AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka picia z poid?a
Autor Wiadomość
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-03-05, 19:44   

Kana napisał/a:
B?dzie chcia? pi? to w ko?cu sam do tego dojdzie

O tak dojdzie.Moje myszki zosta?y przestawione z poid?a z kulk? na poid?o Sippy gdy zmniejszy?a mi si? ilo?? myszek z 8 do 5 i mam jedno stadko a nie dwa.S? w jednej dunie w której jest zawieszone w?a?nie poid?o Sippy.Tylko Velvet dotychczas z tego poid?a korzysta?a,Africa korzysta?a kiedy?..gdy by?a jeszcze w poprzednim stadku i do??czaj?c do nowego stadka musia?a przestawi? si? na poid?o kulkowe,a teraz znów na Sippy.Bada?y,w?cha?y,patrzy?y,si?ga?y z?bkami,a? w ko?cu poj??y :jak dzia?a i to nawet do?? szybko :m:):
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
regina domino 
Szara myszka


Imi?: Beata
Dołączyła: 16 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-13, 00:55   
   Myszy: Tango & Cash


No có?, ja zamieni?am z poide?ka sippi na kulkowe i chyba nie wiedz? jak pi?;( martwi? si?, ?e si? odwodni?...co robi?? spróbuj? waszych sposobów...
_________________
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-14, 22:20   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Moje myszki, gdy je przestawia?am z picia z poide?ka bezkulkowego na kulkowe same znalaz?y picie. Kojarzy?y chyba kszta?t szyjki ;)

Najpro?ciej jest gdy zrobisz tak ,?e b?dzie wisie? na poide?ku niewielka kropelka wody - taka ma?a by sama nie spad?a. Myszki podczas kolejnych obchodów klatki napewno j? zauwa??, zaczn? liza?, pierw mog? si? nieco przerazi? dziwnej trzeszcz?cej kuleczki ale skoro wiedz? ?e tam jest woda wróc? do niej.

Innym sposobem jaki ja im pokaza?am, mo?e ju? tutaj by?o: gdy s? niedaleko podie?ka wk?adam tam palucha i przyk?adam do poid?a. Myszki s? zainteresowane moim paluchem to w?chaj?, w?chaj?c zarazem poide?ko. W tym momencie przyciskam kuleczk? by upad?a na myszk? kropla wody, ona zez?oszczona pierw spija j? z siebie i obw?chuje przycyzn? jej umokni?cia i... ju? wie gdzie si? pije ;)

Pozdrawiam i ?ycz? powodzenia
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Karina 
Mysi Bywalec
<:3=~~



Imi?: Karina
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 129
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-05-25, 10:30   
   Myszy: Killer'ka [*] Diller'ka [*], Jordan'ka [*] i inne ;) Obecnie szczurzyca Bletka i jej male?stwo


mój killer nie chcia? pi? z poide?ka (bez kulki) ba? si? go... albo w ogóle nie zwraca? na nie uwagi.
W ko?cu wzi??am go na r?ce w obawie ?e umrze mi z pragnienia (nie pi? ca?y dzie? nic) w drug? r?k? poide?ko i przystawi?am mu do pyszczka... najpierw si? zakrztusi? bo mu do noska woda wlecia?a bo chyba akurat w?cha? :D ale skapn?? si? ?e tam jest woda. Zamocowa?am na miejsce i teraz pije :D
 
 
 
Dreamy 
M?ody Myszaty



Imi?: Maja
Wiek: 35
Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 13:28   
   Myszy: Porzeczka


Moja Porzeczka dalej nie mo?e przekona? si? do poide?ka, wi?c wstawi?am jej miseczk? z wod? i ... wrzuca tam trociny :shock: Wasze myszki te? tak robi?? :shock:
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2009-07-14, 13:36   

moje pija z poid?a, proponuje postawic miseczk? na pi?terku.
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Dreamy 
M?ody Myszaty



Imi?: Maja
Wiek: 35
Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 13:38   
   Myszy: Porzeczka


Tak zrobi?am, ale co? czuj?, ?e jak wróc? wieczorem to znajd? miseczk? zwalon? na dole, a wszystkie trociny b?d? zalane ... ;]
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2009-07-14, 13:50   

to mo?e poprostu kup miseczke porcelanowa, albo taka nierdzewna, przyczepiana do pr?tów, albo poprostu naucz pic myszk? z poid?a.
Ja uczy?am swoje tak:
1. zaczepi?am poid?o
2.dotkne?am kulki w poidle, tak ze mia?am mokry palec
3. gdy myszka by?a spragniona , zaraz po przebudzeniu( wieczorem) pod?ozy?am jej pod nos wode zeby powacha?a, dotkne?a noskiem
4. palcem wodzi?am w kierunku rurki poid?a, tak by myszka sz?a za palcem.
5 gdy doprowadzi?am mysze do rurki da?am jej zlizac z palca wode, potem jeszce raz zmoczy?am palec, az w koncu myszka sama zaczai?a sk?d bior? wode. :m:):

U mnie to podzia?a?o, od tej pory, myszy pija z poid?a, mimo iz tez zaczyna?y od miseczki
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-07-14, 17:38   

Spokojnie mysz sama wyczuje gdzie jest woda. Jak kto? bardzo chce pomóc to wystarczy podstawi? jej poide?ko na którym wisi kropelka pod nos. Myszy s? inteligentne same szybko dochodz? do tego jak si? pije to ?e akurat nie widzimy ze pij? nie znaczy ze tego nie robi? i maj? zamiar umrze? z pragnienia. :wink:
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 19:27   
   Myszy: Lilka


kamila ma racj?. Przy moich pierwszych myszach by?am troszk? zestresowana i na pierwsz? noc im postawi?am miseczk?, ale w?a?nie zawali?y j? trocinami. Wi?c wyj??am miseczk? a na ko?cu poid?a zostawi?am tak? wisz?c? kropl? i pomimo tego, ?e myszy wcze?niej nie pi?y z poid?a (w sensie w hodowli) to jak zachcia?o im si? pi? to poszuka?y, znalaz?y poide?ko i nie mia?y ?adnych problemów z piciem z niego. :) Wi?c nie ma co si? martwi? ;)
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
MagicMouse 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Joanna
Hodowla: Magic Mouse
Wiek: 29
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 325
Skąd: Warka
Wysłany: 2009-07-14, 21:11   
   Myszy: duuu?o ;)


Zgadzam si? z dziewczynami ;) Ja moich myszy nigdy nie uczy?am pic, a od razu z miseczki przesz?y na poid?o sippy :) A reszta ma kulkowe i same podochodzi?y jak dzia?a :)
_________________

 
 
 
Dreamy 
M?ody Myszaty



Imi?: Maja
Wiek: 35
Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 22:33   
   Myszy: Porzeczka


Pewnie macie racj?, ale to po prostu moja pierwsza myszka i nieustannie si? o ni? martwi? :)
 
 
Rachela Elarge 
Myszowaty



Imi?: Patka
Wiek: 26
Dołączyła: 24 Cze 2009
Posty: 495
Skąd: Nowy Targ/Kraków
Wysłany: 2009-07-16, 13:30   
   Myszy: Jackie ['], Claire ['], Adele [']


Jacki na pocz?tku te? mia? miseczk?, ale u?ywa? jej jako toalety i ba?am si? by si? czym? nie zatru? .
Kupi?am poid?o, w?o?y?am do klatki, myszka obw?cha?a, poodtyka?a, skuma?a o co chodzi i teraz tylko s?ysz? w nocy takie stuk, stuk, stuk... :m:): Nie uczy?am go w?a?ciwie w ogóle, sam si? przestawi? z miski na poid?o. :wink:
_________________
Jestem ?ywym dowodem na to, ?e g?upi ma zawsze szcz??cie.
 
 
marcinoldak 
M?ody Myszaty
Myszmen!


Imi?: Marcin
Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 23
Skąd: ?widnik
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2009-10-02, 17:20   
   Myszy: ?nie?ynka, ?aciatka, Kropka, Brunia


Ja po prostu powiesi?em poid?o i kiedy myszka podesz?a to naciska?em na kulke i tak zaczai?y gdzie jest woda.

Teraz czasami spa? nie moge bo pij? w nocy... XD
_________________
Pisz? poprawnie po polsku
.
 
 
 
Rachela Elarge 
Myszowaty



Imi?: Patka
Wiek: 26
Dołączyła: 24 Cze 2009
Posty: 495
Skąd: Nowy Targ/Kraków
Wysłany: 2009-10-02, 17:57   
   Myszy: Jackie ['], Claire ['], Adele [']


marcinoldak napisał/a:

Teraz czasami spa? nie moge bo pij? w nocy... XD


E, tam. to taki "cyk, cyk, cyk" jest baaaardzo odpr??aj?ce...
_________________
Jestem ?ywym dowodem na to, ?e g?upi ma zawsze szcz??cie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT