AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rady przed zakupem
Autor Wiadomość
kuchcia 
M?ody Myszaty
Cool Girl !!


Imi?: Natalia
Dołączyła: 15 Sty 2006
Posty: 29
Wysłany: 2006-01-15, 19:02   Zakup myszy

Mam zamiar kupic 2-3 myszki i chcialabym sie dowiedziec troche o tych zwierzaczkach.
Mozecie odpowiedziec na pyt. ? Bardzo bym prosila. A oto one :

1. Jak urzadzic akwa?
2. Czym zywic?
3. Jaka sciolke?
4. Jakie dodatki do klatki?


Z gory dziex. :)
_________________
http://chom.fotolog.pl/

<:3)~

Cool Girl !!
Ostatnio zmieniony przez kat 2006-06-19, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-15, 20:49   
   Myszy: tak


Hejka! :)

Cytat:
1. Jak urzadzic akwa?

Miska, pojnik, domek, ko?owrotek i co si? da (tylko, ?eby jaka? przestrze? wolna zosta?a), np. da? rurki po papierze toaletowym. Zabawki mo?na wymy?li? samemu jak si? kasy nie ma... :P

Cytat:
2. Czym zywic?

Pokarmem dla myszek lub szczurów czy chomików (nie królików). Do tego jab?uszka, inne owocki, zieleninka oraz troche bia?ka zwierzecego, jajko, psia/kocia karma dobrej jako?ci (cho? nei ka?dy to pochawala). Rozejrzyj si? po forum w dziale ?ywienie, tam s? polecane dobre karmy i sposoby robienia jedzonka. Zaj?yj jeszcze na moj? stronk?... ;) (Link na dole... kryptorelkama). No i woda. Kolby. (Do ?cierania z?bów i zdrowia jeszcze wap?... moje nie lubi?... :P aleee...)

Cytat:
3. Jaka sciolke?

Wiórki nie s? dobre, bo mog? powodowac alergie (i s? w?ród nich robione z truj?cych materia?ów, np. cedr). Najlepiej co? ch?on?cego zapachy. Mo?e to by? Cat's Dream, dziewczyny pisa?y te? co? o Guciu(?).

Cytat:
4. Jakie dodatki do klatki?

Patrz punkt pierwszy... :P Mo?esz doda? ga??zki drzew owocowych. Moje myszki uwielbiaj? po nich lata?.

O czym? zapomnia?am? Na pewno... :P
Aha, ju? wiem! Poczytaj o myszach ile si? da, aby unikn?c b?edów i niespodzianek... tu znowu b?dzie kryptoreklama, wpadnij na moj? stronk?, m. in. dlatego, ?e s? tam linki do wszystkich znalezionych przezemnie poslkoj?zycznych stron o myszach... :P Wi?c oszcz?dzisz sobie szukania... :)
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-01-15, 21:37   

1.Ko?owrotek,domek,oczywi?cie miska z jedzeniem i z piciem,trocinki jako pod?o?e - to podstawa.Mo?esz jeszcze co? doda?,jakie? zabawki(równowa?nia,rurka od papieru toaletowego,drabinka).Polecam klatk?,jest lepsza od akwa,dobra cyrkulacja powietrza,wspinaine si? po pr?tach ...Ale twój wybór ;-) .
2.Przede wszystkim pokarm podstawowy dla myszy.Wybieraj ró?nych fimr,a? myszkom si? spodoba.Najlepsze to Vitapol,Vitakraft,Megan ale myszkom mo?e te? zasmakowa? np.Koliber,Tukan.Ich wybór :) .Dodatkowo:kawa?ek marchewki,sera ?óltego/bia?ego,kawa?ek suchego,nie sple?nia?ego chlebka,kawa?ek jab?ka ...
3.Trocinki s? najpopularniejsze.Niekoniecznie uczulaj?.Wch?aniaj? mocz.Nie s? taie z?e :) .
4.Zabawki robione w?asnor?cznie lub kupione w zoologu.Sznurki i inne.Patrz na stronk? Kata ;) .
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-15, 22:16   
   Myszy: tak


Cytat:
trocinki jako pod?o?e - to podstawa

No tak... :P

Cytat:
Polecam klatk?,jest lepsza od akwa,dobra cyrkulacja powietrza,wspinaine si? po pr?tach

Zw?aszcza je?li masz zamiar mie? ma?e akwa (np. ze wzgl?du na miejsce, albo ni wim), to lepiej inwestowa? klatk?. (Tzn. chodzi mi o to, ?e plusem akwa jest to, ?e mo?na je mie? niesko?czenie du?e w przeciwno?ci do klatki... no... :P Dlaczego nie umiem si? wys?awia??)

Cytat:
Wybieraj ró?nych fimr,a? myszkom si? spodoba.

Tzn. oczywi?cie bez przesady... ;) Je?li np. myszy lubi? je?? s?onecznik nie znaczy to, ?e powinny go je?? na okrag?o, bo to nie zdrowe. Czyli, niech jedz? co lubi?, tylko ?eby to by?o zdrowe (nie jakie? czipsowane rzeczy np. które nie s? im potrzebne do szcz??cia).

Cytat:
Tukan

Raz kup?am Tukana i prawie nic w nim nie by?o, tylko dwa rodzaje ziarna chyba, w ?ladowych ilo?ciach jakie? ringi i co? jeszcze mo?e... Ale mo?e to taka partia... :P

Cytat:
sera ?óltego/bia?ego,kawa?ek suchego,nie sple?nia?ego chlebka

O! W?a?nie, w?a?nie. Oczywi?cie te wszystkie rzeczy w umierze... ;)

Cytat:
Trocinki s? najpopularniejsze.Niekoniecznie uczulaj?.Wch?aniaj? mocz.Nie s? taie z?e Smile.

Najlepiej spróbowa? do?wiadczalnie. Bo trociny s? najta?sze... :P Je?li myszy nie b?d? mia?y alergii, a ty b?dziesz zadowolona z efektów (wch?aniania zapachu) to ok. Tylko nie cedrowe i sosnowe, to bardzo wa?ne!

I pytaj o co chcesz, my tu pustk? odczuwamy... :P
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-01-16, 09:04   

W?a?nie ...pytaj ile wlezie :P .Kat - te? kiedy? kupi?am Tukana i myszki tkn?? go nie chcia?y.Do dzi? u mnie le?y.Ale innym myszkom mo?e smakuje ...
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-16, 09:56   
   Myszy: tak


Je?li to kiedy? to dawno, to najwy?szy czas go ptakom wyrzuci?... :P
Moje mia?y wymieszany z czym?...
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-01-16, 11:44   

KAT - popraw b??d : wyrzuci? a nie wy?uci? ;) .Ten pokarm nie jest popsuty.Mog?abym nawet komu? go sprzeda? lub odda? :P .Ale komu?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-16, 12:23   
   Myszy: tak


Fakt, dzi?ki. To okropne, co jak co ale nie my?la?am, ?e robi? b??dy w s?owach typu krzda?d lub ?ed?... :P (kszta?t i rzecz).

O ty, ptaszków nie chcesz dokrami?... :P Mo?esz te? go wymiesza? z tym który masz (je?li na prawd? jest dobry jeszcze) lub popolowa? na ludzi... ;) (tzn. ?eby im sprzeda?).
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-01-16, 14:54   
   Myszy: Sunday


jak chodzi o ga?azki to najlepiej gdzie? gdzie psy nie mog? obsika? itp. no i najlepiej z drzew owocowych (jab?o?, grusza)
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-16, 15:03   
   Myszy: tak


Ja wykorzysta?am ojca, ?eby mi z diza?ki przywióz?... :) (Jednak moje myszy s? "lewe" bo ich nie gryz?, tylko po nich chodzia i sikaj?, ale pewnie jakby by?y z niezdrowych drzew, to by je jad?y...)
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-01-17, 09:05   

Ga??zki - boj? si? wzi??? z pola byle jak?,a nie mam czasu,?eby pój?? w jakie? "czyste"miejsce.Ten pokarm mog? wymiesza? z meganem.Zobaczymy co b?dzie :) .kuchcia - pisz,pisz ! :D .
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2006-01-20, 13:26   

Cytat:
O ty, ptaszków nie chcesz dokrami?...

bo panuje ptasia grypa :lol:

Poprzedniczki juz wszystkie pytania wyjasnily ... tylko jedno -
KAT napisał/a:
dziewczyny pisa?y te? co? o Guciu(?).

Mo?na kupic u weta. Jest on ca?kiem tani ... Ale jak mysz nie ma uczulenia to nie trzeba marnowa? kasy :P

Ja teraz korzystam z Cats Dream - bardzo fajne efekty tylko czemu ja go zawsze znajduje na ziemi conajmniej 25 ziaren ... :zdziwko: :lol:
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-20, 14:23   
   Myszy: tak


O, fatk. U mojego weta te? chyba to jest, teraz skojarzy?am.
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2006-01-20, 15:26   

To jest takie br?zowe ... wygl?da troche jak ziemia ... wielkoscie jest ok. zeszytu A5 ;)
 
 
kuchcia 
M?ody Myszaty
Cool Girl !!


Imi?: Natalia
Dołączyła: 15 Sty 2006
Posty: 29
Wysłany: 2006-01-21, 21:05   

Chcieliscie to macie. Troche wiecej, no ale musze sie wiecej dowiedziec. Dzieki temu i ja bede pomagala innym.

Kupic domek czy zrobic?
Trociny czy siano?
Samce czy samiczki?
Mogo miec rozny kolor siersci w jednej klatce czy tez nie?
Czy akwa o wymiarach ok.20/25/40 bedzie odpowiadajace trzem myszom ? A jak nie to jakie ma miec minimalne wymiary?
Jak musze wyposarzyc klatke aby mialy BEZPIECZNIE i WYGODNIE?
Czy kolowrotek moze miec szparki czy nie ?
Czy moga biegac w kuli ( takiej plastikowej ) ?
Jak gruba ma byc warstwa sciolki ?
Jakie maja zwyczaje?
Co lubia robic najbardziej?
Ile zyja?
Jak czesto im sprzatac, zeby nie smierdzialy?
Gdzie ustawic klatke?

I to chyba juz wszystko... WIELKIE dzieki!!
_________________
http://chom.fotolog.pl/

<:3)~

Cool Girl !!
Ostatnio zmieniony przez Kita 2006-03-04, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT