AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysz czy chomik
Autor Wiadomość
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-05-02, 10:33   

mia?am wiele chomików :) i po prostu to zale?y od charakteru chomika i sk?d pochodzi i co przeszed?. Chomiki syryjskie to typowo nocne zwierzaki wi?c w dzie? i tak si? z nimi nie ma co bawi?. W sensie bra? na r?ce etc. Kieeeeedy? owszem by?y spokojniejsze, a teraz jakby kupi? w sklepie to jakby w?cieklizn? mia?y, prychaj? skacz? itd. Mo?e z hodowli s? normalniejsze :)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2011-05-02, 10:49   
   Myszy: brak


Nie wszystkie z zoologa takie s? - to na pewno. Mia?am ostatnio odratowanego,pogryzionego maluszka,który by? oaz? spokoju,dawa? si? mizia? i jak pojecha? do nowego domu to te? szybko si? zaaklimatyzowa? i nie robi? problemów :P
Kwestia podej?cia i umiej?tno?ci oswajania,ot co :wink:
Pierwsza chomiczka z hodowli te? szybko si? oswoi?a, druga to by?a istna masakra - gryz?a i uczepia?a si? tymi swoimi z?biskami palca,dzikuska i w ogóle - a teraz? najbardziej proludzki chomik jakiego kiedykolwiek mia?am :wink:

To ?e to zwierz?ta nocne to si? zgodz? ale moje chomiki same z siebie si? przyzwyczai?y,?e w ci?gu dnia te? je wyci?gam z klatki,bo same si? tego domagaj?. Moja syryjka - Zeta,?eby ju? nie pisa? tak o niej bezosobowo to ?pi na ?ó?ku w ci?gu dnia w czasie kiedy ogl?dam film, rozci?ga si? jak d?uga wzd?u? mnie - uwielbiam j? za to :smile:

Gamma - z adopcji te? gryz?a mi paluchy i siku robi?a na mnie na pocz?tku a teraz to te? najbardziej czu?y d?ungarek.
Stefek mój pierwszy chom,który by? na tymczasie i zosta? na sta?e od pocz?tku wylizywa? mnie z uporem maniaka, chodzi? pod swetrem i zasypia? w r?kawach.

Dla mnie oswajanie chomika to ciekawy etap - musz? mu udowodni?,?e mo?e mi zaufa?,nie musi si? ba? ale z drugiej strony nigdy nie chodz? na paluszkach tylko przyzwyczajam go do tego co b?dzie pó?niej. Odkurzam normalnie,ogl?dam tv - w mi?dzy czasie daj?c chomikom suszone banany - teraz to one wisz? na kratkach i nie uciekaj? jak myszy w pop?ochu wciskaj?c si? w byle szczelin? kiedy us?ysz? jaki? ha?as :P

Mam nadziej?,?e z Zajk? te? b?dzie mi si? fajnie wspó?pracowa?o.Dawno nie mia?am takiego malca w domu,przy którym mog? obserwowa? jak ro?nie i zmienia si?, ciekawe czy ma?a te? b?dzie moim kochanym,tortisiowym pluszaczkiem i przywyknie do naszego trybu ?ycia :smile:

Myszy to fajne zwierz?tka ale no chomik jest dla mnie bardziej proludzki :wink:
Myszki w stadzie maj? siebie i niekoniecznie cz?owiek jest im jako? do szcz??cia potrzebny - oprócz tego ?e nasypie jedzenia. Oswojony chomik domaga si? kontaktu z lud?mi, chce wyj?? z klatki ?eby zwiedza? i nie musz? go do tego namawia?.Myszy zwykle trzeba by?o si?? z klatki wyci?ga? albo podst?pem - rurk? po papierze :razz:
Tzn jak mia?am samce ostatnio to by?y to zdecydowanie najfajniejsze myszy w domu wi?c taki mysi samczyk te? nada si? na miziaka,ale samiczki moim zdaniem zdecydowanie nie :razz: (zw?aszcza m?ode,moje baby jako seniorki ju? lubi?y mizianie)
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-02, 17:45   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


Chomika Syryjskiego swoich czasów mia?am. Równie? nie rozumiem dlaczego piszecie, ?e chomiki to ospa?e i dzikie zwierz?tka, które gryz?. Owszem, chomiki s? bardziej wymagaj?ce ni? myszki, ale o wiele bardziej si? przywi?zuj? do cz?owieka. Potrzebuj? wieeele czasu. :love:
_________________
...
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-05-02, 17:47   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Zanim kupi?em Szark?, Fifi i Albi te? zastanawia?em si? nad samiczk? syryjka ale po tym jak ?atka w ostatni tydzie? swojego tak zacze?a mnie lubi? naiwnie my?la?em ?e nowe myszy te? b?d? takie teraz ju? wiem ?e nast?pnym zwierzaczkiem b?dzie chomiczek.

Agata. mia?a? chomiki z zoologa czy z hodowli tylko szczerze.

Agata. napisał/a:
Oswojony chomik domaga si? kontaktu z lud?mi, chce wyj?? z klatki ?eby zwiedza? i nie musz? go do tego namawia?.Myszy zwykle trzeba by?o si?? z klatki wyci?ga? albo podst?pem - rurk? po papierze


Z tym si? nie zgodz?, znaczy si? Szarka sama wychodzi z klatki na biurko ale nie do mnie tylko z ciekawo?ci, jak zauwa?y ruch staje bez ruchu ko?ysze si? na ?apkach jak pijana i szybko cieka do klatki. :razz:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-05-02, 17:55   

a to prawda,?e samce syryjczyków s? z natury ?agodniejsze?
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-02, 17:56   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


chowder75, Agata., nie kupuje chomików w zoologu, tylko adoptuje. [z hodowli chyba nie, ale jestem na 1oo% pewna ?e z adopcji]
Adopcje chomicze: http://adopcje.e-chomik.eu/node/8
Z zoologa te? si? da oswoi?, mój chomik [Sznajdzi? :love: ] równie? by? z zoologa, jednak aktualnie chomika tylko i wy??cznie z adopcji bym wzi??a.
_________________
...
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-05-02, 17:57   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


W porównianu do samic czy do innych gatunków?
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-05-02, 17:58   

no do samic. -_-
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-02, 18:21   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


wero, nie ma tutaj okre?lonej zasady.
Ja mia?am samic?,[albo i samca bez j?der :shock: ] i by?a bardzo energiczna, ch?tna do zabaw, uwielbia?a si? ?asi?. Natomiast moja kole?anka ma 100% samca i co tu mówi?... jest STRASZNIE ospa?y, w ogóle nie ch?tny do zabaw, cho? i oswojony, a porusza si? jak mucha w smole. By? mo?e to jaka? choroba, lub po prostu zniszczona genetyka chomika z zoologa. :mad:
_________________
...
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-05-02, 20:57   

jak jeszcze mia?am chomiki to po prostu wyczyta?am,?e samice z natury s? bardziej agresywne ale nie wiem jak to teraz jest bo wszystko si? zmienia.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Wikunia98 
Myszowaty
Legionowa


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 463
Skąd: Piekary ?l?skie
Wysłany: 2011-05-02, 21:02   
   Myszy: Davne[*]Zorro[*]Zorro[*]Viki[*]Jordine[*] Morgana, Didi, Kredka


Mam pytanie, ostatnio od kogo? s?ysz??am, ?e ma chomiki : Rozborowskiego (chyba jako? tak).
Chomiki mieszkaj? w 2...mówi?am, ze chomiki nie s? zwierz?tami stadnymi, ale oni upieraj? si?, ?e ta rasa jest stadna i ?e oni si? kochaj?.

Czy kto? wie o tym co? ? :)
_________________
Nie chc? mi si? ju? ?y?, po co? Mam ju? do?? tego cholernego ?ycia, ?a?uj? ?e jestem, bior? innym powietrze, koniec...
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-02, 21:15   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


Wikunia98, z roborkami to ró?nie jest... :?
Roborek towarzystwa nie potrzebuje, bywa jednak (bardzo rzadko), ?e go akceptuje, ale lepiej kupi? pojedy?czego. :grin:
_________________
...
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-05-02, 21:17   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Roborki to dzikusy prawie nie da si? ich oswoi?.
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-02, 21:20   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


chowder75, nie s? dzikusami, je?li si? je oswoi to zachowuj? si? normalnie.
Aczkolwiek nie s? pieszczochami, nie przepadaj? za braniem na r?ce. :sad:
_________________
...
 
 
 
Paryzanka 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 325
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-05-02, 21:38   
   Myszy: brak


Wikunia98, wszystkie chomiki to samotniki, to, ?e toleruj? drugiego osbonika nie znaczy, ?e si? nie stresuj? i którego? dnia zastanie si? w klatce zakrwawione chomiki umieraj?ce w m?czarniach i bólu ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT