AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiewiorki
Autor Wiadomość
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-01-07, 11:45   Wiewiórki

Wczoraj by?am w parku. Chocia? to stycze?, to jednak by?o du?o wiewiórek. Jest ciep?o i zwierz?tka nie zasn??y zimowym snem. G?odne przybiega?y do cz?owieka i bra?y orzeszek prosto z r?ki. Wiewiórki w parku s? przyzwyczajone do widoku cz?owieka i mu zaufa?y. A mo?e nie mia?y innego wyj?cia, bo gdzie teraz znajd? jedzonko? Cudowne maluchy :razz:

Par? fotek:











Filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=-DqUlo4tDZk

Fajne porównanie ?ród?a po?ywienia wiewiórek: drzewo - turysta :lol: -patrz tabelka na dole strony:
http://wwwiewiorka.fm.int...dzywianie1.html
Ostatnio zmieniony przez Ira 2012-01-07, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2012-01-07, 12:13   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


jakie faajne :D
mi, jak ju? si? uda zobaczy? wiewiórke, to gdzie? wysoko na drzewie :<
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-01-07, 12:20   

Ja jeszcze czego? podobnego nie prze?y?am - wczorajszy spacer by? niesamowity :razz:

Zawsze widzia?m wiewiórki z daleka, ale one szybko ucieka?y. Wczoraj by?o ich naprawd? du?o i bra?y orzechy z r?ki :razz:

No i teraz sta?am si? wiewiórkomaniaczk? - zaraz lec? do parku z nast?pn? torb? orzechów :lol:
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-01-07, 12:26   

Ale? Ci zazdroszcz? Ira :) Od ma?ego kocham wiewiórki, zawsze mnie fascynowa?y, marzy?am o tym, ?eby mie? tak? rud? kitk? w domu, ale mama usilnie t?umaczy?a, ?e to nie s? zwierzaki domowe :lol:
Ja te? widzia?am wiewiórki tylko na drzewie, albo na ziemi, ale wtedy one od razu orientowa?y si? ?e niedaleko jest cz?owiek i zmyka?y na drzewo. Takie karmienie wiewiórki musi by? niesamowitym prze?yciem :)
One s? zadowolone, bo dostaj? jedzonko, a cz?owiek jest szcz??liwy, ?e móg? by? tak blisko tak wspania?ych zwierz?t :D

S? przepi?kne :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-01-07, 14:20   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


U mnie jest kilka miejsc, gdzie mo?na spotka? wiewiórki. Pami?tam kiedy?, chyba podczas Wszystkich ?wi?tych, by?am z mam? na cmentarzu i akurat jedna z wiewiórek do?? swobodnie sobie biega?a. Niestety, nie mia?y?my wtedy ze sob? orzecha, co jednak zwierz?tku nie bardzo przeszkodzi?o, bo i tak podesz?o do r?ki sprawdzaj?c, czy mimo wszystko jaki? ?ako? nie ukry? si? gdzie? ;)
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-01-07, 16:42   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


U mnie na cmentarzu s? wiewiórki, chcia? bym mie? kiedy? jedna w domku :wink:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2012-01-07, 17:14   
   Myszy: obecnie brak


W mojej okolicy (Kraków-Podgórze) te? mo?na spotka? wiewióry - rude albo czarne. S?siad wyk?ada? im orzechy na parapecie, a one "w dowód wdzi?czno?ci" poniszczy?y mu kwiatki - zakopywa?y po prostu orzechy w doniczkach :grin: .
_________________
Mus to mus!
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-01-07, 22:01   

U mnie na dzia?ce s?siad ma du?e drzewo orzechowe. Wszystkie owoce s? dla wiewiórek, bo s?siad orzechów nie zrywa. Wiewiórki zakopuj? wi?c orzechy na mojej dzia?ce. Ja te orzechy znajduj? wiosn? podczas pielenia i wyk?adam na ziemi?. Gdy przyje?d?am nast?pnym razem, to orzeszków ju? nie ma - wiewiórki zabra?y swoj? w?asno?? :razz: )

Dzisiaj nie pada? deszcz, wi?c w parku pojawi?o si? sporo osób i psów. Wiewiórki by?y bardziej wystraszone, bo musia?y by? czuje, obawiaj?c si? psiego ataku. Jednak w niektórych miejscach (nieciekawych dla spacerowiczów :lol: ) by?o ich wida? nawet 10-15 :razz:

Par? fotek z dzisiaj:










Nowy filmik, z którego jestem dumna, bo po raz pierwszy zmontowa?am filmik z wielu uj?? - czego si? nie robi dla tych rudych ?licznotek :grin: :
http://youtu.be/xbbmjZs67ww
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2012-01-07, 22:40   
   Myszy: obecnie brak


?liczne rude kitki, zw?aszcza to uj?cie en face.
10-15? :shock: To masz sporo roboty z dystrybucj? orzechów...
_________________
Mus to mus!
 
 
1kamilla1 
Myszo?ak



Imi?: Kamilla
Pomogła: 4 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 683
Skąd: Skrzyszów/ Opole
Wysłany: 2012-01-07, 22:50   
   Myszy: California [*],Uvetta(ima)[*],Bajka[*],Alfa[*],Lusia,Birma,Tosia,Yuki,Ruda


za mn? i znajomymi kiedy? w górach sz?y trzy wiewiórki. Tak blisko podchodzi?y, ?e bali?my si? czy nie maj? w?cieklizny.
_________________
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-01-07, 23:32   

Te? mówi?am, ?e wiewiórki mog? mie? w?cieklizn?, bo to s? dzikie zwierz?tka i nigdy nie wiadomo co im dolega. Jakby jaka? ugryz?a do krwi, to wówczas nale?a?oby bra? zastrzyki przeciw w?ciekliznie - tak na wszelki wypadek. Na szcz??cie ?adna nie ugryz?a, tylko 1 wiewiórka nie trafi?a w orzeszek i chwyci?a palec - by?o to delikatne jak mysie chapsni?cie i nic si? nie sta?o. Jednak ja ba?abym si? tak karmi? wiewiórki, wola?am robi? zdj?cia i kr?ci? filmiki. Rudzielce s? pi?kne :razz:
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-01-07, 23:42   

S? pi?kne, to fakt :) maj? w sobie bardzo du?o uroku :D
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-01-08, 11:14   

Ratoncita napisał/a:
...10-15? :shock: To masz sporo roboty z dystrybucj? orzechów...

Oj tak, orzechów wzi??am du?o (ok.1/2 kg) i szybko znikn??y :razz: Zawieruszy? si? tylko 1 fistaszek, ale wiewórki go nie chcia?y. Pewnie fistaszków nie lubi?. Mo?e gdybym go obra?a ze skorupki, to by si? skusi?y, ale by? w ca?o?ci, to wiewiórka poobkr?ca?a go w ?apkach i odrzuci?a, druga wiewiórka te? go nie chcia?a :lol:

Laraine napisał/a:
...maj? w sobie bardzo du?o uroku :D

Tak, wida? to dopiero, jak podchodz? tak blisko. Pi?knie si? skradaj? pokonuj?c w?asny strach, otaczaj? cz?owieka raz z jednej, to znów z drugiej strony, chc? orzeszek, ale boj? si? podej??. Niektóre by?y odwa?niejsze, a inne strachu nie potrafi?y pokona?, by?y ju? bliziusienko, a jednak ucieka?y. Cudownie staj? s?upka pokazuj?c swój bielusi brzuszek, no i te tylnie nó?ki wyci?gni?te jak najdalej, aby w razie czego móc szybko uciec :razz:

Wiele zachowa? maj? podobnych do mysich :razz: przecie? to te? jest gryzo?. W Polsce jest pod ca?kowit? ochron? i niestety mo?e by? nosicielem w?cieklizny. Dlatego w przypadku ugryzienia powinno si? jak najszybcie przej?? seri? szczepie?, nie jest to ?miertelne :wink: . Uwa?am jednak, ?e nie mo?na wszystko si? ba? i wszystkiego unika?, wychodzenie z dmomu te? jest niebezpieczne, a w domu równie? gin? ludzie... Cieszmy si? ?yciem, bo jest bardzo krótkie :grin:

Dla mnie by?a to niezapomniana przygoda. W ?yciu widzia?am wiewiórki tylko z daleka, nawet na mojej dzia?ce mignie tylko ruda kita :razz:
 
 
 
kajka 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Micengard
Wiek: 38
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-08, 12:54   
   Myszy: calutka hodowla ;)


U nas w ?azienkach jest pe?no wiewiórek. S? tak oswojone, ?e wr?cz bezczelne - jak si? nie ma orzeszków albo za wolno si? wyci?ga z paczki nast?pnego, to potrafi? wskoczy? na kolana albo wspina? si? po nodze :P
Pami?tam jak? mia?am radoch? jak pierwszy raz w ?yciu wiewiór jad? mi z r?ki.

_________________
Je?eli w czym? jeste?my inni, nie jest to naszym b??dem. Wszystko zale?y od tego, co z tym zrobimy.
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2012-01-08, 13:01   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


:shock:
Przeprowadzam si?!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT