AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-23, 19:48
"Teksty" sprzedawcow
Autor Wiadomość
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-10, 22:10   

vernille, Nie wiem jaka, ale zawsze jest napisane, ?e pod czyj?? opiek?.

black lily, No bo najgorsze ("hodowla") by?y niemal?e schowane, a rybki mia?y czysto. Kiedy?, po otwarciu, by?am tam i by?o lepiej, teraz widocznie si? pogorszy?o, albo trafi?am na nie taki dzie?.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
black lily 
M?ody Myszaty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Pozna? / Gorzów Wlkp
Wysłany: 2013-04-10, 22:17   

w sumie to nie wa?ne kiedy tam posz?a?, ale taka sytuacja wgl nie powinna mie? miejsca... szkoda zwierz?t, które cierpi? na tym wszystkim najbardziej. I jeszcze gdyby sprzedawca chocia? udawa?,?e co? zmieni a nie taka oboj?tno??...mam nadziej?,?e myszata siostry nie okaza?a si? zakupem z niespodziank?.
_________________
"Nie ma na ?wiecie przyja?ni, która trwa wiecznie. Jedynym wyj?tkiem jest ta, któr? obdarza nas pies."
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-10, 22:29   

black lily, to si? dopiero oka?e.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-04-10, 23:06   

AgataMyszata, niedawno wzi??a? rasówk? z hodowli, to nie mog?a? dla siostry te? kupi?? Albo najlepiej - jedna wi?ksza klatka i wasze myszy mieszka?yby razem. Wnioskuje, ?e siostra nie ma wi?cej ni? 10 lat, wi?c moim zdaniem nie powinna sama zajmowa? si? zwierzakami, tylko z twoj? pomoc?. Same je podej?cie, ?e ona mysz musi mie? jest z?e. Ty, jako starsza (?) siostra powinna? zignorowa? jej b?agania o mysz i wyj?? z tego zoologa. Bo wydaje mi si?, ?e nie by?o by wielkiego problemu w po??czeniu stadka myszy i roboty mniej przy jednej klatce ni? przy dwóch. :roll:
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-11, 07:04   

Virame, z moj? siostr? widuj? si? rzadko, jaki? raz na miesi?c. A w jej pokoju nie by?am od pól roku. Tak, siostra ma 10 lat, ale ja za ni? myszy nie b?d? wybiera?, niech robi co chce, ja nie jestem od jej wychowania, od tego s? rodzice. Siostra nie chcia?a myszy z tamtej hodowli, pyta?am j?, sory bardzo, ale nie b?d? jej zmusza?. Poza tym strasznie ma?o mieszkamy razem i ma?y ze sob? nic wspólnego z wyj?tkiem domu, w którym nie zawsze obie jeste?my. Podej?cie, ?e ona "musi" mie? mysz, to nie moja sprawa, tylko nakaz od rodziców :"id? jej kupi? mysz". Ka?da ma swoje ?ycie i nie zamierzam ??czy? moich myszy z jej, gdyby? zobaczy?a jak to wygl?da life, mo?e by? zrozumia?a.

Poza tym nie mo?na jej zakaza? posiadania zwierz?t, bo dba o nie, jak o rodzin?, albo lepiej. Ze swoich kieszonkowych utrzymuje myszy, bez wsparcia rodziców, a maj? jak w raju. Codziennie myszk? po?wi?ca godzin?, albo lepiej. Myszki ma d?u?ej ode mnie.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-09-01, 11:51   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Kupowa?am klatk? dla moich pierwszych myszek, Muffinki i ?.P. Kredki.
W klatce by? male?ki ko?owrotek. Wzi??am wi?c z pó?ki wi?kszy. Na to pani:
-A po co Ci dwa ko?owrotki? Przecie? w klatce ju? jeden jest.
- Jest chyba za ma?y.
- Na myszki?! Na myszki jest odpowiedni, one sobie b?d? w nim biega? na zmian?.
Po co Ci dwa ko?owrotki?
....

Mysie m?odziutkie, to na razie ko?owrotek "dobry". A je?li urosn?, to si? ledwo tam wcisn? -.-
tak?e prawdopodobnie jutro dokupuj? wi?kszy. Najlepsze jest to, ?e przecie? by wi?cej zarobi?a...
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2013-09-01, 12:13   

ja juz przesta?am u?wiadamia? klientów i tak jestem zlewana... albo pos?dzana o naci?gactwo..., a ja tylko chc? dobra stworów. :( (
_________________
 
 
 
karolmagda 
Starszy Myszaty



Imi?: Karola
Wiek: 21
Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 55
Skąd: BD
Wysłany: 2013-09-04, 20:36   
   Myszy: Lusia(*),Malwin(*),Wafel(*),Piorun(*),Dawka(*),Luna(*), Nelly,Aeropostale, Kamyczek


Ostatnio by?am w z moiom przyjació?k? zoologu. Jak zawsze ogl?da?am gryzonie. Zobaczy?am ?e w klatce z myszkami s? dwie, Jedna doros?a druga ma?a (chyba jej dziecko). Ta du?a mia?a drgawki i najwyra?niej si? ?le czu?a (le?a?a w koncie). Oczywi?cie powiedzia?am to sprzedawczyni a ona na to ?e nic j? to nie obchodzi i ?e jak kto? b?dzie chcia? to j? kupi dla w??a :ryk: ! Po czym odwróci?a si? i posz?a do kole?anek na PLOTKI :evil: !
Ze z?o?ci moja kole?anka powiedzia?a ,,Wychodzimy, u nas s? lepsze sklepy!" oczywi?cie tak ?eby ta kobieta to us?ysza?a :razz:
Mina kierownika sklepu ktory akurat wszedl na sale : bezcenna;-)
_________________


 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-06, 22:15   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


Niestety takie jest podej?cie sprzedawców , chod? ko?o mnie w zoologu pytaj? czy na pokarm dla w??a, babka mówi ,?e jakby kto? odpowiedzia?,?e tak by nie sprzeda?a, ile w tym prawdy nie wiem.
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-07, 15:27   
   Myszy: coraz wi?cej...


Ja nie zapomn?, jak kiedy? kupowa?am pó?k? z Ferplastu dla szczurów w sieci "Kakadu". Sprzedawczyni bardzo usilnie próbowa?a mi wyt?umaczy?, ?e to pó?ka dla fretek i do klatki szczurów na pewno si? nie zmie?ci. Jak jej powiedzia?am, ?e ju? mam jedn? tak?, to zapyta?a, ile w takim razie mam tych szczurów - kiedy us?ysza?a, ?e mam "tylko" dwa to zrobi?a wielkie oczy i nie mog?a si? nadziwi?, ?e mam dwa szczury w tak wielkiej klatce :lol:
_________________
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-07, 15:42   

Ja bym si? nie mog?a nadziwi? wtedy po co tej pani taka wielka czaszka do tak ma?ego rozumku. ;)
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-07, 16:08   
   Myszy: coraz wi?cej...


No có?, w wi?kszo?ci sprzedawcy w zoologicznych, szczególnie tych du?ych maj? zerowe poj?cie o zwierz?tach. A i klienci wcale nie narzekaj?, bo typowi przychodz? i bior? co jest, byle tanie i na wag?. Ale nie jest to problem dotykaj?cy tylko sprzeda?y artyku?ów zoologicznych - to samo jest w innych bran?ach, jak zapytasz w drogerii czy kolczyki maj? nikiel albo w spo?ywczym ilu jajeczny jest makaron to ka?dy sprzedawca zrobi wielkie oczy i uzna, ?e masz nierówno pod sufitem :razz:
_________________
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-07, 16:13   

Tylko, ?e decyzje sugerowane przez sprzedawców zoo. zwykle rzutuj? na ?ycie jakiego? stworzenia. Przy psach i kotach ?atwiej dokona? wyboru, bo ludzie maj? wi?ksze poj?cie powszechnie o nich. Ale przy zwierz?tach egzotycznych, w tym gryzoniach, poj?cie zarówno w?a?cicieli jak i tym bardziej sprzedawców bywa bardzo... przypadkowe. Przyk?adem mo?e by? logika ?e skoro chomik d?ungarski jest ma?y, to na pewno wystarczy mu ma?a klatka, z myszkami podobnie. A sprzedawca nie b?dzie na si?? namawia? na du?? klatk? (cho? bardziej dochodowe bo dro?sze) tylko b?dzie zachwala? to co klient waha si? wzi??, byleby mie? nabit? sprzeda?.

Ku pokrzepieniu serca powiem jednak, ?e raz w KAKADU jednym uchem s?ysza?am fascynuj?c? rozmow?. Sprzedawca t?umaczy? klientowi który szuka? jedzenia dla kota kwestie proporcji bia?ka w ró?nych karmach. Zaskoczy?o mnie to mega pozytywnie bo nawet ja, ca?e ?ycie maj?c koty, a? tak nie podchodzi?am do tego i troch? "na pa??" bra?am karm? powszechnie uznawan? za "lepsz?". A tu cz?owiek z poj?ciem w temacie w którym ludzie zwykle nie prosz? o porad?. Bo przeci?tny klient we?mie Whiskasa.
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-07, 16:25   
   Myszy: coraz wi?cej...


Popieram Ci? absolutnie, ale wiadomo jak jest - ?atwiej zatrudni? kogo? pierwszego lepszego, bo we?mie mniej ni? kto? obeznany w temacie. Aczkolwiek nie wiem na ile zmieni?oby si? podej?cie ludzi do kupowania zwierz?t przy innym sprzedawcy - domy?lam si?, ?e 95% po prostu podzi?kowa?oby i wysz?o, bo oni wiedz? lepiej i nie b?d? s?ucha? gadania jakiego? maniaka. Niby 5% zwierz?t mia?oby lepiej, ale z czasem sklep przesta?by funkcjonowa?. Dlatego lepszy by?by zakaz sprzeda?y ?ywych zwierz?t w zoologicznych.

Jednak nigdy nie mog? si? nadziwi? sprzedawcom, którzy wr?cz zakazuj? kupna danego produktu - gdzie logika, przecie? oni teoretycznie powinni chcie? to sprzeda? :lol: Szczególnie, je?eli idzie o produkty na zamówienie :roll: Ja wielokrotnie walcz? w osiedlowym zoologicznym o sprowadzenie konkretnych produktów - jak mówi?, ?e chce t? konkretn? pi?k? dla psa i nie przeszkadza mi fakt, ?e jest dwa razy dro?sza od tej, która jest aktualnie na stanie, to nie potrzebuj? t?umaczenia, ?e zaoszcz?dz?, a psu to nie robi ró?nicy :roll: Sprzedawca w "moim" zoologicznym nami?tnie t?umaczy, ?e przep?acam, a mi?dzy produktami nie ma ?adnej ró?nicy, dlatego zdecydowanie preferuj? zakupy przez internet :wink:
_________________
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-07, 16:29   

A to te? prawda. Sprzedawca ma obowi?zek dba? o sprzeda?. Ale nie przeszkadza mu to taktownie wyja?nia? klientom ró?ne rzeczy, namawia? na inne produkty czy umie? odró?ni? p?e? kupowanego przez mam? 6-latka zwierz?tka. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT