AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Luna & Hexe
Autor Wiadomość
Docia 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-12, 15:23   Luna & Hexe
   Myszy: na ziemii - myszy: Ate, Lisa, Kasia, Magda, Ciu?ka i Mu?ka... myszoskoczki: Tosia i Lusia:) ju? za t?czowym mostem - Luna, Hexe...


Nie wiem czy komu? b?dzie chcia?o si? to czyta?, ale mo?e przynajmniej mi ul?y i zrobi? si? cho? odrobin? l?ej chocia? wci?? smutno i samotnie... Przepraszam je?li to jest niesk?adne, ale ?zy utrudniaj? pisanie i to wszystko jest takie "?wie?e"...


Kocham zwierzaki - zawsze by?y dla mnie niezwyk?ymi istotami... Im by?am starsza i mog?am pozwoli? sobie na wi?cej powi?ksza?am grono "futrzaków"... jednocze?nie widzia?am ?mier? i to w najokrutniejszej postaci... w ci?gu roku na nieuleczaln? chorob? (FIP) umar?y moje 2 koty, w tym jeden szczególnie dla mnie wa?ny... Strasznie to prze?ywa?am... Ale mimo to dalej chcia?am hodowa? zwierz?tka...

Kiedy? nie ?ywi?am jaki? wi?kszych uczu? do gryzoni, a? do czasu gdy spotka?am myszki rasowe mojego kolegi... Niestety hodowa? je w tym celu, do którego nie zosta?y stworzone i który zupe?nie pot?piam... Zakocha?am si? w nich i po b?aganiach chcia? mi da? 3, ale ze w?ród "wst?pnie" wybranych 4 by?a taka, która mu nie pasowa?a i chcia? j? zabi? da? mi... Wi?c do mojej mena?erii do??czy?y 4 ?liczne myszunie - Luna, Hexe, Lisa i Ate... Nawet moja mama je pokocha?a... ?yli?my sobie zgodnie i szcz??liwie... Myszy u mnie mia?y jak w niebie i ci?gle im dogadza?am...

A? wczoraj wsta?am jak zawsze i... my?la?am, ?e ona dziwnie po?o?y?a si? spa? ale niestety ju? nie oddycha?a... To by?a Luna - bia?a podpalana, ulubiona mysz mojej mamy... Na jej ciele nie by?o ?adnych oznak choroby... I nawet roku nie mia?a... Odesz?a cicho we ?nie...

Nigdy bym nie pomy?la?a, ?e strata myszy b?dzie tak bole?... Przecie? to generalnie ?yje swoim ?yciem, rozrabia, wysypuje z klatki wszystko, skrzypi ko?owrotkiem i w ogóle... Nie przyjdzie si? przytuli? jak kot, nie b?dzie namolna jak pies... Po prostu sobie ?yje za szczebelkami i czasem sobie gadamy i bawimy si?... No ja wiem, ?e kochane, ale jak to powiedzia? mój kolega - to tylko mysz... Nie spodziewa?am si?, ?e mnie to a? tak zaboli...A jednak by?y ?zy, potoki ?ez... I pustka i pytanie dlaczego i to wszystko co pojawia si? w takich momentach... Zosta?a pochowana pod pi?knymi krzakami bzów...

Ze strachu obejrza?am reszt? mysz i odkry?am, ?e jedna - Hexe, czarna, moja ulubiona, dziwnie oddycha... Heh w sobot? jak sp?dza?am z nimi by?o ok tylko oczka mia?a dziwne, ale my?la?am, ?e to przez sianko bo ci?gle w nim grzeba?a... A tu takie "klikanie" s?ycha? przy oddychaniu... Pojecha?am do weta - dosta?a zastrzyki i powiedzia?, ?e to jakie? bakterie i ?e ma 50:50 szans na prze?ycie, ale wygl?da bardzo dobrze, wi?c raczej wyzdrowieje... Oddzieli?am j? od reszty, da?am du?o smako?yków (ona tak lubi?a je??!) i ... Rano gdy przysz?am wzi?? j? do weta... ju? nie ?y?a... Le?a?a biedna w miseczce z jedzonkim...

I znów pogrzeba?am j? pod krzakiem bzów obok Luny... 2 poranki i 2 pogrzeby...




Czuje si? strasznie... Znów zabrano cz??? mnie... Znów kto? przedwcze?nie odszed?... Znów nie mog?am nic zrobi?... Znów tak bardzo t?sknie!!!

I tym razem ju? nie daje sobie nikomu wmówi?, ?e nie mam prawa cierpie? i nie ma prawa mnie to bole?... To moje serce i moja mi?o??... I moje zwierzaki... I moje ?ycie...


A teraz w klatce (umytej, odka?onej) siedz? Lisa i Ate... Czasem mi si? zdaje, ?e szukaj? pozosta?ych... W ci?gu praktycznie 24h straci?y 2 kole?anki... I mówi?c szczerze nie wiem co dalej - czy szuka? im kole?anek czy zostawi? same?! S? ?adne i zdrowe dzi? dok?adnie si? im przyjrza?am z przyjació?k?... Ja jak to ja... chcia?abym znale?? im kole?anki bo w kupie fajniej... Szczególnie myszom - w 4 ?wietnie si? bawi?y, spa?y, jad?y...

Tylko zastanawiam si? ile takich rozsta? jeszcze wytrzymam... i tego nie wiem, ale wiem, ?e kocham zwierzaki i nie umiem bez nich ?y?... i, ?e b?d? pojawia? si? kolejne, bo czym jest ?ycie bez naszych futrzastych przyjació??!

Na pocz?tku tego tematu kto? umie?ci? pi?kn? opowie?? o T?czowym Mo?cie... (Ja kiedy? napisa?am wiersz...) i tak sobie my?l? co to b?dzie jak ca?a moja paczka zwierzaków na mnie tam napadnie... chyba my?l o tej chwili b?dzie od dzi? dodawa? mi otuchy... Mam nadziej?, ?e zas?u?? by po ?mierci trafi? za T?czowy Most... W ko?cu ju? par? istotek tam czeka na mnie...
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-12, 15:28   

....[*] biedne myszki... pi?knie to opisa?a?... ;( naprawd? szkoda... dokup im kole?anki.... jak mo?esz oczywi?cie... ;(
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
soya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-12, 15:34   

je?li nie b?dzie problemu z ??czeniem...mi Mynia umar?a i zostawi?a Laki, ma ju? oko?o 1,5 roku wiec jej nie dokupi? kol...bo wiem jakie by?y problemy z ??czeniem [*]
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-06-12, 17:08   

To bardzo smutne :( (

Docia napisał/a:
czy szuka? im kole?anek czy zostawi? same?! S? ?adne i zdrowe


Najlepiej odczekac z 2 tygodnie (aby mie? pewno??, ?e s? na pewno zdrowe) i wtedy mo?esz sprawi? im nowe kole?anki. Chocia? 2 myszki ju? powinny da? sobie rade.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Aguss90 
Starszy Myszaty
Mus musculus



Imi?: Agnieszka
Wiek: 33
Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-12, 17:09   
   Myszy: Tofi[*], Choko[*], Kloe[*], Trixe, Nitek & Pestka


Jakie to smutne... :cry:
Wszyscy(na tym forum) dobrze wiemy co to znaczy straci? mysiego przyjaciela [*]
 
 
 
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2007-06-12, 18:33   
   Myszy: Chico ;)


no przykre :(
Docia napisał/a:
bo czym jest ?ycie bez naszych futrzastych przyjació??!

ja uwa?am ?e takie ?ycie nie ma zbytnio sensu, jest smutne i puste...
_________________
Chico zaprasza do swojej galerii: >>klik<< :)
http://animalia-domowe.blog.onet.pl <-- zapraszam!
 
 
 
Docia 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-12, 20:05   
   Myszy: na ziemii - myszy: Ate, Lisa, Kasia, Magda, Ciu?ka i Mu?ka... myszoskoczki: Tosia i Lusia:) ju? za t?czowym mostem - Luna, Hexe...


Dzi?kuje za mi?e, pocieszaj?ce s?owa:* W takim momencie jak ten i po ró?nych smutnych prze?yciach w przesz?o?ci to bardzo wa?ne dla mnie.

Co do ??czenia to moje myszy s? spokojne i my?l?, ?e szybko si? zaprzyja?ni? z nowymi... A jak nie to ja jestem cierpliwa - poczekam i stopniowo b?d? je przyzwyczaja? do siebie...

Z lekkim wahaniem ale coraz bli?ej do decyzji, ?eby znale?? im kole?anki...

Emielciu ju? o tym my?la?am i na pewno przeczekam zapewne do ko?ca czerwca (=sesji) i dopiero wtedy poszukam nowych, ale mówi?c szczerze ja ju? chyba nie wytrzymam kolejnej ?mierci w tym czasie...

A co do 2 myszy to ja wiem, ?e sobie poradz?, ale w 4 by?o fajniej... Maj? spor? klatk? wi?c miejsce jest, jedzonko jest, mi?o?? jest wi?c nie widz? przeszkód ?eby myszonków by?o wi?cej ni? 2;) i dalej uwa?aj ?e w kupie ra?niej;)

Teraz pozostaje nam mie? nadziej?, ?e Ate i Lisa s? zdrowe i jeszcze d?ugo b?d? mia?a przyjemno?? dzieli? z nimi ?ycie;)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-06-12, 21:34   

Docia napisał/a:
ale w 4 by?o fajniej


No jasne, to ne ulega w?tpliwo?ci :)
Ja mam teraz 5 samiczek w akwa i fajnie bo duzo sie dzieje;)
I a? b?dzie mi szkoda je rozdziela? na krycia ;)

?ycze powodzenia w czasie sesji:)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Skipper 
Starszy Myszaty
Pies_Yuki, Tsume



Imi?: Monika
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-13, 13:46   
   Myszy: Hilton (czarno-bia?y), Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)


Jakie smutne :( trzymaj sie :( ... JAko? to bedzie... ;(
_________________
:) Hilton (czarno-bia?y) - Braciszek Parisa/Ferrusa
^_^ Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)- Braciszek Hiltona ^^
:D Harna? (5 lat) - Owczarek podhala?ski =*
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-06-13, 15:21   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Bardzo si? wzruszy?am czytaj?c Twojego posta...to pi?kna ?e jeste? taka jaka jeste? :)
Przykro mi z powodu myszek :cry:
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Eleonore 
Starszy Myszaty
Zwierzomaniaczka



Imi?: Agnieszka
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 51
Skąd: Ostrowy Baranowskie
Wysłany: 2007-06-14, 08:00   
   Myszy: Wiki i (Mysia([*])


O jeny tak to opisa ?a? ?e zachwile si? rozp?acz? :cry: . No ale jest jeden ma?y problem bo jestem na lekcji TI i troch? by to dziwnie wygl?da?o jak bym rycza?a przy komputerze :lol: . Ale jest mi naprawd? smutno z powodu twoich myszek :sad: . Ja te? mia?am jedno smutne rozstanie z jedn? myszk?(Alex) ale to by?o bardzo dawno. Rycza?am wtedy ca?? noc.
 
 
Karmel 
Szara myszka
Ciasteczkowy Potwór.



Imi?: Marta
Wiek: 30
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 10
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-06-16, 20:24   

To naprawd? smutne... :sad: Takie rzeczy nie powinny si? dzia?... :m:
_________________
:m: myszek brak :m:
"Burak - kartofel w ataku apopleksji" - Julian Tuwim
 
 
Docia 
M?ody Myszaty



Imi?: Dorota
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-17, 15:51   
   Myszy: na ziemii - myszy: Ate, Lisa, Kasia, Magda, Ciu?ka i Mu?ka... myszoskoczki: Tosia i Lusia:) ju? za t?czowym mostem - Luna, Hexe...


Dzi?kuje za wspó?czucie i mi?e s?owa...

Takie rzeczy nie powinny si? dzia?... A mnie ?ycie nie pierwszy raz stawia przed tak? sytuacj?... A ja bym chcia?a ?eby s?odko sobie ros?y wszystkie futrzaki i do?y?y w spokoju swoich dni...

Jutro mija tydzie?... Strasznie to pusto bez tych 2 oprychów... Tylko sko?czy si? sesja i zaczynam poszukiwania kole?anek...

I jeszcze raz dzi?kuj?, to bardzo wa?ne, ?e kto? mnie rozumie... Niestety wokó? mnie jest zaledwie par? osób, które pociesza?y, cho? chyba nikt nie rozumia?... No có? widocznie to wy?szy stopie? wtajemniczenia...

A tak ostatnio sobie pomy?la?am, ?e mo?e to i dobrze, ?e odesz?y razem - przynajmniej za T?czowym Mostem s? we 2... Cho? pewnie pozna?y ju? innych moich futrzastych przyjació?... Chcia?abym tam z nimi by?... Ale narazie jestem tu potrzebna...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT