AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam mysz co teraz ?
Autor Wiadomość
Roksanka96 
M?ody Myszaty


Imi?: Roksana
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Lis 2017
Posty: 17
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2017-11-02, 16:57   Mam mysz co teraz ?
   Myszy: Bia?a, Krówka


Kupi?am dzi? myszk? w sklepie zoologicznym, czyta?am od kilku dni troch? o myszkach ale chcia?bym zaci?gn?? jaki? potrzebnych rad. Mo?e kto? ma czas kilka napisa? ? Pozdrawiam cieplutko :)
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-03, 11:19   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Mam czas i mog? odpowiada?, co chcesz wiedzie?? :m:
 
 
Roksanka96 
M?ody Myszaty


Imi?: Roksana
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Lis 2017
Posty: 17
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2017-11-03, 20:20   
   Myszy: Bia?a, Krówka


Dzi?, tzn po dniu od zakupu wyj??am sobie moj? myszk? do wiadra na pranie jest szerokie ( uprzednio je umy?am od zapachu prania i przewietrzylam) wsadzi?am jej pojemnik z wod? (narazie ?yje w nie du?ym terrarium, bo czekam na klatk? z wyposa?eniem) no i po woli przyzwyczaja si? do r?ki lecz cz?sto przy ?ciankach trz?s?a ogonem uzna?am to, ?e ju? ma do?? to zostawia?am na moment i znowu próbowa?am pokazywa? r?czk?... Co oznacza jak myszka potrz?sa ogonem ? To strach ?
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-03, 21:23   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Jest zaniepokojona albo zestresowana, musi si? przyzwyczai? :-) a jaka ta klatka? :wink:
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2017-11-04, 05:46   

Zabierz t? r?k? bo b?d? gryz?a!
 
 
Roksanka96 
M?ody Myszaty


Imi?: Roksana
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Lis 2017
Posty: 17
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2017-11-04, 08:00   
   Myszy: Bia?a, Krówka


Zlatana napisał/a:
Jest zaniepokojona albo zestresowana, musi si? przyzwyczai? :-) a jaka ta klatka? :wink:


Mam jedn? myszk?, ogólnie my?la?am nad taka 32x22x30. i moje pytanie jest : czy je?li ona b?dzie mia?a tunel do wchodzenia na górn? pó?k?, to czy ona sobie poradzi wej?? ? my?l? te? czy wa?ne jest aby klatka mia?a otwór te? na górze ? jak s?dzisz ? oraz czy nauczy si? pi? z poide?ka, bo teraz w terrarium ma miseczk? z wod? ? :)

[ Dodano: 2017-11-04, 08:44 ]
ale mo?liwe, ?e kupie tak?, poniewa? my?l?, ?e jak ju? b?de wiedzie? jak? mam p?ec myszki dokupi? tak? sam? myszk? :
d?ugo?? klatki : 32cm
szeroko?? klatki : 22cm
wysoko?? klatki : 49cm
odst?py mi?dzy pr?tami : 1cm
grubo?? drutu :
wysoko?? spodu : 5,5cm
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-04, 12:48   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


?adna z tych klatek si? nie nadaje. Minimalne wymiary podstawy klatki dla samca to 50x30 cm a minimum dla dwóch samiczek to 60x40 cm. Normalnie klatek w tych wymiarach nie znajdziesz. Polecam jednak klatki typu duna, np. Alex czy Ferplast Duna Hamster. Innym rozwi?zaniem jest zrobienie samli. Nie skazuj mysi na ?ycie w ciasnej celi. Ja mam klatk? na wyjazdy, w których myszki sp?dzaj? zaledwie kilka dni, gdzie d?ugo?? jest 41 cm. Pami?taj, ?e im wi?ksza klatka tym lepiej a czasami mo?na trafi? dobre lokum za niewielkie pieni?dze.
To samiec czy samica? :m:):
 
 
Roksanka96 
M?ody Myszaty


Imi?: Roksana
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Lis 2017
Posty: 17
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2017-11-04, 13:44   
   Myszy: Bia?a, Krówka


No w?a?nie jeszcze nie wiem jaka p?e?, bo nie wiedzia?am czy to bardzo wa?ne, po prostu posz?am do sklepu i powiedzia?am, ?e szukam myszki i mi Pan spakowa? (by?y same bia?e) a jeszcze nie daje si? wzi?? na r?czki bo mam j? od dwóch dni i narazie oswajam. W terrarium ma tak "wzburzone" trocinki, za nawet jak wychodzi sobie jeszcze to nie widz? co ma mi?dzy nó?kami. Ogólnie wola?abym samca bo czyta?am, ?e bardzo si? przywi?zuj?, ale tak?e czyta?am, ?e trudno potem ??czy? z innymi samcami :(
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-04, 15:47   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Regu?a jest taka, ?e samce trzyma si? pojedynczo a samice przynajmniej we dwie. Je?eli oka?e si? ?e to samiczka to b?dziesz musia?a za?atwi? jej kole?ank?. Ale pewne jest to ?e na pierwszym miejscu jest za?atwienie klatki o odpowiedniej wielko?ci. We? pod uwag? to, czy chcesz klatk? z pr?tów, czy plastikow? dun?, a mo?e saml?. Nast?pnie zadaj sobie pytanie ile pieni?dzy mo?esz po?wi?ci? na zakupy i ile miejsca masz w pokoju ;-) :m:
 
 
Roksanka96 
M?ody Myszaty


Imi?: Roksana
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Lis 2017
Posty: 17
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2017-11-04, 15:56   
   Myszy: Bia?a, Krówka


Zlatana napisał/a:
Regu?a jest taka, ?e samce trzyma si? pojedynczo a samice przynajmniej we dwie. Je?eli oka?e si? ?e to samiczka to b?dziesz musia?a za?atwi? jej kole?ank?. Ale pewne jest to ?e na pierwszym miejscu jest za?atwienie klatki o odpowiedniej wielko?ci. We? pod uwag? to, czy chcesz klatk? z pr?tów, czy plastikow? dun?, a mo?e saml?. Nast?pnie zadaj sobie pytanie ile pieni?dzy mo?esz po?wi?ci? na zakupy i ile miejsca masz w pokoju ;-) :m:


Czyta?am na forum, ?e samiczki maj? sutki, moja myszka je posiada tak wi?c mam samiczk? (tak twierdzi mój ch?opak bo wczoraj si? z ni? troszk? bawili?my) je?li faktycznie tak jest, jak ju? kupi? klatk? to do kupie jej kole?ank? :) Tylko w zoologicznym mia? same bia?e, chcia?abym inny kolor czy mo?na poczeka? z 2 miesi?ce, ?eby on mia? inne czy musz? w tedy na gwa?t je?li to faktycznie samiczka ?
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-04, 16:03   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Najlepiej wsad? j? do przezroczystej szklanki i sprawd? co ma na kuperku, wtedy 100% pewno?ci co do p?ci. Z jakiego jeste? miasta? Bo zoologiczny to s?aby wybór ;-)
 
 
Roksanka96 
M?ody Myszaty


Imi?: Roksana
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Lis 2017
Posty: 17
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2017-11-04, 16:05   
   Myszy: Bia?a, Krówka


Zlatana napisał/a:
Najlepiej wsad? j? do przezroczystej szklanki i sprawd? co ma na kuperku, wtedy 100% pewno?ci co do p?ci. Z jakiego jeste? miasta? Bo zoologiczny to s?aby wybór ;-)

Bia?ogard, ko?o Koszalina zachodniopomorskie.... Nie znalaz?am ?adnych w moim obr?bie myszek, dlatego zakupi?am w zoologicznym.
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-04, 16:14   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


W Bia?ogardzie jest og?oszenie ?e kto? sprzedaje, sprawd? olx 😀
 
 
Roksanka96 
M?ody Myszaty


Imi?: Roksana
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Lis 2017
Posty: 17
Skąd: Bia?ogard
Wysłany: 2017-11-04, 16:17   
   Myszy: Bia?a, Krówka


Zlatana napisał/a:
W Bia?ogardzie jest og?oszenie ?e kto? sprzedaje, sprawd? olx 😀


Sprawdzi?am, nie widz? nic dasz link ? Bo ja chyba nie umiem korzysta?
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-04, 16:19   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


https://www.olx.pl/oferta...03-IDosC7o.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT