AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-25, 20:56
Sposob podnoszenia myszy
Autor Wiadomość
Skipper 
Starszy Myszaty
Pies_Yuki, Tsume



Imi?: Monika
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-21, 21:10   Sposób podnoszenia myszy
   Myszy: Hilton (czarno-bia?y), Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)


a wcale tego nie chc? :( Powoli ucze si? je trzymac.. jak najlepiej Z?apa? myszke do r?ki? :(

(je?li z?y dzia? pposze przenie?c bo ?adna kategoria mi nie odpowiada?a..)
_________________
:) Hilton (czarno-bia?y) - Braciszek Parisa/Ferrusa
^_^ Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)- Braciszek Hiltona ^^
:D Harna? (5 lat) - Owczarek podhala?ski =*
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-23, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-07-21, 21:50   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Najlepiej by by?o aby na pocz?tku myszka wesz?a tobie sama na r?k?, powoli bez gwa?townych ruchów po?ó? r?k? do klatki, myszka najpierw b?dzie w?cha? i mo?e od razu nie wej?? wiec trzeba by? cierpliwym. :) Pami?taj ?adnych gwa?townych ruchów. :]
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2007-07-21, 21:53   
   Myszy: 18!


wersja optymalna:

jesli masz myszy od niedawna i jeszcze nie sa oswojone z toba to kilka razy dziennie ostroznie wkladaj reke do klatki i pozwalaj myszom cie wachac zeby poznaly twoj zapach. nie wykonuj gwaltownych ruchow bo je bedziesz ploszyla. po kilku dniach (albo nawet szybciej) myszy same bede ci wchodzic na reke (no i o to chodzi).


wersja imerdzensi:

tj. kiedy musisz mysz zlapac bo cos tam (bo zmieniasz trociny etc.): podloz delikatnie reke przed pyszczkiem myszy, zlap ja delikatnie za ogon u nasady i pokieruj tak zeby wlazla ci na reke. gotowe.

mozesz tez zrobic mysz troche na szaro hehe czyli jak wejdzie do rolki po papierze to rolke podniesc i czekac az mysz z niej wyjdzie ci na reke, ale sposob jest czasochlonny bo czesto nawet oswojone myszy nie chca wtedy wychodzic :]


ps. nie boj sie ze zrobisz myszy krzywde. po prostu nie lap jej nigdy za brzuch ani za koniec ogona. i nie przewracaj jej w dloni na plecy (nie lubia tego). no i za ogon podnos tylko wtedy kiedy naprawde musisz mysz wyjac.
 
 
 
Skipper 
Starszy Myszaty
Pies_Yuki, Tsume



Imi?: Monika
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-21, 21:55   
   Myszy: Hilton (czarno-bia?y), Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)


Jadzia406 napisał/a:
Najlepiej by by?o aby na pocz?tku myszka wesz?a tobie sama na r?k?, powoli bez gwa?townych ruchów po?ó? r?k? do klatki, myszka najpierw b?dzie w?cha? i mo?e od razu nie wej?? wiec trzeba by? cierpliwym. :) Pami?taj ?adnych gwa?townych ruchów. :]


Zrobi?am to ju? mnie r?ka boli. mia??m troche tej karmy co myszy uwielbiaj?. Hilton sie zaciekawi? ... kawa?kami karmy co upad?y. podszed? i zacza? zjada?. Paris o dziwo zacza? jeszcze bardziej si? ba? i ucieka jakbym mia?a go zabic o_O

=*=

Dzi?ki Adrien ^^. Spróbuje z rolk?...a raczej z kawa?kiem rury drewnianej ^^
_________________
:) Hilton (czarno-bia?y) - Braciszek Parisa/Ferrusa
^_^ Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)- Braciszek Hiltona ^^
:D Harna? (5 lat) - Owczarek podhala?ski =*
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-07-21, 21:58   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Moja myszka te? na pocz?tku mi nie zaufa?a tylko dopiero po 2 tygodniach :) S? ró?ne myszki, ich oswajanie mo?e potrwa? d?ugo i trzeba by? cierpliwym i próbowa? :)
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Jagoda 
Mysi Bywalec



Imi?: Jagoda
Wiek: 31
Dołączyła: 21 Cze 2007
Posty: 178
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-07-22, 12:09   
   Myszy: Chica, Szarlotta (za TM: Mysia)


Moje myszki do?? szybko mi zaufa?y. Mia?am to szcz??cie.
Trzyma?am r?k? w klatce dopóki mi nie wesz?y. Potem kiedy by?y w ma?ej klatce na czas bycia akwarium to ju? tak bardzo chcia?y wyj??, ?e a? bieg?y do mojej r?ki i si? po niej wspina?y :)
_________________
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-22, 17:04   
   Myszy: Fafik


To po co masz myszki jesli mozna spytac skoro sie ich boisz???
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-07-22, 18:31   

Nedziou kazdy kto ma zwierzatko musi sie do niego przyzwyczai i napewno wkoncu nauczy sie jak ma brac myszke i nie bedzie zadnego problemu :)

Skipper na forum bylo juz nie raz mowione o podnoszeniu myszy a jak nie znajdziesz to wejdz na strone abc :)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-22, 19:04   
   Myszy: Fafik


Ja rozumiem ale ja np jesli bym sie bala czegos nie chcialabym miec tego za nic w swiecie w domu! bo sensu nie widze w czyms takim!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Skipper 
Starszy Myszaty
Pies_Yuki, Tsume



Imi?: Monika
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-22, 19:08   
   Myszy: Hilton (czarno-bia?y), Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)


Ale ja sie ich nie boj? tyljko sie boje ze cos im zorobi? xD Bo mam duz?go psa i bynajmniej nie jest on za mocno delikatny i znim si? rpzepychac mozna, a nawet trzeba xD Dzi? pog?aska?am lekko Parisa/Ferrusa. NAwet sie nie ba? o_O. KOffam te stworzonka ^^

Wiem jak ja brac bo juz dzik? mysz polna jakiesz 2 tygodnie temu na d?o? bra?am. Kot chcia? j? zje?? ale brat j? uratowa? i w pole j? wynieslismy... ^^'
_________________
:) Hilton (czarno-bia?y) - Braciszek Parisa/Ferrusa
^_^ Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)- Braciszek Hiltona ^^
:D Harna? (5 lat) - Owczarek podhala?ski =*
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-22, 19:21   
   Myszy: Fafik


A to juz inna sprawa bac sie ich a bac sie im cos zrobic:)Teraz to ma dla mnie sens:)! JA tez mam obecnie pierwsza w moim zyciu myszke i pierwsze tak male zwierztko. Na pocz?tku tez balam sie ja chwytac bo myslalam ze mi sie to zaraz uszkodzi! Ale z doswiadczenia powiem Ci Skipper ze nie ma obawy! Jak msyzce cos przeszkadza to da znac w bardzo dosadny sposob! Mysz ma instynkt wiec z reki nie spadnie sama chyba ze siebedzie chcialo by spadla!tak samo jest jesli chdozi o spacery po lozku czy stole!Jak sie poczuje zagrozona to zacznie psizczec lub ugryzie! Wiec mozesz byc psokojna i je dotykac do woli! Oczywiscie z zachowaniem z rozsadku co do nascisku w jej cialko! W przypadku mojego gdy dotkne go za mocno odsuwa sie wiec moge byc spokojna nie zrobie mu krzywdy! Ty tez nie zrobisz bo jestes opdowiedzialna osoba na co wskazuja wlasnie twoje obawy! Wynika z tego ze nie jest ci zwierzak obojetny a to juz Sukces!:)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Skipper 
Starszy Myszaty
Pies_Yuki, Tsume



Imi?: Monika
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-22, 19:50   
   Myszy: Hilton (czarno-bia?y), Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)


^^' Oj sie speszy?am ^^' KOlezanki i siostra cioteczna mia?y chomiki syryjskie... widze ?e mo?n a je tak g?aska? jak chomika - leciutko ale jaka to przyjemno?? ^^ (jak mysz nie chce pieszczot to wyjd? na dwór i psa wytargam xD on sie uwielbia g??ska? i tarmosi? xD bawi sie ci?gnie pod geryzie ucieknie popchnie przewróci xD ... dlatego mia?am te obawy ^^')
_________________
:) Hilton (czarno-bia?y) - Braciszek Parisa/Ferrusa
^_^ Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)- Braciszek Hiltona ^^
:D Harna? (5 lat) - Owczarek podhala?ski =*
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-22, 20:23   
   Myszy: Fafik


NIe ma co meic obaw mowie ci!!!!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Oliwka14 
Mysi Bywalec
...:Milka:... ;D



Imi?: Oliwka
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 150
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2007-07-22, 21:16   
   Myszy: Brak myszek :(


Nie bój si? bra? myszki na r?c?

Najlepiej ?apa? je za ogon...
_________________
Moje myszki: Beda nowe :)
Za TM: Milka,Miki,Flora,Fiona,Miku?,Ciapek
Chomika odda?am w dobre r?ce ;]
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-22, 21:30   
   Myszy: Fafik


Lapanie za ogon nie jest dla myszek milym przezyciem wiec osobiscie nie polecam tego!Tego raczej powinno sie stosowac w ostatecznosci!A przede wsystkim trzeba zdobyc ich zaufanie by wiedzialy ze osoba o takim zapachu nie zrobi krzywdy!Podejscie "silowe" poprzez branie za ogon to nie jest nawiazanie przyjazni ze zwierzeciem tylko wykrozystanie swojej sily!A nie wiem czy chcecie miec przyjaciol ktorzy sie was boja!

Ogon jest bardzo czulym miejscem silnie unerwionym!zauwazcie ze gdy je chwytacie za ogonki to dretwieja! A to dlatego ze lapiecie je za czule miejsca bardzo unerwione i nie sprawia im to przyejmnosci!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT