AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-05, 09:58
?cio?ka
Autor Wiadomość
glodar 
Mysi Bywalec


Hodowla: GLODAR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 108
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-07-30, 13:58   

Polecam ?wirek. Ostatnio, po roku siedzenia w trocinach, jedna z moich myszy dosta?a na nie uczulenia (Chipsi). Po zmianie na ?wirek jest ok. Mo?e nie wygl?da on tak korzystnie jak trociny, ale dobrze jest w nim trzyma? zwierzaki, nie trzeba te? tak cz?sto zmienia?.
_________________
http://glodar.rox.pl/ - strona hodowli Glodar
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-30, 14:14   

:idea: ej a co s?dszicie np. o torfie? to raczej dla gadów ale jest sporo w nim jaki? korzonków i patyczków, które myszy mog?yby sobie gry??.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-07-30, 14:34   

torf brudzi myszy ;) bardzo ;) wszystko brudzi;) jaki? wyj?tkowych w?a?ciwo?ci poch?aniania zapachów nie zauwa?y?am buu
ale myszki lubi? torf wi?c dostaj? go w plastikowym pude?ku po lodach aby sobie mog?y pokopa? w nim na dzie? przed zmiana trocin ;)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-30, 14:42   

aha no to fajno. bo jak mnie si? koncz? trociny to im do jednej polwki akwa wsypuje torfu... ale maj,? zabawy... akwa jest przedzielone 10cmtrowym szklem i po mniejszej polowce (40/60) maj? ten torf. myja si? i spi? po czystej stronie z wiorkami. mam nadzieje, ze to nie jest zly pomysl?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-11-12, 19:59   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Moje myszki nigdy nie drapa?y si? po sianku :grin: Sianko oczywi?cie ze wsi.
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-11-12, 23:03   

Ja, maj?c ?winki morskie, musz? bardzo dok?adnie wybiera? sianko i powiem szczerze, ?e moje myszki od zawsze maj? trociny w klatce, troszk? sianka i chusteczki, i jeszcze nigdy, przenigdy nie drapa?y si? po sianku, nie kicha?y, nie z?apa?y ?adnych robali :) a bardzo lubi? si? w nim zakopywa? i robi? z niego gniazdka, szczególnie dziewczyny.

Agnieszka, mówisz, ?e myszki chcia?y si? tej bawe?ny pozby?... hm, moim by si? to nie uda?o, bo mieszkaj? w dunach :lol: no nie wiem, troch? kusi mnie ta ?ció?ka bawe?niana, jednak z tego co widz? wi?cej jest z?ych opinii ni? dobrych na jej temat, no a ona sama do tanich nie nale?y. Mo?e jak kiedy? trafi? na ta?szy egzemplarz, w jakiej? promocji, to kupi? na spróbowanie :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Agnieszka 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 110
Wysłany: 2011-11-13, 06:46   
   Myszy: Antosia i Anto? (labskie rodze?stwo:-D); Krysia, Rysia & Tysia :)


Laraine napisał/a:
moim by si? to nie uda?o, bo mieszkaj? w dunach
:lol:
No to tak jak mój Anto?, który wtedy mieszka? w Alexie. Nie by? w stanie jej si? pozby?, wi?c j? tylko ignorowa? (z reszt?, on zawsze na porz?dki jest zbyt leniwy :lol: )
W ka?dym b?d? razie w?a?nie z przyczyn technicznych na jego opinii nie mog? opiera? swojego zdania o bawe?nie.
Panienki wtedy mieszka?y (w koszmarnej) klatce pr?cikowej, wi?c mia?y mo?liwo?? wyrazi? swoje zdanie :lol:

Sorki, ?e robi? off top :oops: ale napisala?

Laraine napisał/a:
musz? bardzo dok?adnie wybiera? sianko


masz wi?c jaki? patent na wybranie fajnego sianka???
_________________
[Rado?? S?o?ca - Ariel :( ], [Power Lady - Lejdunia Ciapunia :( ], [Tessa :( ], [Alutka :( ], [Pysia :( ]
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-11-13, 15:41   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Tu macie ten test ?ció?ki bawe?nianej:

http://www.forum.e-chomik...195#entry209195
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-11-13, 17:34   

Agnieszka, zawsze bior? sianko zielone (nie br?zowe), pachn?ce i mi?ciutkie :) no i staram si? sprawdza? przez opakowanie, czy nie ma grudek ziemi itd.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Agnieszka 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 110
Wysłany: 2011-11-13, 18:43   
   Myszy: Antosia i Anto? (labskie rodze?stwo:-D); Krysia, Rysia & Tysia :)


Hmmm...zielone mówisz, pachn?ce i mi?ciutkie? A wiesz, ?e takiego jeszcze nie widzia?am? :? No i mam jeszcze jedno pyt.: to sianko w po??czeniu z mysim moczem nie zalatuje Ci ... emmm... królikami?
_________________
[Rado?? S?o?ca - Ariel :( ], [Power Lady - Lejdunia Ciapunia :( ], [Tessa :( ], [Alutka :( ], [Pysia :( ]
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-11-13, 21:25   

Nie, zdecydowanie nie :) Myszki dostaj? sianko tylko jako... hm, wy?ció?k? domku, a w domkach nigdy si? nie za?atwiaj? :) siusiaj? tylko na trociny. Nie zdarzy?o si? jeszcze, ?eby która? z myszek zsiusia?a si? na sianko.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Agnieszka 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 110
Wysłany: 2011-11-14, 09:02   
   Myszy: Antosia i Anto? (labskie rodze?stwo:-D); Krysia, Rysia & Tysia :)


:shock: ojsz, to musz? to powiedzie? moim mychom! :lol: Mo?e Tobie uwierz?, ?e na sianku wygodniej si? ?pi ni? na skrawkach materia?u.
Kiedy? w?o?y?am im sianko do domku to po chwili ju? ci??ko pracowa?y przy usuwaniu go z sypialni. W?o?y?am z powrotem - i to samo ... Ot, maj? swoje zdanie na ten temat :lol:
Mo?e moje nowe urwisy b?d? jakie? normalniejsze to b?d? próbowa?a z tym siankiem, dzi?ki za rady :smile:
_________________
[Rado?? S?o?ca - Ariel :( ], [Power Lady - Lejdunia Ciapunia :( ], [Tessa :( ], [Alutka :( ], [Pysia :( ]
 
 
 
Nikaa
Mysi Bywalec


Imi?: Nika
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 140
Wysłany: 2011-11-14, 22:22   

A ja w?a?nie zakupi?a? sianko "zuzali" o to : http://animalia.pl/produk...o%C5%82ami.html
Co o nim s?dzicie ?

I w sumie mam jeszcze jedno pytanie. I nie do ko?ca wiedzia?am gdzie je umie?ci?, ale wydaje mi si? ?e ten temat jest idealny... Mam myszki od nie dawna, i zmienia?am im troty tylko 2 razy do tej pory, ale... macie jakie? skuteczne metody na wywalanie trocin z kuwety ?eby nie rozsypywa?y si? na caaaaa?y pokój czy ?azienk? ? (dodam ?e ja mam alex'a ale to chyba nie ma znaczenie :P ) Ja nie mam patentu, i raz przesypywa?am a raz r?koma przek?ada?am, ale ani to ani to nie zda?o egzaminu na 100 %... Macie jakie? "domowe metody" ?

Btw. ja te? wk?adam bia?y papier toaletowy do domku, i myszki s? zadowolone ;) Tak mi sie przynajmniej wydaje. I równie? ?al mi jest je rozwala? przy sprz?taniu :m:D:
_________________
Pozdrawiam, Nika.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-11-14, 22:38   

Nikaa napisał/a:
Co o nim s?dzicie ?

Fajne, z reszt? Zuzala ma praktycznie same fajne i zdrowe produkty :)

Nikaa napisał/a:
macie jakie? skuteczne metody na wywalanie trocin z kuwety ?eby nie rozsypywa?y si? na caaaaa?y pokój czy ?azienk? ?

Ja po prostu otwieram du?y worek na ?mieci i przesypuj? z klatki do worka :) nic mi si? nie wysypuje.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Nikaa
Mysi Bywalec


Imi?: Nika
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 140
Wysłany: 2011-11-14, 22:45   

No to si? ciesz?, ?e sianko ok.
Ale mi si? do ?adnych worków ta kuweta nie mie?ci ?ebym nie musia?a rozsypywa? :P A worków 120l. nie b?d? u?ywa? :P

[ Dodano: 2011-11-14, 22:50 ]
A co s?dzicie o takim czym? ? w ogóle ma sens? kto? u?ywa? ?
http://animalia.pl/produk...B3%C5%82ek.html
_________________
Pozdrawiam, Nika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT