AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaczerwienienie i opadni?cie ko?cowki ogona (martwica)
Autor Wiadomość
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-22, 11:20   
   Myszy: Fafik


No mozliwe ze myszka sobie zscisnela gdzies ten ogonek i zrobil sie obrzek i poprostu nie dochodzila krew do koncówki ogonka i on poprostu obumarl! Wiec taka czesc nie stwrza myszce bolu ale napewno nie jest jej z tym wygodnie!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-08-22, 13:17   

Oczywi?cie, ?e nie jest jej wygodnie - nale?y usun?? obumar?? cz??? ogona. Mo?e to zrobi? ka?dy wet, niekoniecznie specjalista od gryzoni.
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-22, 13:30   

wiecie co... nie cztaj?c tego dzisiaj rano gdy zajrzalam do myszki zobaczylam, ze normalnie sobie odryza?a t? czesc ogona. Nie byla z tego zadowolona i mru?y?a ocy jakby z bólu. Zdenerwowa??m si? poszlam po no?yki ( wielkie, bo malymi by mogl ogonek nie odpasc i by wisial a ile bólu...) zagotowa?am wod?, wla?am do kubka zanurzy?am no?yczki na jakie? 5-10 min, ?eby bakterii usun?? jak najwi?cej i zwyczajnie odci??am t? martw? tkank?. Myszka nawet tego nie zauwa?y?a a gdy j? wypu?ci?am pow?cha?a swój ogonek i posz?a spa?. Ju? go nie podgryza ani nic. Jutro napisz? jakw ygl?da chyba, ?e ju? wiezorem zacznie si? mo?e goi?. Nie wiem czy mnie pochwalicie czy nie a pewnie to drugie :razz: ale uwa?am, ze dobrze zrobi?am i dzia?a?am szybko. Nic wi?cej nie rusza?am, bo jeszcze bym przekombinowa?a. Troche sie ba?am zaciskaj?c no?yczki na ogonku, bo a? ja to poczu?am :sad: Ale przysi?gam, ze mysz nawet nie wiedzia?a, ?e jej co? obcinam. Najwyra?niej ju? nei mia?? czucia w tym ogonku a nie dziwi?am si?, bo ogon na prawd? wygl?da? strasznie i tak po prostu wisia? gdy ca?? jego reszta sta?a w powietrzu ( mysz porusza?a t? cz??ci? :wink: ).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-08-22, 13:53   

U?y?abym do dezynfekcji spirytusu a jako narz?dzia ostrego no?a, ale w sumie wa?ny jest efekt. Je?eli to by?o tylko uszkodzenie ogona a nie efekt jakiej? powa?niejszej choroby, to my?l?, ?e dobrze zrobi?a?.
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2007-08-22, 14:00   
   Myszy: 18!


luis daj znac potem jak sie goi. gratuluje zimnej krwi (przecietna niewiasta by sie pewnie na to nie zdobyla. a fuj.)

a jesli juz mowa o ostrzach to ja preferowalabym skalpel (samo zuo).
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-22, 14:14   

oo dziekuje :wink: no ja mam silne nerwy hehe. Gdy widze w horrorze krew i zw?oki to mi si? oczy powi?kszaj? a glowa sama idzie blizej ekranu.... :oops: moja kolezanka mowi, ze to jest jakiego? stopnia zboczenie. Jej si? na wymioty zbiera a ja ju? ukladam dalszy ci?g scenariusza ( nieco gorszy niz w rzeczywistosci jest ehehhe) ale to nie na temat :razz:

Myszka poki co ?pi z drug?. Ja o nozu nie pomyslalam, bo wydawalo mi si?, ze nozyczki bed? hmm pewniejsze? nie wiem. Chodzilo o to aby na pewno ogonek odpadl za pierwszym razem i zeby nie powtarzac w nieskonczonosc ,,operacji". Na szczescie bylo to b?yskawiczne uci?cie. O spirytusie te? nie pomy?la?am... nawet nie wiem czy mam w domu. Ale raczej nie... ale przy tym myszka moglaby poczu? troche szczypanie albo co?? Teraz ogonka nie b?d? jej w niczym macza?, niech si? sam ?adnie zagoi. Nie napisz? tez co i jak u myszki w tej chwili, bo ?pi wtulona w drug?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-22, 14:17   
   Myszy: Fafik


No zgadza sie Luis niebardzo pochwalam! Moglas jej bardziej zaskzodizc niz pomoc gdyby ci chociaz reka drgnela!
Ale juz jest po fakcie! Wazne ze nie cierpia?a (miejmy nadzieje)!Najwanziejsze pytanie czy jej zdezunfekowalas to miejsce wk toym obcielas?? To bardzo wazne bo jeszcze jej sie infekcja tam wda i dopiero bedzie!!! JEsli tego nie zrobilas zrob to najszybciej jak mozesz!Zalecam w takich sytuacjach dmuchac na zimne!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2007-08-22, 14:20   
   Myszy: 18!


a woda utleniona moze byc?
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-22, 14:22   
   Myszy: Fafik


Jasne ze moze! spirytus!Ale jesli to martwe miejsce to woda utleniona wystarczy!
I dopki sie nie zagoi do konca radzilabym uwazac zeby ne brudzila sobie zbytnio tego miejsca!
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-22, 14:27   

Hmm no to przemy? TERAZ wod? utlenion? albo spirytusem? najlepiej moze j? jeszcze oddziel? od reszty na ten czas. R?ka mi nie drgn??a nie boj si? :wink: Mam smyka?k? do obcinania roznych rzeczy :lol: No to lec? jej ten ogonek pomoczy? troch? w waciku ze spirytusem czy co tam bede miec :wink:
Jeszcze jedno: czy tam gdzie j? przenios? to wsypa? wiorki nowe czy nic nie wsypywac? jak b?dzie siusia? i robi? kupki to nic jej nie zaszkodzi gdy pomoczy w tym? Moze bede jej wymieniac codziennie gdy co? zrobi...?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-08-22, 14:32   

Luis napisał/a:
(...) Teraz ogonka nie b?d? jej w niczym macza?, niech si? sam ?adnie zagoi. Nie napisz? tez co i jak u myszki w tej chwili, bo ?pi wtulona w drug?.

S?usznie, daj jej spokój i nie zagl?daj co chwil? "czy zdrowieje". Maczanie ogonka nie ma sensu, bo i tak by zliza?a. Zrobi?a? co si? da?o bez fachowej pomocy, a czy dobrze to si? oka?e.
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-22, 14:36   

Niedziou i Mysibaba no to w koncu co mam robi?... :cry: czekam na jakiegos Admina ale chyba jednek poslucham si? Niedzou ze wzgl?du, ze sie zna na tym dobrze a Mysibaba nawet nie znam za bardzo. Sorka :wink:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2007-08-22, 14:37   
   Myszy: 18!


Luis napisał/a:
R?ka mi nie drgn??a nie boj si? :wink: Mam smyka?k? do obcinania roznych rzeczy :lol:


wlasnie, w koncu luis obciela sobie nozyczkami reke od lokcia (co prawda we snie, but still).

a co do maczania w spirycie to czy mysz sie nie uwali jak sobie ten ogon wylize?
 
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-08-22, 14:45   

Luis napisał/a:
Niedziou i Mysibaba no to w koncu co mam robi?... :cry: czekam na jakiegos Admina ale chyba jednek poslucham si? Niedzou ze wzgl?du, ze sie zna na tym dobrze a Mysibaba nawet nie znam za bardzo. Sorka :wink:

W zasadzie s?usznie - ch?tniej s?uchamy osób znanych. Rób co chcesz, ale nie rozdzielaj jej z innymi myszami, bo b?dzie nieszcz??liwa, a to na pewno nie sprzyja zdrowieniu.
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-22, 14:46   

ok fex. dziekuje za porady. ;)

[ Dodano: 2007-08-22, 14:47 ]
jak zaznaczyc, ze Niedziou pomogla? szukam tej opcji i nie moge ej nigdzie obczaic... ;)

[ Dodano: 2007-08-22, 14:48 ]
ok obczailam ju?... :razz:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT