AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wady myszek
Autor Wiadomość
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-07-23, 22:13   

o matko bez przesady chyba a? tak nie powoniewa ile masz tych podopiecznych ?
_________________
InfinitY ..
 
 
auto_joker 
Starszy Myszaty


Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 71
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2012-07-23, 22:55   
   Myszy: zolcia(*), milka(*), dzikasia(*), nelcia(*), gosia(*), riko(*), kuba(*)


W dwóch klatkach po dwie myszki. Dwóch Panów i dwie Panie. Klatki, tarasy i ko?owrotki oraz naczynka z jedzeniem myj? codziennie i ??cz? to ze spacerem myszek. Trociny wymieniam co 3 dni. Moje myszki siusiaj? gdzie popadnie, a samczyk znaczy siusiakiem wszystko jak leci. Tylko na pr?tach klatki wisz? b?yszcz?ce kropelki :-) Mo?e ma przezi?biony p?cherz, bo ostatnio kicha. Dzisiaj byli?my u weta i dosta? zastrzyk. Jutro druga wizyta. Dodatkowo rozdrapa? sobie uszko. Troch? dziwne, ?e lekarz da? mu jeden zastrzyk na wszystko. By? mo?e ten silny zapach moczu zwi?zany jest ze stanem zapalnym. Przy okazji lekarz obejrza? drugiego samczyka - prawie dwumiesi?cznego Kub?. Powiedzia?, ?e by? mo?e to b?dzie mysi karze?ek, bo jest taki malutki.
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-07-24, 09:27   

U mnie myszki sika?y na pi?terko- zmieni?am na inne wisz?ce rzeczy. Sika?y na domek- dosta?y kokos i plastikowe pojemniczki, sika?y do porcelanowej miski- maj? plastikow? :) jedynie ko?owrotek jest obsikiwany bez zmian. A trociny zmieniam raz na 2 tygodnie.. chyba, ?e mam w?tpliwo?ci czy przypadkiem jaki? pomidor si? nie zawieruszy? pod trocinami a nie chc? ?eby zgni?.. Tak?e troch? si? zdziwi?am jak to czyta?am.

Nast?pnym razem zapytaj co za zastrzyk dostaje Twoja myszka :D u mnie weterynarz zawsze mówi, co, dlaczego daje i co powinno si? dzia? po tym.
 
 
auto_joker 
Starszy Myszaty


Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 71
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2012-07-24, 17:04   
   Myszy: zolcia(*), milka(*), dzikasia(*), nelcia(*), gosia(*), riko(*), kuba(*)


Trociny raz na dwa tygodnie :-D ?o matko i córko !. A myszki nie choruj?? To? to siedlisko bakterii. Co do zastrzyku to antybiotyk. Je?li chodzi o zapaszek dzisiaj wypraktykowa?em. Umy? klatk? i inne zabawki ale RANO po nocnej aktywno?ci myszek. W dzie? ?pi? i nie napaskudz? :-D . Góra klatki i reszta zabawek do wanny. Gor?cy prysznic. Wytarcie wszystkiego papierowym r?cznikiem. Pi?? minut roboty. Towarzystwo ?pi i nawet w naj?mielszych snach nie wie co tutaj si? dzieje :-) Zapaszku ni ma.
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-07-24, 17:26   

Nie, nie bardzo. Zuza911 na moje pytanie co ile sprz?ta swoj? klatk? odpowiedzia?a, ?e co 2-3 tygodnie, wi?c nie jest to takie dziwne (pytanie i odp znajduj? si? w tym dziale: Klatki i terraria naszych myszek)
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-07-24, 17:57   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Najgro?niejsze s? w?a?nie gnijace warzywa/owoce. No oczywi?cie je?li ?mierdzi z daleka moczem, to w powietrzu jest du?e st??enie amoniaku i trzeba sprz?ta?. Ale ja nie mam w klatce ?adnej powierzchni plastikowej, która mo?e zosta? obsikana. Kolowrotki siatkowane, pieterka zakryte dry bedem, du?o trocin i zero smrodku :smile:
 
 
 
Vitaly
M?ody Myszaty



Imi?: Sandra
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: 2012-08-01, 13:37   

-brzydki zapach u samców, czasami nie do zniesienia;
-ba?aganienie;
-trudno stwierdzi? na oko co im dolega...chyba, ?e jest si? weterynarzem;
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-08-01, 15:07   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


Chyba najgorsze jest w?a?nie to, ?e tak szybko umieraj?. Nie wiadomo jak im pomóc i cz?sto nawet najlepszy weterynarz jest bezradny. Smuc? mnie te? zawsze myszki które mnie nie lubi? ( zdarzy?a mi si? taka jedna, to by?o bardzo nie mi?e ) i nie chc? si? tuli? :(
 
 
 
furburger 
Mysi Rozmówca
oh god why?!



Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Mar 2011
Posty: 260
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: 2012-08-01, 15:10   
   Myszy: Madok, Nizer, Person, Albus


najwi?ksz? wad? jest krótkie ?ycie pó?niej zapach samców, 3 dni po zmianie ?ció?ki a u mnie ju? okropnie daje przy 4 samcach :roll:
_________________
Madok :m:): Nizer :m:): Person [*] Albus [*]

Furburgerowe stadko :D
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-08-01, 15:22   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Zawsze my?la?am, ?e demonizujecie te samcowe zapaszki... Ale teraz ju? wiem, co to znaczy :roll: Dobrze, ?e mam biodor w zanadrzu :lol:
 
 
 
emaleth 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 102
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-08-01, 19:32   

zuza911 napisał/a:
Zawsze my?la?am, ?e demonizujecie te samcowe zapaszki... Ale teraz ju? wiem, co to znaczy :roll: Dobrze, ?e mam biodor w zanadrzu :lol:


No nie wiem... A? tak chyba nie ?mierdzi. Ale mam jednego, wi?c mo?e to nic w porównaniu z paroma :smile:
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-08-01, 21:12   

Ja mia?am dwóch i jako? specjalnego smrodu nie czu?am :P ale to te? od myszy zale?y. Czesia nie by?o w ogóle czu?, serio, nawet jak mia? 2 tygodnie nie sprz?tane, Rolfa by?o czu? jakie? 1,5 tygodnia po sprz?taniu.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-08-01, 21:13   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


A czy wasze myszy tez bardziej zawsze czu? po ??czeniu? Bo ja za ka?dym razem jak ??cz? to po 3 dniach klatka do mycia (a normalnie sprz?tam co tydzie?).
 
 
Chillinx3 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 02 Lis 2012
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-04, 20:19   
   Myszy: Foxy, Yuma


Ja mam dwie samiczki i musz? im zmienia? zazwyczaj co tydzie?. Czasami jest tak, ?e nie ?mierdzi a? tak bardzo, ?e mog? zmieni? dopiero po 2 tygodniach i mówi? to w pe?ni szczerze :) A wady myszek... hmm..
1. Krótko ?yj? ;(
2. Brzydki zapach moczu u samców chod? si? tego a? tak nie przekona?am.
3. S? strachliwe i je?li wykonasz jaki? ruch nie chc?c robi? im krzywdy, one si? wystrasz?.
4. Szybko si? ruszaj? i s? sprytne, dlatego nie mo?na ich spu?ci? z oka.
5. Ci??ko stwierdzi? czy s? chore lub co im dolega je?li ju? wiemy ?e co? im jest.
5. Je?li chce si? sprawdzi? je (np w przypadku choroby) i trzyma si? je wr?ce to je?li kto? trafi na ruchliwe myszki tak jak w moim przypadku to nie usiedz? w miejscu i nie da si? ich zbada? lub im si? dobrze przyjrze?.

No i chyba tyle mi przychodzi do g?owy, co dla mnie jest najwi?ksz? udr?k? ;)
_________________
Myszy ta?cuj?, gdy kota w domu nie czuj?. ;]
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-11-06, 17:07   

aShadow, jak do Salome przyjecha?a druga myszka, to ju? na drugi dzie? ?mierdzia?o. Dla porównania, kiedy? cztery dni i brzydkiego zapachu nie by?o. :roll:
Chillinx3, jak mysz jest oswojona, nie boi si? opiekuna wi?c nie ucieka. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT