AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-05, 09:58
?cio?ka
Autor Wiadomość
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-20, 16:14   

Hej :)
Zastanawiam si? od pewno czasu czy wszystkie ?wi?stwa w trocinach np.grzyby bior? si? od z?ego przechowywania (wilgotne miejsce itp) czy trociny musz? mie? kontakt z zara?onym zwierzakiem?Umie kto? odpowiedzie? na to pytanie? :roll:
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-12-21, 01:10   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Kamil50kk napisał/a:
czy wszystkie ?wi?stwa w trocinach np.grzyby bior? si? od z?ego przechowywania

Nie tylko od tego, je?li trociny s? kiepskiej jako?ci, s? z niewiadomego ?ród?a(np. zmiecione z zanieczyszczeniami z pod?ogi stolarni) to ju? nic im nie pomo?e :razz: Jest te? innego rodzaju sprawa, trociny kiepskiej jako?ci strasznie pyl?, wi?c pó? opakowania to zazwyczaj straszny syf, py? i mia? uczulaj?cy zwierzaki i powoduj?cy alergie. Nie warto w takie ?wi?stwa inwestowa? jakiekolwiek pieni?dze. Myszy to wra?liwe stworzenia, trzeba rozwa?nie dobiera? ?ció?k?. Tego drugiego pytania, wybacz, ale nie rozumiem ;p
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-31, 13:22   

S?yszeli?cie mo?e o tym ?e ?ció?ka iglasta i mocz tworz? zwi?zek zwany fenolem?Jest on truj?cy jak i dla zwierz?cia jak i dla nas,s?ysza? kto? o tym?
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2015-12-31, 15:21   

Zetkn??am si? z tym ju?, na ?winkowym forum bodaj?e o tym mówili, bo co jak co, ale pro?ki to hektolitry lej?. Najgorsze jest to, ?e wi?kszo?? popularnych trocin i ?wirków z iglastych jest w?a?nie. Ja teraz ju? konopn? u?ywam, bo do?? mia?am problemów z py?em czy ostrymi drewienkami.
_________________
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2016-01-02, 09:29   

Mysia panna, A z jakiej firmy ty u?ywasz konopnej?
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2016-01-02, 11:11   

Teraz z racji wielko?ci kupi?am Hemparade (z Zooplusa). Wcze?niej na prób? mia?am z firmy Markon, ale gdybym mia?a jej u?ywa? do dwóch chomiczych setek by?oby ci??ko ;) Nie znalaz?am jej w wi?kszych paczkach. Od razu rzuci?o mi si? w oczy, ?e w tej drugiej mo?na znale?? sporo w?ókien. Wygl?dem przypominaj? takie ma?e k?aczki.
_________________
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2016-01-02, 11:47   

Musz? zmieni? ?ció?k?,mam trociny ale zapewne s? z drzew iglastych :/ Klatka z myszami stoi w moim pokoju,a ja przebywam tam wi?kszo?? czasu.Ten fenol jak bardzo szkodzi cz?owiekowi? Wiesz mo?e cos o tym? My?l? ?eby kupi? zr?bki bukowe (o granulacji K04) i miesza? je z ?ció?k? konopn?.My?lisz ?e to dobry pomys??
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2016-01-02, 14:55   

Nie wiem czy ju? natkn??e? si? na to: http://www.koszatniczka.l...php?pid=Trociny
_________________
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2016-01-02, 16:01   

Oo dzi?ki za artyku?,na pupillo s? trociny bukowe,odpylone i nawet tanie :) Nwm czy inwestowa? w trociny czy w zr?bki?
Inwestowa? w te?
http://pupillo.pl/trociny-bukowe-25L
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2016-01-02, 16:28   

Tych trocin nie mia?am, ale s?ysza?am, ?e fajne, bo odpylone. Nie wiem co ci doradzi?, bo sam musia?by? porówna? i uzna?, co bardziej pasuje tobie i myszkom ;) Zr?bki mia?am kiedy? te najdrobniejsze, bodaj?e 02 i s? podobne do ?ció?ki konopnej. Przy myszkach zbyt du?e mog? by? znowi niewygodne, podobnie jak ?wirek. Niektórzy mieszaj? trociny ze zr?bkami albo konopn?. Mo?e ten sposób b?dzie wygodny.
_________________
 
 
pupillo_pl
M?ody Myszaty


Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 27
Wysłany: 2016-02-12, 07:22   

Mo?e i ja si? do??cz? do dyskusji.
KL02 to granulacja zr?bków najdrobniejsza z dost?pnych, faktycznie ?mia?o mo?na je porównywa? do konopnej, bo s? zbli?one.

KL04 - to ju? kawa?ki kwadratowe, zdecydowanie wi?ksze, cho? nie du?e. W wi?kszo?ci ludzie kupuj? je dla szczurków, ale znam takich co i dla myszy, chomików i szylek to bior?. Kwestia pewnie przyzwyczajenia zwierzaka. Oczywi?cie dla myszy czy chomika bez zmieszanie si? nie ob?dzie.

Trociny bukowe - du?e kawa?ki, to nie drobnica, zupe?nie odpylone, z li?ciastego drewna i to buku, czy wystarcz? jako jedno pod?o?e dla myszy, chyba nie, my?l?, ?e raczej do zmieszania, ale fachowcem pe?na g?b? w mysim ?wiecie nie jestem, wiec mo?e kto?, kto kupi? si? wypowie jak ich u?ywa.
_________________
 
 
Eureka 
Szara myszka


Wiek: 30
Dołączył: 02 Sie 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-12-27, 15:20   Sció?ka z miskanta olbrzymiego
   Myszy: ?ajka, Andromeda


http://e-sklep.kakadu.pl/...dla.gryzoni.htm

Testowa? kto? z was ten produkt ? Poleca ?
_________________
[url=http://squiby.net/level/11820903][img]http://squiby.net/view/11820903.png[/img][/url]
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2017-01-07, 10:12   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Eureka, ja czasem u?ywam, jak dla mnie mo?e by?. Nie jest to moja ulubiona ?ció?ka, ale nie mia?am z ni? na razie problemów. Chyba nie pyli albo bardzo ma?o, cho? wiadomo, z innymi ?ció?kami czasem zale?y od konkretnej dostawy, wi?c i z t? by mog?o tak by?.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
tranala 
Szara myszka


Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-02-03, 15:30   

Od jakichs trzech tygodni nie moge u nich dostac trocin Vitmix (bardzo fajne, produkowane albo specjalnie dla nich, albo na Poznan, Huri mi je polecila), ani tej sciolki konopnej (nie ma jej tez w innych sklepach w Poznaniu). Zamowilabym sobie jakas konopna z neta, ale nie chce sie nadziac na badziew.
_________________
Procredito
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2017-02-03, 23:21   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


tranala zolux zamawiany przez internet nigdy mnie nie zawiód? ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT