AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rady przed zakupem
Autor Wiadomość
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-21, 22:09   
   Myszy: tak


Go?? napisał/a:
Kupic domek czy zrobic?

Jak umiesz i nie masz kasy... ;) Bez ró?nicy, byle by?o bezpiecznie... ;)

Go?? napisał/a:
Trociny czy siano?

Trociny + siano jako dadatek... Chyba, ?e trociny uczulaj?, patrzy poprzednie posty...

Go?? napisał/a:
Samce czy samiczki?

Samiczki... Tzn. je?li Ci wszystko jedno, bierz samiczki. Mówi?c prosto z mostu lepiej si? dogaduj? obce sobie samice, i je?li odpóka? co? is? stanie jednej z twoch, to nie b?dzie problemu z dokupienie towarzystwa...

Go?? napisał/a:
Mogo miec rozny kolor siersci w jednej klatce czy tez nie?

Bez ró?nicy... sk?d takie pytanie? :)

Go?? napisał/a:
Czy akwa o wymiarach ok.20/25/40 bedzie odpowiadajace trzem myszom ? A jak nie to jakie ma miec minimalne wymiary?

Ooo... statecznie z tego co sobie wyobrazi?am... ale ja bym da?a wi?ksz?... :(

Go?? napisał/a:
Jak musze wyposarzyc klatke aby mialy BEZPIECZNIE i WYGODNIE?

E... nie by?o podobnego pytania? Mo?e sprecyzuj. Bezpiecznie - wiadomo, ?adnych ostrych, wystajacych rzeczy, mysz szalej?ca po klatce mo?e si? uszkodzi?. No i taki ko?owrotek gdzie ogon si? nie zaklinuje...

Go?? napisał/a:
Czy kolowrotek moze miec szparki czy nie ?

Ja wyznaj?, ?e nie powinien, bo nigdy nie wiadomo... zawsze jak ogonek si? zaklinuje jest to ból (zw?aszcza jak nie ma w pobli?u nikogo kto uwolni).

Go?? napisał/a:
Czy moga biegac w kuli ( takiej plastikowej ) ?

Masz na my?li kul? do biegania po domu czy tak? ala ko?owrotek? Co do kul takich do biegania po domu, to raczej nie s? uznawane za najlepsze dla gryzoni. Zw?aszcza, ?e ludzie zalepiaj? tam gryzonia i zostawiaj? na pastw? losu, a jemu robi si? duszno i nie wie dlaczego nei mo?e wyj??...

Go?? napisał/a:
Jak gruba ma byc warstwa sciolki ?

Jaknajgrubsza mo?esz (ja wim... ok. 5 cm jak is? da)... lubimy sobie pokopa?... :P (Wiórki poza klatk?... :twisted: )

Go?? napisał/a:
Jakie maja zwyczaje?

Bieganie, mycie si?, mycie innych, jedzenie... jedzenie... spanie... :P Poczytaj na mojej stronce (http://mysieabc.w.interia.pl/index_abc.htm) i na (http://www.mysiaki.republika.pl/) stronie Kasi...

Go?? napisał/a:
Co lubia robic najbardziej?

By? cz?sto wyjmowane z klatki... ;) i mie? mo?liwo?? pobiegania...

Go?? napisał/a:
Ile zyja?

Teoretycznie i do 4 lat... w praktyce najcz??ciej 1, 5 roku... (?rednio)

Go?? napisał/a:
Jak czesto im sprzatac, zeby nie smierdzialy?

Mniejsza o ?mierdzenie, samiczki i tak nie b?d? tak bardzo... wa?ne ?eby czego? nei z?apa?y od brudu. Mo?esz dwa razy w tygodniu...

Go?? napisał/a:
Gdzie ustawic klatke?

Dok?adny opis jest na mojej stronie. Generalnie nie wystawiaj na ?wiat?o s?oneczne, na ?wiat?o z ?arówki, na zimno - ko?o okna, ko?o miejsc gdzie krz?ta si? du?o ludzi...

Mam nadziej?, ?e nic nie pochrzani?am... takie informacje NAPRAWD? s? na stronach w necie + wiele innych przydatnych... Zach?cam do odwiedznia linkó na mojej stronie...
 
 
 
kuchcia 
M?ody Myszaty
Cool Girl !!


Imi?: Natalia
Dołączyła: 15 Sty 2006
Posty: 29
Wysłany: 2006-01-21, 22:18   

Dziex :)
_________________
http://chom.fotolog.pl/

<:3)~

Cool Girl !!
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-21, 22:53   
   Myszy: tak


Aha, zapomnia?am doda?, ?e te? nie powinno si? stawia? klatki przy kaloryferze... :) Jak jutro z martwych wstan?, to popatrz? czego ja tu jeszcze nie napisa?am... :twisted:
 
 
 
kuchcia 
M?ody Myszaty
Cool Girl !!


Imi?: Natalia
Dołączyła: 15 Sty 2006
Posty: 29
Wysłany: 2006-01-22, 10:34   

A czy domek i inne akcesoria moga byc plastikowe? Gerbile ,,zjedza" plastik, a myszki niewiem.
_________________
http://chom.fotolog.pl/

<:3)~

Cool Girl !!
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-22, 10:44   

Tak, jak najbardziej mo?e by? plastikowy, mychy go nie zjadaj?. Tu ju? bardziej martwi?abym si? o drewno ;) . Tzn. nie zjadaj? drewna oczywi?cie, ?eby zjada? tylko po porstu lubi? na nim po?ciera? z?bki. Myszce powinno si? co? do ?cierania z?bków (najlepiej suszony chleb) zapewni?, bo w sumie nie wiem czy i za ten plastik (jakby by? mi?kki) by si? nie wzi??y w przypadku braku "?cieracza".
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
kuchcia 
M?ody Myszaty
Cool Girl !!


Imi?: Natalia
Dołączyła: 15 Sty 2006
Posty: 29
Wysłany: 2006-01-22, 12:50   

Dzieki. :)

[ Dodano: 2006-01-23, 12:25 ]
A czy akwa o wymiarach 40dl. 25szer. i 25wys. bedzie odpowiadalo 3 mychom??

I jeszcze czy akwa o wymiarach 20szer. 25dl. i 40wys. bedzie dobre dla trzech mych??



Dzieki :) . <:3)~
_________________
http://chom.fotolog.pl/

<:3)~

Cool Girl !!
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-21, 17:48   

Widz?, ?e nikt Ci nie odpisa? w sprawie akwariów ;) . To pierwsze o wym. 40x25x25 powinno by? powierzchniowo dobre dla myszek tylko koniecznie musia?aby? zrobi? jak?? siatk? na górze, poniewa? z 25 cm myszka bez problemu wyskoczy.

Drugie jest dosy? ma?e powierzchniowo i my?l?, ?e jak dla 3 myszek to jednak troche za ma?e. Do tego jest dosy? wysokie (40 cm) i powa?nie martwi?abym si? o wentylacj? (praktycznie nie ma cyrkulacji powietrza...).

Podsumowuj?c pierwsze jak najbardziej, tylko z siatk? na gór?, a drugie odradzam.
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-02-22, 13:58   

Domek mo?esz kupi?,albo te? zrobi?,ale kupi? jest "?atwiej"i nie wymaga zachodu.

Trociny jako wy?ció?ka,sianko jako budulec do gniazdka.

Samiczki,bo si? nie bij? mi?dzy sob? i ?adniej pachn?,natomiast mocz samców ma intensywniejsz? wo? i ci?gle walcz? o terytorium.

W jednym pomieszczeniu mo?na trzyma? ró?nie umaszczone myszki :-) .

To akwa jest za ma?e ...Ale polecam klatk?,ona jest o wiele lepsza od akwarium( klatki dla myszek ; http://www.ubasseta.com.pl/showProduct.do?id=178
http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,494303.asp koszt.ok 45 z?.)

Ko?owrotek plastikowy wype?niony(najbezpieczniejszy),?adnych kantów,wystaj?cych gwo?dzi itp.?Wygodnie?To ju? musisz sama postanowi?,zale?y od klatki(ale je?li kupisz klatk? Miki,s?u?? porad? rozmieszczenia wyposa?enia :D ).

Najlepszy jest plastikowy wype?niony ( mo?e by? równie? plastikowy z pr?tami,odst?py mi?dzy nimi s? bardzo ma?e).

Kule do biegania po domu nie s? dobre,mysz skupia si? tylko na tym,?eby wyj??.Czyli stresuje si?.

Ok.3 cm,ale je?li mychy bardzo wysypuj? troty,to mo?na dawa? mniej ...Zale?y.

Bawienie si?,bieganie,jedzenie,picie,wspinanie si? po pr?tach,budowanie gniazdka,mycie si?(samemu lub nawzajem,dotyczy to raczej samiczek)kr?cenie si? w ko?owrotku itp.

Najbardziej lubi? (jak to wynika z moich obserwacji)kr?ci? si? w ko?owrotku,biega? po domu i po w?a?cicielu(moja Mili szczególnie upodoba?a sobie moje ramiona).Ale te? nie mo?na tego powiedzie? tak dok?adnie,bo to zale?y od myszy.

?yj? ok.1 - 2 lata(to wed?ug ksi??ek)ale równie dobrze mog? ?y? 3,4 lata(rekordzistka ?y?a7 lat i 7 miesi?cy!).Zale?y te? od opieki.

Najlepiej sobie ustali? co ile dni sprz?tasz.I si? tego trzyma?.Je?li jednak zacznie im ?mierdzie? wcze?niej,to wtedy wymieniaj.Im szybciej,tym lepiej.Dobrym rozwi?zaniem jest kuwetka naro?na --> http://www.psiaki.pl/skle...products_id/339 .Wsypuje si? do niej piasek dla szynszyli/ptaków i zmienia codziennie.Trzeba j? postawi? w k?cie klatki.Moje myszki za?atwiaj? si? do niej i ju? trociny nie ?mierdz? moczek tak,jak kiedy?.


Klatk? trzeba ustawi? w spokojnym,cichym miejscu,z dala od drzwi(trzaskanie=straszenie myszy)i przyszkadzaj?cego miejsca,gdzie domownicy chodz? najcz??ciej.Nie mo?e by? równie? to miejsce nas?onecznione(przegrzanie!)oraz nara?one na przeci?gi.
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-14, 20:54   
   Myszy: Sunday


ja la pocz?tkuj?cych polecam nie za du?e/nie za ma?e akwarium, tzn. ?eby myszki sie zmie?ci?y i dobrze cu?y oraz lekkie, ?eby ??two czy?ci?. Po za tym, nale?y zadba?, ?eby mia?y si? po czym wspina?. je?li chodzi o kule do ?wicze?, s? takie sobie, cho? ma racj? moja przedmówczyni - myszka mo?e si? stresowa?. No i nie mo?na dopu?ci? ?eby myszka w kuli by?a nara?ona na bezpo?rednie ?wiat?o s?oneczne.
Na wy?ció?k? to trociny lub ?wirek z drewna. Nie mog? byc sosnowe, poniewa? zapach osadza si? myszkom na w?trobie i prowadzi do jej powi?kszenia, po czym do gro?niejszych powik?a?. Nie mog? te? by? zbyt pyliste. Ze wzgl?du na trudno?? znalezienia odpowiednich, najlepiej kupowa? Dream Cats czy jako? tak, czyli ?wirek z przetworzonego drewna ;) . (osobi?cie zastanawiam si? myszk? jest wygodnie w tym ;p (chodz?c). Do tego wa?ne jest dobrej jako?ci siano,myszka je je i w nim ?pi.

Karm? wybierz sama, najlepiej specjaln? dla myszek lub ew. dla gryzoni ;) .

[ Dodano: 2006-03-14, 20:56 ]
A zamiast domku, dora jest te? rolka po papierze toaletowym czy kartonik, wystarczyu je tylko cz?sto wymienia? ;P i w przypadku tego drugiego, wyci?? wyj?cia.
 
 
 
KasiuniA 
M?ody Myszaty
Mysi Ogon xD



Imi?: Kasia
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2007
Posty: 47
Skąd: Otwock k/waw
  Wysłany: 2007-07-18, 13:36   Rady przed zakupem

Mam nadzieje, ?e dobrze umie?ci?am ten temat :) i chyba jeszcze go nie ma :D

Wi?c tak... mo?ecie tu zamieszcza? swoje rady dotycz?ce myszek..przed ich kupnem...
(przyda sie to szczególnie dla osób pocz?tkuj?cych (np. JA xD))
_________________
[S][w][E][E][t][;*
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-23, 20:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Jagoda 
Mysi Bywalec



Imi?: Jagoda
Wiek: 31
Dołączyła: 21 Cze 2007
Posty: 178
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-07-18, 13:38   Re: Przed zakupem
   Myszy: Chica, Szarlotta (za TM: Mysia)


KasiuniA napisał/a:
np.jakie waszym zdaniem jest dobre miejsce na klatke dla naszego przyjaciela.. itd.

Gdzie postawi? klatk?
_________________
 
 
 
KasiuniA 
M?ody Myszaty
Mysi Ogon xD



Imi?: Kasia
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2007
Posty: 47
Skąd: Otwock k/waw
Wysłany: 2007-07-18, 13:43   

juz poprawi?am :)
_________________
[S][w][E][E][t][;*
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-07-18, 16:43   

No to sie troche powym?drzam :P

- najlepszym mieszkankiem dla myszek wg. mnie jest duna (firma ferplast)/kuba (firma Animals)/Rody Hamster (firma Savic), klatki s? ciche, myszki w nich nie maj? przeci?gu i jest dobra wentylacja powietrza.

-najlepsza zabawka dla myszki to ko?owrotek, jaki? tunel ew. rurka po papierze toaletowym/r?czniku kuchennym i domek ;)

-pami?taj, domek jest bardzo wa?n? rzecz? w ?yciu myszki :P

-odradzam poid?o ferplastu slippy, nie wiem jak inne myszki ale moje wszystkie maj? z nim du?e problemy

-myszki nie powinny by? puszczane po pod?odze, najlepszym miejscem do biegania jest w?a?ciciel, parapet i biurko ;)

-trzeba pamieta? ?e s?odycze szkodz? myszkom, w sklepach zoologicznych mo?na naby? wszelkiego rodzaju kolby, ciasteczka i inne smako?yki dla myszek

-myszki lubi? prodykty natury HP ;) mo?na miesza? je im z karm? by urozmaici? posi?ek

- nale?y unika? karm z sztucznie barwionymi smako?ykami (vitapol, animals, megan) polecam vitakraft, vitakraft emocion i euro-zoo

-najlepsz? ?ció?k? dla myszki jest ?wirek cat's dream i trocinki chipsi

Narazie tyle mi przysz?o do g?owy :P
_________________
 
 
 
KasiuniA 
M?ody Myszaty
Mysi Ogon xD



Imi?: Kasia
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2007
Posty: 47
Skąd: Otwock k/waw
Wysłany: 2007-07-18, 21:30   

no no :) oby co? jeszcze przysz?o Ci do g?owy :wink: a Twoje rady wypróbuje :) zreszt? wszystkich xD
_________________
[S][w][E][E][t][;*
 
 
 
Rudaa 
Szara myszka


Imi?: Natalia
Wiek: 31
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 14
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2008-03-30, 11:23   

S?ysza?am, ?e jak si? kupuje w zoologu, to samiczk? mo?na kupi? z 'gratisem' a tego bym nie chcia?a...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT