problem tkwi w tym, ?e mam 5 kotów, wi?c boj? si?, ?e b?d? próbowa?y do niej ?apkowa? przez pr?ty:) Jest jaki? model o w??szym ustawieniu pr?tów (lub krzy?uj?cych si?)?

Druga sprawa - towarzystwo. My?licie, ?e mog?abym dokupi? jej kumpelk?? (Dawno temu z moj? japonk? zamieszka?a zwyk?a myszka, ale samiec - sam si? wprowadzi? i si? zbocze? z ni? skrzy?owa?). Co wi?c my?licie o zakupie kole?anki dla Haliny?

Aaaa i kr?cio?ek jeszcze - jakiej wielko?ci kupi?? Niestety par? lat temu pozby?am si? wszelkiego mysiego i chomiczego sprz?tu i nie pami?tam jaka wielko?? jest dla myszora w?a?ciwa :)

B?d? bardzo wdzi?czna za rozs?dn? porad?:)
Pozdrawiam :)
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2016-06-03, 05:38   

Masz 100% pewno?? co do p?ci? Bo jak nie to lepiej nie kupowa? towarzystwa. W ogóle skoro Twoja jest troch? okaleczone, to inna mysz mo?e jej nie zaakceptowa?. Prezekonalam si?, ze jak si? kupuje towarzystwo to trzeba by? gotowym na 2 klatki, gdyby ??czenie nie wysz?o. Jeste??
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-06-03, 07:56   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Klatka minimum 60x40cm, w przypadku kotow polecam klatki typu alex i duna :) sama mam koty i doskonale sie sprawdzaja. Kolowrotek o srednicy minimum 17cm, moze byc tez dysk do biegania :)
 
 
 
melb
Szara myszka



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-06-03, 23:17   

Hej :)
AgAp masz racj? - nie chc? ?eby 2 myszka j? zaatakowa?a czuj?c, ?e jest s?absza (nawet jakbym je rozdzieli?a to niepotrzebny stres dla jednej i drugiej). Co do p?ci jestem na 100% pewna, ?e Halina to dziewczyna. No có?... zostanie sama :(

trampka dzi?ki za polecenie, ju? ogl?da?am klatki w necie ale wydaj? mi si? jakie? takie... ma?e :P Wi?cej miejsca ma w obecnym terrarium - mo?e przenie?? j? do jeszcze wi?kszego i dokupi? pi?terka? Sama ju? nie wiem, ja bym chcia?a ?eby mia?a wsio lux i disneyland (tyle si? wycierpia? maluch, ?e chc? jej jako? to wynagrodzi?):P
Na razie porobi?am jej tunele. Na chatk? strzeli?a po sprz?taniu focha i si? wyprowadzi?a pod pó?pi?tro.

Co do ko?owrotka - jaki model jest najbezpieczniejszy? W sklepie raz widzia?am sytuacj?, w której chomik przyci?? si? w takim na nogach :/
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2016-06-04, 05:31   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


melb jezeli terrarium, w ktorym jest teraz ma odpowiednie wymiary, to jak najbardziej moze w nim zostac ;) z tym, ze jesli jest szklane, to kiepsko z myciem.
Kolowrotek np. siatkowany trixie, wazne, zeby nie mial osobnych szczebelkow (efekt nozyc, tak jak zreszta sama zauwazylas) :)
 
 
 
sylwiaff 
Szara myszka


Imi?: Sylwia
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 12
Skąd: Bia?ystok/Szepietowo
Wysłany: 2016-06-04, 20:26   

my?l? ?e nie uda?oby si? ??czenie myszki dzikiej z tak? domow?, co do klatki przy kotach tak jak ju? by?o wspomniane albo terrarium albo klatka typu alex, wi?kszy alex ma 77x47 cm wi?c nie jest to ma?a klatka :) Ko?owrotek min. 17 cm, albo pe?ny albo z siatki, te z pr?tami nie s? dobre bo myszka mo?e uszkodzi? ?apk? lub ogonek.
 
 
melb
Szara myszka



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-06-04, 21:26   

sylwiaff dzi?kuj? :m:): Ja ju? kiedy? mia?am miks mysi domowo-dziki. Mezalians taki... z tym, ?e a) samiec sam si? wprowadzi? do samiczki, b) by?y zdrowe. Owocem tego post?pku by?y bia?o-szaro-czarne ?aciatki ;)

Tylko niech mi kto powie czemu te klatki s? takie p?askie... Halina ma hu?tawk? i nie mia?abym jej jak zawiesi?. Ehhh i jak tu ?y? z mysz? pó?dzik? , która kocha si? dynda? :D W czasach jak "hodowa?am" myszki (czyli z... 15 lat temu :P ) nie by?o tylu rodzajów klatek etc etc... Cz?ek z obiegu wypad? i na sprz?cie si? nie zna ;)

Wi?c na razie zostawiam terrarium ale przenios? ja do metrowego + hu?tawka zostaje + ko?owrotek 17 cm bez pr?tów i "no?yc" + pi?tro + tunele... co? jeszcze?

A co z kuwet??

:twisted:
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2016-06-05, 05:52   

Myszy nie potrzebuj? kuwet, znacz? teren gdzie popadnie. Chyba ze trafi si? grymasnik który wyrzuca bobki przez kraty albo znajdzie sobie miejsce które cz??ciej trzeba sprz?tac
 
 
melb
Szara myszka



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-06-05, 18:22   

W?a?nie znalaz?a sobie taki k?cik, dlatego my?la?am aby jej postawi? tam myszkokuwet? :)
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2016-06-06, 04:33   

Mo?esz spróbowa?, ja tego nie robilam, po prostu sprzatalam. Moje chomiki bardziej przywi?zywa? si? do miejsca ni? kuwety i gdy ta si? przesun??a, zalatwialy si? w pustym k?cie. Mia?am tez artystk? która z bobkow tworzy?a barykad? wokó? swego domku.
 
 
kris5491
Szara myszka


Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-10-25, 14:23   

a jak to jest po wypadku
_________________
eglo vintage
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT