AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarystyka
Autor Wiadomość
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2007-07-22, 16:51   Akwarystyka
   Myszy: 18!


przed myszami moja ogromna pasja byla wlasnie akwarystyka slodkowodna. niestety nie dane mi bylo jej rozwinac, poprzestalam na malym (35l) akwarium z kilkoma najlatwiejszymi gatunkami ryb (gupik, danio, zbrojnik, slimak:)) i roslin (kabomba, moczarka, nurzaniec srubowy). mialam w planach wieksze akwarium i pielegnice ramireza albo cos w ten desen ale moja mama wowczas stwierdzila ze nie ma mowy bo za duzo pradu te ryby zzeraja a poza tym mialam uczulenie na suchy pokarm a zywym (ochotka, plankton, serca wolowe) nie moglam karmic bo mama sie brzydzila trzymac to w zamrazarce (jak teraz o tym mysle to mnie krew zalewa, ja na pewno bym czegos takiego mojemu dziecku nie zrobila). no i musialam sprzedac akwarium z zawartoscia i sie skonczylo. teraz nie mieszkam juz z mama (chwala bogom) i zakup zwierzakow pozostaje mi uzgadniac tylko z tz i jego ojcem, czyli w sumie tylko z tz:). myslalam wiec o odswiezeniu starego hobby ale stwierdzilam ze byloby to zbyt obciazajace finansowo poki co. (postanowilam wiec kupic sobie myszke no ale jak kupilam to sie dowiedzialam pare rzeczy o myszach i powstalo moje mysie stado w kroliczej dunie hehe).

niemniej chetnie bym odkurzyla moja wiedze na temat akwarystyki i porozmawiala na ten temat wiec jesli ktos podziela te pasje to piszcie tu:)
Ostatnio zmieniony przez kat 2008-03-16, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-07-22, 17:25   

Ja takze mialam gupik danio itp ;) Bardzo fajna sprawa ale jednak to nie dla mnie. Moj wujek ma wielkie akwarium i juz takie duze pozadne ryby fajnie to wyglada ale troche zachodu z tym jest ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2007-07-22, 17:33   
   Myszy: 18!


ja wlasnie to uwielbialam ze tyle zachodu :) codziennie godzine spedzalam z lapa po lokiec w akwarium:) no i najbardziej to chyba lubilam wode zmieniac albo odmulac dno. to samo zreszta mam teraz z myszami (wymiana trocin.. :m:D: )
 
 
 
KasiuniA 
M?ody Myszaty
Mysi Ogon xD



Imi?: Kasia
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2007
Posty: 47
Skąd: Otwock k/waw
Wysłany: 2007-07-22, 20:22   

Mój brat uwielbia rybki :wink: tylko ja musze za niego odwala? robote :roll: (sprz?ta? itd.) a on sie gapi w akwarium... xD co do mnie to tez lubie rybki :)
_________________
[S][w][E][E][t][;*
 
 
 
karotka 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lip 2007
Posty: 103
Skąd: ?ódzkie
Wysłany: 2007-08-01, 15:53   

Do tej pory jeszcze mam akwarium, ale nie pami?tam od jak dawna :wink:
Teraz mam w 40-litrowym akwa 8neonków i 2 kozy, a z ro?linek 2sztuczne (pozosta?o?? po rybkach zjadaj?cych ro?linki w 5min) i co? w rodzaju moczarki, ale wydobytej przeze mnie z pobliskiej rzeczki :smile:
Je?li chodzi o rybki, to najbardziej kocham neonki, s? malutkie, ?adnie si? ?wiec?, nie maj? powa?nych wymaga? i s? ?agodne w stosunku do innych rybek :) ich jedyn? wad? jest to, ?e mog? zachorowa? na ple?niawk? (u mnie zdarzy?o si? to tylko raz, pewnie od zoologa przyci?g?am...ale da si? to jednak nawet ?atwo wyleczy? akryflawin?).
Welonki - potocznie "krówki".. przyznam si? szczerze, ?e ich nie lubi?, mog? wyrosn?? na prawdziwe "krówska" z szerokimi bokami, niektóre s? ma?o ruchliwe... nie, za nimi nie przepadam :)
G?upiki- ?adne rybki z pi?knymi ogonkami, nie wymagaj?ce, te? kiedy? mia?am, ale strasznie szybko si? rozmna?aj?, ma?e musia?am oddawa? do sklepu, wi?c w ko?cu odda?am wszystkie i tak si? zako?czy?a moja historia z nimi...
Skalary- bardzo podoba mi si? ich majestatyczne posuwanie si?, jednak dotkn??y mnie do ?ywego jak podszczypywa?y mniejsze rybki (im w?ski skuba?y welonki) i s? ju? bardziej wra?liwsze... Wiem, ?e s? gatunki których si? po prostu nie ??czy, ale w m?odym wieku nie wszystko si? wiedzia?o :lol:
Mia?am jeszcze brzanki, glonojady (nie cierpi? ich, i ju? nigdy mie? nie b?d?, s? obrzydliwe, nie ?adnie si? przyczepiaj?, rosn? wielkie i nie zawsze mo?na ?atwo je odczepi? myj?c akwa..ale to ju? moje zdanie).
Na szcz??cie nigdy nie mia?am ?limaków, bo podobno potrafi? nie?le nabroi?, a patrze? jak je wcinaj? ?limako-?erne rybki te? nie jest przyjemnie... :?
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-04, 15:48   

ja mam takie male akwa i w nim mam... e... tego... glonojada, 9 neonek, , 1 molinezje, 2 gurami, 1kirysa i kilka gupikow :)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
karotka 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lip 2007
Posty: 103
Skąd: ?ódzkie
Wysłany: 2007-08-05, 11:47   

Myszonka masz kilka g?upików i ci si? nie rozmna?aj??? :shock:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-05, 12:20   

fajno. ja tez mialam rybki i mialam glonojada, ktory byl wielkosci od palcow do ponad nadgarstka :razz: i malego rekinka, ktory jak bylo mu za gor?co wyskakiwal z akwa polezal sobie na pó?ce a potem wskakiwal znowu do wody :shock: od tej pory nie hoduje rybek i w tym akwa najpierw mieszkaly myszki a potem kot je odwiedzal i myszki przeprowadzily sie do wiekszego ( a kot zostal w malym lol joke :razz: ).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-05, 18:43   

karotka, pewnie ze sie rozmnalaja... :) tylko juz zostala jedna samiczka z powykrecanym kregoslupem i chyba 3 samce ( sa juz stare :P )
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-05, 20:45   

Myszonka napisał/a:
(...) i chyba 3 samce ( sa juz stare :P )


pamietaj!! stare ale...JARE :lol: :>
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-05, 21:08   

Luis, no pewnie :) i jakie ladne sa :) heehh :)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Olusia 
Starszy Myszaty
MyszaSyjamska


Imi?: Alexx
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lip 2007
Posty: 62
Skąd: Mys?owice
Wysłany: 2007-08-07, 17:45   
   Myszy: Fuzia,Ginny


mi sie nie podobaj? myszki s? o wiele lepsze!
 
 
karotka 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lip 2007
Posty: 103
Skąd: ?ódzkie
Wysłany: 2007-08-07, 20:22   

Olusia, ka?dy ma swoje zdanie. Ja je lubi? z tego wzgl?du, ?e naukowo udowodnili, ?e patrzenie si? na rybki w akwarium bardzo uspokaja, a trzeba dba? o rodzink? :lol: Dlatego moje akwa z rybkami stoi w pokoju najbardziej odwiedzanym przez wszystkich, czyli a la salonie :wink:
 
 
 
Olusia 
Starszy Myszaty
MyszaSyjamska


Imi?: Alexx
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lip 2007
Posty: 62
Skąd: Mys?owice
Wysłany: 2007-08-08, 08:12   
   Myszy: Fuzia,Ginny


Wiem tylko przez te ryby...mog?abym dosta? wcze?niej Myszki!! a dosta?am pó?niej
 
 
VermelhoPhoenix 
Starszy Myszaty


Imi?: Anka
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 52
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-08-08, 08:14   
   Myszy: Kreska, Chinka, Lucjan


Popieram....
Ja tez mam rybki :) faktycznie jak sie na nie patrzy to mozna sie uspokoic...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT