AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
K?opot i co teraz
Autor Wiadomość
akarsay 
Szara myszka


Imi?: Anna
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-27, 13:10   K?opot i co teraz
   Myszy: Mysia Viktor


Witam wiem wiem wszyscy teraz rzuc? sie na mnie...ale ju? sie sta?o i chce post?pi? chocia? teraz jak nale?y! Otó? trzy tyg temu do??czy?y do naszej rodziny dwie Myszki :Mysia i ?atka w zoologiku powiedzia? ?e maj? ok 4 miesi?cy (ju? nigdy nic w zoologiku nie kupi?... to ju? wiem) w ka?dym b?dz razie myszaki si? zaaklimatyzowa?y bardzo szybko syn Szymon (14 lat) je sobie oswoi? ?e wchodzi?y mu na r?ce i chodzi? z nimi po ca?ym domu trzymaj?c je na ramieniu. Czas lecia?...

(Na swoje usprawiedliwienie dodam ?e mam 7 miesi?czn? córeczk? i opiek? nad myszkami zostawi?am Szymonowi.)

Wczoraj Szymon mówi mamo myszole kopulowa?y!?! eee jak to...no dobra to ?atka...to Viktor... dobra to trzeba je rozdzieli?... kurcze troche po fakcie ale co tam. Ju? przegl?dam na alegro co by tu kupi? by przesiedli? ogonki...ide dzi? rano a tu gniazdo z 4 ma?ymi... chyba ?e Mysia by?a w trakcie i b?dzie ich wi?cej@@@ no super spodziewa?am si? ?e po tej kopulacji co? mo?e by? ale nie nast?pnego dnia.... no dobra nikt nie umar? a z narodzin trzeba sie cieszyy? a nie p?aka?... co dalej napewno rozdzieli?. Mysie zostawi? z maluchami a jak podrosn? to dziewczynki w jedno akwarium a samce w drugie...

Prosze powiedzcie jak to jest z myszakami...kiedy je mo?na rozdzieli? by znowu nie dosz?o do nie planowanej ci??y, Czy jak po??cz? Viktora z jego synami to b?dzie dobrze, Ci?gle nie wyci?gne?am Viktora od Mysi czy jest szansa ?e znów zajdzie w ci???... Jejku napiszcie coby?cie zrobili...
 
 
Liliana
Szara myszka


Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-28, 09:08   
   Myszy: Leon


Jest ca?kiem du?a mo?liwo??, ?e znów zajdzie w ci???, wi?c oddziel go jak najszybciej. Co do reszty pyta? to nie wiem, zobacz w dziale o m?odych.
 
 
akarsay 
Szara myszka


Imi?: Anna
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-28, 11:44   
   Myszy: Mysia Viktor


Dzi?ki, kawaler ju? zosta? oddzielony
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-28, 20:09   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Nikt Ci? na forum raczej nie zje. Myszka zaraz po porodzie mo?e zaj?? ponownie w ci???, je?li dojdzie do kopulacji. Dzieje si? tak dlatego, ?e u myszek tu? po porodzie wyst?puje ruja.
Samica zwykle rodzi nawet do 10 m?odych. Do?? pospolicie wyst?puj? przypadki, ?e samica zabija m?ode lub oczyszcza gniazdo z martwych potomków. Powodem zabicia mo?e by? stres matki lub s?aby stan maluchów.
M?ode myszki mo?na oddzieli? od mamy po up?ywie 3 tygodni (pod warunkiem, ?e nie ssaj? ju? mleka). Bezwzgl?dnie trzeba rozdzieli? samice od samców. Lepiej nie ??czy? synów z ojcem, gdy? mo?e si? to sko?czy? ró?nie.
Nie ma co p?aka? nad rozlanym mlekiem. Wa?ne by w przysz?o?ci znale?? myszkom nowe, ODPOWIEDZIALNE domy. Lub je?li masz warunki, zostawi? u siebie :)
 
 
akarsay 
Szara myszka


Imi?: Anna
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-28, 20:50   
   Myszy: Mysia Viktor


Dzi?kuj? za odp. Mysia ma 4 maluchy. S? ruchliwe a troskliwa mama siedzi z nimi. No có? si? oka?e za 3 tyg czy znowu b?d? dzieci. Na razie nie chce im tam grzeba? ale kiedy b?dzie dobry moment by posprz?ta? akwarium a przy okazji zrobi? zdj?cia maluchów w celu okre?lenia p?ci? Viktor w takim razie zostanie sam w akwarium a Mysia zostanie w przysz?o?ci z córeczkami.
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-28, 21:07   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Bardzo si? ciesz?, ?e zostan? z Tob? :) To zale?y jak bardzo myszka Ci ufa. Skoro dobrze zna zapach syna to najepiej gdyby on sprz?ta?. Zaleca?abym sprz?tanie klatki ale bez ruszania gniazda. Na razie niech ma spokój. Wgl najlepiej gdyby?cie posprz?tali dopiero jak b?dzie taka konieczno??. Je?eli s? przedmioty takie jak kolowrotek i zabawki to je te? najlepiej przeczy?ci? :)
 
 
akarsay 
Szara myszka


Imi?: Anna
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-28, 21:34   
   Myszy: Mysia Viktor


Wydaje mi si? ?e mo?e jak otworz? oczy...(?) ok 2 tyg to im posprz?tam, teraz jak Mysia zosta?a sama bez towarzysza to i nie bedzie takiego smrodku. Licze na to ?e tu znajd? fachowców od p?ci mysiej bo ja to ju? zw?tpi?am w t? kwesti? i nic ju? na w?asn? r?k? nie zamierzam robi?.
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-28, 21:38   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Dobrze b?dzie wstawi? zdj?cia na grup?, kiedy przyjdzie czas. Grupowicze pomog? rozpozna? p?e? :)
 
 
akarsay 
Szara myszka


Imi?: Anna
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-28, 22:20   
   Myszy: Mysia Viktor


Jestem w trakcie zmieniania terrarium dla myszek...ogólnie plan by? taki ?e dla dwóch myszek ale sprawa si? pokomplikowa?a i wielgachne terrarium dostanie Mysia z córkami (zale?y ile w miocie jest dziewczynek). M?? sklei? takie 60x50x60 ma by? na kó?kach i sta? na pod?odze. A na wierzchu ma by? pokrywa z metalowej siatki. Akurat maluchy podrosn? i zamieszkaj? w nowym.

[ Dodano: 2017-11-28, 22:22 ]
Jak si? zamieszcza zdj?cia? (z telefonu)
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-28, 22:50   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Super, ?e mimo w?asnych dzieci dbacie tak?e o zwierz?ta. Bardzo ceni? takich ludzi :) tylko radz? nie u?ywa? drewnianych elementów :D
 
 
akarsay 
Szara myszka


Imi?: Anna
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-29, 09:45   
   Myszy: Mysia Viktor


Drewno b?dzie os?ania?o tylko rogi terrarium ?eby przypadkiem kto? si? o nie nie pokaleczy?. Tak rodzina jest ogromniasta (ja z m??em 3 synów i córeczka) (2 psy, 5 kotów, królik, no i teraz 6 myszek) i futra otaczaj? nas ze wszystkich stron . Nie wchodzi?o w gr? oddanie myszek z powrotem do zoologika tym bardziej ?e wiadomo co by si? z nimi sta?o. Znalaz?am wasze forum bo akurat myszki nie s? tak mi bliskie jak reszta stworze? w domu i musz? jeszcze du?o sie dowiedzie? o nich ?ebym mia?a pewno?? ?e maj? u nas dobrze. (oczywi?cie porz?dek powinien by? odwrotny)

[ Dodano: 2017-11-29, 09:59 ]
nie mog? wstawi? zdj?? ale mo?e chocia? w ten sposób
https://photos.google.com/album/AF1QipMzBHM6tpURm72q_iNINpuEn4o4X93B6R1SugL6
da si? je obejrze??

[ Dodano: 2017-11-29, 10:06 ]
https://photos.google.com/album/AF1QipOxqK65ImTFmHez4E2xQskQcxQCUwcgd8jNzHJT
 
 
Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy



Imi?: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Gru 2015
Posty: 55
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-29, 10:10   
   Myszy: Rust, Mini, Lili


Niestety wyskakuje b??d :(
 
 
akarsay 
Szara myszka


Imi?: Anna
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-29, 10:11   
   Myszy: Mysia Viktor


https://photos.google.com/album/AF1QipNyavlmYnmXje5StCLFrwPbZSVS1sUAsFqOKIyQ

[ Dodano: 2017-11-29, 10:11 ]
co wyskakuje?

[ Dodano: 2017-11-29, 10:14 ]
https://photos.app.goo.gl/PS3GDxLoQs4EB4p02
https://photos.app.goo.gl/6jKgqSSmrNIaireB3
https://photos.app.goo.gl/VRqlZtYFebuckVpj2
teraz powinno by? dobrze

[ Dodano: 2017-11-29, 10:21 ]
akwaria to rozwi?zanie tymczasowe, bo zdaj? sobie spraw? ?e to za ma?e lokum, do ko?ca roku to sie na pewno zmieni. A dla samotnego ch?opaczka jakie to odpowiednie wymiary lokum?
 
 
Liliana
Szara myszka


Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-29, 10:23   
   Myszy: Leon


Ale u was weso?o :grin:
Terrarium jest fajne i du?e. Jest wysokie wi?c jak b?dzie siatka na górze to b?dziesz mog?a powiesi? jakie? zabawki i b?dzie elegancko :)

Z tego co wiem minimum na jednego mysza to 50x30. Ja mam tak? (mniej wi?cej) i wydaje mi si?, ?e mniejsza nie powinna by?, ?eby mia? troch? przestrzeni do biegania i ?eby mo?na by?o troch? zabawek pomie?ci?.
 
 
akarsay 
Szara myszka


Imi?: Anna
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-29, 10:32   
   Myszy: Mysia Viktor


tak w?a?nie planuj? jako? fajnie zagospodarowa? przestrze?, kupi?am bie?ni? dla ogonków...najwi?ksze chyba z mo?liwych (dobrze ?e sie mie?ci...) ale jak wyci?gn??am je z paczki to szcz?ka mi opad?a
https://photos.app.goo.gl/dqQuPEY9rQQaxRmz1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT