AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Patyczaki
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-26, 15:24   

Maciek3250 napisał/a:
pomy?lcie jakby kto? takiego po?ama? w pól albo wo gule , przecie? one s? bezbronne...

ekhem dziwne podej?cie do sprawy :D po?ama? w pó? heh tak samo mo?na zrobi? z wieloma innymi zwierzakami :P I nikt tego nie robi. Na szcz??cie. ( chocia? u?ywa si? innych sposobów zn?cania si? :( ).
A tak apropo radz? poprawi? b??dy, bo s? straszliwe.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-26, 17:29   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


No b??dy to ja robi? okropne :? jestem dyslektykiem :razz: dostosowuje si? tu do tego ?e je?li s?owo jest podkre?lone to kombinuje tak aby by?o nie podkre?lone no i nie wiem czy to dobre rozwi?zanie :roll:
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-26, 18:53   
   Myszy: Fafik


Tylko nie zaczynajmy znowu tematu dysleksji ?!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-26, 18:54   

To jest bardzo dobre rozwi?zanie. Znasz regu?ki co do pisowni? Tj wiesz, ?e np po ,,p" piszemy ,,rz" itp?
P.S.
Maciek3250 napisał/a:
je?li s?owo jest podkre?lone to kombinuje tak aby by?o nie podkre?lone

Co tu kombinowa? :) Zainstaluj sobie FireFoxa ( www.firefox.pl ). Tam pisz?c posta podkre?l? si? wyrazy i ca?e kombinowanie polega na tym aby? wcisn?? prawy przycisk myszy na danym wyrazie i prawym potwierdzi? odpowiedni? form? s?owa jakiego chcesz u?y?. ?adna filozofia :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
basia92 
Starszy Myszaty


Imi?: Basia
Wiek: 31
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 80
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-02-26, 19:34   
   Myszy: Reforma i Stringi[*], 13 maluchów oddanych do ich nowych domów


powróc? do tematu patyczaków i pytania Nivany( bo widz?, ?e nikt jej nie odpowiedzia?, mimo, ?e by?o to dawno)...wi?c jeden patyczak nie potrzebuje wiele miejsca, wystarczy malutkie akwarium, patyk jaki?, piasek(najlepiej specjalny dla patyczaków lub szynszyli który mo?na kupi? w zoologu),jaki? pojemnik g??bszy z wod? i do tego w?o?y? np. sa?at? lodow?, li?cie z porzeczki lub co? podobnego. Warto wspomnie? o twóch rzeczach, mianowicie patyczak to nie byle osobnik, który zje byle co, bo je?eli przywyczai si? do sa?aty lodowej, to raczej nici z podawania jaki? li?ci z porzeczki, po drugie to, ?e b?dzie jeden patyczak, to nie znaczy, ?e za par? miesi?cy nie b?dzie ich 20, bo nie trzeba samca, ?eby patyczak rozmno?y? si?(patyczaki rozmna?aj? si? te? przez partenogenez?).S? proste w hodowli, co nie znaczy,?e nudne czy nie trzeba nic przy nich robi? :wink:
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-26, 21:49   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


Maciek3250 napisał/a:
wo gule


"Ó"

Ja strasznie chc? mie? patyczaka ale mama si? boi
 
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-02-27, 10:10   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


w ogóle* :P

Jak jest kto? z okolic,to mam na wydanie 7 m?odych patyczaków rogatych z zapasem jedzonka. :m:):
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-27, 13:52   

okolice heh troszk? daleko... :] I nie wiem czy bym si? nie ba?a takiego stworka... :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
fredek4 
M?ody Myszaty


Imi?: Sta?
Wiek: 27
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 32
Skąd: z pruszkowa
Wysłany: 2008-02-27, 15:18   
   Myszy: fredek , felek


basia92 napisał/a:
wi?c jeden patyczak nie potrzebuje wiele miejsca, wystarczy malutkie akwarium, patyk jaki?, piasek(najlepiej specjalny dla patyczaków lub szynszyli który mo?na kupi? w zoologu),jaki? pojemnik g??bszy z wod?
no z tym akurat si? nie zgodz?
po pierwsze min. 30 cm wysoko?ci. Nie piasek a ziemia/w?ókna kokosowe [pami?tajcie nie koksowe]. ?adnych pojemników z wod?. Wystarczy ?eby li?cie by?y baardzo wilgotne to patyczki zli?? wod?. Patyk do chodzenia mo?e by? aczkolwiek nie koniecznie.Co do po?ywienia: [najpopularniejsze gatunki] moje obecnie [zim?] jedz? bluszcz. Latem hmm.
Je?li macie drzewko owocowe to poprostu umy? czyst? wod? [mo?e by? kranówa byle czysta. A przy okazji b?d?mia?y picie.S? to w wi?kszo?ci zwierz?ta nocne. W dzie? mo?e si? nie ruszaj? ale nast?pnego dnia znajdziemy je w innym miejscu terrarium. Nie panikujcie tak?e gdy uciekn?, najparawdopodobniej znajdziecie je na najbli?szej ro?lince :smile: . Mo?e mie? poobgryzane li?cie. U mnie tak by?o.
A jeszcze jedno strona o patyczakach - www.phasmodea.prv.pl. Kiedy moje patyczaki poprzechodz? wylinki i b?d? imago'iem ch?tnie oddam jaja [szkoda mi wyrzuca?] w?a?nie tak ?wietni hodowcy z naszej szko?y mówili o pozbywaniu si? zb?dnch jaj :shock:
Mo?e u was w szkole te? sprzedawali/b?d? sprzedawa? owady. Uwaga w wi?kszo?ci przypadków k?ami? i upraszczaj? ?eby by?a jak najwi?ksza sprzeda?.U mnie z tego ?ród?a hodowla powi?kszy?a si? niedawno o straszyka l1 i dwa patyki jeden l1 drugi chyba l2 albo wyro?ni?ty [na 90%l2]

[ Dodano: 2008-02-27, 15:32 ]
W szkole oddawa? nie b?d? 30% nie prze?y?o szko?y kolejne 30% sprzedanych m?czy si? z wy?ej wymienionych powodów.Jeden ch?opak swojego [na szcz??cie pieni?dzy mia? tylko na 1 patyczaka] zjaad? :cry: .
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-27, 15:55   

Co zrobi? ch?opak?! :shock: JAK TO ZJAD?... o Bo?e masakra :?
te? uwa?am, ?e ka?dy zwierze potrzebuje du?o miejsca. O ile wiem patyczaki mo?na wypuszcza? np na ?ózko tj b?d? tam razem z nim... To jeden plus gdy maj? ma?o miejsca w terra.
Jedyne zwierzaki jakie znam, które musz? mie? ograniczone miejsce w terrarium to: paj?ki i w??e. Paj?ki nigdy praktycznie nie opuszczaj? miejsca gdzie znajd? po?ywienie. W wi?kszych terrariach gubi? si?. W??e za? ( ma?e ) nie powinny by? te? wsadzane do du?ych terrariów, poniewa? cz?sto odmawiaj? po?ywienia i si? stresuj? w tak du?ym otoczeniu.
Patyczaki to co innego :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-02-27, 16:07   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


A ja z tego co wiem,to patyczaki nie wymagaj? du?ych przestrzeni,bo ci??ko jest im wtedy szuka? jedzonka. :razz:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
fredek4 
M?ody Myszaty


Imi?: Sta?
Wiek: 27
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 32
Skąd: z pruszkowa
Wysłany: 2008-02-27, 17:59   
   Myszy: fredek , felek


Ale w moim maj? 30 cm wysoko?ci niewiem szerokosci niewiem mo?e zmierz? na oko 20 cm i jedzeniem maj? zawalon? ca?? klatk?. Bardzo dobrym po?ywieniem jest bluszcz bo mój w pod?o?u pu?ci? korzonki i sobie ro?nie. Ale patyczaki jak?? 'yntelig?cj?' musz? mie? bo odrazu si? ?uci?y na m?ode p?dy.i jeszcze jedno nie nale?y karmi? straszyków sa?at?, gdy? jej li?cie zawieraj? toksyczne dla nich zwi?zki, no i niestety li?cie te szybko robia si? nie?wie?e.
 
 
 
basia92 
Starszy Myszaty


Imi?: Basia
Wiek: 31
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 80
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-02-27, 21:27   
   Myszy: Reforma i Stringi[*], 13 maluchów oddanych do ich nowych domów


pojemnik z wod?, bo my mamy du?o patyczaków w ogromnym akwarium, gdzie sa?ata jest dawana do pojemnika z wod?, ?eby po prostu d?u?ej wytrzyma?a. a patyczak nie potrzebuje du?o miejsca, i tego jestem akurat pewna, owszem, nie powinno si? go trzyma? w s?oiku, jednak nie wyobra?am sobie jednego patyczaka w jakim? ogromnym akwarium.
 
 
fredek4 
M?ody Myszaty


Imi?: Sta?
Wiek: 27
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 32
Skąd: z pruszkowa
Wysłany: 2008-02-28, 15:34   
   Myszy: fredek , felek


Patyczak nie potrzebuje du?o miejsca chocia? potrzebuje wysoko?ci poniewa? musi z?uca? wylink?.Sa?ata hmm...Zawiera zwi?zki SZKODLIWE dla straszykowatych.Skala jest taka :
patyczak ma 8cm d?ugo?ci terra mowinno mie? min 16cm wysoko?ci u mnie np ?yj? [w 1 terra] 2 patyki indyjskie [l1] i straszyk kolczasty [te? l1] tych gatunków raczej nie trzyma si? razem ale mi zabrak?o terrariów. Patyczak indyjski ma.. no... gdzie?... a mam pomys? przespaceruj? sie po linijce patyczaki= 1pierwszy 6cm,drugi5,5cm straszyk odmówi? wspó?pracy wi?c mo?e by? nie dok?adnie=7,3 a terra mam szer 20 wys 28
Bardzo polecam lektur? = www.phasmida.prv.pl i [tutaj jest furum nawet] www.phasmodea.prv.pl
 
 
 
igor255 
Starszy Myszaty


Wiek: 33
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 51
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-06, 16:17   Re: Patyczaki

Oliwka14 napisał/a:
Te zwierz?tka s? ?liczne :D

Hodowa?am je przez 5 lat dopóki ostatni patyczak zdech? :(

Polecam aby?cie na noc przykrywali akwa bo wam wyjdzie i nie b?dziecie wiedzieli gdzie :D

Mi kiedy? wyszed? i o ma?o co nie przygniot?am zwierzaczka, ale sie skap?am :)

POLECAM KUPNO PATYCZAKÓW

KOSZTUJ? W GRANICACH 1-3 Z? ;) (ZALE?Y OD GATUNKU)


Po 1wsze... Akwarium, czy te? terrarium musi by? szczelnie zamkni?te z dobr? wentylacj?, poniewa? straszyki posiadaj? zdolno?? chodzenia po powierzchniach g?adkich (szyby)...


Oliwka14 napisał/a:
Fajnie si? poruszaj?... I s? obojniakami :D :lol:


po 2gie... Nie s? obojnakami :( Cz??? straszyków rozmna?a si? poprzez partenogenez? ... A co to jest partenogeneza to chyba nie trudno znale??...


KasiuniA napisał/a:
te? mia?am patyczaka .... one sie nie ruszaja..(tylko jak sie boja to sie kiwaj?) a w jego akwa tak ?mierdzia?o kapust? :mshock: bo jad? tylko kapuste inne rzeczy nie tkn?? xD heh...pó?niej mi zdech?.. mia? rok (jako jedyna bra?am go na rece xD) ale wole myszki ^_^ s? w?ochate :cfany:


po 3cie... Straszyków (w tym te? patyczaków) bezwzgl?dnie nie wolno karmi? sa?at?, a ju? tym bardziej ?adn? kapust? czy innymi wymys?ami.... Najodpowiedniejsza dla straszyków (poza nielicznymi wyj?tkami np. ligustro?ernymi) jest je?yna, która równie? jest zimozielona w polskich lasach....

Niedziou napisał/a:
Wlasnie to wazne w czym je trzymasz! Tyle patyczakow na raz potrzebuje duuuzego pomeiszczenia! i Caly czas swierzych roslin do jedzenia!MOzliwosci ukrycia sie itp itd.


po 4te... 10 patyczaków (to jeszcze zale?y jaki to konkretnie gatunek) nie potrzebuje a? tak du?ego terrarium ... Wystarczy co? oko?o 40d?x25szerx30wys... No i je?li chodzi o patyczaki to akurat kryjówki s? zb?dne... Patyczaki si? raczej nie kryj?... Robi? to niektóre straszyki...



Poza tym wszystkim, polecam lektur? mojej strony - Phasmida.pl !... Jest du?o zdj?? straszyków i informacje niezb?dne do hodowli (wci?? uzupe?niane)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT