AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Maluch s?abszy od rodze?stwa
Autor Wiadomość
kawunia
M?ody Myszaty


Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 24
  Wysłany: 2007-06-01, 09:29   Maluch s?abszy od rodze?stwa

Witajcie. Dosta?am myszke - a raczej j? uratowa?am. Okaza?o sie ?e to ona i to z prezencikiem w brzuszku. Urodzi?a 9 ma?ych mysi?t. S? pi?kne, rosn? ale jeden jest wci?? taki ma?y jak przy urodzeniu, nie potrafi chodzi?, jest s?aby, chudy i ma?y. Nie wiem ile mysz ma sutków do karmienia ale wydaje mi sie ?e ten jeden dostaje o wiele za ma?o mysiego mleka. Co mam zrobi?? Myszki maj? ju? 2 tygodnie, jego (lub jej) rodze?stwo zaczyna ju? chodzi? a ten boroczek ledwo zipie... tak mi go ?al... boje si? ?e nie przetrwa
Tak wygl?da?a samica na 2 dni przed porodem- my?la?am ju? ?e p?knie :sad:

My?l?, ?e na tych zdj?ciach bez problemu znajdziecie w?ród rodze?stwa tego maluszka:




I co my?licie na ten temat? :mshock:
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-31, 16:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-06-01, 09:32   

Samiczka ma 8 sutków.
Maluszek najprawdopodobniej ma wad? wrodzon?, ostatnio w jednej hodowli te? urodzi?a si? taka myszka,niestety nie prze?y?a :(
Mo?esz kupi? mlako dla koci?t i stara? si? go kari?, mo?e to co? da. Trzymam kciuki za malca!
_________________
 
 
 
kawunia
M?ody Myszaty


Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 24
Wysłany: 2007-06-01, 09:36   

o kurcze, wcale mnie to nie pocieszy?o
przypuszcza?am ?e ma 8 sutków......... :cry: kupie mleko i pipete i bede go dokarmia?
a pipete gdzie mo?na kupi?? w aptece? ile kosztuje taka pipeta?
mo?e samica zasz?a w ci??e ze swoim bratem albo mo?e wcze?niej mia?a m?ode i z synem i dlatego si? tak sta?o....
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-01, 09:39   
   Myszy: tak


Jak pisze Fauka, mo?na dokarmi?, i po drugie mo?na zabra? go do weta ?eby oceni? czego to kwestia.

Mo?na dawa? strzykawk? bez ig?y. :)
 
 
 
kawunia
M?ody Myszaty


Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 24
Wysłany: 2007-06-01, 09:41   

tak? malutk? strzykawk?? podstawia? mu pod pyszczek ?eby pi??
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-01, 09:43   
   Myszy: tak


Ja la?am w rowki w r?kach, ale mo?na i tak jak zadzia?a. :)
Potem maluch si? przysysa? do r?ki. :)
 
 
 
kawunia
M?ody Myszaty


Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 24
Wysłany: 2007-06-01, 09:45   

acha rozumiem, to p?dze co? zorganizowa?, napisze Wam czy sie uda?o - czy malec pije dzi?kuj? Wam za tak szybk? odpowied? :)
 
 
osesek 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 16
Wysłany: 2007-06-01, 11:29   

ja np. bralam czysta szmatk? i tworzy?am z niej sztucznego "cyca":P Myszka sobie go ssa?a:)
 
 
 
Eleonore 
Starszy Myszaty
Zwierzomaniaczka



Imi?: Agnieszka
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 51
Skąd: Ostrowy Baranowskie
Wysłany: 2007-06-01, 12:25   
   Myszy: Wiki i (Mysia([*])


kawunia napisał/a:
tak? malutk? strzykawk?? podstawia? mu pod pyszczek ?eby pi??

Ja robi?am to samo ale z myszk? poln? któr? znalaz?am w szopie z trotami dokarmia?am j? normalnym mlekiem krowim i uratowa?am :m:): . Myszka prze?y?a. :m:):
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-01, 12:58   

Eleonore napisał/a:
mlekiem krowim

lepiej mleko dla kotów...
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
kawunia
M?ody Myszaty


Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 24
Wysłany: 2007-06-01, 15:39   

no i ma?y ju? pije ciep?e mleczko ze strzykawki :wink: chyba by? g?odny, popi? i poszed? spa?..... :grin:
 
 
Irek 
Starszy Myszaty
Mysi agent 007



Wiek: 27
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 72
Skąd: Andebu
Wysłany: 2007-06-01, 18:34   

trzymam kciuki za myszke :oops: ta mama wyglada jak mysz mojego kolegi nazywa sie jenny (d?eny)
_________________
www.wolfcity.webplus.net.pl forum o wilkach wciel sie w ?ycie wilka i prowa? jego ?ycie!
Nie eksperymentujcie na myszach, to te? istoty ?ywe i maj? swoje uczucia
Moje myszy :Milka, Rózia, Zózia
Odesz?y :Pysia, Krysia... i chyba nied?ugo Rózia ;(
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-06-01, 18:43   

hm ale to troche bez sensu. nie wime czy ja to tak zrozumialam czy tak jest napisane bo, mowicie, ze mysz ma 8 sutkow a maluchow jest 9 tak? i niby dlatego ten ejden jest taki maly? ee no sorry ale maluchy ciagle nie pij? mleka! czasem matka tez wychodzi od nich zeby odpoczac itd. z reszt? jeden nie pije to inny korzysta. toi nie jest tak ze kazdy noworodek mysi ma zaklepany inny sutek a temu nie starczylo :razz: na poewno kiedys sie dogrtzebal do jakiegos hehee tak to by nierpzezyl do tgeraz. ja mam jedn? tak? malutk? myszke bial?. jest taka kochana i spokojna i zawsze chce na rece i w ogole nie robi kupki jak sie ja wezmie. uwielbia ludzi i nie zanosi sie jej na smierc ehhehe. uciebie tez bedzie ok nie martw sie ;-) takie maluchy na prawde potrafi? byc sloodkie a nawet czasem wiecej radosci przyniesc niz te wieksze :wink:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-06-01, 18:47   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Luis, ale to tak jest, ?e kiedy mama daje im sutki to one si? wszystkie rzucaj?. Ten najprawdopodobniej urodzi? si? ostatni, kiedy ju? wszystkie by? "przylgni?te" do mamy. By? mo?e by? i tak troch? os?abiony, lub poprostu mniejszy od rodze?stwa i nie jad? od razu, dopiero potem, prawdopodobnie, uda?o mu si? tylko na chwil? przyssa? do matki, która by? mo?e chcia?a troch? ju? odpocz?? i go odgoni?a. A potem jego rodze?stwo go odpycha?o, jego, jako mniejszego i s?abszego, bo takie s? prawa natury, ?e s?abszy odpada i jest "skazany na ?mier?"... Oczywi?cie zawsze istnieje szansa, ?e maluszek podro?nie i troch? dogoni swoich braci i swoje siostry... Ale znamy histori? Don Kichotka... Dobrze si? zapowiada?, rós? z ka?d? chwil?, a tu nagle... :sad:
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Driada 
M?ody Myszaty
le?niczka



Wiek: 41
Dołączyła: 15 Lut 2007
Posty: 22
Skąd: Szczecin / Pozna?
Wysłany: 2007-06-01, 21:26   
   Myszy: Bisia, Bicia, Cisia i Brzusia


B?dzie dobrze, tylko karm go cz?sto - b?dzie pi? wtedy i tyle ile potrzebuje:)
Tylko ile myszka moze zy? na mleku??

Kiedy trzeba jej podac co? innego do jedzonka?? Ja nie wiem, bo maluszków nie mia?am. Ktos co? wie na ten temat??

?ycze powodzenia!! 3mam kciuki!!

Nie?ugo wakacje, wi?c b?dziesz miec dla niedoradka wi?cej czasu :)

Ach! Serce cz?owieka okazuje sie by? najpi?kniejszyym mysim domem na ca?ym ?wiecie :m:):
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT